Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Klod100

Nowy Rolex - tylko który

Nowy Rolex  

77 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Explorer II GMT lub czarny Sub,

"ponadczasowość" pozostałych jest dla mnie dyskusyjna..

 

te dwa zdecydowanie brałbym,w takiej sytuacji, pod uwagę..

 

Moje zdanie jest identyczne.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jeszcze większa klasyka?? ( Nie każdemu podobają się obrotowe bezele..tym bardziej że ich zastosowanie w codziennym użytkowaniu pozostaje dyskusyjne - patrz Submariner)

 

rolex-explorer.jpg

 

 

 

jeśli już musi być czarny to wybrał bym właśnie Explorera I

 

Przychylam się do powyższej opinii. Co prawda daty może niekiedy brakuje, ale ta lupa w Rolexach :angry: :angry: :angry:

 

A jeżeli ma być data, to może jednak GMT Master II ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyk klasyków to czarny Sub i tak pewnie zostanie,ale ja zagłosowałem na YM.Jest obłędny w tej wersji,niebieska tarcza i czerwona wskazówka to zestaw który mnie zawsze wgniata w ziemię (podobnie jak chociażby w TH Monaco),poza tym mimo całej popularności Rolexa to YM jest rzadko spotykany co jest dodatkowym bonusem.YM,zdecydowanie YM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę założenia/cel wybieram nr2. Klasyka, to będzie ładny vintage z historią. Ewentualnie jeżeli żeglujesz (to syn z dużym prawdopodobieństwem też będzie), wtedy nr4.


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Któryś z Submarinerów, rzecz gustu który. Ja wybrałbym zielonego, może się okazać w przyszłości bardzo poszukiwanym okazem.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nr2- Klasyk przez duże K . Chłopak będzie miał na co laski wyrywać :lol:


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje syna

jeśli zegarek docelowo ma być dla syna - to czarny sub z datą; data w zegarku się przydaje :) , czerń jest bardziej uniwersalna i za 30 lat będzie modna, z zielenią może być różnie- choć sam mam zielonego :D


Kupię Omega Geneve Automatic 166.0197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję syna :)

 

Ja stawiałbym na 116610LV, jeżeli zegarek ma uczcić zdarzenie wyjątkowe, to nie może być do bólu praktyczny. Jednym słowem: zielony.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja mial wybierac z tych w. wymienionych to zdecydowanie wybralbym Submarinera no-date; tylko zdecyduj sie ktory konkretnie model miales na mysli, czy 14060M (ten model nie jest z ceramicznym bezelem) czy ten z ceramicznym bezelem (ktorego ref.# jest 114060M czyli inny niz ten ktory podales).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest z czego wybrać w końcu to Rolex B)

 

Wybierał bym między 2,4. Zreszta na co nie padnie będzie to świetny wybór!

 

Czarne cały czas na topie ale już powoli ten kolor wydaje mi się być bardzo "podstawowym" kolorem.

A taki niebieski jest na pewno bardziej unikalny. Te zegarki trzeba widzieć na żywo i dopiero można coś sensownie powiedzieć i wybrać. Syn jak dorośnie uzna że zielony był by dla niego lepszy od kupionego czarnego. A może być odwrotnie etc. :)


"Obawiać trzeba się nie tych, co mają inne zdanie, lecz tych, co mają inne zdanie, lecz są zbyt tchórzliwi, by je wypowiedzieć."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalny i jak wielu kolegów już pisało, również stawiam na czarnego suba. Ten zegarek był, jest i pozostanie ponadczasowym klasykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zegarek ma służyć przez pokolenia to tylko czarny SUB. Prostota, elegancja i kawał historii sięgającej lat 50-tych.

Nie ważne czy z datą czy bez. Oczywiście data fajna rzecz, a i lupka mi się zawsze podobała (coś charakterystycznego dla Rolka), ale SUB bez daty ma coś w sobie co przyciąga... ;)

 

PS> Gratuluję synka!!!

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Ojciec to świetny facet, i tak się zastanawiam, dlaczego on na taki pomysł nie wpadł :lol:

 

Brałbym na Twoim miejscu czarnego Suba, tylko z datą. Jak ponadczasowy, to musi być czarny. Możliwe, że zielony Sub będzie kiedyś bardzo poszukiwany, ale chyba raczej nie zakładamy, że syn będzie chciał kiedyś sprzedać ten zegarek.

 

Jeszcze brałbym pod uwagę Explorera, którego pokazał Marcin. Te nowe bardzo mi się nie podobają (nie widziałem na żywo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - Klod- gratuluję, że zostaniesz ojcem. Najważniejsze, aby wszystko poszło dobrze i wszyscy zdrowi byli.

Pomysł z zegarkiem jest dość ciekawy. Zgadzam się z Tobą. Każdy z tych zegarków będzie klasykiem, więc nie kierowałbym się kryterium, który jest "Bardziej klasyczny".

Wybrałbym Explorera II, gdyż jest najbardziej uniwersalny. Jak mój szanowny poprzednik zauważył, ludzie podróżują po świecie i funkcja GMT pozwoli zawsze zobaczyć, która godzina u Tatusia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma żadnego znaczenia który to będzie zegarek. Bierz który Ci się najbardziej podoba, bo pamiątka i prezent od ojca jest zawsze noszony z dumą i radością. A każdy z powyższych zegarków da się wykorzystać do wielu sytuacji w życiu. Wiem, bo sam dumnie noszę stara omege po ojcu, mimo że złota i bez daty ;)....

Pozdro i gratulacje syna!

Ps. Gwoli ścisłości wybrałem YM, bo piękny jest!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny pomysl, az zastanawiam sie czy nie skopiowac. Mozna zamowic rolka z data produkcji z konkretnego dnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Pomysł fajny, ale Rolex ? :). Moim zdaniem, lepszym pomysłem byłby zakup któregoś z czasomierzy Dirka Dornbluetha albo JLC ze stosownym grawerem.

 

Klaudiusz, gratuluję syna !.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Explorer lub 14060 - w tych zestawieniach ponadczasowa jest nie tylko marka, ale i kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc wybór padł na zielonego suba.

 

Ale łatwo nie było i długo biłem się z myślami.

 

A oto zegarek i jego właściciel: :)

 

post-1039-1351336782,2916_thumb.jpg

 

 

post-1039-1351336791,3679_thumb.jpg

 

Dziękuję wszyskim za udział w dyskusji i pomoc z wyborem.

 

Sorry za jakość zdjęć ale młody nie lubi pozować i tylko na szybko zrobiłem zdjęcie komórką.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję.

Tylko nie dawaj mu za wcześnie, bo ząbkowania Rolex może nie przetrwać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór :)

 

Gratulacje dla Właściciela :P


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby taki kurdupel miał ROLKA a ja nie... sodomia and gomoria...

 

Gratuluję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Pooglądać se może na razie - dostanie jak skończy ... hmm... jak będzie gotowy - i ja też :-)

 

zgodnie z dewizą:

 

You never actually own a Rolex. You merely look after it for the next generation
B)

 

Teraz zegarek idzie do grawera - trzeba go zadedykować.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe...Fajne pierwsze zdjecie.....gdyby było lepszej jakosci nadawało by sie na reklamowe :D Zachwyt nad Rolexem od maleńkości ;)

 

Gratuluje Klaudiusz malca i zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.