Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mychal

Konto w banku

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, ostatnio zlikwidowałem swoje konto w PKO, teraz zamierzam założyć w banku tylko i wyłącznie do wpłacenia pewnej kwoty i co miesiąc robienia jednego przelewu. Zależy mi żeby nie było pobieranych oplat za prowadzenie konta, dużo się widzi reklam ze 0 zł za wszystko ale jak czytałem to juz nie jest tak kolorowo:). Zaznaczam ze z konta będe robił jeden przelew w miesiącu, nie potrzebuje karty płatniczej ani innych dodatkow. Jeżeli znacie jakiś bank, godny polecenia to proszę o info:P

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BZWBK konto <30, całkowicie darmowe, z tym że jak nazwa wskazuje do 30 roku życia... W Getin Banku też nie pobierają opłat za prowadzenie, opłata jest tylko za kartę płatniczą z której można zrezygnować skoro i tak nie potrzebna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mbanku płaci się miesięcznie 2zł za kartę, chyba, że się robi zakupy na minimum 100zł.

Ale jak karta płatnicza nie jest Ci potrzebna to tym bardziej masz za darmo.

Nie miałem kont w zbyt wielu bankach, ale na tyle co widziałem, to mbank na ma chyba najlepiej rozwiązany interfejs użytkownika.

Potwierdzenie smsem, automatyczne zdejmowanie z salda tuż po przelewie czy zapłacie, karta płatnicza z częściową funkcjonalnością kredytowej - co nie jest takie oczywiste w pozostałych bankach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Polecam DB Net w Deutsche Banku. Internet banking pozostawia trochę do życzenia, ale konto masz za darmochę o ile przelewy robisz z konta internetowego. Jak wykonasz kartą jedną transakcję w miesiącu (np. wypłacisz kasę z bankomatu), to nie zapłacisz za obsługę karty. Niewątpliwym plusem posiadania konta w DB jest wysokie oprocentowanie konta oszczędnościowego: 8% !, ale tylko do 10 tysi. Jeżeli natomiast sporo kupujesz za pośrednictwem internetu, to warto założyć konto w Alior Sync. Masz 5% zwrot kwoty od każdej transakcji wykonanej w necie i zapłaconej kartą. Poza tym, przelewy, wypłaty z bankomatów, wpłatomaty i opłaty za kartę - 0 zł. Fajne jest w Alior też to, że nie musisz nigdzie chodzić. Konto założysz przez net, kredyt można dostać przez net bez chodzenia do oddziałów banku. To samo z lokatą. A jak masz problem z usługami bankowymi albo o coś chcesz zapytać, to wszystko możesz załatwić za pośrednictwem czata netowego. Masz też do wyboru wideo rozmowę lub audio rozmowę z konsultant(k)ami o dowolnej porze dnia lub nocy. Osobiście Alior Sync oceniam bardzo wysoko, bo ich system internetowy daje bardzo dużo opcji zmiany, które w przypadku innych banków trzeba załatwiać w oddziałach. Do tego konto wyposażone jest w menedżer finansów więc możesz sprawnie kontrolować swoje wydatki. A to wszystko za free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, jutro przejde się do mbanku, albo złoże wniosek przez internet.

 

Pozdrawiam

 

edit:

 

McIntosh:

 

Dzięki za odpowiedź, aczkolwiek ja potrzebuje konta tylko do opłacenia kursu raz w miesiącu, także te wszystkie kredyty lokaty są mi zbędne, ale przyznam, że opisałeś to bardzo ładnie. Możnaby przypuszczać, że pracujesz w Alior :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BZWBK konto <30, całkowicie darmowe, z tym że jak nazwa wskazuje do 30 roku życia... W Getin Banku też nie pobierają opłat za prowadzenie, opłata jest tylko za kartę płatniczą z której można zrezygnować skoro i tak nie potrzebna ;)

 

A nie ma przypadkiem opłaty za kartę 6zł za kartę jak nie robisz transakcji i 7zł jak nie ma wpływu 1000zł miesięcznie. Tak całkiem darmowe chyba nie jest.

Od lat mam Directa w ING. Prowadzenie 0zł, w przypadku płatności kartą 100zł mięsiecznie nie ma prowizji (w przeciwnym wypadku 7zł). Najważniejsze: brak prowizji za wypłatę ze wszystkich bankomatów w Polsce. W praktyce mam darmowe konto z darmowymi przelewami i korzystam z każdego bankomatu w kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

McIntosh:

 

Dzięki za odpowiedź, aczkolwiek ja potrzebuje konta tylko do opłacenia kursu raz w miesiącu, także te wszystkie kredyty lokaty są mi zbędne, ale przyznam, że opisałeś to bardzo ładnie. Możnaby przypuszczać, że pracujesz w Alior :P

 

Nie pracuję w Alior :), ale jestem zadowolony z ich usług. Moim zdaniem Alior Sync robi kawał dobrej roboty i wyprzedza konkurencję w oferowanych rozwiązaniach. W którym Banku załatwisz kredyt o 1 w nocy ?. U nich to możliwe :). A co do opłat... kurs kursem, ale nigdy nie wiadomo jakie jeszcze potrzeby się pojawią. Lepiej dostać coś więcej niż mniej. Jakiś czas temu kupowałem zegarek w necie za 6 tysi. Od tej transakcji Sync zwrócił mi 300 zł na rachunek. Miło :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma przypadkiem opłaty za kartę 6zł za kartę jak nie robisz transakcji i 7zł jak nie ma wpływu 1000zł miesięcznie. Tak całkiem darmowe chyba nie jest.

 

No właśnie coś takiego obiło mi się o uszy, ale mam tam konto i obecnie przychodów brak, transakcji brak a nic nie odciągają.. Z tym że ja zakładałem ponad 2 lata temu, teraz mogły się zmienić warunki, jak tak to nie chciałem wprowadzać w błąd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem 8lat temu, konta prawie nie używam i początkowo nic nie ściągało, aż pewnego dnia byłem kilkadziesiąt złotych na minusie. Proponuję odwiedzić oddział i wyjaśnić co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem 8lat temu, konta prawie nie używam i początkowo nic nie ściągało, aż pewnego dnia byłem kilkadziesiąt złotych na minusie. Proponuję odwiedzić oddział i wyjaśnić co i jak.

 

 

Pobrało Ci pewnie opłatę za nową kartę, mnie spotkało to samo tydzień temu - biorą sobie samowolnie 35 pln :blink: . Konto jest darmowe, ewentualne koszta dodatkowe to ubezpieczenie karty (dobrowolne) - 2pln miesięcznie. Są pewne niuanse, np sprawdzenie stanu konta w bankomacie wbk to koszt 2 pln - ŻENADA. Mi się to konto podoba pod względem płatnosci w krajach UE gdzie obowiązuje euro - nie ma żadnych dodatkowych opłat czy prowizji, mimo iż jest to konto bezpłatne dla "studentów" (czytaj ; poniżej 30go roku życia), przelewy też darmowe.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W historii pojawiło mi się kilka razy 7złza prowadzenie rachunku i 6zł za użytkowanie karty. 35 zł pobrali już wcześniej. Darmowe konto to na pewno nie jest. blink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam piąty rok i żadnych nieautoryzowanych 'minusów' nie było, a bardzo często się loguję bo karty używam praktycznie codziennie.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam piąty rok i żadnych nieautoryzowanych 'minusów' nie było, a bardzo często się loguję bo karty używam praktycznie codziennie.

 

Ja też długo nie miałem i tu nagle niespodzianka. Byłem w oddziale i faktycznie przypomnieli mi, że jakiś czas temu nastąpiła zmiana regulaminów. Cennik i regulamin jest na stronie, a to, że nie widzisz nic na swoim koncie online o niczym nie świadczy. Możesz mieć duży minus i dowiesz się o tym dopiero jak uzbiera się odpowiednia kwota i dostaniesz list.

 

Poza tym jak często używasz konta, płacisz kartą i masz wpływy to faktycznie nie masz tych opłat. :)

Cały czasy opisuję sytuację, gdy konto jest używane sporadczynie lub prawie wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam PKO jakies konto za zero wlasnie internetowe. Zero za prowadzenie, za przelewy i wyplaty z bankomatow PKO, BZ WBK i jakis tam jeszcze jednych ale nie pamietam. Nie ma tez nic za karte ani innych gwiazdek tylko trzeba miec wplyw co miesiac powyzej jakiejs okreslonej kwoty.

 

 

Prosze o usuniecie poprzedniego posta i przepraszam za brak polskich znakow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gruen

Ja proponuję 2 konta (nie wszyscy robią duże zakupy w necie). Pierwsze w BGŻ konto z premią, które daje 1% od wpływu, max 50 zł, opłata za kartę 5/8 zł w zależności od ilości i wartości transacji, a drugie milllenium dobre konto ze zwrotem 3% od zakupów na stacjach paliw, supermareketach i skepach spożywczych, też max. 50 zł. Mam takie właśnie konta i stały drobny zasiłek do poborów : ) W millenium po spełnieniu pewnych warunków wszystko jest gratis (wpływ co miesiąc co najmniej 1000 zł, to nie muszą być pobory, można wpłacić z innego konta lub w kasie). Na szczęście nie mam ślubu z bankami (kredytów), więc zmieniam konta osobiste bez żadnych konsewkwencji.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam konto w ING i ostanio założyłem w Sync. Skusił mnie cashback, ale jako użytkownik obu kont muszę przyznać że wygodniejsze w obsłudze jest konto Alior Sync. W Ing ciekawym rozwiązaniem jest finansomtr, podobne narzędzie jest też w Syncu. Jeśli miałbym wybrać między tymi dwoma zdecywoanie wygrywa Alior.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że odgrzewam, ale nie chce tworzyć nowego tematu, skoro jest ten tutaj. Potrzebuję założyć konto w banku. Obecnie mam w pekao sa, ale koszta są spore. Chcę zamknąć i szukam czegoś tańszego, al najlepiej darmowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Też bym chciał uciec z Pekao SA, ale związany jestem hipoteką. Bank po całkowitym przejęciu przez Włochów to koszmar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam w tym banku na szczęście żadnych zobowiązań tak więc mogę zrezygnować bez problemu . Otworzyć konto mozna za darmo ale zamknięcie wiąże się tutaj już z opłatami. Czytam sobie obecnie w sieci i wynika: http://www.kutno.net.pl/?pd=news&id=42720 , że najlepszą ofertę ma Smart Bank.

Nigdy o tym banku nie słyszałem. Nie widziałem jego placówek w swoim mieście. Ktoś się orientuje może co to jest za bank? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smart bank to jedna grupa z mbankiem. Gościo od mbanku za niego odpowiada. Generalnie bank ma dobre opinie w sieci , w innych artykułach również o sobie polecają: 
http://www.hej.mielec.pl/biznes/firma/art464.html

 

Tutaj masz artykuł jeszcze z września. Jeśli spojrzeć sobie na aktualne artykuły o tym gdzie założyć sobie konto w banku to również wiele osob poleca sobie własnie ten bank. Sam jakiś czas temu szukałem dla siebie konta ale ostatecznie założyłem w Millenium banku bo zależało mi na banku z placówkami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zainteresowany zmianą banku. Do tej pory w BGŻ miałem darmowe wszystkie bankomaty i kartę przy zakupach powyżej 200pln. teraz jak się z BGŻ zrobiło bgż bnp paribas czy jakoś tak to za wypłatę z bankomatu (innego) liczą sobie 5 zyla! Zanim się kapnąłem wypłacając drobne kwoty to straciłem 3 dyszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że każdy bank niebawem pozmienia warunki.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Smart bank nie jest związany z mBankiem tylko z FMbank. Założycielem jest były prezes mBanku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.