Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nav

Nurek, nurek....

Rekomendowane odpowiedzi

Po kolei:

- szukam nurka

- 42-44mm max

- azja/europa

- automat tylko i wyłacznie

- nurek ale kulturalny jak Sumo, Hydroconquest lub Legend Diver a wszystkie cegły typu Boschette, Ocean 7 itp. odpadają.

- budżet do 6 tyś PLN

 

Miałem już Orisa Divers Date- rewelacyjny zegarek za dobre pieniadzę, dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi, więc szukam czegoś dalej.

W tej chwili na oku:

 

11316.jpg

 

imgp6372z.jpg

Właścicielem i autorem zdjęcia Alpiny jest Jash.

 

 

 

Przeglądnałem już trochę Internetu, ale może ktoś z Was znalazł coś ciekawego, więc chętnie przyjżę się waszym sugestiom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powyższa Alpina jest moim faworytem, na którego sam osobiście też się powoli szykuję :]

A i jeszcze sporo pieniążków zostanie (można sobie dokupić cały komplet "paskowy" i mieć mesha, bransoletę i gumę).

Oris niczego sobie (tzn. urokliwy i ładnie skomponowany), ale za gruby dla mnie... na wielkie łapsko, a i pod sweter czy pod koszulę raczej nie wejdzie.

 

Można też zapolować na używkę z wyższej półki i kupić Taga Aquaracera 500.

Za 5-6tys można trafić dobrą sztukę. Np. na allegro długo wisiał taki Tag za chyba 4800zł.

 

actu_1095.jpg

 

myślę, że gdyby nie budżet mi nie przeszkadzał, to sam bym celował w Taga, ale chwilowo u mnie Alpina jest numerem 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....a i pod sweter czy pod koszulę raczej nie wejdzie.

 

Ja mam wersje 47mm i bez problemów wchodzi pod mankiety większości moich koszul.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersje 47mm i bez problemów wchodzi pod mankiety większości moich koszul.

 

miałem go na ręku, mały nie jestem, choć nadgarstek tylko 18cm i akurat byłem w cienkim "eleganckim" swetrze - sam się zaśmiałem na widok w lustrze mojej ręki... zdanie podtrzymuję...

tzn. jak posmarujesz to zawsze wejdzie, tylko będzie śmiesznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię o koszulach.

 

Do autora wątku : Osobiście szedłbym w kierunku Doxy Sub, lub szukał jakiegoś używanego Tudora.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlito1 Ty masz wielką rękę to Tobie pewnie i wersja 47 mm wskoczy pod sweter ;) ja mam dosć szupły nadgarstek.

 

Doxy cholernie mi się podobają, zwłasza 5000 t Sharkhunter, ale 2,5k USD to jednak jak na razie za dużo.

 

pawelb29 dzięki za Ball'a, znałem tylko firemana, a ten nurek wyglada ciekawie, może trochę zbyt "bizantyjsko- barokowy" ale poszukam real foto.

 

Jaro_swatcH jednak wolałbym nowy egzemplarz, a aquaracer zawsze mi się podobał, ale to znowu jak z Doxą kolejna półka cenowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś z Sinn'ów

 

Np. U1

 

sinn-u1.jpg

 

 

lub EZM3

 

 

ezm3_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z regulatorami zawsze mam problem, zeby odczytac godzine :)

 

Ball to kawal zegara jest.. nie na moj nadgarstek

 

U1 fajny zegar, ale co tu duzo mowic jestem troche snobem...

 

Ten moj budzet ni w pięć ni w dzieiwęć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej kulturalny nurek to Omega Seamaster 300m Professional Chronometer - krótko mówiąc Bond. W tym budżecie używka w dobrym stanie jest do kupienia.

 

2220800050.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jeśli myślisz o "kulturalnym nurku", to moim skromnym zdaniem:

- Longines Legend Diver

- Omega Seamaster 300m

 

Obydwa kupisz w założonym budżecie, z tym że Omega będzie kwarcowa.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Bond to rzeczywiscie ciekawy pomysl, ale tylko automat. Moze porozgladam się za uzyanym egzmplarzem. Legend diver bardzo udany ale moim odczuciu to model dla ludzi 50+ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legend diver bardzo udany ale moim odczuciu to model dla ludzi 50+ :)

 

Ja mam odmienne odczucia - tzn. bardzo udany jako zegarek codzienny dla młodego człowieka, natomiast ze względów użytkowych, to porażka - brak bransolety/mesha - trzeba kombinować nieoryginalne, do tego na bransolecie będzie brzydki, a poza tym najgorszym minusem jest ustawianie bezela tą nieszczęsną koronką - ustawisz, a przy zekręcaniu i tak się przestawi. Próbowałem się tym bawić w sklepie kilka minut i nie wyszło... sprzedawca też się po chwili poddał.

Chciałem bardzo nabyć LD, ale po 1. - 6500zł to cena z kosmosu za to co się otrzymuje, dałbym góra 4-4,5k, a po drugie właśnie powyżej wspomniane mankamenty skutecznie mnie odstraszają od tego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myslales moze o Marinemasterze? Cena, wymiary, wykonanie i kulturalnosc na wysokim poziomie. Niezawodnosc pewnie tez, w koncu to Seiko :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, jeśli znajdziesz mi MM w cenie określonej przez autora tematu, to mimo iż nie jestem fanem seiko z chęcią przygarnę jednego ;))


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odmienne odczucia - tzn. bardzo udany jako zegarek codzienny dla młodego człowieka, natomiast ze względów użytkowych, to porażka - brak bransolety/mesha - trzeba kombinować nieoryginalne, do tego na bransolecie będzie brzydki, a poza tym najgorszym minusem jest ustawianie bezela tą nieszczęsną koronką - ustawisz, a przy zekręcaniu i tak się przestawi. Próbowałem się tym bawić w sklepie kilka minut i nie wyszło... sprzedawca też się po chwili poddał.

Chciałem bardzo nabyć LD, ale po 1. - 6500zł to cena z kosmosu za to co się otrzymuje, dałbym góra 4-4,5k, a po drugie właśnie powyżej wspomniane mankamenty skutecznie mnie odstraszają od tego zegarka.

Jeśli ktoś lubi tak jak ja bransolety, to nie byłby zbyt mądry pomysł na jeden jedyny zegarek. Natomiast jeśli to ma być jeden z kilku,

to naprawdę może być fajny wybór, bo ten oryginalny pasek jest jednym z najwygodniejszych jakie miałem- zmieniłem tylko tą standardową klamerkę na motylka.

A co do ustawiania bezela- nie jest to najłatwiejsza sprawa na początku, ale przy odrobinie wprawy ustawia się już bezproblemowo :)

 

 

Mariusz, jeśli znajdziesz mi MM w cenie określonej przez autora tematu, to mimo iż nie jestem fanem seiko z chęcią przygarnę jednego ;))

Mówisz, że za dobrą cenę i takie barachło można byłoby przygarnąć ;):lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na SeiyaJapan jesta za 2600$ czylu okolo 8 tys. Na pewno da sie wyrwac troche taniej. A zgodnie z tradycja forum budzet powinien byc przekroczony. :-) Autor nie pisze ze interesuje go zegarek nowy, wiec moze jakas używka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do znudzenia będę rekomendował swoje ulubione Magrette ;)

 

Regattare - 500WR, w środku seiko, Szafir, zakręcane koronki, minimalizm.. :)

Cena w dystrybucji EU - poniżej 1500 PLN.

 

http://magrette.com/the-timepieces-regattare-2011.php

 

2011-regattare4.jpg

 

I chociaż twardo obstajesz przy automacie..

Od siebie dokladam jeszcze jedno Magrette.

Chrono na seagull'u - reszta parametrów bez zmian :)

 

http://magrette.com/the-timepieces-regattare-chronograph.php

 

chrono-2.jpg


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że za dobrą cenę i takie barachło można byłoby przygarnąć ;):lol:

Rychoo trafiłeś w sedno sprawy :lol:;)

 

Mariusz - nie zapomnij, że do podanej przez Ciebie kwoty trzeba coś jeszcze doliczyć ;)

 

Na miejscu kolegi nav zastanowiłbym sie mocno nad zegarkiem z 2 ręki, bo przecież podobające Mu się zegarki (przykładowo Tag Heuer) mozna bez problemu trafić w stanie idealnym, nie przekraczając budżetu.

Gdyby jednak w grę wchodził jedynie nowy zegar to może warto zastanowić się nad Rado d-star 200 (wklejam niebieski, ale są też w innych kolorach)

11018639586464669440.jpg


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mido ze starym napisem - miód na me oczy.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że zrobil sie ruch w temacie... Chce kupic egzemplarz nowy, zegarek traktuje jako przedmiot dosc osobisty. Budzet pewnie I tak przekrocze ;)

 

Seiko Marinemaster chodzi za mna od roku, ale jesli mam na niego wydac 10k zl to naturalnym jest że biore pod uwage inne mozliwosci. ten model bardzo mi się podoba, ale prawda jest taka że nie widzialem go nigdy na zywo, z Omega, Orisem itp. nie ma takiego problemu- ide do salonu, przymierzam I od razu wiem na czym stoje.

 

Mido jest swietne, ale niestety już niedostepne, polowalem na nie 1,5 roku temu.

 

Powiem Wam że Im dluzej się zastanawiam tym bardziej jestem niezdecydowany, jestem raczej jednozegarkowcem I po prostu potrzebuje zegarka do uzytkowania na co dzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- nurek ale kulturalny jak Sumo, Hydroconquest lub Legend Diver.

- budżet do 6 tyś PLN

 

imgp6372z.jpg

Właścicielem i autorem zdjęcia Alpiny jest Jash.

 

Będzie cieżko coś kupić w tej cenie.

Bo albo tańszy Alpina lub Seiko albo ...... no właśnie co?

Hydro wg mnie to nie jest fajny. Po chwili wydaje się być nudny.

LD świetny. Ale podobno (nie widziałem na żywo) "słabo" wykonany.

A te "lepsze" są znowu droższe.

Chyba, że jednak lekko używany. W idealnym stanie. To by było jakies rozwiązanie.

W tedy już jest jakiś większy wybór. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.