Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Oris PL

ORIS TT1 Chronograph

Rekomendowane odpowiedzi

ORIS po raz kolejny odświeżył i zaprezentował zegarek z kolekcji Motor Sport.

 

Mowa tu o modelu TT1 Chronograph, który zdobi nadgarstek kierowcy wyścigowego Williams F1 Team – Bruno Senny.

 

Zegarek występuje w bardzo wyraźnej czarno-czerwonej kolorystyce, charakterystycznej dla wybranych modeli z linii TT1.

 

Koperta wykonana ze stali szlachetnej pokrytej czarnym PVD ma rozmiar 45mm.

 

Lunetę ze skalą tachometryczną wykonano z czarnej ceramiki. Szkło zewnętrzne wykonano z szafiru z wewnętrznym antyrefleksem, od strony dekla natomiast zegarek posiada szkło mineralne.

 

Warto zwrócić uwagę na tarcze inspirowaną przyrządami samochodów wyścigowych F1 oraz przede wszystkim designem koła samochodu wyścigowego.

 

Sercem nowego chronografu ORISA jest cal. 674, który bazuje na mechanizmie ETA Valjoux 7750.

 

Wskazówki oraz indeksy godzinowe pokryte zostały masą luminescencyjną Superluminova.

 

Zegarek dostępny będzie na pasku kauczukowym.

 

________________________________________________________________________________

 

 

Dane techniczne:

 

Oris TT1 Chronograph

 

Ref. No. 674 7659 4764 , Ø 45 mm

 

  • mechanizm z naciągiem automatycznym VJ7750 z funkcją chronografu oraz datownikiem
  • wieloczęściowa koperta wykonana ze stali szlachetnej 316L pokrytej czarnym PVD
  • ceramiczny pierścień skali tachometru
  • wskazówki oraz indeksy pokryte Superluminovą
  • datownik na godzinie „6”
  • wodoszczelność 10ATM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

67476594764rs.jpg

 

brunosenna.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny :)

Jakie funkcje pełnią tarczki na godzinie 6, 9 i 12?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że to tarczki chronografu, upodobnione do wskaźników takich jak na deskach rozdzielczych. Tarczka na 6 wskazuje godziny, niesamowity pomysł z tą stylizacją na obrotomierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Górny pewnie pokazuje minuty (do 30), ciekawe co pokazuje ta na 9 - sekundy?

Fajnie wygląda. Szkoda, że 45mm to za dużo na mój nadgarstek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to sekundnik.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Totalizatory to odpowiednio na godzinach:

"9" - sekundnik zegarka

"6" - stoper godzinowy

"12" - stoper minutowy

Centralna wskazówka sekundowa jest od stopera.

Wszystko "standardowo" jak w VJ7750 :)

 

Co do wielkości. Zauważcie, że koperta nie ma uszu. Kauczuk jest ruchomy (coś jak flexible lugs w poprzedniku Williams F1) i dobrze okala nawet najmniejszy nadgarstek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najładniejszy z ''tej'' serii zegarków Orisa ( chodź te koperty do mnie nie przemawiają ) .

Zamiast białych akcentów mogli zrobić...hmm w kolorze lnianym ?? takim lekko kremowym....wtedy kojarzyły by się z ochronnym ( niepalnym) strojem kierowcy :)

 

 

 

Wiadomo już jaka będzie cena ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co pokazują tarczki ... ludziska ... przecież jak pisze sroka w gnat w środku jest valjoux 7750 - więc

to pisze co pisze każdy valjoux 7750 - istota może się tylko różnić położeniem ... Główny sekundnik to sekundnik

stopera spośród 3 tarczek jedna musi być tarczką normalnego sekundnika, druga jest tarczą minutową stopera

trzecia tarczą godzinową stopera - położenie może się różnić ale te trzy rzeczy na tarczkach jak w każdym

v7750 muszą być. Jakby ;) jeszcze kto pytał górny guzik to jest guzik stop-start dolny zeruje stoper

ale po zatrzymaniu najpierw górnym ...

 

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy.

Fajne nawiązanie do obrotomiarki


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo lubię Orisa to ten mi się nie podoba. Ten "odwrotny" sekundnik jakoś mi tu nie pasuje. Jeżeli chodzi o TT1 to fajnym zegarkiem jest wersja bez chrono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie trafia i to bardzo.


Kupię garniturowca z jasną tarczą, 38mm-41mm, do 5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś zawsze mam obawy co do trwałości pvd. Miałem 2 zegarki pokryte czarnym pvd i niby nic się nie działo ale i nosiłem je mało i zawsze z pewną obawą...


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godziny stopera :D

Włączałbym go co wieczór aby co rano mięć 6-7 tyś "obrotów"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Dla mnie to on jest "ładny inaczej":-))

No,ale o gustach jak wiemy się nie dyskutuje.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.