Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Pomoc w wyborze AP

  

74 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Diver AP byłby kozak, gdyby miał ceramiczne a nie gumowe koronki i ceramiczny a nie stalowy bezel. Do tego przezroczysty dekiel, żeby podziwiać piękny mechanizm i dla mnie ideał. No ale nie ma ideałów... ;)

 

Przeszklony dekiel w diverze ? :huh:. Nie żartuj.

 

Oczywiście, że istotne, ale narazie się uparłem na AP :) I to w dużej mierze też dzięki Tobie :)

 

A to miło mi :). Tylko czy musi być RO ?. Nie masz żadnego zegarka klasycznego. Tradition ET jest rewelacyjny tylko platynowa koperta mocno podnosi cenę. Ale już Jules Audemars na kalibrze 2120 ? - świetny wybór. Jeżeli natomiast czasomierz ma mieć zacięcie sportowe, to tylko AP ROO Diver. Bardzo lubię ten zegarek. Gdybym nie miał ograniczeń finansowych, kupiłbym go natychmiast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszklony dekiel w diverze ? :huh:. Nie żartuj.

Nie kieruję się zasadą diver = pełny dekiel. Piękny mechanizm - chcę go widzieć!

 

Natomiast jeśli chodzi o chrono to ten - genialny:

 

640-960.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, mówiąc Audemars Piguet, myśle Royal Oak :) Dlatego musi być RO :) Powód niby błachy, ale tak mi właśnie się kojarzy AP.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nowego Jumbo nie bierzesz pod uwagę ? To dopiero jest dla mnie rewelacja.

 

audemarspiguetroyaloakj.jpg


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nie kieruję się zasadą diver = pełny dekiel. Piękny mechanizm - chcę go widzieć!

 

Tylko, że zegarek z przeszklonym deklem nie zasługuje na miano tzw. divera. To samo dotyczy modeli typu "pilot".

 

Mariusz, mówiąc Audemars Piguet, myśle Royal Oak :) Dlatego musi być RO :) Powód niby błachy, ale tak mi właśnie się kojarzy AP.

 

No i 90 lat historii poszło się je... :). Moją ulubioną kolekcją AP jest Classic. Szkoda, że ze strony producenta zniknęły już modele kieszonkowe. To było coś !. Lubię też Royal Oak, ale AP zawsze kojarzył mi się jako firma wytwarzająca piękne, klasyczne zegarki ze skomplikowanymi mechanizmami choć nie stroniąca od nowoczesności. Ta nowoczesność to właśnie Royal Oak / RO Offshore stanowiące przeciwwagę dla poważnych, klasycznych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może Mariusz, mi się kojarzy z Royal Oak :)

 

A nowego Jumbo nie bierzesz pod uwagę ?

Nie, zegarek jak dla mnie musi mieć sekundę.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

To może Blancpain FF albo któryś z modeli Breguet ? :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie takim ideałem stał się właśnie limitowany Messi. Choć mógłby nie mieć tego napisu AUTOMATIC.

W końcu jesteś na dobrej ścieżce, to podpowiem gdzie nie należy skręcać ;)

LE Messi jest fajny, naprawdę niezły, ale RO z tarczą bez giloszowania "Tapisserie" to zły kierunek. Niech pozostanie tak, że Ci się będzie podobał na zdjęciach, a kup coś innego ;)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapamiętam. Dzięki za radę :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że zegarek z przeszklonym deklem nie zasługuje na miano tzw. divera. To samo dotyczy modeli typu "pilot".

Pilot OK - pole EM radiostacji czy innych urządzeń pokładowych - jestem w stanie to zrozumieć. Ale przypisywanie diverom pełnego dekla... Sorki, nie siedzę w tych sztywnych ramach i chciałbym widzieć divera AP z deklem przeszklonym :)

 

Michał, a nie podoba Ci się ten chrono, którego zdjęcie wrzuciłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrono w AP to dla mnie pomyłka.

Kosztuje krocie a i tak nigdy nie bedziesz z tego korzystał.

Ja w diverze na 300m też schodził nie będę ale za to w odróżnieniu do chrono mam pięknie płynącą dużą sekundę( i kilka ładnych złotych w kieszeni) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, podoba mi się, nawet bardzo. Cena ok 30 tys. $ :)

 

Bartek, masz racje, ale cóż zrobić skoro mi się chronografy zawsze podobały :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ale może Ci te 15tys euro nie wystarczyć na fajne chrono a już na pewno nie to co wkleił Łukasz.

 

BTW Łukasz coś Ty się tak czepił teg gumy na koronkach? :)

 

W diverze uważam to za rzecz bardziej praktyczną niż ceramika.

CO do ceramicznego bezela to rzeczywiście byłby fajny ale pewnie i ponióśł by cenę samego zegarka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piętnastaku się zmieszcze w przypadku zwykłych Offshore.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nie :D

 

Bregueta nie chcesz ? :D. Szok !. Ja miałem kiedyś zegarek tego producenta. Fajny był tylko miał krzywo nałożone indeksy :lol:. Ale poza tym był naprawdę spoko ;). No dobra, żarty żartami... Kupuj AP ROO Diver, "będziesz Pan zadowolony" :). No chyba, że Twój zegarek będzie miał coś takiego jak mój Royal Oak. Co jakiś czas nie może się bidulek zdecydować czy zmieniać datę czy nie zmieniać i zatrzymuje się pomiędzy datami :). W takiej sytuacji chyba nie będziesz zadowolony. Ale jakby co, to jest jeszcze Pate Philippe !. Rozważałeś zakup modelu Aquanaut ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Michał mówił o Aquatancie :) .


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy nie interesuje mnie żaden Patek Philippe. Po ostatniej przymiarce stwierdziłem, że nie są to zegarki dla faceta przed trzydziestką ;) - może za jakieś 10 lat. Jedyny PP, którego ostatecznie mógłbym ponosić, to właśnie Aquanaut. Na zdjęciach super, za witryną też ok, ale już na nadgarstku coś mi nie grało. Breguet owszem, ale też jeszcze nie teraz :) Teraz chce tylko i wyłącznie AP.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piętnastaku się zmieszcze w przypadku zwykłych Offshore.

Tylko "zwykły" ma okrągłe przyciski. Moim zdaniem źle to wygląda.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą Mariusz, miałeś kiedyś dużo fajniejszy zegarek od swojego Bregueta... Wiesz jaki ?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Swoją drogą Mariusz, miałeś kiedyś dużo fajniejszy zegarek od swojego Bregueta... Wiesz jaki ?

 

Nie wiem... VC Patrimony ?, IWC Portuguese Automatic ?, a może IWC Ingenieur Vintage ?. Miałem jeszcze JLC... przypuszczam, że chodzi o PA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VC Patrimony Grand Taille. Do gajera idealny, przepiękny zegarek.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin (marcomartin), pytałeś o cenę platynowego Barrichello... Ok. 100 tysięcy euro, spoko ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ROODiver.Jedyny,który mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

VC Patrimony Grand Taille. Do gajera idealny, przepiękny zegarek.

 

A mimo to miałem trochę zastrzeżeń do tego zegarka. Dziś raczej bym go nie kupił. Wolałbym Patrimony Traditionnelle Date. A tak w ogóle jeżeli chodzi o VC to moim marzeniem nr 1 niezmienne od wielu lat pozostaje Toledo 1952.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.