Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Buhaj

Automaty i kamienie szlachetne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Zadam pytanie może dla was banalne... Dlaczego w automatach umieszczane są kamienie szlachetne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w automatach - w manualach też :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli mechanizm potrzebuje aż tak dużego stopnia twardości, że wymagane są kamienie szlachetne? Na zdrowy rozum, wydaje się trochę nierozsądne, biorąc pod uwagę elementy tam się znajdujące jako mało inwazyjne w strukturę kamienia czy innego kruszcu, jednak może czegoś nie wiem? Dlaczego aż taki stopień twardości jest potrzebny w zegarku?

 

Chyba, że wziąć to w sposób... "Kropla drąży skałę nie siłą, lecz często padając..."

 

W każdym razie dziękuję za szybką odpowiedź i w dalszym ciągu czekam odpowiedź fachowców. ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz często padając..."

 

Właśnie o to chodzi. Tzw. balans w ciągu godziny wykonuje ok. 18 000 wahnięć. Dzięki kamieniom (rubinom - syntetycznym) łożyska nie ulegają szybkiemu zużyciu.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem ;) A swoją drogą, ile takie łożyska są wstanie wytrzymać? Po iluś latach należy je wymieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem ;) A swoją drogą, ile takie łożyska są wstanie wytrzymać? Po iluś latach należy je wymieniać?

 

gdyby były z metalu (takie zegarki bezkamieniowe robili zakochani w Ersatztechnologie

w Niemieckiej Republice Demokratycznej w firmie Ruhla i ja taki zegarek miałem stąd wiem)

wystarczałyby na rok pracy. Rubinowe chodzą w zegarkach nawet 50-cio letnich ...i jeszcze

starszych kieszonkach ... Balans nowych zegarków porusza się szybciej, ponieważ nie 18000

a 28800 ale pewnie i tak te mechanizmy są trwałe ...

 

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć. Wszystko już wiem. Dzięki za odpowiedź Panowie ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.