Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lukasius

Orient - gdzie kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem całkowicie zielony w kupowaniu zegarków poza granicą :) dlatego prośba do bardziej doświadczonych w tym temacie.

Upatrzyłem sobie takiego orienta:

 

http://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-automatic-er27002b-mens-watch-3438.html?currency=EUR

 

Czy ktoś może mi powiedzieć jakie koszty powinienem doliczyć to tej kwoty zakupu ??

Cło ??

VAT ??

Czy mogę tam zapłacić przelewami 24 ??

Czy w sklepie muszę mieć konto ??

 

Jaka byłaby w przybliżeniu cena końcowa tego zegarka ??

 

 

pozdrawiam Darek

Zależy jaką kartą płacisz i gdzie masz konto. Przykładowo: mam kartę MasterCard więc sam zegarek przeliczając na złotówki kosztuje na dzień dzisiejszy = 417,82zł do tego trzeba dodać VAT 23% i cło 4% = 112.82zł. Razem 530,64zł. Cena waluty jest podana na stronie np. MasterCard - masz tam kalkulator. Bank pobiera jeszcze prowizję za tzw. przewalutowanie - w moim to 3,8%. Gdybyś dziś kupił ten zegarek to że wszystkimi opłatami kosztuje ok. 530zł.

Powyższe obliczenia dotyczą euro. Jeśli kupisz za dolary będzie taniej czyli: 390,58zł zegarek + 105,46zł VAT i cło = 496zł. Jeżeli otrzymasz 5% zniżki na zegarek zapłacisz 471zł.

Ja kupuję płacąc zwykłą kartą kredytową.

Pytanie czy za tą cenę nie można go kupić w Polsce?!

Edytowane przez kmark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, edytowałeś w momencie jak pisałem swojego posta, więc straciło to na wadze. Kupowałem tam już tyle, że nie zliczę i przelewając kasę na PayPal, robiąc przewalutowanie na dolary, po wpisaniu kodu rabatowego nie ma prawa wyjść inaczej niż opisałem to post wcześniej. Nie warto też kupować za pomocą samej karty bo PP daje bezpieczeństwo. Ogólnie można nawet taniej niż to przedstawiłem jak ktoś ma konto walutowe. 

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię... Myślisz, że ja tam jeden raz kupowałem? Nie płacę kartą, a przelewam złotówki na konto PP i robię przewalutowanie na dolary, a na dzień dzisiejszy będzie to niecałe 3,50 pln Można jeszcze taniej niż napisałem jak ma się konto walutowe.

Nie neguję tego co napisałeś - podałem tylko jak to kosztuje płacąc kartą.

 

Napisz lepiej jak płacisz tym PayPal-em. Jak wygląda to przewalutowanie. Zapewne trzeba założyć konto PayPal i... Trzeba je podłączyć pod zwykły rachunek czy można co jakiś czas wpłacać na nie złotówki?

Edytowane przez kmark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście trzeba założyć konto, ale żaden to problem. Dawno już to było jak zakładałem swoje, ale chyba trzeba powiązać rachunek choćby dla potwierdzenia tożsamości (jak wymyślam to niech ktoś mnie poprawi). Jak chcesz to dodajesz kartę. Wpłacasz/ wypłacasz kiedy chcesz. Przewalutowanie robisz w portfelu na koncie po przeliczeniu potrzebnych środków. Tam też ustawiasz walutę podstawową kiedy potrzebujesz zapłacić w innej.

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście trzeba założyć konto, ale żaden to problem. Dawno już to było jak zakładałem swoje, ale chyba trzeba powiązać rachunek choćby dla potwierdzenia tożsamości (jak wymyślam to niech ktoś mnie poprawi). Jak chcesz to dodajesz kartę. Wpłacasz/ wypłacasz kiedy chcesz. Przewalutowanie robisz w portfelu na koncie po przeliczeniu potrzebnych środków. Tam też ustawiasz walutę podstawową kiedy potrzebujesz zapłacić w innej.

Ściągnąłem już z PayPal regulamin - jest tego 22 strony. W opłatach znalazłem, że pobierają opłaty za przewalutowanie? Powiedz mi tylko jedno - są jeszcze jakieś inne opłaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie jako kupującego? Nie. Poza kosztami przewalutowania PP jest darmowy. Dlatego w swoim wyliczeniu po pytaniu kolegi @Goral35 założyłem ok 3,50 pln za dolara. Może inaczej ma się sytuacja z drugiej strony barykady, ale tego nie wiem.

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie jako kupującego? Nie. Poza kosztami przewalutowania PP jest darmowy. Dlatego w swoim wyliczeniu po pytaniu kolegi @Goral35 założyłem ok 3,50 pln za dolara. Może inaczej ma się sytuacja z drugiej strony barykady, ale tego nie wiem.

Dzięki za pomoc.

Regulamin jest mało precyzyjny:

Opłaty

Firma PayPal nie pobiera opłat z tytułu wysłania pieniędzy za pośrednictwem Usługi (chyba że wymagane jest przeliczenie waluty, płatność jest przesyłana za pośrednictwem usługi MassPay lub nadawca ponosi opłatę za wysłanie płatności bezpośredniej).

PayPal pobiera opłaty z tytułu:

  • otrzymywania środków (stawki opłat różnią się w zależności od miejsca zamieszkania nadawcy i odbiorcy płatności);
  • przeliczania walut (zob. powyższy punkt zatytułowany „Waluty”);
  • przetwarzania obciążenia zwrotnego na rzecz nadawcy płatności;
  • wypłacania środków (w niektórych krajach);
  • korzystania z niektórych usług opcjonalnych, takich jak płatność zbiorcza lub PayPal Credit.

Szczegółowe informacje o opłatach można znaleźć w końcowej części Umowy z Użytkownikiem.

Tylko takie informacje są podane w regulaminie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podepniesz i zweryfikujesz konto bankowe na PP to możesz użyć przewalutowania banku a nie PP. Np. w BZWBK wychodzi to korzystniej, bank przelicza po kursie NBP, a potem kradnie 2,8% od kwoty zakupu. Ostatnio robiłem sobie symulację zakupu i PayPal na zegarku za 317 USD bral 1113zl, bank wziąłby 1088pln. Tylko tak jak pisałem wcześniej musisz zweryfikować podpięte konto. PP wysyła jakieś 2 małe przelewy na konto a potem na podstawie nich autoryzujesz podpięte konto w PP i przy zakupie via PP możesz wybrać czy PP przeliczać czy też bank

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję - denver47 za cenne informacje.

p.s. w moim banku te 317$ by dziś kosztowało 1106zł

Muszę pomyśleć może o koncie walutowym.

Edytowane przez kmark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc i wyjaśnienie tematu.


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podepniesz i zweryfikujesz konto bankowe na PP to możesz użyć przewalutowania banku a nie PP. Np. w BZWBK wychodzi to korzystniej, bank przelicza po kursie NBP, a potem kradnie 2,8% od kwoty zakupu. Ostatnio robiłem sobie symulację zakupu i PayPal na zegarku za 317 USD bral 1113zl, bank wziąłby 1088pln. Tylko tak jak pisałem wcześniej musisz zweryfikować podpięte konto. PP wysyła jakieś 2 małe przelewy na konto a potem na podstawie nich autoryzujesz podpięte konto w PP i przy zakupie via PP możesz wybrać czy PP przeliczać czy też bank

W którym momencie i gdzie jest ta opcja wybierania przewalutowania? Bo ja też mam WBK i powiązane (i potwierdzone) konto i nie zauważyłem tego do tej pory. Nie można tego domyślnie ustawić żeby zawsze było przewalutowanie przez bank a nie przez pp?

 

 

Wysłane z mojego x600 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jak zrobić screenów, bo pisze z komórki, więc będzie z pamięci.

 

Kupujesz coś. Wybierasz płatność PayPal. Logujesz się. Wyskakuje Ci wtedy kurs 1pln to XXX USD (jeżeli przedmiot wystawiony w dolcach) i symulacja ile to będzie warte w PLN via PayPal. I teraz nie pamiętam czy to można rozwinąć, czy kliknąć w hiperłącze od tego przewalutowania i tam wtedy z listy się wybiera PayPal lub bank. Ja jak wybierałem bank to znikała kwota w pl symulowana, bo PayPal nie wie ile bank weźmie. BZWBK jak robiłem research to brał 2,8% czyli na tamten moment wychodziło korzystniej niż PayPal. Aha. Opisuje jak to się ma przy zakupie via eBay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm, przy najbliższych zakupach to sprawdze ;) Dzięki ;)

 

Wysłane z mojego x600 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy zakupie tutaj :

https://www.ebay.pl/itm/Orient-Bambino-Version-4-FAC08003A0-Grey-Dial-Tan-Leather-Band-Mens-Watch/142477339064?hash=item212c4fa9b8:g:GsoAAOSwQ2NZk24Y

 

Jest napisane "Bez dodatkowych opłat importowych przy dostawie".

 

Mam pewność, że nie poniosę żadnych opłat dodatkowych ? Czyli rozumiem, że całość wyniesie 140$ + 19,25 $ za wysyłkę ?

 

edit..

 

aha czyli jeszcze chyba 34,27$ Opłaty importowe...........

Edytowane przez benzzema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Gdzie polecali byście zakup ORIENT DB0A002W?

Zegarek na prezent dla żony :D  Chyba, że znacie coś lepszego ^_^

 

Tutaj był najtańszy :(

http://www.dutyfreeislandshop.com/pl/orient-sdb0a002w0-db0a002w-open-heart-semi-skeleton-japan-automatic-white-leather-ladies-watch

 

Jeszcze jest tu:

https://www.otozegarki.pl/zegarki/orient/orient-fdb0a002w0-zegarek-japonskiej-marki-orient-db0a002w

Edytowane przez arthorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Gdzie polecali byście zakup ORIENT DB0A002W?

Zegarek na prezent dla żony :D Chyba, że znacie coś lepszego ^_^

 

Tutaj był najtańszy :(

http://www.dutyfreeislandshop.com/pl/orient-sdb0a002w0-db0a002w-open-heart-semi-skeleton-japan-automatic-white-leather-ladies-watch

 

Jeszcze jest tu:

https://www.otozegarki.pl/zegarki/orient/orient-fdb0a002w0-zegarek-japonskiej-marki-orient-db0a002w

Zegarek spoko, ostatnio sam kupiłem żonie w tej kopercie i na tym mechanizmie. Jak na damkę jest dość sporawy, No i przede wszystkim gruby - kto co lubi.

Zastanów się, czy koperta musi być w złotym kolorze, bo prędzej czy później zacznie się wycierać. Choć biorąc pod uwagę, że to zegarek dla kobiety, to pewnie prędzej się znudzi lub zgubi, niż pvd zacznie schodzić

Co do sklepów, ja brałem w sklepie polecanym przez Kolegę z posta powyżej, szczegóły transakcji też są opisane powyżej, przy czy korzystałem jeszcze z jakiegoś kodu promocyjnego, który wyświetla się chyba tylko na przeglądarkach desktopowych (nie wiem, czy jeszcze jest).

W dutyfree też kiedyś coś kupowałem i transakcja przebiegła Ok.

W PL to tylko jak lubisz drogo lub zależy Ci na PL gwarancji (tylko musisz uwzględnić, że „koszt” tej gwarancji to prawie drugi zegarek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew.

 

Też tak uważam dlatego zapytałem tutaj. Wolę kupić 2 w dłuższym przedziale czasowym niż 1 na lata.

Między czasie znalazłem jeszcze coś takiego:

https://www.chronograph-divers.com/db0a002w/

 

 

Żona chciałaby coś cieńszego ale nie udało nam się obecnie nic ciekawego znaleźć w cenie do 1500zł i podobnym wykonaniu :(

 

"RAFI"- jaką kopertę byś polecał - zwykłą bez pozłacań?

Edytowane przez arthorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodziło mi tylko o złocenia. Choć też nie ma co przesadzać, to nie jakiś dziadowski chinol, w którym farba zejdzie po miesiącu.

 

Trochę cieńsze i trochę mniejsze są Seiko z serii Lukia, np.

https://www.seiyajapan.com/collections/seiko/products/seiko-lukia-automatic-ssvm029-japan-made

Oczywiście cena jest. x 2 vs Orient, ale w 1,5k pln się mieści. A jeszcze cieńszych w tym budżecie to już trzeba szukać w kwarcach.

Podanego przez Ciebie sklepu nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew.

 

Też tak uważam dlatego zapytałem tutaj. Wolę kupić 2 w dłuższym przedziale czasowym niż 1 na lata.

Między czasie znalazłem jeszcze coś takiego:

https://www.chronograph-divers.com/db0a002w/

 

 

Żona chciałaby coś cieńszego ale nie udało nam się obecnie nic ciekawego znaleźć w cenie do 1500zł i podobnym wykonaniu :(

 

"RAFI"- jaką kopertę byś polecał - zwykłą bez pozłacań?

Przy tym budżecie , to spokojnie tego Orienta brać.

Najwyżej kupisz kolejnego.

Kobieta na pewno będzie zadowolona z takiego rozwiązania.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.