Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mikołaj N

Budżet +/-10k - zegarek w stylu nurka :)

Wybór zegarka  

41 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Panowie. Po chwili posuchy trzeba coś kupić. Kasa - około 10 tys. Lubię zegarki w stylu diver (luneta itp), więc taki chcę kupić. Jednak ma być o tyle uniwersalny, by na codzień nie przeszkadzał (czyli nie za duży, w nadgarstku mam 16,5 cm). Do garnituru mam zegarków kilka, vintage, więc ten ma być cool :)

 

W szranki stają więc:

 

1. Omega Seamaster 300m, ceramika, czarna gładka tarcza (z falami odpada - cygańska jest)

2. TH Aquaracer 500M, kolorystycznie w dwóch opcjach: niebieski na bransolecie (miałem już), lub czarny ze złotym bezelem na kauczuku.

3. Eterna KonTiki niebieska na kauczuku, taka: http://dolinski.pl/zegarki-eterna/kontiki/eterna-kontiki-date-pl-2-3-4-5-6-7-8.html

 

Zdjęć nie wklejam bo każdy wie co i jak.

na 2 tyg wyjeżdżam teraz na urlop więc po nim chętnie tu ten wątek przeglądnę i jakieś wnioski powyciągam. Zakup do końca sierpnia.

 

Z góry dzięki za wszelkie uwagi i inne propozycje. Z góry mówię też, że dla zegarka 43mm to max i nie może on być zbyt przekombinowany, nie może mieć chrono (nie lubię chrono) i żeby nie był w żadnym stylu vintage itp itd. Ma to być codzienny zegarek w stylistyce "diver" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glos na Kontiki. Cieżko będzie znaleźć na cudzym nadgarstku. Co do ceny pogadaj ze Stańislawem, kiedyś na wersje z innym paskiem dostałem od niego ofertę dużo poniżej budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy jeden z tych zegarków będę nabywać w Niemczech - tam mam taniej o VAT a i ceny lepiej sie negocjuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym zestawieniu Omega 300m ceramic ale tylko w kolorze niebieskim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Orisów nie bierzesz pod rozwagę? :) Polecam któregoś z Tudorów, nie są to duże zegarki. Zobacz sobie Black Bay - świetny jest. Podejrzewam, że mimo wszystko będziesz musiał zwiększyć odrobinę budżet ;) Jeżeli nie chcesz, to może Damasko, albo coś z oferty Sinna? Inna opcja, to coś ze znacznie wyższej półki - mogę Ci sprzedać IWC Aquatimera, dogadamy się. Z tym, że to już 44mm.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, Aquatimer odpada - mierzyłem we Włoszech kilka wersji i mi nie pasuje niestety. Damasko - hmmm - to jako drugi :) Tudora bardzo chętnie - światne zegarki ale nie mam gdzie przymierzyć - może ktoś wie kto handluje?

Co do budżetu to Omega to max (niebieska jest taka nijaka w tym nowym odcianiu...), wykańczam nadal mieszkanie i nie można szaleć. Sinn fajny zegarek ale nie wiem dlaczego uważam, że powinien kosztować połowę mniej. To jedna z tych marek, które odbieram jak Steinharta - czasem tak mamy, że któraś marka nam nie leży, albo uważamy, że jest zbyt droga :) Ja tak mam z Sinn, z Orisem, z Glycine... Fajne zegarki ale są dużo za drogie jak na prestiż który oferują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz czasy są takie, że niestety za 10k prestiżu nie kupisz co najwyżej średnią-niższą półkę. Możesz kopać się z koniem, ale moim zdaniem Seiko MM to rewelacyjny wybór za taką kwotę.

P.S. Trudno uwierzyć, że dwa lata temu można było za 10k kupić rolka suba w idealnym stanie..ech..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś z Perrelet diver?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Mikołaj, pamiętam chyba nawet, że rozmawialiśmy już na temat Aquatimera...


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. (z falami odpada - cygańska jest)

muszę sobie złoty sygnet dokupić albo od razu kilka i wyciągnąć łańcuszek z szuflady, bo chyba mam cygański gust :D

Mikołaj, a to nie Ty pisałeś jakiś czas temu o fatalnym wykonaniu Omeg i błędzię w niemal każdej?

Teraz rozważasz zakup tego badziewia? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj, a Doxy Sub ? Są też mniejsze modele, a te większe (45), nie są wcale takie duże. Wykonanie tych zegarków jest naprawde na bardzo przyzwoitym poziomie.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jestem oburzony - jak mogłeś napisać cygańska

 

to znaczy co.. jestem cyganem :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nazwanie kogoś Cyganem to obelga? Jeśli tak to faktycznie Panowie poziom forum znowu idzie w górę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja tak mam z Sinn, z Orisem, z Glycine... Fajne zegarki ale są dużo za drogie jak na prestiż który oferują.

No tak, to nie to co Certina. Najbardziej warta swej ceny :lol:

Te zegarki to żaden prestiż podobnie jak TH, czy Omega którą wybierzesz. Poza tym "za drogie" to takie w moim mniemaniu złe i błędne określenie. Ale tu nie będę dyskutował, bo w pewnym sensie Cię rozumiem. Masz takie samo podejście do pewnych marek zegarkowych jak ja do marek samochodowych i ich cen (tak piję do twojej fury :P)

Omegę bym odpuścił i wziąłbym TH. Bez dwóch zdań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zegarek klubowy ad 2012....zobacz ile kasy zaoszczędzisz...a resztę możesz wydać na spojlery ( lub włochatą tapicerkę ) do Yeti :D

 

 

W cenie do 10 tys możesz nawet Ulysse Nardin kupić...poważnie...oczywiscie używane ;)

 

Ja na Twoim miejscu szukał bym czegoś niszowego ( a wybór jest naprawde duzy )....ale ja to ja a nie Ty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W szranki stają więc:

 

1. Omega Seamaster 300m, ceramika, czarna gładka tarcza (z falami odpada - cygańska jest)

2. TH Aquaracer 500M, kolorystycznie w dwóch opcjach: niebieski na bransolecie (miałem już), lub czarny ze złotym bezelem na kauczuku.

3. Eterna KonTiki niebieska na kauczuku, taka: http://dolinski.pl/z...-4-5-6-7-8.html

 

 

Musisz jeszcze wziąć pod uwagę ten:

post-6402-0-67736700-1342258720_thumb.jpg

Gul Ci będzie non stop skakał ( z powodu urażenia uczuć religijnych - jak to napisałeś ), ale emocje to coś istotnego w życiu.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych wymienionych brałbym Omegę. Z tym, że niebieską, bo dla mnie czarna jest bez życia jakaś, a jak sam napisałeś, do garnituru jej zakładał nie będziesz.

A z nie wymienionych, to w tym budżecie rozważyłbym Seiko MM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega, bo miałem 300 i to bardzo wygodny zegarek. Dla mnie to tańsza alternatywa Suba (chodzi o wygodę codziennego noszenia) - jest prestiż, swietne proporcje, bardzo dobre wykonanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Omega, bo miałem 300 i to bardzo wygodny zegarek. Dla mnie to tańsza alternatywa Suba (chodzi o wygodę codziennego noszenia) - jest prestiż, swietne proporcje, bardzo dobre wykonanie.

Co do wygody, absolutnie się zgadzam. 300M to bardzo wygodny model.

Co do prestiżu...to sorry, ale dla mnie Omega to nie jest prestiż, a nawet jeśli to zawsze wydawało mi się, że zegarek kupiujemy dla własnej frajdy i wybieramy to co nam się podoba. Jeśli ktoś kupuje zegar dla prestiżu to współczuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega jest świetna! :rolleyes:


"Obawiać trzeba się nie tych, co mają inne zdanie, lecz tych, co mają inne zdanie, lecz są zbyt tchórzliwi, by je wypowiedzieć."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sorry, ale Omega to jakiś prestiż jednak jest. Bądź, co bądź jest postrzegana jako marka luksusowa i tak stara się pozycjonować.

Koledze się podoba ten model, a że przy okazji jest w jakiś tam sposób "prestiżowy" to nic w tym złego nie widzę.

Ja z tych propozycji wybrałbym właśnie Omegę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No sorry, ale Omega to jakiś prestiż jednak jest.

No sorry, ale idąc tym tropem to Atlantic to też jakiś prestiż jest ;)

W zasadzie każdy zegarek znajdzie swój prestiż w pewnej grupie społecznej. Znam ludzi dla których Omega to prestiż, ale znam też takich dla których to zegarek, który założyliby idąc do sklepu po chleb (co najwyżej). Dlatego uważam, że kierowanie się prestiżem jest błędem.

Mnie trochę zaskoczyła Omega w tym pojedynku, tym bardziej, że z Mikołajem znamy się na co dzień i znam jego zdanie na jej temat :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano Jacku - ta Omega jest tu bo wciąż się łamię. To ładny zegarek, ale jej wpadki jakościowe zraziły mnie strasznie (dlatego swego czasu wyrażałem takie a nie inne opinie na jej temat). Na pewno przed zakupem była by oglądnięta dokłądnie pod mikroskopem :) Nie miałem jeszcze okazji zobaczyć nowego TH Aquaracer 500m z ceramicznym bezelem (następcy 300m) ale to mocny zawodnik i alternatywa dla Omegi.

 

Ale póki co w tym wątku zaskoczył mnie:

1. Tarant - proszę nie wklejej takich rzeczy bo mnie klawiatura parzy a oczy nachodzą krwią :)

2. Marcin - bo nie wiem czemu uwziął się na samochód mojej żony :D Ale włochata tapicera to świetny pomysł a spojlery już mam :)

 

A wracajac do pojedynku - marzę o zegarku który został by u mnie na dłużej. A tu wiem, że np Doxa pomimo że jest bardzo ładna i mi świetnie leży (mierzyłem pomarańczkę Ryśka), szybko pójdzie "do dziada"...

 

I nie miałem zamiaru (znowu?) kogoś obrazić moim zdaniem co do pewnych marek bo wydaje mi się, że każdy takie marki ma w swoich własnych odczuciach. Kupił bym Orisa, gdyby był odrobinę tańszy bo sami (Jacku?) wiemy, jak to z tą jego jakością jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj, a któryś z Fortisów? Np. nowy B-42 Black Mars 500

 

Tutaj masz fajne fotki :

 

http://www.photowatches.eu/thumbnails.php?album=648

 

Albo B-42 Marinemaster Day/Date.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.