Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jaas

Longines Gold 1889

Rekomendowane odpowiedzi

Rodowy, złoty Longines z 1889 roku.
post-44358-0-97318100-1342383336_thumb.jpg

W pełnej krasie.
https://drive.google.com/open?id=0B5kgpm-QfTUBaERPMm9UNHQ2cFk


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo ładny Longines, tarcza ma już trochę kropek :)...tylko data produkcji zbyt wczesna- nie widze dokladnie nr.seryjnego, ale moim zdaniem jest to Longines z lat 1920-1930 :)... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek leżał przez lata w szafie i nic nie było przy nim robione. Przydała by się renowacja tarczy i wskazówek. Co do rocznika to też się nad tym zastanawiam. W latach siedemdziesiątych był wyceniany bodajże w Częstochowskiej DESIE i stąd prawdopodobnie informacja o roku produkcji. Za mały byłem żeby to pamiętać.:) Zegarek ma dwa numery wybite na mechanizmie: 5034381 i 1886ZABC.


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według numeru seryjnego zegarek został wyprodukowany w 1932 roku.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje. Czyli Desa się myliła. No ale to były inne czasy. Dla mnie ma on wartość sentymentalną.:)


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie kwestionuje jego wartości, która zresztą mała nie jest (zarówno sentymentalna, jak i materialna). Piękny czasomierz w świetnym stanie - gratuluję! Można zafundować mu mały przegląd a będzie służył przez kolejne dziesiąt lat.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek leżał przez lata w szafie i nic nie było przy nim robione. Przydała by się renowacja tarczy i wskazówek. Co do rocznika to też się nad tym zastanawiam. W latach siedemdziesiątych był wyceniany bodajże w Częstochowskiej DESIE i stąd prawdopodobnie informacja o roku produkcji. Za mały byłem żeby to pamiętać.:) Zegarek ma dwa numery wybite na mechanizmie: 5034381 i 1886ZABC.

 

Zagadka się rozwiazała - "specjalista" z Desy uznał oznaczenie mechanizmu za rok produkcji ;)

Mechanizm w Twoim zegarku to kaliber 18.89ZABC - bardzo ładny i stosunkowo rzadki werk z piękną krzywkową mikroregulacją.

Z rokiem produkcji nie ma to nic wspólnego - zegarek z okolic 1932 roku, jak stwierdził wcześniej Kolega Walter.

Bardzo fajny kieszonkowiec - gratuluję :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio napisałem do Longinesa z pytaniem o historię sprzedaży zegarka. Otrzymałem informację że został zafakturowany 10 czerwca 1938 r. Firmie Zipper, która była wówczas przedstawicielem Longinesa w Polsce. 
Właścicielem Lwowskiej firmy "A.H. Zipper" był w okresie międzywojennym kupiec Filip Zipper, siedziba firmy mieściła się w 1929 roku przy ulicy Trybunalskiej 1. 
W 1910 roku firma pod tą samą nazwą mieściła się przy ulicy Rynek 32 we Lwowie, był to jubiler i złotnik. Działała najprawdopodobniej od 1882 roku do wybuchu II Wojny Światowej.
Założycielem firmy był Abraham Haber Zipper, po jego śmierci nastąpiły zmiany własnościowe opisane w lwowskich rejestrach z 25 maja 1908 roku, wtedy do spółki przystąpili Filip i Henryetta Zipper, którzy dołączyli do Henryka i Leona Zipperów.  
Przedmiotem działalności spółki był handel towarami złotniczymi i jubilerskimi.


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że można było tak dokładnie to ustalić, fajna historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upłynęło 5,5 roku, ale... miło, że udało Ci się ustalić jego historię.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trochę czasu opłynęło i muszę przyznać że coś mnie tknęło. Podczas oglądania zegarków na stronie Longinesa zauważyłem możliwość sprawdzenia historii https://www.longines.com/certificate-of-authenticity. To napisałem i wysłałem zdjęcia. Odpowiedz przyszła po jakiś 3 tygodniach.

post-44358-0-48257000-1521789037_thumb.jpg


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłe zachowanie ze strony producenta.

Tak się buduje pozytywne relacje z klientem.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.