Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tarant

Nasze nowe (stare) zegary

Rekomendowane odpowiedzi

Macie racje - francuski! Zacmilo mnie czy co!

Ale ciagle mysle, ze pierwotnie byl bez tej podstawy i ze pochodzi z ok 1900 +-.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku, może i był, tego nie wiemy, ale będe upierać się,że właśnie ta podstawa -oprawa dodaje mu "błysku w oku", czy jak to tam zwał B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku, może i był, tego nie wiemy, ale będe upierać się,że właśnie ta podstawa -oprawa dodaje mu "błysku w oku", czy jak to tam zwał B)

Z ta podstawa wyglada nawet lepiej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały zegar z biciem godzin firmy Schatz (po kliknięciu większe zdjęcie):

 

ffb0014c36a10240m.jpg

 

Ma dość ciekawy mechanizm - wie ktoś może, jak w tym się reguluje dokładność chodu?

 

d476e52eefe79754m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Kupiłem ciekawy zegar techniczny wyprodukowany w latach 60 w ZSRR we Włodzimierzu.Używany był w sprzęcie technicznym oraz w odbiornikach radiowych.Ma ciekawie rozwiązaną opcje załączania i wyłączania zasilania. Chodzi 2 tygodnie. Wymiar tarczy 15x11 cm.Mechanizm podobny do Wiesny.post-28471-0-19125400-1361386740_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj ostatni nabytek,ktory prawdopodobnie wszyscy widzieli na All.Jest to Lenz okragly o srednicy 56 cm ,tarcza drewniana 32,5 cm jak widac posiada przepiekne cyfry boulle po bokach zlocone. Duzy ciezki mechanizm z pierwsza sygnatura nr 220 xxx Jeszcze nie spotkalem Lenza z taka tarcza .Nie moglem sie powstrzymac zeby nie kupic ten niezmiernie rzadki okaz.

post-41769-0-73251700-1361396263_thumb.jpg

post-41769-0-82151700-1361396344_thumb.jpg

post-41769-0-30982300-1361396402_thumb.jpg

post-41769-0-57909600-1361396494_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za jakosc zdjec .Jak bede pokazywal ten zegar w temacie o Lenzach beda lepsze.Zalaczam zdjecie dwoch podobnych zegarow z katalogu.

post-41769-0-75480100-1361396899_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będziesz musiał mu dorobic to i owo, czyli resztę obudowy. Który wzór wybierzesz? Oba są imponujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W katalogu nie pokazano okraglego zegara.Jedno jest pewne ,ze tego typu wykonano bardzo malo zegarow.Jest to pierwszy tego typu zegar Lenzkirch jaki zobaczylem .Ciekawy jestem czy ktos kiedys widzial podobny zegar .W obrazach zegarow lenzkirch na forum polskim jest pokazay ten moj zegar a w registrze.de oraz obrazach.de nie ma nawet podobnego do tego zegara.Zegarow linkowych jest duzo ale niech ktos pokaze taki.

Edytowane przez FRANK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panią Kasię jak pamiętam kolekcjonerkę budzików.Raczej nie zbieram większych zegarów ale parę takich oryginalnych mam. Pozdrawiam Włodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:) To prosimy o fotografie tychże zegarów, jesli to możliwe to również mechanizmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dostałem taki oto zegar, niestety kwarcowy ale myślę że wart pokazania bo to nasz Polski zegar.

post-59607-0-64514900-1361790812.jpg

post-59607-0-65244900-1361790822.jpg

post-59607-0-71551000-1361790833.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metron z tym mechanizmem kwarcowym chodzi u mojej mamy w kuchni już jakieś 20 lat albo i więcej - jeden polski scalak UL7855, rezonator, kilka elementów i plastikowe trybki i tyle lat chodzi :D

Wlad2 - napisz coś więcej o tym zegarze z ZSRR, bardzo ciekawy, pierwszy raz coś takiego widzę. Może jakieś zdjęcia mechanizmu?

Ja mam parę zegarów że tak powiem użytkowych z okresu ZSRR, oto one:

8568b699cc09bf8cm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dla miłośników barometrów i jeszcze jeden maluszek. Brak numerów i oznaczeń pewnie francuzik

post-39091-0-50402800-1362323060.jpg

post-39091-0-80481900-1362323150.jpg

post-39091-0-45425700-1362323177.jpg

post-39091-0-29785900-1362323190.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak cos jest w tych barometrach ,budzik koniecznie wrzuc do galerii budzikow pozniej ,przypuszczam ze to wszystko pochodzi z Francji B)


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak barometr jest piękny i stan idealny Budzik raczej prod.Francuskiej a kupiony B) blisko Francji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

109 cm wzrostu, tarcza 21 cm. Okrągły, wielki werk, pręt wahadła i soczewka wykute z mosiądzu. Skrzynia nieco zmęczona, boczne ścianki tak się wygięły ze aż popękały szybki.

 

 

 

 

 

54e8f7a25ae8d668.jpg

 

 

 

 

Czy tarcza jest srebrzona?

Pierścień zewnętrzny to zapewne odlew, pięknie wygląda i nadaje charakter zegarowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tarcza jest (jeszcze trochę) srebrzona. Widoczne "przetarcie ścierą" już jakoś przereagowało chemicznie i zwykłym detergentem nie da się zmyć. Pierścień jest najpewniej odlewem, bardzo precyzyjnym.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.