Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Pomoc w wyborze AP

  

74 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

z Twojego zestawienia wybieram Divera

 

PS. czyżby zamiana za PO?? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zamiana za PO ?

 

[quote name=McIntosh' timestamp='1343984338'

Dlaczego zamiana za PO ?

 

post='843274]

Kiedyś czytałem o tym jak jakiś gość zapłacił furmankę pieniędzy za smarki Britney Spears :). Różne więc ludzie mają zboczenia. Przy smarkach Britney, Overseas nie wypada jeszcze najgorzej :D;).

Mariusz, jadłem właśnie coś dobrego :( Pojedzone :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Mariusz poleciałeś...

Jak wiecie ja się przymierzam na 40-ste urodziny kupić coś fajowego(nie wiem na ile to wyjdzie bo jeszcze czasu troszku jest...),no i m.in pomyślałem o Vacheronie Overseas. Podoba mi się jego "surowość", jednak chciałbym,aby wydane pieniądze były warte zegarka,a z tego co czytam, to w tym przypadku nie do końca tak jest...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak sobie pomyślałem z ta zamianą z PO

w nawiązaniu do naszej rozmowy na PW ;-)

 

ps. Nurek zajefajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

McIntosh - to ktory wg Ciebie RO jest idealnym zestawieniem jakosci do ceny - czyli dobrze wydanych pieniedzy?

 

Dodam tylko, ze wg mnie jest to nowy model 15400 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

No to Mariusz poleciałeś...

Jak wiecie ja się przymierzam na 40-ste urodziny kupić coś fajowego(nie wiem na ile to wyjdzie bo jeszcze czasu troszku jest...),no i m.in pomyślałem o Vacheronie Overseas. Podoba mi się jego "surowość", jednak chciałbym,aby wydane pieniądze były warte zegarka,a z tego co czytam, to w tym przypadku nie do końca tak jest...

 

Jeżeli pierścień z tytanu Ci nie przeszkadza, to warto rozważyć chrono. Widziałem, przymierzałem, jest super. Jeżeli podoba Ci się podstawowy Overseas, to oczywiście można rozważyć ten zakup, ale nie za taką kasę !. Gdybyś miał za ten zegar zapłacić 40 tysi to już lepiej dołożyć trochę grosza i kupić RO 15400. Poza tym, można wymienić masę zegarków dużo lepszych od Overseas, np. Blancpain FF, IWC Big Pilot, IWC PA, JLC MC NS itd..

 

McIntosh - to ktory wg Ciebie RO jest idealnym zestawieniem jakosci do ceny - czyli dobrze wydanych pieniedzy?

 

Dodam tylko, ze wg mnie jest to nowy model 15400 :)

 

Moim zdaniem, najlepszą relację jakości do ceny ma 15300ST. Nowy model z półki można jeszcze kupić poniżej 40.000 zł choć ofert za wiele nie jest. Osobiście najbardziej (bez względu na cenę) lubię divera Offshore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak sobie pomyślałem z ta zamianą z PO

w nawiązaniu do naszej rozmowy na PW ;-)

 

 

Aaaaa, nie, nie, PO oficjalnie nie jest jeszcze wystawiona na sprzedaż, narazie jest do sprzedania nieoficjalnie ;) Ale muszę ją w końcu wystawić na bazarek, bo już mam w głowie kolejny zegar :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba powoli mam swoje typy, znacznie poniżej, 40k,mam nadzieję,że są ok...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Chyba powoli mam swoje typy, znacznie poniżej, 40k,mam nadzieję,że są ok...

 

A jakie to typy ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, za 5 lat, bo wtedy planujesz kupno takiego zegarka, te typy Ci się zmienią pewnie z kilkadziesiąt razy :) Uwierz mi.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje typy na dzień dzisiejszy to:

-GO Orginal Senator,

-GO Panomatic,

- D.Dornbluth&Sohn cal. 99,3,99,4

- Rolex GMT Master.

 

Wiem Michał,że typy mogą mi się zmienić,ale już mnie ciąnie do zakupu jakiegoś zegarka...

Powiem więcej zastanawiam się nad jakimś wakacyjno-codziennym.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie Twojej listy moge powiedziec tylko tyle, ze bardzo lubie takie wyliczanie, bo po nich widac jak czasem ludzie sa "rozkojarzeni" w wyborze ;)

 

Zegarki, ktore podales na poczatku sa zupelnie nie w tej kategorii/stylu co np. ostatni a to znaczy, ze nie jestes do konca zdecydowany czego chcesz :P Ale to dobrze :D

Rolex GMT, to zegar sportowo-eleganko-"codziennosciowy". Wczesniejsze to jednostki w konkretnym stylu nie laczace sie wg mnie zupelnie z tym Rolkiem. Znaczy to tylko tyle (mowie ja :P ), iz jesli planujesz wydac wiecej pieniedzy na jeden zegarek, to chcialbys aby byl on bardziej uniwersalny. Wolisz aby byl jeden lepszy niz kilka przecietnych i tyle z moich dedukcji ;) - uderz w Rolka - mnie sie sprawdzilo a i Michalowi co ma ich kilka zakrecilo w glowie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Pozwolę się nie zgodzić co do Roleksa choć lubię tę firmę. Rolex jako jeden z wielu zegarków ?, TAK. Natomiast jako jedyny czasomierz ?, NIGDY. Z powyższej listy wybierałbym pomiędzy GO, a Dornbluthem tylko ciężko doradzać, bo nie napisałeś, które GO konkretnie masz na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja na Twoim miejscu zacząłbym od jakiegoś Rolka... To naprawde kapitalne zegarki, które im dłużej nosisz, tym bardziej doceniasz. Przedewszystkim tak jak wspomniał Mariusz (Artme), Rolexy posiadają bardzo istotną zaletę, mianowicie są wyjątkowo uniwersalne. Możesz je nosić w zasadzie do wszystkiego, a do tego są naprawde wygodne, świetnie wykonane, o bardzo dobrych mechanizmach, i mające za sobą wspaniałą historie. Cóż chcieć więcej? :)

 

 

ps. którego Senatora i Pano bierzesz pod uwagę?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dokładnie, ja na Twoim miejscu zacząłbym od jakiegoś Rolka... To naprawde kapitalne zegarki, które im dłużej nosisz, tym bardziej doceniasz. Przedewszystkim tak jak wspomniał Mariusz (Artme), Rolexy posiadają bardzo istotną zaletę, mianowicie są wyjątkowo uniwersalne. Możesz je nosić w zasadzie do wszystkiego, a do tego są naprawde wygodne, świetnie wykonane, o bardzo dobrych mechanizmach, i mające za sobą wspaniałą historie. Cóż chcieć więcej? :)

 

Taka wspaniała to ta historia nie jest :). Za dużo w niej marketingu, a za mało zegarmistrzostwa przez wielkie Z. Poza tym, równie uniwersalny jest IWC Big Pilot i o wiele fajniejszy od Rolka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Big Pilot o rozmiarze 46mm. jest Mariusz Twoim zdaniem uniwersalny? No proszę Cię :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiscie tez sie wydaje ze zegarek o srednicy 46mm mozna nazwac wszystkim tylko nie tym ze jest uniwersalny


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Big Pilot o rozmiarze 46mm. jest Mariusz Twoim zdaniem uniwersalny? No proszę Cię :)

 

Uniwersalny w tym sensie, że i do jeansów i do garniaka (od biedy) da się założyć. Niektórzy na forach zagranicznych uważają Panerai o średnicy 47 mm za zegarek uniwersalny. A Rolex o średnicy 40 mm (moim zdaniem) jest za mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie moją ignorancję ale jaką to wspaniałą historie ma Rolex?

Bo to już któryś temat w którym przewija się ten wątek i chętnie się dowiem bo to dla mnie bardzo ważny aspekt przy wyborze zegarka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja taki "mało zdecydowany jestem" ;)

Mariusz (artme) masz rację,jesteś blisko tego czego szukam.(jestem raczej jedno no max 3 zegarkowcem)

Do Rolka troszku odstrasza mnie jego spostrzeganie i ilość produkcyjna.

GO napisałem PanoMatic i Senator.

Może jeszcze Cartier Calibre.

Liczy się dla mnie

-mechanizm,

-to coś

-cena

-"mała ilość produkcyjna"


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Do swojej poprzedniej wypowiedzi dodam, że szerokość bransolety w Rolkach też jest do niczego. Dekorowanie dekla biedne, a mechanizm wykonany bez finezji :):P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekorowanie dekla biedne, :P.

 

 

 

:blink: , co masz Mariusz na mysli ?


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

GO napisałem PanoMatic i Senator.

Może jeszcze Cartier Calibre.

Liczy się dla mnie

-mechanizm,

-to coś

-cena

-"mała ilość produkcyjna"

 

No ale który Senator ?. I który Panomatic ?. Jest trochę tych wersji czasomierzy. A to co się dla Ciebie liczy wyraźnie nie wskazuje na Rolka. Rolex to masówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

:blink: , co masz Mariusz na mysli ?

 

Mam na myśli nicość, a raczej prosty szlif i nic więcej.

 

rolexdekiel.jpg

 

Daliby jakiś grawer nawiązujący np. do nazwy kolekcji i już wyglądałoby to ciekawiej. Poza tym, mogliby trochę ograniczyć ilość napisów na tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A juz myslalem ze widziales Rolex'a z dekorowanym deklem B) .

 

W kazdym bardz razie znowu zeszlo na temat Rolex'a , juz ostatni wpis na ten temat , taki maja DNA firmy i jestem pewien ze nic sie w tym temacie nie zmieni , poniewaz na kazdego jednego osobnika ktoremu sie ich zegarki nie podobaja jest kilku lub kilkunastu ktorzy chce je kupic .


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.