Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jslanina

Vostok Europe GAZ-14 Limousine 2426/5601058

Rekomendowane odpowiedzi

Vostok Europe GAZ-14 Limousine 2426/5601058 (data zakupu: 12.2011)

 

0.jpg

 

Nosząc na nadgarstku Aviatora wiedziałem, że nie będzie to mój ostatni zegarek zza północnej granicy. Już wtedy podczas poszukiwań “noworuska” natrafiłem na bardzo ciekawą markę czyli Vostok Europe. Wtedy zegarki Vostoka kojarzyły mi się głównie z rosyjskimi garniturowcami z lat przełomu 60-80 i byłem przekonany, że to dokładnie ta sama manufaktura. Po krótkich poszukiwaniach okazało się jednak, że VE są produktami składanymi na Litwie, a nie w Rosji. Zmiana nazwy ma gwarantować europejską jakość produktu. Nie zmienia to faktu, że często są one wyposażone w rosyjskie serce oraz nie przeszkadza im to nadawać nazw modeli związanych z historią Rosji.

 

1.jpg

 

Oferta VE jest bardzo ciekawa, na tyle, że miałem duży problem z wyborem faworyta. Większość modeli ma bardzo odważną stylistykę oraz ciekawe, rzadko spotykane wśród innych manufaktur kolory. Wyboru nie ułatwiał fakt, że dostępność tych zegarków w moim mieście jest analogiczna do Aviatora, czyli żadna. Wyboru więc ponownie musiałem dokonać posiłkując się zdjęciami użytkowników znalezionymi w Internecie. Warto tu dodać, że za wizualizacje produktów VE w sklepach internetowych należy się marketingowcom strzał w kolano. Kolejny problemem, był jak zawsze budżet, jednak zbliżające się święta wróżyły łatwe rozwiązanie problemu legalizacji. Po analizie za i przeciw zakupiłem pierwszy zegar z funkcją GMT do swojej kolekcji. Tak właśnie VE Gaz-14 stał się moim prezentem pod choinkę.

 

2.jpg

 

Zegarek został zamówiony w Internecie (z powodu wcześniejszego zakupu Aviatora cena była niższa niż oficjalna sklepowa wynosząca 1050zł), jednak wybrana wersja kolorystyczna nie była dostępna od ręki. Dwa tygodnie oczekiwań i niemal przed samą wigilią kurier przywiózł paczuszkę. Zegarek otrzymujemy w ładnym pudełeczku wraz z instrukcją obsługi i przywieszką. Sam zegarek - no cóż, na zdjęciach użytkowników wyglądał świetnie, a na żywo pierwsze wrażenie jest piorunujące! 43 milimetrowa w całości polerowana koperta jest słusznych rozmiarów. Na szczęście uszy zegarka są lekko wygięte ku dołowi, dzięki czemu idealnie przylega on do nadgarstka. Pod lekko wypukłym mineralnym szkiełkiem kryje się niesamowita tarcza gazika. Jasnobrązowy kolor w połączeniu ze srebrnymi nakładanymi indeksami godzinowymi oraz szlifem słonecznym tworzy niesamowity efekt. Dodatkowo część tarczy na której znajdują się indeksy godzinowe oraz okienko daty jest ryflowana. Wskazówki godzinowa i minutowa została wypełnione warstwą luminescencyjną, a sekundnik i wskaźnik GMT pozostały srebrne. Dopełnieniem całości jest obrotowy ring wewnętrzny ze skalą 24 godzinną obsługiwany przez górną koronkę. Dzięki odpowiedniej wielkości, obie koronki są bardzo wygodne, nie posiadają jednak loga. Wygoda koronek w przypadku większości zegarków rosyjskich nie jest bez znaczenia. Zegarki te, zazwyczaj nie posiadają funkcji szybkiej zmiany daty i jej ustawienie odbywa się poprzez zmianę godziny 12-9-12. Lakierowany pasek imitujący krokodyla wyposażony w polerowaną sygnowaną klamerkę idealnie współgra z kolorem tarczy. Niestety, jest bardzo sztywny i z jego trwałością jak w przypadku Seiko SNDA09 może być różnie.

 

3.jpg

 

Zgodnie z modą dekielek jest przeszklony i skrywa rosyjską duszę czyli 32 kamieniowy mechanizm Vostoka 2426. W przypadku GAZa rozwiązanie to specjalnie nie przeszkadza. Wahnik został ładnie ozdobiony, a uroku dodają także niebieskie śrubki. Sam werk posiada dokręcanie, pozbawiony jest niestety funkcji stop sekundy. Rezerwa chodu jest dość skromna i wynosi 31 godzin. Warto wspomnieć, że koło sekundowe jest poza przekładnią chodu, co powoduje, że przy gwałtownych ruchach, wskazówka sekundowa potrafi się zatrzymać, po czym nadrobić stracone sekundy. Rozwiązanie to nie ma wpływu na dokładność chodu. VE są też dostępne z mechanizmami Seiko. Jak na rosyjski zegarek przystało, nie mogło zabraknąć limitacji modelu wynoszącej w tym przypadku 3000 sztuk.

 

6.jpg

 

Po dłuższej chwili użytkowania gazika, muszę stwierdzić, że jest to jeden z zegarków z mojej kolekcji, który wywołuje największe wrażenie. Słuszny rozmiar w połączeniu z dwoma koronkami i niespotykanym kolorem nadają mu indywidualny charakter. Zegarek nie boi się towarzystwa garnituru czy eleganckich koszul, dumnie wystając poza obrys mankietu i prowokując spojrzenia. Może on być ciekawą alternatywą do nudnych, powtarzalnych garniturowców. Zegar równie dobrze czuje się w towarzystwie swetrów tworząc mniej oficjalną atmosferę. Czy warto kupić VE GAZ-14? Moim zdaniem zdecydowanie tak! Chociaż mam wrażenie, że z noworuskami jest trochę tak, że albo się je kocha albo nienawidzi. Sama marka VE stanowi bardzo ciekawą alternatywę do tanich szwajcarów czy popularnych Japońców.

 

5.jpg

 

I tradycyjnie nadgarstkowe:

gaz_2.jpg

gaz.jpg

Edytowane przez jslanina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Bardzo fajna recka. No i zegarek też fajowski Bardzo mi się podoba. W ogóle VE ma ciekawe propozycje. Jedyn z robiących mocne wrażenie (chociaż będącym trochę na przeciwnym w stosunku do Gazika biegunie) jest Rocket N1 - niezły odwaznik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie również podoba się Rocket N1, choć ten "gazik" też ciekawy. Jak wygląda dokładność chodu? Mój VE Łunochod robi póki co -4/dobę, muszę go chyba odnieść do regulacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zegarka, na prawdę może się podobać! Ładne, ostre zdjęcia i fajna, składna recenzja, dobrze się czytało.

 

P.S. Jednak ja wybrał bym bardziej klasyczną czerń ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosyjskie ,chociaż jak sie okazuje litewskie , zegarki maja coś wsobie, taka rosyjska dusze. Kolejna porządna recenzja.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu gościł na nadgarstku - koperta w nim jest mega wygodna!

gaz_nad4.jpg

gaz_nad3.jpg

gaz_nad2.jpg

gaz_nad1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za te recenzje. przez nia tez zdecydowalem sie na tel model, tylko ze w niebieskim kolorze. ubralem go tez w czarny pasek z niebiezkim przeszyciem i cala kombinacja prezentuje sie naprawde dobrze. a jak u ciebie z dokladnoscia chodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładności dawno nie sprawdzałem, ponieważ rzadko kiedy zegarek towarzyszy mi więcej niż jeden dzień. W początkowym okresie utrzymywała się jednak na plus kilunastu sekundach i pewnie nadal jest podobnie. Zegark do dzisiaj bardzo mnie cieszy a wersja niebieska była drugą, którą brałem pod uwagę. :)

Edytowane przez jslanina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty mi niezle w glowie namieszales jesli chodzi o kolor, bo nie mialem wczesniej mozliwosci na zywo sie przyjrzec :) niemniej jednak padlo na niebieski. tak czy inaczej zegarek za ta kwote naprawde super i przyciaga oko. zmienilem mu pasek na czarny z niebieskim przeszyciem i robi wrazenie. ludzie nie wierza ze to Vostok :) ja po dwoch tygodniach urzywania zauwarzylem jakies -9 s na dobe. jest dobrze a nawet bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest przypadkiem tak, że wszystkie Vostoki, Aviatory itp to tak naprawdę chińska robota? Spotkałem się ostatnio z taką opinią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vostok europe są składane na Litwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ale odbyłem ostatnio rozmowę z sympatycznym, leciwym zegarmistrzem i mówił, że współczesne Aviatory (bo o nich m.in. rozmawialiśmy) a dokładniej ich mechanizmy mają niewiele wspólnego z Poljotami używanymi kilkanaście/kilkadziesiąt lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odkopię temat, czy ten GAZ-14 ma funkcję GMT czy tylko podwójne wskazanie tego samego czasu.Na tarczy pisze dual time 12/24 houurs co wskazywałoby funkcję podwójnego wskazania czasu. A mnie interesuje zegarek z funkcją GMT tak abym mógł w każdej chwili bez liczenia odczytać czas w innej strefie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcja GMT jest tu lekko oszukana - ale jak najbardziej jest! Ustawienie drugiej strefy realizowane jest za pomocą wewnętrznego ringu a nie niezależnego ustalenia drugiej wskazówki zegarka. Ot, taki "rosyjski" patent ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, nie ma znaczenia dla mnie czy ustawia się wskazowkę czy ring ale pytanie moje jest takie:

Czy ten ring się przesuwa tzn. czy on przesuwa sie z biezącym czasem i w każdej chwili można odczytać II czas ustawiony przez użytkownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy zegarka VOSTOK EUROPE GAZ-14 LIMOUZINE WORLD TIMER 

może wrzucić swoje zdjęcia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki !

 

Bardzo fajne zegary :)

post-33375-0-22309000-1547413733_thumb.jpeg


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Przepraszam za odgrzebanie tematu, ale sprawa dotyczy tego właśnie modelu. Zanim przeczytałem recenzje tutaj zamieszczona, martwiła mnie ta sytuacja z sekundnikiem przy mocniejszym trzepnięciem ręki. Myślałem, że to wada zegarka, że sekundnik potrafi się zatrzymać. Mój model spieszy prawie 30 sekund na dobę. Ale gdybym miał go na ręku cały czas to pewnie i więcej. Takie są moje obserwacje. Ale jeszcze jedna sytuacja nie daje mi spokoju. Czy w Waszym modelu również wahnik ma opory w prawą stronę, a w lewo kręci się lekko? Pisałem z jednym użytkownikiem tego modelu i to samo zauważył. Mam ten zegarek dopiero od 3 tygodni i nie wiem już sam czy wysyłać go na serwis czy może ten mechanizm tak ma? Bardzo proszę o wyrozumiałość w sprawie odgrzewania tematu, ale bardzo zależy mi na odpowiedzi użytkowników tego modelu. 

Pozdrawiam 

Michał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.