Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Eugeniusz Szwed

Nowe Logo KMZiZ

Rekomendowane odpowiedzi

Każda firma zmienia po jakimś czasie logo najczęściej z jakimś nawiązaniem do starego (czy do tradycji marki). Nie widzę nic w tym złego a widzę zalety. Przykłady sami dajemy Audi czy chociażby PZU ostatnio....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paparazzo

Panie Dariuszu,

 

czy propozycja logo może być dowolna czy też Zarząd ma pewne wytyczne co do zmian?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dowolna , uważam że ograniczenia tylko zaszkodzą

Ma to być intrygujące , ciekawe logo wraz z kolorystyką ,proste i nawiązujące do tego ,że jest to klub miłośników zegarów i zegarków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paparazzo

..może nienawiązywać do obecnego czy jednak powinno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie powinno przypominac starego....bo jak by nie przerobić kieszonki to zawsze będzie kieszonką....a przecież to, że przypomina kieszonkę jest głównym motywem pchającym ku temu aby to logo zmienić.

 

Powinno być coś bardziej uniwersalnego...kojarzącego się z czasem/przemijalnością/zegarkami/techniką/sztuką/precyzją

 

Może logo wpisne w jakiś element mechanizmu....koło zębate itd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paparazzo

Podziałam coś piórkiem w wolnej chwili.

Od czegos trzeba przeciez zaczac :)

 

Pro publico bono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+++

 

Proste logo to największe wyzwanie :)

Apropos prostoty i skomplikowania, mnie rozwaliła np. taka wiadomość:

Zwykła Ikonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos prostoty i skomplikowania, mnie rozwaliła np. taka wiadomość:

Zwykła Ikonka

 

Przcież to Apple wymyśliło złotą proporocję nie wiedziałeś o tym ??? :lol::P

 

Jestem pewien, że z taką mocą marketingową byli by w stanie wcisnąć większości swoich klientów, że faktycznie tak jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to macie...

Oto logo nawiązujące do mnogości ankiet, jakie się tu pojawiają oraz przecinania się różnych racji :P

 

yqMeW.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to macie...

Oto logo nawiązujące do mnogości ankiet, jakie się tu pojawiają oraz przecinania się różnych racji :P

 

yqMeW.png

No, fajne.Mam tylko dwie uwagi .

Po pierwsze: Brak różowego! W ramach równości szans góra zdecydowanie powinna być różowa nie niebieska. :P

Po drugie: Co Daimler-Benz na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, fajne.Mam tylko dwie uwagi .

Po pierwsze: Brak różowego! W ramach równości szans góra zdecydowanie powinna być różowa nie niebieska. :P

Po drugie: Co Daimler-Benz na to?

 

cS5XS.png

 

Poprawione wraz z treściami narodowo-patriotycznymi i europejsko-dążeniowymi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę to w takiej konwencji

 

L526C.jpg


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy pomysł, tak na szybko. Zamiast kieszonki coś na kształt turbinki z która ma przypominać trochę K. W tle jakiś werk, ale muszę znaleźć jakiś do zrobienia "na czysto".

Brak Polskiej czcionki wybaczcie, znajdę odpowiednią.

 

Kizi001.jpg

Kizi002.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cS5XS.png

 

Poprawione wraz z treściami narodowo-patriotycznymi i europejsko-dążeniowymi :lol:

Po prostu popłakałem się. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cS5XS.png

 

Poprawione wraz z treściami narodowo-patriotycznymi i europejsko-dążeniowymi :lol:

 

To jest niezłe jeszcze trochę nad tym projektem popracujemy i będzie cudo :) Proponuje w środku jeszcze wielkie litery PL i już na tablice rejestracyjne jak znalazł.

 

Tak na poważnie projekt Kolegi Dmn niczego sobie . Prosty przejrzysty z odniesieniem graficznym do tematu.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc - to uważam, że to za wcześnie na robienie projektu. Co on miałby symbolizować? (Nie - co pokazywać, ale - co symbolizować) spokój? Siłę? Otwartość? Elitarność? Ciepło? Chłód? Perfekcję?

Co ma mówić to nasze logo? Powtórzę jeszcze raz - poza przedstawionym już przykładem - loga znanych firm zegarkowych nie nawiązują do zegarka. Dlatego naszym godłem jest orzeł biały na czerwonym tle a nie wierzba płacząca nad niedokończoną autostradą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie logo byłoby ładne

 

jokc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klatka tourbillona wpadła mi do głowy bo mam w pamięci przełomowe jak na nasze warunki prototypy klubowiczów Amroziuka i Pawła Jankowskiego. Może nie jest to słuszna koncepcja, nie wiem. Może powinno być to dzieło które będą mogli nasi pokazać na Weneckim biennale, a może też nie. Ja mogę zaproponować coś od siebie i tyle, o słuszność całego projektu trzeba pytać Założycieli tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, jeśli szanowny Kolega jeden z drugim nie ma nic mądrego do napisania ani zaproponowania w temacie nowego logo , to proszę swoje "dowcipy" wklejac w wątku o żartach , aczkolwiek cześć z nich jest niebywałe niskich lotów.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Dariuszu,

Z całym szacunkiem, rozumiem troskę i kompetencje, lecz z pewnością nie wchodzi w ich zakres ocena poziomu poczucia humoru Klubowiczów.

Uważam, że wątek w obecnej formie jest mało sensowny. Widać całkiem spore zaangażowanie klubowiczów, które jednak totalnie idzie parą w gwizdek. Powstają jakieś projekty,mniej lub bardziej wyrafinowane, ludzie poświęcają czas, a zarówno Pan, jak i inni wiedzą, że wylądują one w koszu.

Nie piszę tego polemicznie do Pana wypowiedzi, tylko dla rozwoju sprawy. Pozwoliłem sobie na wpisy, niektóre weekendowo głupie, inne w mojej ocenie merytoryczne, nie wiem, na ile one coś wnoszą, gdyż prawie nie ma dyskusji w tym temacie. Więc albo szerokie forum jest złym miejscem na tego typu dyskusje, albo potrzebne jest bardzo konkretne ustalenie tematu i ścisły nadzór moda, aby tematu się trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem , ale pisanie "Widać całkiem spore zaangażowanie klubowiczów, które jednak totalnie idzie parą w gwizdek. Powstają jakieś projekty,mniej lub bardziej wyrafinowane, ludzie poświęcają czas, a zarówno Pan, jak i inni wiedzą, że wylądują one w koszu"

to albo czysta złośliwość albo ...

 

Pojawiły się DWA projekty na razie ,Kolegów vcore i Dmn , więc pisanie o sporym zaangażowaniu idącym w gwizdek ?!!! W jaki gwizdek ? przecież to dopiero jakiś nieśmiały początek , będzie kilkanaście projektów , to będzie z czego wybierać

Oczywiście możemy zaangażować projektanta z zewnątrz na zlecenie , ale chyba przyjemniej i sympatyczniej będzie jeśli nowe logo zostanie zaprojektowane w KMZiZ

 

Skąd wniosek ,że zarówno ja jak i inni ( jacy niby inni , obcy ?) wiedzą ,że projekty wylądują w koszu ?

 

 

Pozostaje mi tylko współczuć takiego podejścia do świata i ludzi , jakieś połączenie spiskowych teorii dziejów , frustracji z totalnym brakiem wiary w ludzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(..)

Uważam, że wątek w obecnej formie jest mało sensowny. Widać całkiem spore zaangażowanie klubowiczów, które jednak totalnie idzie parą w gwizdek. Powstają jakieś projekty,mniej lub bardziej wyrafinowane, ludzie poświęcają czas, a zarówno Pan, jak i inni wiedzą, że wylądują one w koszu.

Nie piszę tego polemicznie do Pana wypowiedzi, tylko dla rozwoju sprawy. Pozwoliłem sobie na wpisy, niektóre weekendowo głupie, inne w mojej ocenie merytoryczne, nie wiem, na ile one coś wnoszą, gdyż prawie nie ma dyskusji w tym temacie. Więc albo szerokie forum jest złym miejscem na tego typu dyskusje, albo potrzebne jest bardzo konkretne ustalenie tematu i ścisły nadzór moda, aby tematu się trzymać.

+1

 

Jak widać kilku kolegów sugestie (moje też) poszły w las, czyli nowe logo ma powstać, a celem powstania jest powstanie nowego logo :)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip

Nowe logo ( zarówno znak graficzny jak i kolorystyka ) nie ma powstać na zasadzie " bo tak" ale dlatego ,że poprzednie było bardziej efektem potrzeby serca i pospolitego ruszenia , niż przemyśleń i wyboru.

Nie rozumiem, dlaczego podpisujesz się pod zdaniem ,że naszym założeniem jest wzbudzenie bezinteresownego wysiłku u Kolegów , po to aby później projekty wyrzucić do kosza...

Dziwne również ,ze w merytorycznym temacie połowa wypowiedzi jest albo prześmiewcza albo nic nie wnosząca , a w innych przypadkach Koledzy potrafią szybko interweniować u modów jeśli ktoś wstawi wpis choćby z uśmiechem w ofercie sprzedaży lub nie na temat w innej..

Moze warto byłoby jednak posprzątać w tym temacie?

 

Widząc jak wielki potencjał tkwi w talentach graficznych Kolegów , zwróciliśmy się o stworzenie projektu nowego logo - kategoria Open

 

Proszę więc o info , jakie wytyczne sprawią ,że projekt będzie miał większe szanse realizacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może żeby nie było dyskusji i podśmiewajek zaproponować przesyłanie projektów nowego logo na mail Zarządu, do konkretnego dnia. Drugim etapem będzie prezentacja wszystkich projektów spełniających wymogi formalne, opisanych kodami, aby głosujący użytkownicy Forum nie głosowali "po sympatiach i antypatiach" a kierując się zmysłem estetycznym, wyłoni się z tego 3 projekty, z którego wybierze się ten jedyny - Zarząd czy wszyscy w głosowaniu - forma do ustalenia.

 

Ważne moim zdaniem, jakie wymogi ma logo spełniać (format, ilość kolorów, wersja kolorowa i monochromatyczna, kontekst na zegarku i stronie internetowej, papier listowy etc. - tutaj pewnie Filip mógłby wspomóc doświadczeniem)

Dobrze byłoby określić ramy czasowe i zasady nagrodzenia za pracę.

 

Logo to poważna sprawa i jakie sobie wybierzemy, na takie będziemy musieli patrzyć przez kolejne lata :)

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.