Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tarant

Nasze nowe (stare) zegary

Rekomendowane odpowiedzi

Suweren wszystko 😉🙂


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klient rozliczył się wczoraj za usługę, płacąc, jak to określił, ,,fantami". Ja jestem bardzo zadowolony, żona mniej.😁DSC_1529.thumb.jpg.1c373f96a84305cdb20c0f5821ce8f0b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno to zawsze oszacować... Kwadrans z lewej ze wskazówkami od Junghansa... Mechanizm typowy czy tygodniowy?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowy, 3dni max. Będę w przyszłym tygodniu rozbierał to porobię zdjęcia. Na razie jestem zajęty wyprowadzką pracowni, 15 lat na 4 m kwadratowych,  ja już tydzień transportuję  i końca nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdraszczam 😉🙂 przestrzeni 🙂


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja słowem nie napisałem że przestrzeni jest wystarczająco🤣. Owszem więcej, ale to i tak kropla....

Edytowane przez shreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No , a teraz będzie ... ? :rolleyes:

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuje w 3,5 m 😉🙂


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rozumiem Cię doskonale! Ale lubię swoją ,,kanciapę" gdzie mimo wiecznego bałaganu wszystko jest na swoim miejscu, a jak posprzątam to nic nie mogę znaleźć.

20181231_114636.jpg

Za to teraz 15m kwadratowych!!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używaj  słowa  " bałaganu ''  ,Ja mojej żonie tłumaczę , że jest to  nieład artystyczny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takiego wysypu zegarów nie miałem, ale sierpień to miesiąc żniw😁! Wsiadam w samochód i jadę po zegar, 210km w jedną stronę! Jestem taki nakręcony że musiałem to napisać. Zaraz wracam i pokażę zdjęcia, o ile się uda😐

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety negocjacje utkwiły w martwym punkcie. Cena za zegar po który pojechałKliknij, aby wybrać plikem, okazała się zbyt wygórowana,  nie poddaję, czekam- ktoś musi zmięknąć🙃 

 

 

Ale nie wróciłem z pustymi rękami:

 

:20200821_114903.thumb.jpg.babf35c4bbbdb76f62237e77964684e3.jpg20200821_115316.thumb.jpg.8411769bab43bcf45e781e15c0e884a8.jpg20200821_115344.thumb.jpg.c8a4eaa6b664a8b5a160920478bcdef2.jpg20200821_115456.thumb.jpg.82473685a16d787382a43a82ff3b5db6.jpg

 

 Trochę pracy mnie czeka, ale wyprawę uznaję za udaną! Bytom w tym miesiącu sobie odpuszczę, po co denerwować żonę😁

Edytowane przez shreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo , ładne okazy ! :)  To aż jestem ciekaw , jaki się nie udało ..... no może się uda ;)

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic nie mówię, bo nie chcę zapeszać. A i chętnych, majętniejszych, znalazło by się na forum wielu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.png

Sądzicie, że to coś sensownego? Zegar w pełni sprawny z oryginalnym mechanizmem i kluczem. To co udało mi się rozszyfrować z napisów to S. Zutraun, potem nie wiem bo nie czytelne, ale na samym dole chyba Ostróda więc należy domniemywać, że ciut wyżej jest coś po polsku. 

Edytowane przez szampon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mnie tu nie było... Dzisiaj zawisł świeżo po serwisie... Być może jego pierwszym w życiu ... Stan świetny. W rodzinie od ładnych "paru" lat... Wcześniej (od nowości) w rękach Śp.  sąsiada... Z ori papierami... :)

według ceny na tabliczce "znamionowej" kosztował zawrotną kwotę 430 złotych...

IMG_20210430_120856.jpg

IMG_20210430_102545.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, PM1122 napisał(-a):

Ładny i w super stanie :)

To fakt. I w sumie przez swoją formę się za bardzo nie zestarzał. Zona ze względu na wystrój stwierdziła, na początku, że nie będzie pasował, ale jak już powiesiłem... "Współczynnik zadowolenia żony" - WZŻ wzrósł na tyle, że stwierdziła, że wygląda świetnie i nie będzie musiała na telefon spoglądać, żeby wiedzieć, która godzina... (Żona "nie zegarkowa")... 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się skrzynia - tak jakby była leżakowana przez te 55lat..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.04.2021 o 12:30, Krist-off napisał(-a):

Jeszcze mnie tu nie było... Dzisiaj zawisł świeżo po serwisie... Być może jego pierwszym w życiu ... Stan świetny. W rodzinie od ładnych "paru" lat... Wcześniej (od nowości) w rękach Śp.  sąsiada... Z ori papierami... :)

według ceny na tabliczce "znamionowej" kosztował zawrotną kwotę 430 złotych...

IMG_20210430_120856.jpg

IMG_20210430_102545.jpg

Piękny stan jak dopiero byłby kupiony.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Trafiłem ostatnio ciekawy mechanizm . Wydaje mi się że dolnośląski ale nie jestem wstanie rozpoznać producenta. Zegar z Centralną Sekundą i kalendarzem - rezerwa chodu ~8 dni. Ciekawostką jest wahadło o wadze soczewki 1,5 kg , pracujące idealnie przy ciężarze 1150 g.

Może ktoś jest wstanie rozpoznać producenta.

Skrzynia jest wtórna , wydaje się jednak że pasuje wiekiem i stylem. 

 

 

0EC87FDD-B3A2-45AB-9482-2BEED493AB37.jpg

D9575464-8D1D-4026-8C82-519BA0A8B40A.jpg

IMG_9118.jpeg

IMG_9120.jpeg

IMG_9122.jpeg

 

IMG_9168.jpeg

 

 

 

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stopka jak u Concordii... ale cyferki - całkiem inne...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, LESKOS napisał(-a):

Trafiłem ostatnio ciekawy mechanizm . Wydaje mi się że dolnośląski ale nie jestem wstanie rozpoznać producenta. Zegar z Centralną Sekundą i kalendarzem - rezerwa chodu ~8 dni. Ciekawostką jest wahadło o wadze soczewki 1,5 kg , pracujące idealnie przy ciężarze 1150 g.

Może ktoś jest wstanie rozpoznać producenta.

Skrzynia jest wtórna , wydaje się jednak że pasuje wiekiem i stylem. 

 

 

 

0EC87FDD-B3A2-45AB-9482-2BEED493AB37.jpg

D9575464-8D1D-4026-8C82-519BA0A8B40A.jpg

IMG_9118.jpeg

IMG_9120.jpeg

IMG_9122.jpeg

 

IMG_9168.jpeg

 

 

 

Centralna sekunda  z  kalendarzem to  raczej  rzadkosc , gratuluje.Mazerunek  ladny.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No, urzekł mnie ten mechanizm, choć jak to bywa na krótkim wahadle - sekundnik oszukuje - obrót robi po ~46-47 sekundach. Obliczona z ilości zębów na kołach i zębnikach liczba wahnięć to 4860, a sekundnik umieszczony na osi koła wychwytowego... 😁. Trochę to dziwne , ale podobno normalne na krótkim wahadle ;) ...

A dno skrzyni ma nie mazerunek tylko naturalny fornir orzechowy podobnie jak i cała skrzynia - ale fakt ładny ✌️.

IMG_9185.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieskie indeksy wyglądają super!

Żeby mi tak Bozia zesłała jeszcze możliwość kupienia Hardera z niebieskimi indeksami na tarczy. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.