Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tarant

Nasze nowe (stare) zegary

Rekomendowane odpowiedzi

ten pierwszy przypadkiem u znajomego a drugi u znanego wam wszystkim sprzedawcy z all. p.Mariusza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe.

Pierwszego jestem ciekaw - co w srodku siedzi i jak jest mocowany.

Skrzynka pozniejsza? Nawet jak pozniejsza to dobrze wykonana.

 

Kwadransiak - czy jest sygnowany? Jaki napis na tarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten pierwszy przypadkiem u znajomego a drugi u znanego wam wszystkim sprzedawcy z all. p.Mariusza

Ja chyba tego pana nie znam - mogę prosić o namiary na PW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba (ma :wub: )

A to bol najwiekszy, po wyslaniu pieniazkow zawsze pisze o staranne pakowanie i groze ze robie zdjecia przed rozpakowaniem i jesli z winny zlego pakowania cos sie zniszczy bede reklamowal i domagal sie zwrotu.

Choc niektorym to wisi, nawet Niemcom - Oba (ma)

https://lh6.googleus...00/DSC09099.JPG

Czy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to przeciez chodzik ale jestem zakrecony.Mozesz dodac zdjecie werku poniewaz przymierzam sie do zakupu w identycznej skrzyni chodzika juz 29 grudnia tylko ze to napewno nie jest Beckerek ten co bede kupowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to przeciez chodzik ale jestem zakrecony.Mozesz dodac zdjecie werku poniewaz przymierzam sie do zakupu w identycznej skrzyni chodzika juz 29 grudnia tylko ze to napewno nie jest Beckerek ten co bede kupowal.

Why not!?

Tu galeria zdjec:

https://picasaweb.google.com/101643811603197206925/GustavBecker1874R79724Miniatura?authuser=0&authkey=Gv1sRgCKiUyL7C9pSt3wE&feat=directlink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dzial dobry,ale to dostalem od babci....[po nakreceniu chodzil 9dni,co mnie fana narecznych zegarkow bardzo dziwi... :P ]post-48316-0-94315300-1356306561_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten radziecki zegarek "Lighthouse". Zostały wykonane w latach 1970/80.

Są proste i niezawodne

Szczerze.

Sergey.


В часах интересно не время, которое они показывают, а времена, о которых они могут рассказать.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz go pokazywałem ale...wyczysciłem nasmarowałem i znalazłem dla niego miejsce.....

post-48316-0-14974000-1357227826_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

109 cm wzrostu, tarcza 21 cm. Okrągły, wielki werk, pręt wahadła i soczewka wykute z mosiądzu. Skrzynia nieco zmęczona, boczne ścianki tak się wygięły ze aż popękały szybki.

 

db9a1fbfc3f3027c.jpg

 

c6d4cbdb0c9b02a3.jpg

 

54e8f7a25ae8d668.jpg

 

bdc4afa9d5d2309b.jpg

 

c71a61a4a34762b6.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee, fajny bo inny, jak to mówił mój nieżyjący tato... Mechanizm wygląda na stan idealny.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek. Zegar konsolowy.post-28061-0-73616300-1359463670_thumb.jpg

Solidna dębowa skrzynia, najprawdopodobniej duńska robota ( Jens Gustav Lund 1814-1882).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Odnalazłem (po 23 latach) w piwnicy dwa stare zegary. Jeden to jest niemiecki - później zamieszcze jego dane i zdjęcie a drugi pochodzi z ZSRR. Co ciekawe znalazł się w powojennym Wrocławiu. Ciekawe czy był też we Wrocławiu przed wojną. Na zdjęciu tarczy widać radzieckie napisy iż pochodzi z fabryki zegarów w Moskwie. Jego tarcza jest mocno sfatygowana. Napisy są słabo widoczne i częściowo starte. Jest to po prostu kawałek blachy z pomalowanym cyferblatem. Może są jakieś nieinwazyjne sposoby odnawiania takich tarcz. Myłem wodą z mydłem ale z kiepskim skutkiem. Podczas mycia napisy ulegają starciu.

post-57457-0-04099200-1359478748_thumb.jpg

post-57457-0-07449800-1359478766_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

db9a1fbfc3f3027c.jpg

 

 

Gratulacje.

Widze ze powieszony na honorowym miejscu.

 

Dobrze by wygladal przy pewnym stojacym....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z piwnicy - po 23-ch latach. Odkurzyłem, przetarłem skrzynię woskiem, powiesiłem, nakręciłem, ustawiłem prawidłowo czas i chodzi bez problemu. Ten zegar nie był czyszczony i regolowany co najmniej przez ostatnie 35 lat - chodzi bez przeszkód. Ale mam też rodzinnego Gustawa B. i ten mechanizm co 3-5 lat muszę oddzawać do zegarmistrza. Chyba nauczę się sam czyścić i smarować meczanizmy (wizyta u zegarmistrza - 300 pln !)

post-57457-0-84019900-1359708567_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że po wieloletnim użytkowaniu samo czyszczenie i smarowanie niewiele daje. Jeśli łożyska są "zatarte" (owal, podcięty czop itp) poprawa będzie krótkotrwała, jeżeli w ogóle nastąpi.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój nowy nabytek, chodzik wg. Mikroliska Duverdrey & Bloquel. Postument drewniany odnowiłam, konserwacja mechanizmu i wymiana lub dopasowanie jednej ze wskazówek czeka w kolejce u Damiana.

Czy może ktoś z Was wie coś na temat producenta, wieku zegara?

post-44620-0-37489100-1359914098_thumb.jpg

post-44620-0-98773100-1359914110_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój nowy nabytek, chodzik wg. Mikroliska Duverdrey & Bloquel. Postument drewniany odnowiłam, konserwacja mechanizmu i wymiana lub dopasowanie jednej ze wskazówek czeka w kolejce u Damiana.

Czy może ktoś z Was wie coś na temat producenta, wieku zegara?

Duzo mozna znalezsc w internecie. Zalozona 1896 i produkowala glownie budziki i zegary przenosne. Rowniez male wahadlowe.

Czy widze wychwyt cylindrowy? Wydaje sie ze zegar moze pochodzic z przelomu wiekow.

Anglicy byli dosc konserwatywni, wiec moze nawet pozniej.

W pierwszej chwili pomyslalem, ze podstawa zostala dodana pozniej...ale sam nie wiem.

Zobacz jak jest mocowany zegar do podstawy, czy to wyglada na fabryczne rozwiazanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jak dla mnie wkradła się pomyłka bo wydaje mi się że Duverdrey & Bloquel to producent francuski:

 

http://www.antictac.fr/marques.html

 

Zresztą nieprzypadkowa jest zbieżność sygnatury z firmą Bayard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój nowy nabytek, chodzik wg. Mikroliska Duverdrey & Bloquel. Postument drewniany odnowiłam, konserwacja mechanizmu i wymiana lub dopasowanie jednej ze wskazówek czeka w kolejce u Damiana.

Czy może ktoś z Was wie coś na temat producenta, wieku zegara?

A chodzi choć troszkę? Cylinderki są mało wdzięczne, jakby co to mam surówki cylindrów, do tego rozmiaru.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że francuski. Zegar ma małe nóżki, które wchodzą w otwory w obudowie, bez tej podstawy też stoi, ale myślę, że właśnie owa podstawa dodaje mu uroku. Chodzi oczywiście, cichutko, całkiem ładnie.

post-44620-0-85804400-1359921420_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.