Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Klod100

Nowy Rolex - tylko który

Nowy Rolex  

77 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam mały dylemat - chciałbym zakupić któregoś z poniższych Rolex-ów.

 

post-1039-0-88020900-1341850806_thumb.jpg

 

Wszystkie mi się podobają - ale zegarek ni ma być docelowo dla mnie.

 

Otóż pod koniec lipca na świat przyjdzie mój wymarzony synek - i to zegarek dla uczenie tego ważnego faktu i w przyszłości dla niego.

 

Padło na Rolex-a, ponieważ:

 

1. Firma nie zmienia często designu - i dzisiejszy Rolex pozostanie rozpoznawalnym klasykiem - dajmy na to za 20-ścia lat - będzie jednak wciąż zegarkiem użytkowym.

2. Dekiel doskonale nadaje się do okolicznościowego graweru - jest czysty i płaski.

3. Design jest ponadczasowy ( patrz punkt 1 )

4. Chłopak będzie miał porządny zegarek, wciąż coś wartego klasyka.

5. W pudełku nie będę go trzymał - zegarek ma być uzupełnieniem moich aktualnych zegarków ( kilka rys nada mu tylko charakteru ) - stąt też opcje z niebieską i zieloną tarczą.

6. Chłopak będzie miał zegarek wyprodukowany i kupiony w roku jedo narodzin.

 

Ciekawy jestem waszego zdania - być może pomoże mi to w podjęciu decyzji lub wyeliminuje którąś z opcji.

 

Po wstępnej selekcji mam zamiar wybrać któryś z poniższych modeli:

 

1. Rolex Submariner Green ref 116610LV- nieco inny niż wszystkie, trochę bardziej casualowy niż czarny.

2. Rolex Submariner bez daty (model 2012, ceramiczny bezel) ref 14060 - totalna klasyka

3. Rolex Explorer II 42mm ref 216570 - bardzo fajna prezencja, GMT ( aktualnie nie mam GMT, a to przydatna komplikacja ) - płaski dekiel powoduje, że jest bardzo wygodny - bardziej niz np submariner.

4. Rolex Yacht-Master (model 2012 ) ref 116622 - nietypowy, bardzo ładny model. Zawsze chciałem mieć niebieską tarczę.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonała inicjatywa, faktycznie wybór rolexa to najlepszy wybór.

Mój głos na czerń 14060. Dlaczego? Bo czerń nigdy nie wyjdzie z mody, jeśli w ogóle można w tak szczytnym celu powoływać się na modę. Po prostu zegarek w tym kolorze, a tym bardziej wspomniany Rolex jest ponadczasowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz,

 

ceramiczny Submariner bez daty ma referencję 114060 - ref. którą podałeś tyczy się jego poprzednika z aluminiowym bezelem.

 

Moim faworytem jest zielony Submariner - na żywo robi niesamowite wrażenie, tarcza gra kolorami i jest świetnym uzupełnieniem każdej kolekcji!

 

I.


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Klaudiusz,

 

Gratulacje :)

Chłopak dostanie zegarek za kilkanaście lat pewnikiem więc skłaniałbym się do modelu który przetrwa wszelkie mody, chwilowe trendy i nadal będzie na czasie. Gwarancją będą sprawdzony przez lata rozpoznawalny styl, ponadczasowa tarcza i klasyczny kolor, jeden z dwóch czarnych bym wybrał :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych czterech wzialbym Explorera , zielony mi sie nie podoba , niebieski moze sie znudzic , a submariner jest fajny tylko troche nudnawy jak dla mnie . Teraz jeszcze tylko musisz sie jakos zgadnac jaki duzy bedzie mial Twoj syn nadgarstek :D


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zielony!

To mój faworyt jeśli chodzi o tę manufakturę, syn na pewno będzie nim kiedyś zauroczony.

 

P.S. Genialny pomysł na prezent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Totalnie klasycznie i bezpiecznie (czarny zawsze będzie OK) czyli 14060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł... Wielkim znawcą nie jestem, ale wybrałbym czerń. Czerń trafia w każdy gust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja się przychylam do czarnej dwójki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił 116610LN, czyli czarnego Suba z datą.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił 116610LN, czyli czarnego Suba z datą.

 

Dołączam się do przedmówcy, czarny sub z datą, a z proponowanych czarny sub bez daty.

Super pomysł na prezent, tylko ja bym go nie nosił aby dać w stanie NOS.

Pozdrawiam


Omega PO, Seiko FFF, Atlantic Worldmaster, Casio GW-M5600-1ER, Casio GW-9200-1ER, Casio TS-100, Glycine Airman SST 06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie czarny Sub jest klasyka ponadczasowa i nie tylko mlodemu sie bedzie podobac... ;)

Myslalem o zielonym, ale wydaje mi sie, ze to musi byc swiadomy wybor a nie narzucony, dlatego pozostaje przy czarnym ale... z data ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też skłaniam się do Suba ale z datą. Data to ważna rzecz i pewnie się Synkowi przyda w przyszłości a Sub sam w sobie to mega klasyka czy to z datą czy bez.

 

Ja raz miałem zegar bez daty i nigdy więcej. :rolleyes:

 

BTW Ja też mojemu małemu mam zamiar na 18-stke coś sprezentować :) Fajne ci Ojcowie są ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do klasyki - IMHO - każdy dzisiejszy Rolex ma zadatki na klasyka.

 

YM - może na zdjęciach wygląda nijajo, ale na żywo jest naprawdę ładny i dosyć uniwersalny - taka sportowa elegancja. No i ta czerwona sekunda.

 

Z kolei zielony jest nieco szalony - np mojej Córce ten właśnie najbardziej przypadł do gustu.

 

Czarny fajny - spokojny, ale w sumie spokojnych zegarków jest co nie miara - jako jedyny faktycznie pozornie najlepszy wybór.

 

Explorer II jest jedynym, którego nie widziałem na żywo - ale ma potencjał. GMT jest smaczkiem - taki współczesny Steve McQueen.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez uwazam ,ze czarny Sub ale z data.

 

Nie szedl bym w zaden kolor bo zegarek ma byc na lata, a kolory niosa ryzyko ,ze zegarek sie znudzi,

przestanie byc "ponadczasowy".

 

Rozwazylbym jeszcze GMT Master II bo swiat coraz bardziej maleje, nie wiadomo gdzie syn bedzie mieszkal, a czas moze mu zegarek odmierzac zarowno ojczyzniany jak i lokalny.

 

Pozdro !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda opcja będzie dobra, ale przy tak postawionym celu brałbym nr 2. Klasyka w czystej postaci, chociaz mi osobiście data w Subie sie bardzo przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze gratuluje świetnego pomysłu . Syn będzie na pweno zadowolony . Miejmy tylko nadzieje że za 18 lat nie napisze w pierwszym poście: dostałem od Ojca zegarek nie wiem czy jest oryginalny , pomóżcie :) . Jeszcze raz gratuluje pomysłu.

Z tych które zaproponowałes wybrałbym 3 . Jednak sam bym jeszcze rozważył : GMT Master II ( 116710 )w stali , chociaz mi bardziej się podoba stal -złoto ale to juz moze być dla niektorych zbytni "blask Rolexa".


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do klasyki - IMHO - każdy dzisiejszy Rolex ma zadatki na klasyka.

 

 

 

 

Explorer II jest jedynym, którego nie widziałem na żywo - ale ma potencjał. GMT jest smaczkiem - taki współczesny Steve McQueen.

 

 

Jezeli Explorer podoba Ci sie na zdjeciu to na zywo bedzie sie podobal zdecydowanie bardziej , na wieksza reke doskonaly wybor , z tych modeli ktore zaprezentowales


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jeszcze większa klasyka?? ( Nie każdemu podobają się obrotowe bezele..tym bardziej że ich zastosowanie w codziennym użytkowaniu pozostaje dyskusyjne - patrz Submariner)

 

rolex-explorer.jpg

 

 

 

jeśli już musi być czarny to wybrał bym właśnie Explorera I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 - gratuluje syna...

 

po 2 - może byś mnie usynowił ? :) Ja już odchowany, odkarmiony a i prezent docenię, i po piwo mogę ganiać do sklepu :)

 

po 3 - tylko czarny Sub (ja bym wybrał z datownikiem). Przy takich założeniach dla zegarka, tylko ten jeden model jest gwarancją ponadczasowości - reszta prędzej czy później się opatrzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ponadczasowość jest ważnym kryterium to chyba jednak czarny Submariner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Explorer II GMT lub czarny Sub,

"ponadczasowość" pozostałych jest dla mnie dyskusyjna..

 

te dwa zdecydowanie brałbym,w takiej sytuacji, pod uwagę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden z nich. Jeżeli ponadczasowy to tylko klasyczny garniturowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.