Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lukasius

Orient - gdzie kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Przymierzam się do zakupu Raya II, ale mam wątpliwość. Jak jest z jakością szkiełka? Na niemieckiej stronie jest z szafirowym szkłem, ale cena spora, więc nie wiem, czy szukać standardowego, czy jednak dołożyć, kupić szafirowe i mieć spokój. Zegarek będę nosił w codziennym użytkowaniu, więc obcierka zawsze może się zdarzyć. A ryski na szkle bym chyba nie przeżył ;) Pozdrawiam!

 

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

Miałem go ok. roku. Zaliczył kilka spektakularnych upadków, m.in raz podczas imprezy tanecznej padł teleskop (są marnej jakości) i zegarek szkłem przejechał po parkiecie....jak sprzedawałem miał jakieś 3 kropki na szkle, widoczne tylko pod światło, na bezelu jakies otarcia , wielkości mikro, widoczne po przyjrzeniu się wnikliwym. Reasumując uważam, że wytrzymały ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

PS. Dostałem od Mikołaja kolejny zegarek do kolekcji, więc Orient na razie przechodzi na listę życzeń. Ktoś inny musi sprawdzić ten sklep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w timebutik swojego FET0N002B0, doszedł na następny dzień kurierem bez dopłaty, pełen komplet. Cena rzeczywiście była atrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski Ray 2, jest gdzieś teraz dostępny w dobrej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzieś mi się rzuciło w oczy, że ktoś kupił tam za lekko ponad 500 wliczając w to wszystko, teraz z cłem i VATem wyjdzie w granicach 700 pewnie. Wtedy musiała być jakaś okazja, czy trafiają się tam takie promocje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sam kupiłem go tam ponad rok temu mniej więcej po takiej cenie, jaka jest teraz. Wziąłem wysyłkę pocztą i przeszedł przez cło bez dopłat, więc wyszło chyba około 550 PLN. Taniej raczej go tam nie widziałem (najwyżej +/-10 EUR).

 

Ale lepiej wziąć tego kuriera i dopłacić. Masz zegarek po kilku dniach i jest z głowy, a nie po 6 tygodniach nerwów z pocztą, gdy trafisz na leniwych celników. 

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cześć, mój pierwszy post, czy wiecie może gdzie najtaniej dostanę nowego Orienta KANO (AA0010B19B) czarnego?, nie musi być z Polski.

 

Edit. Nieaktualne, kupiony.

 

Edit2. Przy okazji chciałem się zapytać, czy gwint w koronce ma być z jednej strony ścięty, bo u mnie tak jest?

Edytowane przez SebaZ74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś pomysł gdzie kupię Orienta Ray Raven II (FAA02003B), widziałem że jest na orientuhren.de ale próbuję znaleźć tańszą alternatywę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwując różne grupy na FB widzę, że ten sklep ma raczej słabe opinie. Owszem cena jest atrakcyjna, ale często zdarza się, że interesującego nas zegarka nie ma na magazynie mimo, że był pokazany jako dostępny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwując różne grupy na FB widzę, że ten sklep ma raczej słabe opinie. Owszem cena jest atrakcyjna, ale często zdarza się, że interesującego nas zegarka nie ma na magazynie mimo, że był pokazany jako dostępny. 

jak na razie Tritona tam kliknąłem i od czwartku status jest w realizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strata czasu, to jeden z tych sprzedawców co nie ma na stanie zegarków i po zamówieniu/zapłaceniu przez klienta to dopiero sam zamawia.

Często się okazuje że już nie ma u źródła tego modelu i jest informacja że nie ma na magazynie a w rzeczywistości to nic na magazynie nie ma ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strata czasu, to jeden z tych sprzedawców co nie ma na stanie zegarków i po zamówieniu/zapłaceniu przez klienta to dopiero sam zamawia.

Często się okazuje że już nie ma u źródła tego modelu i jest informacja że nie ma na magazynie a w rzeczywistości to nic na magazynie nie ma ;)

Na stanie często nie mają - prawda, płatne tylko przy odbiorze, także nikt nikogo na kasę nie naciąga. Jeżeli nie zależy na czasie to dobra opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dzwoniła do mnie Pani z timea ze zegarek będzie na poczatku lipca

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuhren.de. Zamówienie złożone i opłacone PayPal w poniedziałek, zegarek wczoraj dotarł na miejsce. Pudełko, komplet dokumentów, zegarek ofoliowany etc. Jedyne co mnie wprowadziło w błąd to informacja, że przywiezie go DHL, tymczasem transport realizowała DeutschePost i Poczta Polska. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuhren.de. Zamówienie złożone i opłacone PayPal w poniedziałek, zegarek wczoraj dotarł na miejsce. Pudełko, komplet dokumentów, zegarek ofoliowany etc. Jedyne co mnie wprowadziło w błąd to informacja, że przywiezie go DHL, tymczasem transport realizowała DeutschePost i Poczta Polska.

Co zamówiłeś?

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór. Ja czekam na tritona dalej.

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Mam pytanie dot. VAT i opłat celnych. Zakupiłem 2 zegarki na CW. Są już w drodze. Na jakim etapie transakcji dokonuje się opłaty VAT i Cła?

 

Można to zrobić przelewem? Czy tylko gotówka i kuriera?

 

Dla wyjaśnienia przesyłka jedzie DHL

Z góry dziękuję za informację.

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Mam pytanie dot. VAT i opłat celnych. Zakupiłem 2 zegarki na CW. Są już w drodze. Na jakim etapie transakcji dokonuje się opłaty VAT i Cła?

 

Można to zrobić przelewem? Czy tylko gotówka i kuriera?

 

Dla wyjaśnienia przesyłka jedzie DHL

Z góry dziękuję za informację.

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Listonosz/kurier przychodzi z paczką i drukiem, płacisz u niego lub na poczcie/punkcie firmy kurierskiej. Przelewem tego nie zrobisz.

Sklepy dla Orientow to creationwatches.com lub skywatches.sg.com

Jeśli się da to tak kupuję: Seiko, orient, Citizen, Casio.

Edytowane przez MichałS

Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska. Powiedzcie mi proszę skąd różnica w cenie prawie 30 euro tych dwóch modeli? Są inaczej opisane (jeden jako "orient automatic analog", a drugi "orient mako 3 automatic"), inaczej oznaczone modele (RA-AA008B19B vs RA-AA008B09C) ale wyglądają na dokładnie te same zegarki. Myślałem, że chodzi np o pudełko ale z opisu nie wynika. Zgłupiałem, a przymierzam się do zakupu tego modelu.

https://www.creationwatches.com/products/orient-automatic-288/orient-automatic-ra-aa008b19b-analog-200m-mens-watch-15046.html

https://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-mako-3-ra-aa0008b09c-divers-sports-200m-japan-made-mens-watch-15017.html


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.