Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Pomoc w wyborze AP

  

74 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie moją ignorancję ale jaką to wspaniałą historie ma Rolex?

Bo to już któryś temat w którym przewija się ten wątek i chętnie się dowiem bo to dla mnie bardzo ważny aspekt przy wyborze zegarka...

 

http://rolexblog.blogspot.ie/2008/07/history-of-rolex-president-part-1.html

 

http://rolexblog.blogspot.ie/2008/07/history-of-rolex-president-part-2.html

 

http://rolexblog.blogspot.ie/2008/07/history-of-rolex-president-part-3.html

 

Tych stron jest dużo więcej, fajnie się czyta.

 

Miłej lektury :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisanie o IWC BP uniwersalny to co najmniej przegięcie...mniej więcej tak samo, jak to, że to zegarek do garnituru.

 

natomiast odnośnie jednego zegarka na całe życie - ROLEX jest idealny. I piszę to jako osoba, która fanem marki nie jest. Po prostu racjonalnie taki wybór jest uzasadniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

pisanie o IWC BP uniwersalny to co najmniej przegięcie...mniej więcej tak samo, jak to, że to zegarek do garnituru.

 

A ludzie noszą i się cieszą. Np. John Mayer...

 

johnmayeriwcbp.jpg

 

...który ma też w swojej kolekcji Patka z wielkimi komplikacjami...

 

johnmayerpatekphillipe.jpg

 

...i wiele innych świetnych zegarków z oferty VC, AP itd. Bo tak naprawdę nie ma znaczenia jaki czasomierz i do czego założysz. Ważne żeby mieć poczucie, iż dokonało się właściwego zakupu i po prostu cieszyć posiadaniem zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisanie o IWC BP uniwersalny to co najmniej przegięcie...mniej więcej tak samo, jak to, że to zegarek do garnituru.

 

natomiast odnośnie jednego zegarka na całe życie - ROLEX jest idealny.

 

Zgadzam się z powyższym w 100%

 

Dodam jeszcze od siebie, że każdy miłośnik zegarków, powinien mieć w swojej kolekcji jakiegoś Rolexa, no chyba, że jest jednozegarkowcem, to wtedy powienien mieć...

 

Też Rolexa :)

 

Oczywiście jest też kwestia budżetu, bo jeżeli ktoś dysponuje troszeczkę większymi pieniążkami, to również idealnym wyborem jako ten jedyny, będzie moim zdaniem klasyczny RO (15300, bądź 15400). I tutaj ten zegarek również pełni funkcje uniwersalnego, bo ja np. założyłbym go i do gajera, i do krótkich spodenek. Mało jest tak uniwersalnych zegarków, tutaj Rolex i AP spisują się doskonale.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z GO to np

Glashütte Original Panomatic Venue,

Glashütte Original 20th Century Vintage Sixties Panorama Date,

 

Łukasz a Cartier Calibre, to nie zegarek "do wszystkiego"?

 

ps. Czy ktoś wie,od jakiej kwoty chodzą Rolexy np GMT Master.(lub jakieś ciekawe modele)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za nowe modele jak dobrze poszukasz, to od 6 tysięcy euro. Cena sklepowa, to po podwyżce już dobrze ponad 7 koła e.

 

Im dłużej będziesz zwlekał, tym gorzej, bo ceny zegarków takich jak Rolex znów pójdą w górę. Te zegarki się wyśmienicie sprzedają.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dodam jeszcze od siebie, że każdy miłośnik zegarków, powinien mieć w swojej kolekcji jakiegoś Rolexa, no chyba, że jest jednozegarkowcem, to wtedy powienien mieć...

 

Też Rolexa :)

 

Oczywiście jest też kwestia budżetu, bo jeżeli ktoś dysponuje troszeczkę większymi pieniążkami, to również idealnym wyborem jako ten jedyny, będzie moim zdaniem klasyczny RO (15300, bądź 15400). I tutaj ten zegarek również pełni funkcje uniwersalnego, bo ja np. założyłbym go i do gajera, i do krótkich spodenek. Mało jest tak uniwersalnych zegarków, tutaj Rolex i AP spisują się doskonale.

 

Znawcy stylu pewnie powiedzieliby, że nie masz racji, bo zegarek na bransolecie nie pasuje do garnituru. No chyba, że kupiłbyś RO na pasku, ale dodatkowo musiałbyś pamiętać o tym żeby kolor paska dopasować do koloru butów. Nie chcąc więc co chwila zmieniać paska, trzeba by kupić dwa RO w złocie - z czarną i jasną tarczą :). Do tego jeszcze RO na bransolecie do bardziej sportowego stroju. Czyli w sumie trzeba by kupić trzy RO B). Poza tym, nie wiem co Wy tak wszyscy z tym Roleksem. Fajna firma, ale jest też wiele świetnych opcji wyboru. Chociażby w ofercie IWC, JLC, GP, Blancpain, Breguet !. Moim zdaniem, Rolex jest dobry na początek poważnej pasji związanej z zegarkami. Chociaż ja zaczynałem od IWC. Później w końcu trzeba sięgnąć po nieburaczane (obiegowa opinia, że tylko buraki noszą Roleksy :lol:) brandy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pare dni temu miałem dość ważną misje i siłą rzeczy byłem zmuszony wskoczyć w garnitur, czego nie lubię. Do niego założyłem mojego Datejusta na bransolecie i pasował jak ulał, rewelacja !


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Maks 3,

 

kilka moich typów zamiast proponowanego tu Roleksa...

 

Blancpain FF

Breguet Aeronavale Ref. 3803ST (limit z 2010 roku)

Girard-Perregaux Laureato z dużą datą, fazami księżyca i wskazaniem rezerwy chodu lub któryś z Sea Hawk

Jaeger-LeCoultre MC Diving Navy Seals lub Master Memovox lub Master Geographic

IWC Portuguese Automatic

 

... itd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie.

Michał, na chwilę obecną nie mam kasy na Rolexa, dlatego myślałem o czymś fajnym a "tańszym", wiem nie do pogodzenia.

Mariusz, poszukam w nece,ale czy mógłbyś przesłać parę fot lub linków z zegarkami godnymi polecenia może być na PW.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, zróbmy inaczej. Załóż temat jakiego poszukujesz zegarka, do jakiej kwoty, jakie masz co do niego wymagania, a my pomożemy.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał tak samo pomyślałem,w sumie temat nie ten.

Tylko czy warto tak "wcześnie", z drugiej strony fajnie jest wiedzieć "co się szuka i na co zbiera" :)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie szczerze mówiąc, to w ogóle trochę bez sensu, żeby szukać zegarka, który chce się kupić za kilka lat. Proponowałbym narazie spędzać dużo czasu na forum, prędzej czy później wykreuje Ci się jakiś zegarek, którego zapragniesz :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak by nie przedłużać. Forum dużo mi daje,już "wiem" co szukam,tylko nie umiem tego jeszcze nazwać...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie moją ignorancję ale jaką to wspaniałą historie ma Rolex?

Bo to już któryś temat w którym przewija się ten wątek i chętnie się dowiem bo to dla mnie bardzo ważny aspekt przy wyborze zegarka...

Wspaniałą, jak wspaniałą- ale niewątpliwie ją ma, a zegarmistrzostwo ma co zawdzięczać tej marce. Wystarczy wspomnieć, że to jak wyglądają aktualne mechanizmy automatyczne to duża zasługa (patent) właśnie Rolexa.

Jeśli faktycznie interesuje Cię historia czy osiągnięcia Rolexa, myślę, że bez problemu znajdziesz strony gdzie jest to dokładnie opisane :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Wspaniałą, jak wspaniałą- ale niewątpliwie ją ma, a zegarmistrzostwo ma co zawdzięczać tej marce. Wystarczy wspomnieć, że to jak wyglądają aktualne mechanizmy automatyczne to duża zasługa (patent) właśnie Rolexa.

 

Warto jednakże dodać, że to opracowanie Johna Harwooda na które w 1924 roku otrzymał patenty w wielu krajach, pozwoliło wyjść z automatycznym naciągiem w zegarkach naręcznych poza fazę prototypową. Po roku 1924 zgłoszono kilkaset rozwiązań inspirowanych tym, czego dokonał Harwood. Rolex też podejrzał to i owo :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie szczerze mówiąc, to w ogóle trochę bez sensu, żeby szukać zegarka, który chce się kupić za kilka lat. Proponowałbym narazie spędzać dużo czasu na forum, prędzej czy później wykreuje Ci się jakiś zegarek, którego zapragniesz :)

Nie koniecznie.

Forum pomaga szybko zdobyć wiedzę, ale to wszystko.

Nie tylko w poszukiwaniu zegarków chodzi o kreatywne myślenie.

Dla mnie np. osoba która zmienia swoje gusta co pół roku jest osobą kompletnie pozbawiona świadomości siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na następnych targach wyjdzie jakaś zajebibi nowość i plany mogą się zmienić, to nie tak hop siup :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartosz86 coś w tym jest. Patrząc np w kwestii samochodów, od dawna mam "podobny" gust wiele się nie zmieniło.

Dmn, też masz rację,oczywiście liczę się z tym. Obecnie próbuję znaleźć,markę modele,które są mi najbliższe sercu.

Sam Michał stwierdził,że Rolex to jeden z jego ulubionych marek. Chcę znaleźć, 3-5 zegarków godnych uwagi,później będzie ankieta. :)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To forum to zdecydowanie wielka kopalnia wiedzy na temat zegarków. Sam za jakiś czas przymierzam się do kupna czegoś na prawdę porządnego :)

I ogromną frajdę sprawia mi właśnie szukanie tej "piątki" by wybrać później ten jeden jedyny.

W jaki budżet celujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem się celuje i lipa,sam nie wiem myślę że max 25k PLN? Jak się uda mniej to super,i po cichu mam taką nadzieję.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem się celuje i lipa,sam nie wiem myślę że max 25k PLN? Jak się uda mniej to super,i po cichu mam taką nadzieję.

 

Przy tych wiatrach, które obecnie wieją to za 5 lat za 25k kupisz co najwyżej Eposa 3365 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tych wiatrach, które obecnie wieją to za 5 lat za 25k kupisz co najwyżej Eposa 3365 ;)

 

Dzięki....

Określałem kasę na dzień dzisiejszy, biorąc pod uwagę inflację to sobie trzeba przeliczyć ile to będzie na 5 lat ;)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał kiedy w końcu ujawnisz jakiego AP kupiłeś ?:)


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.