Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

piompo

Angelus i Zenith - pytanie o zegarkii renowację

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Pierwszy raz piszę na forum, mam nadzieję, że we właściwym miejscu :)

Posiadam 3 stare zegarki, wszystkie na chodzie, jeden z nich to Atlantic Worldmster, więc nawet o niego nie pytam - dużo można o nim się naczytać :)

Dwa pozostałe to prawdopodobnie niewiele warte, ale cenne dla mnie osobiście pamiątki: Angelus i Zenith Sporto.

 

Mało jest w internecie o tych zegarkach, szczególnie o Angelusie i jeśli ktoś może podzielić się informacjami o nich - będę bardzo wdzięczny.

 

Ponieważ są to sentymentanie cenne zegarki zależy mi na ich renowacji i mam prośbę o polecenie odpowiedniego miejsca. Na Allegro znalazłem dwóch usługodawców tego typu:

http://allegro.pl/profesjonalna-renowacja-calych-zegarkow-i2526181830.html

http://allegro.pl/renowacja-naprawa-starych-zegarkow-i-zegarow-p-i2540104221.html

 

Jestem bliski, żeby skorzystać z tego typu usługi i bardzo prosze Was o opinię - czy to jest dobry pomysł :)

 

Zdjęcia: 1 - wszystkie trzy zegarki przód, 2 - mechanizm Angelusa i tył Zenitha (nie potrafię go otworzyć) i tyły wszystkich trzech zegarków.

 

Dzięki i pozdrawiam serdecznie

Piotrek

post-51929-0-64273100-1344191506_thumb.jpg

post-51929-0-97238200-1344191519_thumb.jpg

post-51929-0-19395500-1344191531_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto CI nagadał głupot że te dwa pozostałe nic nie są warte?

sam zenith wart więcej niż 2 takie antlantici:

 

Dzięki za odpowiedź :) zdaję sobe sprawę, że pewnie wartość rynkowa jakaś jest, natomiast, tak naprawdę zależy mi na garści informacji o tych zegarkach - szczególnie angelusie i poradę, czy warto oddać te zegarki do renowacji takiej jaka jest oferowana na allegro, czy też są lepsze możliwości w Waszej opinii. Angelus to pamiątka po Tacie, a z Zenith po dziadku, który zdaje się dostał go w wojsku walcząc w Europie zachodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ofert renowacji z all... nie będę się wypowiadał bo nie mam w tym temacie żadnych doświadczeń. Przeglądałeś może ten temat: TEMAT?

 

Daj lepsze zdjęcia tego ANGELUSA, ja osobiście nie znam tej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o renowację to w Chronostarze zrobiłem już kilka sztuk i zawsze byłem zadowolony. Możesz liczyć na fachową poradę i ceny są bardzo przyzwoite. Natomiast zrób najpierw samą renowację kopert i wskazówek bez ruszania tarcz. Z tych zdjęć tarcza Zenitha wygląda na całkiem całkiem a jej renowacja spowoduje, że będzie wyglądał jak z salonu. Dobrze zrobiona koperta wystarczy do ponoszenia go od czasu do czasu dla przyjemności.

A Zenith ma dekielek wciskany także musisz znaleźć szczelinkę i cienkim scyzorykiem je uchylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm o ile rozumiem, że angelus ma zniszczona tarcze i myslisz o jej odnowieniu to nie wiem co Ty chcesz zrobic w zenicie? krzywde jedynie możesz zrobic ;-)

 

a tak serio zenita daj do dobrego zegarmistrza na czyszczenie i smarowanie, ten zegarek jest pięknie zachowany ,

 

atlantic to samo tylko smarowanie, czyszczenie i można troche koperte odswiezyc

 

angelus daj do renowacji tarcze ,(ja polecam Poznan , wpisz renowacja tarcz w wyszukiwarce to zobaczysz...) koperta chyba jest stalowa, wystarczy troche spolerowac

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angelus daj do renowacji tarcze ,(ja polecam Poznan , wpisz renowacja tarcz w wyszukiwarce to zobaczysz...) koperta chyba jest stalowa, wystarczy troche spolerowac

 

Angelus ma stalowy tylko dekiel. A tu znalazłem podobny egzemplarz:

 

http://www.chrono24.com/en/angelus/wristwatch--id1494593.htm?manufacturerIds=375&picnum=0&tab=details&urlSubpath=%2Fangelus%2Findex.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko dekiel? przecież nawet w opisie aukcji którą pokazaleś materiał koperty to stal... tak to jest inny zegarek ale jakośc podobna

 

a nawet jeśli jest z innego materiału to na zdjeciu wyglada to dobrze, nic na siłę

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spartasongo ma rację, Zenith i Atlantik tylko do lekkich zabiegów kosmetycznych typu, wymiana szkiełka, czyszczenie mechanizmu, inaczej będziesz żałował podjętych decyzji oryginał za wszelka cenę pamiętaj!!!!. Żadna renowacja nie odda uroku oryginału, jednak co do Angelusa no cóż tarcza ewidentnie nadaje się do renowacji . Polecam firmę Chronostar z Łodzi wczoraj odebrałem od nich Pllasa, którego wysyłałem tam do renowacji dla koleżanki syna (zegarek był pamiątka po dziadku) jest to raczej półka Atlantika ale efekt rewelacyjny, korzystają z jakiejś nowej farby bez domieszki tego pyłku, który powodował, że tarcza się mieniła jak zegarek bazarowy, naprawdę przyzwoity efekt.Warto spróbować, porównując efekt ich pracy z Delbanka jaką robił zegarmistrz u Głowackich w Warszawie to Kałdoński z Łodzi znacznie się poprawił no i na plus także ceny u niego :) Co do kopert również polecam Łódź gdybyś naprawdę nie mógł znieść stanu obecnych, cena w okolicach 100zł ale efekt naprawdę dobry starają się zachować krawędzie, nie daj się pokusić niskimi cenami z allegro, tam można już renowacje koperty przeprowadzić w cenie 40 lub 50zł ale koperta jest tylko błyszcząca i z oryginałem nie ma wiele wspólnego :D To opcja dla desperatów i miłośników tanich błyskotek. Powodzenia ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żadna renowacja nie odda uroku oryginału, jednak co do Angelusa no cóż tarcza ewidentnie nadaje się do renowacji . Polecam firmę Chronostar z Łodzi

 

Witam ponownie :)

 

BARDZO dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pomoc - wstępnie zdecydowałem się na renowację Angelusa - jest najbardziej zniszczony/brudny (tarcza) i tak naprawdę najbrdziej na nim mi zależy :) na razie zapytałem firmę łódzką - wycenili na 450PLN. Zapytam jeszcze Poznań i może Warszawę :)

Zobaczymy jak to wyjdzie. Jeśli mielibyście jeszcze jakieś sugestie/rady - badzo będę wdzięczny. Chciałbym jeszcze wynaleźć do niego taką metalową bransoletkę/pasek jaką miał oryginalnie, ale to chyba niemożliwe... pamiętam z dzieciństwa, ze była metalowa z takim zatrzaskiem, który ją skracał i skaadała się z kilku kawałków metalu z owalnmi wycięciami... czy są jakieś miejsca w internecie specjalizujące się w bransoletkach/paskach do zegarków?

 

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz bardzo dziękuję :)

 

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metalowa bransoleta z owalnymi wcięciami. To kojarzy mi się tylko bransoleta od Tissota PR 516 wersja rajdowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piompo 450zł?????? :o za co??? koperta jest w dobrym stanie lekka polerka pastą np. starwax dostępna w castoramie za około 20zł do metali miękkich i szlachetnych przywróci jej dawny blask, renowacji wymaga tylko tarcza, niech jej malowanie w Chronostar Łódź kosztuje 200zł to max nie ma na niej nic dziwnego to tarcze chronografów kosztuje 250zł bez dodatkowych kolorów, smarowanie zegarka z regulacją niech kosztuje w najdroższej opcji 100zł to jest 300zł plus pasta 320 ale nie 450zł :huh: koperta nawet nie ma przetarć od spodu więc z wierzchu na pewno też nie jest skatowana z tego wnioskuje że nie wymaga renowacji tylko odświeżenia moim zdaniem. Co innego jeżeli zegarek wymaga naprawy wtedy koszty mogą urosnąć do tej sumy ale odrobina wkładu własnego pozwala zminimalizować wydatki a oto kilka moich zegarków po lekki zabiegach, lekka polerka koperty, wymiana szkiełka, mycie tarczy w dwóch przypadkach ;) niektórzy koledzy już je widzieli :)

PS. pochwal się efektami bez względu na co się zdecydujesz B)

 

gotowy.png

By stary7817 at 2012-08-18

61924934.png

By stary7817 at 2012-08-18

123456dv.jpg

By stary7817 at 2012-08-18


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary...

 

tyle razy Ci mówiłem żebyś otworzy firmę zajmującą sie myciem tarcz i rzucił ten bank :P


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek na 10 sztuk tylko ze dwie,trzy da się tak umyć :P A z mycia jeszcze żaden nie wyżył :lol:


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.