Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Młody92

3x Junghans

2x Max Bill Chronoscope vs. Meister Chronoscope  

32 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Powoli przymierzam się do pierwszego poważnego zakupu. Mam już dość sprecyzowany wybór, zatrzymałem się na tych oto Junghans'ach. Potrzebuję waszej porady, który byście wybrali i dlaczego.

1. Który Junghans Max Bill Chronoscope?

niepodpisane indeksy - 027/4600.00
r7n1.jpg
real foto: http://forums.watchu...ope-688290.html

 

vs.
podpisane indeksy - 027/4800.00
zvvp.jpg
real foto: http://forum.tz-uk.com/showthread.php?245219-Another-Max-Bill-this-time-a-Chronoscope
 

2. Którego Junghans'a byś wybrał i dlaczego?

Max Bill Chronoscope (któraś z powyższych wersji)
 

vs.
Meister Chronoscope 027/4120.00
ntmc.jpg

real foto: http://uhrforum.de/j...onoscope-t97388
http://forums.watchu...tos-587656.html

Wiadomo, zdjęcia się różnią a więc proszę o możliwie obiektywne opinie.

Meister sporo bogatszy: kształt wskazówek, wygrawerowane logo na koronce, sekundnik, podwójny datownik, przeszklony dekiel i głębsza grawerka na deklu, jednak siła Max Billa tkwi w jego prostocie i przejrzystości i tu dylemat...

Z góry dzięki za pomoc wink.gif

Edit:
Jeszcze takie zestawienie Max Billa z Meisterem:
23478530.jpg

99083453.jpg

99256121.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max Bill Chronoscope bez podpisanych indeksów.

A, no i oczywiście biały, a nie czarny cyferblat.

 

Dlaczego:

Wielokrotnie ślipiłem się w oba modele jak sroka w gnat i choćbym nie wiem jaką argumentacją był przekonywany, uważam, że model Max Bill Chronoscope bez podpisanych indeksów jest absolutnie czystym projektem.

Bauhaus i już.

Z podpisanymi indeksami wygląda już trochę, jakby go mrówki oblazły :)

 

Meister Chronoscope to już inny zegarek (ach, te przyciski w Max Billu, nosz lodzio-miodzio), poza tym z 3 przetłoczeniami na tarczy i z podwójnym datownikiem jest wprawdzie bogatszy w komplikacje, ale wygląda jak zryta kraterami powierzchnia księżyca - co mi się mniej podoba.

 

Tymczasem Max Bill Chronoscope - czysta forma.

 

Ale ja nie jestem obiektywny, bo się w tym zegarku kocham już od roku mniej więcej.

 

PS. wziąłbym na meshu, żeby bo mieć, ale sprawiłbym mu czarny pasek. bo lepiej wygląda.


Że tak wprawdzie jest obecnie, jak jest, ale nikt nie powiedział, że tak koniecznie być musiało ani że tak zawsze być musi, ten wyścig opętańczy, w którym człowiek, który sobie siądzie i się zagapi, stał się przestępcą wobec epoki swojej, bo nie powinien ani posiedzieć na przyzbie, ani się zagapiać, ani herbatkę wypić spokojnie, tylko zaraz lecieć i coś rozwijać.

Mrożek do Lema AD 1963 (sic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Max Bill - jeden z nielicznych współczesnych chrono, które mi się podobają.

Natomiast wybór indeksów nie jest już dla mnie taki oczywisty. Ze względu na czystość formy to oczywiscie bez podpisów, ale zegarek kupuje się dla siebie, a nie dla formy, a ten z podpisanymi indeksami jest żywszy, cieplejszy, jakos tak bardziej przyjazny....

Nikt Cie nie wyręczy w podejmowaniu decyzji - to Tobie ma się podobać. Prawdopodobnie Ty już wybrałeś, a tytaj chciałbys tylko potwierdzić słuszność wyboru.

To ja Ci powiem - Twój wybór jest słuszny ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałbym tego z podpisanymi indeksami, bo slabo znam sie na zegarku ;)... a tak powaznie to wydaje mi sie bogatszy i po prostu ladniejszy. Sam dlugo mialem dylemat czy nie kupic max billa, ale ostatecznie zdecydowalem się na Tutime Grand Classic chrono. Ale max bill piekny zegar!

pozdro Michał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz brać wersję bez cyferek. Ta sama czcionka jest na datowniku więc będziesz się cieszyć każdym nowym dniem z tym zegarkiem :)

A tak serio - mam wersję z samymi indeksami. Czysta forma. Polecam

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym zdecydowanie opcję nr. 1. A dlaczego? A bo odkąd pamiętam, to mi się podobał ten zegarek. Ma w sobie coś szczególnego :rolleyes:


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem z planowanym zakupem - Max Bill vs Meister. Co prawda zakup planuję dopiero w święta. Oba modele są rewelacyjne. Osobiście zdecyduje się jednak na Max Bill'a - dla mnie to czysta klasyka i tak powinien wyglądać Bauhaus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź tego 3ciego Meister Chronoscope....koperta jest przepiękna...na tych fotach nie widac tego...ale tyleczek i bok koperty to arcydzielo. Duzo fajnej wykonany zegarek niż klasyczne Max Bille. Nie będziesz żałował.

 

No i te wklęsłe tarcze....zegarek cukiereczek :)

 

Tarcza w Max Bill wyglada jak wycieta z papieru...na poaczatku bedzie Ci sie to podobalo ale szybko sie znudzi ;)

 

371044d1328959341-junghans-meister-chronoscope-005.jpg

 

371051d1328959522-junghans-meister-chronoscope-008.jpg

 

371042d1328959269-junghans-meister-chronoscope-003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki z WUS niezawodnego Kibiego z Czech...on ma swoją stronke i pelno wysokiej jakosci zdjec najfajniejszych zegarkow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, gość jest niesamowity :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max Bill niepodpisany - jeden z z niewielu chrono, który mnie się podobuje. A wszystko przez Wasyla :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max Bill Chronoscope bez podpisanych indeksów.

A, no i oczywiście biały, a nie czarny cyferblat.

 

PS. wziąłbym na meshu, żeby bo mieć, ale sprawiłbym mu czarny pasek. bo lepiej wygląda.

 

No jedynie białą tarczę biorę pod uwagę ;) A o bransolecie tez pomyślałem żeby kupić dodatkowo niezależnie która opcje wybiorę. Zdecydowanie wolę na pasku ale na lato, czy za kilka lat mogę zechcieć bransolety a może wtedy już trudno będzie dostać oryginalną...

 

Zdjęcia które wkleiliście sam znalazłem i są w pierwszym poście tylko link mało widoczny <_<

 

Nikt Cie nie wyręczy w podejmowaniu decyzji - to Tobie ma się podobać. Prawdopodobnie Ty już wybrałeś, a tytaj chciałbys tylko potwierdzić słuszność wyboru.

To ja Ci powiem - Twój wybór jest słuszny ;)

 

No właśnie ja mam już swojego faworyta i bardzo odbiega on od dotychczasowych wyników ankiety, bo jest nim Meister, mimo to trwam przy swoim półki co :) Ale nie wiem czy to nie wynika z faktu iż Max Bill'a obserwuję już dłuższy czas i mógł mi się trochę opatrzyć a Meister'a jakoś dopiero co zauważyłem. Będę miał jeszcze czas utrwalić się w swojej opini ponieważ do zakupu jeszcze sporo czasu, może sytuacja się wyklaruje albo nawet odwróci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zalezy Ci na 100 procentach bauhausu to Max Bille ...jesli na fajniejszym zegarku...ciekawiej wykonanym to Meister.

 

przegladales oferte Nomosa ?? troche droższe ale na wlasnych werkach :) Mialem i polecam :) Jakosciowo takze super.

 

jesli kasa nie gra roli to:

 

2431710-17037634-thumbnail.jpg?__SQUARESPACE_CACHEVERSION=1331301238374

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jednak kolejność 3, 2, 1.

1ka byłaby faworytem, ale ograniczeniem w jej przypadku jest brak jakiejkolwiek uniwersalności - ten zegarek to garniturowiec pełną gębą i tylko do garnituru pasuje (chyba że Ci to nie przeszkadza i takiego zegarka szukasz).

3ka jest o wiele bardziej uniwersalna, taka "sportowa-elegancja", pasująca niemal do wszystkiego i na każdą okazję. Tak jak pisał Marco - świetna koperta i te "kratery" w tarczy robią robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 


przegladales oferte Nomosa ?? troche droższe ale na wlasnych werkach smile.gif Mialem i polecam smile.gif Jakosciowo takze super.

jesli kasa nie gra roli to:


No właśnie z kasą się nie przelewa, myślę że mógłbym troche dłużej poczekać i kupić coś ciut droższego ale nie widzę żadnej alternatywy, Nomos także jakoś szczególnie nie przypadł mi do gustu...

Tymczasem zauważyłem różnice w kształcie wahnika w Meister'ze Chronoscope.. Wie ktoś może z czego wynika ta różnica w obrębie tego modelu? Wszędzie podają że J880.1 na bazie ETA 7750 Valjoux, tym czasem wahnik występuje w dwóch kształtach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meister, zdecydowanie. Po obejrzeniu zdjęć po prostu mnie urzekł.

 

Jednak to Ty dokonasz zakupu, więc wybieraj, a my pogratulujemy.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max Bill z podpisanymi indeksami - wygląda bardziej rasowo niż wersja bez indeksów.

A Max Bill dlatego że to legenda w najlepszym wydaniu - idealnie skomponowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja bym brał MAx Billa z indeksami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1ka byłaby faworytem, ale ograniczeniem w jej przypadku jest brak jakiejkolwiek uniwersalności - ten zegarek to garniturowiec pełną gębą i tylko do garnituru pasuje

 

Akurat garniturowiec pełną gębą to to nie jest - przynajmniej w klasycznym rozumieniu.

Obecnie do garnituru ludziska zakładają divery na gumach, piloty, chrono i co tam kto chce, ale to nie zmienia faktu, ze chrono nie jest garniturowcem


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Meister Chronoscope i to z tym "wykrojonym" wachnikiem z pierwszego zdjęcia.

Bardziej podoba mi się tarcza z tymi zagłębionymi totalizatorami.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie argument że Max Bill jest klasykiem do mnie nie przemawia Zegarek ma się mi podobać i to przez długi czas, nie znudzić się prędko, i pytanie czy receptą na to jest bogatszy w komplikacje i szczegóły Meister czy Max Bill którego piękno tkwi w czystości i przejrzystości i tego nigdy nie straci..

 

Na razie skłaniam się jednak ku Meister'ze z tymi kraterami w tarczkach chronografu i tymi wskazówkami... choć przyciski chronografu w Max Billu też powalają..

 

A wykrojony wahnik (kotwicę) też bym wolał, ale nawet nie wiem skąd wynika ta różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Troche odkopuje temat, wiecie może czy gdzieś w PL albo najlepiej w trojmiascie można zobaczyc Junghans`y na żywo?

 

Nie ukrywam że wolałbym przymiezyć przed zakupem.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Troche odkopuje temat, wiecie może czy gdzieś w PL albo najlepiej w trojmiascie można zobaczyc Junghans`y na żywo?

 

Nie ukrywam że wolałbym przymiezyć przed zakupem.

 

Z góry dzięki za pomoc.

1.Salony Jubilerskie EXCELSIOR:

 

ul. Marszałkowska 99A

Róg Al. Jerozolimskich

Hotel Metropol

Warszawa

 

CH ARKADIA

Poziom 0 - róg pasażu "Kopernik" i pasażu "Wisła"

Al. Jana Pawła II 82

Warszawa

 

2.Sklep PASJA

CH PROMENADA

Poziom 0

ul. Ostrobramska 75c

Warszawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość surovy77

Na popularnym portalu aukcyjnym widziałem max billa.Nowy egzemplarz z gwarancją od dnia zakupu.Sprzedający pisał mi, że po za portalem odda za 3500zł .To chyba super cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.