Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Eugeniusz Szwed

Nowe Logo KMZiZ

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nowe logo ( zarówno znak graficzny jak i kolorystyka ) nie ma powstać na zasadzie " bo tak" ale dlatego ,że poprzednie było bardziej efektem potrzeby serca i pospolitego ruszenia...

Panie Dariuszu, ja nie mam złej woli . Ale ...nowe logo powstaje w identyczny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dziwne również ,ze w merytorycznym temacie połowa wypowiedzi jest albo prześmiewcza albo nic nie wnosząca

Darku, ten temat w takiej formie w jakiej jest nie jest merytoryczny. Kilka osób zasugerowało jak powinno to wyglądać, aby było poważnie.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paparazzo

Niestety ale logotyp, jego schemat, wizja wstępna i wizja ostateczna ewoluują w czasie i z mojego doświadczenia, dobre logo powstaje ok 2-3 tyg.

 

Logotyp jak każdy musi być przygotowany w 4 wersjach kolorystycznych

 

Color on white

Color on black

BW on white

BW on black

Ewentualnie dodatkowa wariacja na temat.

Zarówno ilość kolorów jak i ich zestawienie mają pewne ramy. Poza tym ma nieść również pewne przesłanie - ukryte znaczenie. Nie być zwyczajne tzn. skoro zegarkowe to musi mieć wskazówki, cyfry lub mechanizm zegarka bo to jest akurat skojarzenie oczywiste i banalne.

 

Oferuję swoją nieodpłatną oczywiście pomoc Zarządowi i kolegom forumowiczom w kwestii wspolnego opracowania finalnej wersji.

 

Jak narazie tworzę w zaciszu domowym, oglądam to co przygotowałem, analizuję. Wyniki wkrótce.

 

Jeśli ktoś mógłby mi pomóc chciałbym poznać 10 najczęstszych słów kluczowych, jakie nasuwają się myśląc o KMZiZ jako całości, wizji, planach, celach itd.

 

 

PROPOZYCJE FORUMOWICZOW:

1. logo powinno mówić coś o otwartości, o ludziach, o spotykaniu się, również o ruchu, który obrazuje czas. I o perfekcji, doskonałości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma nieść również pewne przesłanie - ukryte znaczenie. Nie być zwyczajne tzn. skoro zegarkowe to musi mieć wskazówki, cyfry lub mechanizm zegarka bo to jest akurat skojarzenie oczywiste i banalne.

 

Jeśli ktoś mógłby mi pomóc chciałbym poznać 10 najczęstszych słów kluczowych, jakie nasuwają się myśląc o KMZiZ jako całości, wizji, planach, celach itd.

I o tym właśnie myślałem. Od tego wg mnie powinniśmy zacząć i o tym dyskutować. A dopiero jak to ustalimy - brać sie za projekty.

Moim zdaniem logo powinno mówić coś o otwartości, o ludziach, o spotykaniu się, również o ruchu, który obrazuje czas. I o perfekcji, doskonałości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że stworzenie dobrego logo dla wielu osób wydaje się zadaniem banalnym, na kilkadziesiąt minut lub kilka roboczogodzin maksymalnie. Ale tak jak kilka osób już napisało - to dość złożony proces, jeśli ma być wykonany odpowiednio.

Dlatego zakładając ten temat konieczne jest określenie przez organizatora chociaż luźnych ram, oczywiście po przedyskutowaniu tego z kimś "kto się zna". Dlatego kategoria open się nie sprawdzi - jeden przygotuje klasyczne logo w czerni, które świetnie będzie wyglądało na wizytówce czy papierze "firmowym", ale już średnio może pasować do layoutu strony i pokazywania w wersji elektronicznej (choć to już zależy od graficznego ukształtowania strony/forum). Koniecznie więc trzeba określić jaki charakter ma mieć logo - klasyczny/futurystyczny, do czego przede wszystkim ma być używane (tu wiemy że głównie ma wisieć na stronie i forum), czy preferowana jest elegancja i stonowanie czy nawiązanie do nowoczesności w grafice i typografii, czy główny element ma stanowić grafika czy tekst (pełny czy skrótowiec - KMZiZ), itd. Do tego określenie formy przedstawienia logo - może nie od razu opracowanie całej identyfikacji wizualnej, ale przynajmniej wygląd na wizytówce, papierze, deklu zegarka, kubku lub innym gadżecie, stronie internetowej (tu jest problem, bo forma nowej strony nie jest określona). Dopiero pokazanie logo w różnych kontekstach pokazuje jak naprawdę spełnia swoją funkcję. I jeszcze zapomniałem o określeniu formatu w jakim mają być nadsyłane prace. Dobrze byłoby ustalić też jakąś nagrodę, choćby symboliczną, żeby graficy mieli świadomość celu materialnego, niech określą czy w ogóle chcą poświęcać swój czas czy nie. Przydałby się również deadline - dla wielu stymulujący, bo luźne rzucenie "mamy trochę czasu" niewiele pomaga... Tak wyobrażam sobie ten temat, który łatwy nie będzie.

Pierwszej selekcji powinni dokonać specjaliści - graficy nie biorący udziału w zabawie, z doświadczeniem w tego typu projektach. Nie wiem kto miałby dokonać ostatecznego wyboru - kwestia dyskusyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Najprościej byłoby zwrócić się do wyspecjalizowanej agencji, dać zlecenie wyłożyć pieniądze i po temacie ! Ale, to nie o to chodzi, pomijając fakt, że to kosztuje duże pieniądze. Temat został założony aby wywołać dużą klubową dyskusję, aby Ci którzy mają o tym pojęcie włączyli się czynnie do pracy nad tym projektem. To jest projekt otwarty w pełnym tego słowa znaczeniu. To mogą być nawet szkice czy rysunki. Zapewniam miedzy innymi Henieks'a, że nic nie wyląduje w koszu, bo kosza w tym przypadku nie ma :)

Vcore - prośba czy mógłbyś zrobić to na jasnym tle i z minutową wskazówką na za 10, 12 - może będzie lepiej ?Dmn - też prośba o to aby zobaczyć to w innych, jasnych barwach.

Filip, doskonale wiesz, że KMZiZ to nie koncern z oddziałami i tysiącami etatowych pracowników /prawników, finansistów, kierowców i innych/ to raczej czasami zwykły magiel. Narzekanie i krytykanctwo to chleb powszedni na forum. Z Twoich wypowiedzi wynika, że temat leży ci na sercu i chciałbyś aby był merytoryczny i poważny. Już zwracałem się do Ciebie ze słowami - proszę pomóż :) naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie aby ktoś z klubowiczów to poprowadził.

Paparazzo, dzięki - może dzięki Tobie skończą się te powątpiewania krytykantów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej byłoby zwrócić się do wyspecjalizowanej agencji, dać zlecenie wyłożyć pieniądze i po temacie ! Ale, to nie o to chodzi, pomijając fakt, że to kosztuje duże pieniądze.

 

Jeśli chcesz - dysponuję kontaktami do dobrych grafików freelancerów. Duża agencja nie jest koniecznością.

 

Temat został założony aby wywołać dużą klubową dyskusję, aby Ci którzy mają o tym pojęcie włączyli się czynnie do pracy nad tym projektem. To jest projekt otwarty w pełnym tego słowa znaczeniu. To mogą być nawet szkice czy rysunki.

 

Eugeniuszu, najpierw trzeba sprecyzować założenia, co już było wielokrotnie powtarzane.

 

 

 

 

Filip, doskonale wiesz, że KMZiZ to nie koncern z oddziałami i tysiącami etatowych pracowników /prawników, finansistów, kierowców i innych/ to raczej czasami zwykły magiel. Narzekanie i krytykanctwo to chleb powszedni na forum. Z Twoich wypowiedzi wynika, że temat leży ci na sercu i chciałbyś aby był merytoryczny i poważny. Już zwracałem się do Ciebie ze słowami - proszę pomóż :) naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie aby ktoś z klubowiczów to poprowadził.

 

Eugeniuszu, takie chwyty erystyczne nie pomogą w prowadzeniu dyskusji. Logo Klubu jest bardzo ważne, porównywanie do magla i przeciwieństwa korporacji nic tu nie zmieni.

 

Napisałem jak to powinno wyglądać moim zdaniem, aby było z sensem. Koledzy którzy czują temat również pomogli merytorycznie. Jeśli uważasz, że taka pomoc jest niewystarczająca, trudno. Wskazywanie palcem na zasadzie - Ty coś tam wiesz to poprowadź, bo się znasz nie jest dobre.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paparazzo

Jeśli ma to robić agencja czy ktoś 'z zewnątrz', dajcie znać - poświęcę popołudnia na coś innego niż siedzenie przed tabletem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc , jeśli to pomoże :)

 

Logo KMZiZ

 

1.Logotyp ( najlepiej z wykorzystaniem akronimu , ale nie jest to konieczne tzn nie spowoduje odrzucenia pracy )

 

2.Barwy - dopuszcza się zastosowanie jedynie dwu barw , aczkolwiek z racji szerszego zastosowania warto przygotować wersję z większą ilością kolorów jak również tzw kolorów firmowych ( dziś są to brązy i odcienie różu )

 

3.Zastosowanie zarówno na stronie www , jak i na wielu materiałach reklamowych, koszulkach , kubkach, breloczkach, tarczach zegarków i deklach itp.

Jak również na papierze firmowym , pieczątkach ( wersja mono) , wizytówkach , identyfikatorach itp

 

4.Format na poczatek prosty projekt w krzywych , po zaakceptowaniu bedą wymagane również gradienty i bitmapy .

 

5.Kontekst - jednoznaczne skojarzenie z zegarkami oraz klubem przyjaciół

 

6.Prace mailowe na [email protected] ( trzy najlepsze zostaną poddane wyborom w szerszym gronie bez podawania autora)

 

7.Termin nadsyłania do 30 września 2012

 

8. Ostateczny wybór - podpisanie umowy z przeniesieniem praw na wszelkie pola eksploatacji - w zamian za opłatę 1000pln

 

9. W wypadku nadesłania zbyt małej ilości prac ,bądź innych okoliczności uniemozliwiających wytypowanie pierwszej trójki , konkurs może zostać zamknięty bez rozstrzygnięcia bądź też zasady mogą zostać zmodyfikowane lub/i może zostać rozpisany nowy.

 

10. Nazwisko osoby - autora zwycięskiego projektu będzie zapisane na www jako twórcy logo.

 

zadowoleni ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Uzytkownik artme stworzyl niegdys projekt loga, ale... olaliscie sprawe ...

 

(ponizej grafiki artme)

 

post-25547-0-49764700-1331592121.jpg

 

post-25547-0-23791400-1331592126.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi do głowy pewien pomysł, ale nie mam zmysłu graficznego. Chodzi mi o to,że byłby to niby zegarek, dwie wskazówki, dość grube. Ale to nie byłyby wskazówki, tylko dwie witające się dłonie. Nie musiałoby to być "10 po 10" ale może tak byłoby najlepiej. I nie wiem, czy w jakiejś ramie (znaczy - jakiś "bezel") czy tylko te dwie dłonie. Myślę, że te dłonie powinny być otwarte, nie zaciśnięte. No i jedna musi być krótsza - one mogłyby być po prostu wskazówkami, które kończą sie dłońmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paparazzo

 Henieks, dobry pomysł ale jak widzisz projekt wspolnego wypracowania logo przerodzil sie w niejawny pseudoprzetarg 'góry', a szkoda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie .... Był projekt open to było ze źle , że maja być zasady , kryteria etc

Inaczej jest nie do zrealizowania i niepoważnie

Teraz jak napisaliśmy zasady to pada " argument" ze to cytuje

"pseudoprzetarg góry "

 

No to ustalcie wersje bo to jest właśnie niepoważne co wypisujecie !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z nadsyłaniem prac do Zarządu bardzo dobry, z doświadczenia wiem, że w razie otwartego na forum konkursu wkrótce zrobiłby się bałagan z 300 stronami o niczym i tylko kilkudziesięcioma postami z propozycjami loga. Myślę, że Zarząd powinien ogłosić konkurs na głównej stronie forum i na innych współpracujących platformach oraz na fb. Kryteria które przedstawił Darek są Ok, rozszerzyłbym jednak liczbę projektów poddawanych pod głosowanie do 5-6 z nagrodami rzeczowymi, czy też dyplomami dla laureatów a po zakończeniu konkursu zaprezentowanie wszystkich "poważnych" prac w postaci zdjęciowej galerii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzytkownik artme stworzyl niegdys projekt loga, ale... olaliscie sprawe ...

 

(ponizej grafiki artme)

 

post-25547-0-49764700-1331592121.jpg

 

post-25547-0-23791400-1331592126.jpg

 

A może z małymi modyfikacjami? Sorrki, ale nie mam zaawansowanego programu graficznego, więc tak to wyszło :D

post-44476-0-32365100-1344056973_thumb.jpg


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście nie chodzi o to by odciąć się od tradycji i bezsensownie stracić doskonale rozpoznawalny logotyp.

najlepiej zilustrują to chyba poniższe logo (dla nieco starszych forumowiczów)

 

 

było tak (genialne i w 100% rozpoznawalne)

 

cpn_logo_design_po_polsku_zsah.jpg

 

 

a jest jak jest :

 

 

PKN%20Orlen%20logo%20Source%20PKN%20Orlen_550x300.jpg

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Identyfikacja wizualna jest bardzo ważną rzeczą dla każdej poważnej firmy (organizacji, stowarzyszenia). W aktualnej formie "logo" klubu jest przykładem tego jak to wyglądać nie powinno, klub nie ma ujednoliconej identyfikacji wizualnej, a z roku na rok przybywa zagranicznych partnerów, zapewne będzie potrzebny lifting strony głównej itp.

 

Strona główna to temat na zupełnie odrębną dyskusję. Moim zdaniem, tutaj potrzebna jest rewolucja, a nie lifting. Ta strona jest martwa i tak naprawdę nie pełni żadnej roli. Równie dobrze, wcale mogłoby jej nie być. Ja stronę główną wyobrażałbym sobie w stylu MyApple.pl. Nie chodzi mi o grafikę, ale zasobność informacji, częstotliwość pojawiania się artykułów, które można by komentować na forum itd.. Ta strona powinna być ciekawa i zachęcać do odwiedzania, a jestem pewien, że wielu klubowiczów wchodząc tu, bezpośrednio linkuje do forum, a stronę główną pomija. A pomija, bo nie ma tam po co wchodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc , jeśli to pomoże :)

 

Logo KMZiZ

 

1.Logotyp ( najlepiej z wykorzystaniem akronimu , ale nie jest to konieczne tzn nie spowoduje odrzucenia pracy )

.

.

4.Format na poczatek prosty projekt w krzywych , po zaakceptowaniu bedą wymagane również gradienty i bitmapy .

 

Wydaje mi się, że ktoś kto jest uzdolniony plastycznie (nie piszę o sobie) może przygotować projekt nowego logo odręcznie na zwykłej kartce papieru?! Nie wszyscy potrafią pracować na programach graficznych w komputerze i nie wszyscy rozumieją co to jest "akronim" , "gradient" czy "bitmapa", więc taki wymóg niepotrzebnie zawęża krąg osób chcących wziąć udział w opracowaniu projektu. Zawsze można później poddać taki projekt obróbce cyfrowej! Spróbuję namówić pewną wyjątkową osobę do wzięcia udziału w opracowaniu nowego logo KMZiZ :-))


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzytkownik artme stworzyl niegdys projekt loga, ale... olaliscie sprawe ...

Nie stworzylem, tylko wykonalem facelifting starego, bo wtedy bylo raczej takie zapotrzebowanie (obawiano sie nowosci :) ).

Widze, ze temat zyje i jak zwykle ilu ludzi tyle zdan ;)

W sumie moge sie tylko cieszyc, ze podjeto decyzje o calkowitej zmianie, bo to faktycznie traci juz myszka i mysle, ze forum tak wielce odwiedzane i znane w swiecie zegarkow powinno miec znak nietuzinkowy i nowoczesny.

Zapewne kazdy z nas chcialby aby logo to bylo na poziomie AP, IWC, Taga, Omegi czy Patka, jednak do tego musi powstac bardzo jasny i scisle okreslony "brief" (opis oczekiwan) przez osobę/y oceniajace pozniej projekty i na podstawie porownywania tego co klient chcial a tego co ktos zaproponowal moznaby oceniac. Teraz, to jest na zasadzie - zrobcie cos super i slijcie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skoro juz sie udzielilem, to powiem co o tym sadze z wlasnego doswiadczenia i patrzac na calosc a nie tylko na wycinek wizerunku forum.

 

Moim zdaniem Klub Milosnikow Zegarow i Zegarkow powinien miec swoja NAZWE bo takowej wogole nie ma! :blink: I od tego powinnismy zaczac a nie od rysunkow i projektow czegos, co jest abstrakcyjne.

 

"Klub Milosnikow Zegarow i Zegarkowbyc" musialby zostac jako claim (podpis) a powinnismy zastanowic sie nad nazwa, bo KMZiZ nie jest czyms, co latwo sie kojarzy i jest zapamietywalne. Nie jest ani dźwięczne ani ciekawe. Za to w calosci jest najzwyczajniej za dlugie.

 

Czyli np. powinno to byc cos w stylu:

 

TimeZone - Klub Milosnikow Zegarow i Zegarkow

 

albo po Polsku

 

Czasoprzestrzen - Klub Milosnikow Zegarow i Zegarkow

 

To oczywiscie TYLKO przyklady abyscie zrozumieli o co mi chodzi. To powinno byc cos jak: Mentos - the freshmaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moim zdaniem Klub Milosnikow Zegarow i Zegarkow powinien miec swoja NAZWE bo takowej wogole nie ma! :blink: I od tego powinnismy zaczac a nie od rysunkow i projektow czegos, co jest abstrakcyjne.

 

"Klub Milosnikow Zegarow i Zegarkow byc" musialby zostac jako claim (podpis) a powinnismy zastanowic sie nad nazwa, bo KMZiZ nie jest czyms, co latwo sie kojarzy i jest zapamietywalne. Nie jest ani dźwięczne ani ciekawe. Za to w calosci jest najzwyczajniej za dlugie.

 

Jestem sceptycznie nastawiony jeśli chodzi o zmianę totalną. Wydaje mi się, że samo KMZiZ jest dobrą skrótową nazwą i dobrze "dźwięczy". Wystarczy wpisać do wyszukiwarki KMZiZ i od razu napotkamy stronę naszego klubu!! Klub Miłośników Zegarów i Zegarków jest Polskim klubem/forum i przedewszystkim Polakom ma się kojarzyć. Na przykład skrót PZPR kojarzy się (dobrze czy źle), ale tylko Polakom. Nie sądzę, aby ludzie z zagranicy często zaglądali na nasze forum. Spotkałem się jak dotąd z dwoma przypadkami, gdzie zarejestrowała się jedna osoba z Białorusi i jedna osoba jeśli dobrze pamiętam z Mołdawii.


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panstwo,

 

Jesli moge zabrac glos w tej sprawie to moim zdaniem projekt uzytkownika artme jest dobry. Dodalem kilka modyfikacji do projektu. Trzeba wziac pod uwage tez prostote loga. Prostota loga zapewni latwa mozliwosc odwzorowania loga na np. koszulkach, kubkach klubowych czy innych gadzetach.

 

post-45091-0-25657600-1344952754_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.