Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bartek.siwiec

J.SPRINGS BEB035 AUTOMATIC

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni ciągle na ręce. Przyszła więc chyba pora na napisanie kilku słów na temat tego zegarka.

W tym przypadku należy chyba zacząć od ceny. Cena tego zegarka na Allegro to 249 wraz z przesyłką. Jest to chyba najtańszy, automatyczny Springs dostępny na naszym znanym portalu aukcyjnym.

Zegarek przychodzi zapakowany w tekturowe pudełko. W środku gąbeczka, przywieszka (WOW :D ), papiórki (których nawet nie rozpakowałem z gustownej folijki ;) ) i rzecz jasna zegarek właściwy.

Pierwsze wrażenie po otwarciu pudełka? Dużo większy niż można wywnioskować ze zdjęć na aukcji. Przeglądając oferty na Allegro odnosi się wrażenie, że gdzieś w opisie wkradł się błąd dotyczący wielkości zegarka.

Widząc takie zdjęcie, spodziewamy się czegoś pokroju Seiko 5:

 

J.Springs%20by%20SEIKO%20BEB%20035%20Automatic%20DSC_0733.jpg

 

Uczucie takie potęguje dość "spokojny" design zegarka.

Wymiary zegarka, to w/g sprzedających:

- Długość: 4,7cm

- Szerokość: 4,3cm

- Grubość: 1,2cm

Ewidentnie nie są to wymiary "seikowej piątki". I w sumie dobrze ;)

Kolejne, tym razem może już bardziej subiektywne wrażenie - jakiś taki bardzo okrągły ;)

Myślę, że jest to spowodowane stosunkowo dużą szerokością koperty i niebyt długimi i wyprofilowanymi "w dół" uszami zegarka.

 

100_2440.JPG

100_2444.JPG

Koperta jest oczywiście wykonana ze stali nierdzewnej. W 95% procentach została ona wypolerowana na wysoki połysk. Szczotkowana jest jedynie górna powierzchnia uszu oraz część dekla. Szczotkowanie uszu bardzo ładnie komponuje się z bransoletą. Bransoleta na jej górnej powierzchni również została wyszczotkowana. Polerowane są boczne krawędzie. Jest oczywiście wykonana z pełnych ogniw. Zapięcie nie posiada zabezpieczenia. Nie sprawia jednak wrażenia, jakby miało się zaraz rozpiąć.

 

100_2451.JPG

 

Szerokość bransolety przy uszach zegarka to 22mm. Zwęża się do 20-milimetrowego zapięcia.

Koronka jest częściowo schowana w kopertę. Nie jest zakręcana. Mimo tego Jasiek może pochwalić się WR na poziomie 10ATM. Zarówno koperta jak i bransoleta są bardzo ładnie wykonane. Nie znalazłem nic, do czego mógłbym się przyczepić (może to niezbyt obiektywne, ponieważ raczej nie oglądam moich zegarków przez lupkę ;) ).

 

100_2443.JPG

 

Pora na tarczę. Patrząc na zdjęcia w necie miałem obawy co do rozmiaru trzech cyfr znajdujących się na tarczy. Wydawały mi się one trochę za duże. W rzeczywistości wcale tak nie jest. Na szczególną uwagę zasługują tu nakładane, "dwupoziomowe" indeksy godzinowe. Cyfry 12, 9 i 6 również zostały na tarczę nałożone.Indeksy minutowe i znajdujące się nad nimi opisy zostały namalowane. Nad indeksami godzinowymi znajdują się dodatkowe kwadraty wykonane z masy świecącej (świeci całkiem ładnie). Luma znajduje się również na wskazówka. Świeci całkiem ładnie, aczkolwiek niezbyt mocno i niezbyt długo.

 

100_2484.JPG

 

Dla mnie to nie problem, rzadko korzystam z tego dobrodziejstwa techniki.

Opisując tarcze nie sposób nie wspomnieć o fakturze, którą to tarcza ta została "pokryta".

Przy krawędzi tarcza posiada fakturę "płyty winylowej" ;) .

Następnie ok milimetrowy odstęp (gładka powierzchnia) i "winylek" przechodzi w bardzo ładne pionowe paseczki. Pomimo faktury, wszystkie nadruki na tarczy są bardzo ładne i czytelne. Nie widać żadnego "rozmycia", które widziałem na podobnej tarczy w moim poprzednim nabytku.

W tarcze zostało również wkomponowane okienko datownika, który poza datą pokazuje dodatkowo dzień tygodnia (w dwóch językach: angielskim i niemieckim).

Całość przykrywa "wysokiej jakości szkło mineralne" :D

 

Pozostało mi chyba jeszcze wspomnieć o tym, co tyka w środku Jasia...A tyka tam sobie mechanizm automatyczny oznaczony jako Y676B. Można go sobie pooglądać przez przeszklony dekielek. Nie grzeszy urodą. Znakomicie jednak spełnia swoje podstawowe zadanie. Nigdy nie byłem maniakiem testowania chodu moich zegarków i sprawdzania dobowej odchyłki. Przy tym zegarku zrobiłem to z czystej ciekawości. Okazało się że w ciągu 48 godzin przyspieszył o ok 7 sekund. Wychodzi więc coś ok 3,5sec/doba, co w przypadku zegarka z tego przedziału cenowego wydaje mi się dość dobrym wynikiem :mrgreen:

 

Reasumując, sądzę iż moje ciężko zarobione 249 zł zostało bardzo dobrze spożytkowane. Noszę go cały czas od momentu zakupu i zegar nadal cieszy me oko :blink: A w sumie oba oka :blink: . I o to chyba chodzi w tej zabawie. :D

 

Tytułem zakończenia jeszcze kilka fotek:

 

100_2465.JPG

100_2488.JPG

100_2479.JPG

100_2448.JPG

100_2463.JPG

100_2468.JPG

100_2473.JPG


Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje fajnego zegarka za bardzo małe pieniądze :). Tak jak wczesniej już pisałem ,widząc ten zegarek na zdjęciach , myslałem że jest mniejszy a tu takie pozytywne zaskoczenie. Odchyłka czasowa rewelacja . Powiem szczerze 5 przy nim wysiada . Naprawde fajny + ciekawa recenzja .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zegarek sam sie zastanawiałem, choć nie do końca mnie przekonuje design, taki jakiś niezdecydowany, za bardzo nie wiedziałbym do czego go nosić, czy bardziej do sportowych rzeczy, czy podchodzi pod eleganckie? A TY z jakim przeznaczeniem go zakupiles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie opisałeś, fajny zegarek. JAk takie coś na pasku? Masz zamiar coś założyć? Chętne zobaczyłbym jakies zdjęcia z paskiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zegarek jest w miarę uniwersalny. Można go założyć zarówno do krótkich spodenek jak i do koszuli i jeansów. Do garniaka może nie, choć w sumie jak się ktoś uprze... ;) Ja raczej w garniakach nie chodzę, więc nie muszę się zastanawiać :D

 

Zdjęcia zegarka na pasku można zobaczyć sobie tu: http://uhrforum.de/spring-s-time-t21398

Ja narazie nie planuje zakładać paska. Na bransolecie nosi się bardzo wygodnie.


Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na brązowym pasku wyglada super. Dodatkowe pytaniemjaka jest waga tego zegarka .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie posiadam wagi, którą mógłbym zważyć zegarek ;) Swoje waży, ale nie jest jakiś przesadnie ciężki. :D


Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za te pieniądze rewelacja,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tę cenę i to w automacie, wygląda nieźle. Całkiem uniwersalny i nada się dla kogoś ktoś ma tylko jeden zegarek. Może bym kupił, ale mam na oku kolejne dwa i niedługo nie będę już wiedział co nosić. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy bransoleta to taka typowa zwijanka czy coś bardziej porządnego? są też takie diverowate j.springs które całkiem na foto przyzwoicie wyglądają ale mam obawy czy bransoleta nie jest taka typowa zwijanka...

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy bransoleta to taka typowa zwijanka czy coś bardziej porządnego? są też takie diverowate j.springs które całkiem na foto przyzwoicie wyglądają ale mam obawy czy bransoleta nie jest taka typowa zwijanka...

 

pzdr

Bransoleta na jej górnej powierzchni również została wyszczotkowana. Polerowane są boczne krawędzie. Jest oczywiście wykonana z pełnych ogniw.

 

Co zresztą widać na zdjęciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja i zegarek niegłupi :)

Dopytam tylko - jaki jest dokładnie kolor tarczy i jaka jest rezerwa chodu?


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza nie jest idealnie czarna. Kolor? Ciemny grafit? Z resztą, faceta prosisz o dokładne określenie koloru.... :P

Co do rezerwy, dokładnie nie mierzyłem. Ale ostatnio noszony w niedzielę (wieczorem schowany do pudełka), a dziś ok godziny 12 jeszcze chodził.


Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się chce to można. Zawsze można się poratować paletą kolorów RAL :D:P

A dokręcenie i może stopsekunda?


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zabrakło krytyki, ale i tak porządna recenzja pierwszych wrażeń (szczególnie zdjęcia). Przekonałeś mnie do niego, chociaż z automatami nie miałem wcześniej nic wspólnego, wybieram się na zakupy :D

 

Z tego co mi wiadomo, y676 nie można dokręcać.

Producent niestety nie wysilił się z opisem kolorów na stronie http://www.j-springs.com/products/automatic_04_02.html#Y676

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak BTW, wersja SE z dartem też ciekawa. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już od piątku cieszę się tym cackiem i oto pierwsze wrażenia, napisane językiem n00ba (z pominięciem tego, co już było napisane):

 

Na początek zabrałem się za ustawianie. Trochę wkurzyło mnie to, że sekundnik nie staje przy kręceniu, ale jakoś udało się go zrównać z Internetem. O dokładności na dobę trudno mi mówić, bo - wiadomo - w nówce wszystko hula, ale wydaje mi się, że trochę spieszy. Cóż, przynajmniej nie będę się spóźniał na autobus, a nastawianie raz na miesiąc też powinno spokojnie wystarczyć, żeby się mniej więcej orientować w czasie.

Następne, to ustawienie daty. Udało się, ale zauważyłem, że dzień miesiąca przechodzi na kolejny równo o północy, z kolei dzień tygodnia zmienia się dopiero o 1. W instrukcji, już po fakcie (najpierw strzelać, potem pytać :P), przeczytałem, że powinno się ustawiać datę między 3 rano a 9 wieczorem. Nie pamiętam, czy udało mi się dotrzymać terminu, ale jak działa, to chyba nie wybuchnie...

Nie znalazłem w niej informacji o rezerwie chodu, jedyne co, to notka, że po dobie lub więcej przerwy w noszeniu / małej aktywności należy go trzepać z 30 razy. No, z tym chyba nikt nie będzie miał problemu.

 

A teraz to, czego mi brakowało, czyli krytyka:

Zegarek jest duży. Zdecydowanie większy i grubszy od mojego poprzednika (http://www.casio-polska.pl/casio-mtp-1221a-1a-p-4882.html), nawet trochę za duży, jak na moją rękę i figurę. Z bluzą to nie przeszkadza, ale ze zwykłą koszulką może to wyglądać różnie... Na szczęście, po paru dniach przywykłem, no i nikt nie patrzył się na mnie jak na świra.

Jest też wyraźnie cięższy. W końcu mechanizm musi trochę ważyć. Nie, żeby mi to przeszkadzało, przecież ręka mnie od niego nie rozboli, no i czujesz, ile kasy na niego wydałeś, gdyby nie...

... To na czym się najbardziej zawiodłem, czyli strasznie słabe zapięcie. Wygląda tak, jakby się miało zaraz rozpiąć. Kiedy poszedłem do zegarmistrza, żeby mi skrócił bransoletę (nie wiem, czy dycha za taką bzdurę to dużo, ale dla mnie to zdzierca), to mówił, że mocniej już nie, bo jak przyciśnie, to może się ząbek złamać. Nie chcę pomyśleć nawet, co by było, gdyby taki goryl mi wypadł z ręki. Przydałaby się chociaż głupia zapinka.

 

Jest jeszcze mały problem, ale to już chyba moja sprawa. Mianowicie, gdy stoję przed rozkładem na przystanku i podciągam rękaw, to patrzę: "ale ładny zegarek". Dopiero po chwili się orientuję, że wciąż nie wiem, która godzina :/

 

Nie mogę się napatrzyć na te prążki i chromy. Trudno mi teraz mówić, "czy ma duszę", skoro jeszcze nie wyszłem z transu i nie minął rok, żeby mi się znudził*. Wiem tylko, że gdybym miał wracać do decyzji sprzed zakupu, z pewnością kupiłbym go jeszcze raz. O tym, że jest to co najmniej udany i przemyślany model świadczy również fakt, że do tego momentu zegarek na tej samej aukcji kupiły 3 kolejne osoby.

 

Mam nadzieję, że nie będę musiał wracać do trwałości zapięcia i bransolety przy tej wadze. Tak czy inaczej, próba generalna 19 września na narodowym ;)

*Gdybym miał powiedzieć dzisiaj, to ma to coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki z recenzję - bomba. Zegar od kilku dni cyka na moim nadgarstku.Cyk, cyk, cyk. Dusza gra :) Ta sprężynka jest po prostu idealna. Nie mam, do niczego się doczepić. Jest odpowiedniej wielkości. Wszystko wyważone. Brak przerostu detali. Symetria idealna. I to, o czym pisał autor recenzji (która zaważyła nad wyborem zegarka) - pozorna wielkość cyfr: 6,9,12 - jest złudna. One są dokłanie takie jakie mają być. Również miałem ten problem, czy aby nie są za duże :) Ale tak nie jest. Bransoleta jest świetna. Trzeba jedynie zrobić ją troszkę luźniejszą, i zapięcię bardzo ładnie się zachowuje. Jest mocna i dobrej jakości. Ja musiałem pozbyć się 2 ogniw. Trzeba dodać, że odpowienio waży. Nie jest to tandetna wydmuszka. Cyferblat - połączenie klasycznej formy z bezbłędnym wyważeniem detali. Jest mocno dostojny.

Polecam. 10 bar. Pełna branzoleta. Dopracowany cyferblat. Japońska jakość. I ta cena. Sprężynka rządzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę fotek się poniewiera gdzieś w nadgarstkowych, to pomyślałem, że wrzucę w jedno miejsce :))

 

100_2514.JPG

100_2552.JPG

DSCF0843_v1.jpeg

DSCF0997.JPG

DSCF1467.JPG

DSCF2432.JPG


Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zegarek za niewielkie pieniądze , nich cieszy .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam bo mam ważne pytanko.

Może wie ktoś, gdzie można kupić (przez net) ten zegarek w cenie podobnej do tej w której kupił autor wątku? Bo z tego co widzę, nie ma go już w żadnym sklepie :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam bo mam ważne pytanko.

Może wie ktoś, gdzie można kupić (przez net) ten zegarek w cenie podobnej do tej w której kupił autor wątku? Bo z tego co widzę, nie ma go już w żadnym sklepie :/.

 

No niestety wyszly tak szybko jak się pojawiły... dosłownie kilka miesięcy. Chciałem kupić bratu... ale już po ptakach... ebay i zagraniczne sklepy tez puste. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.