Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Co jak nie AP RO ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, powolutku zaczynam ciułać na kolejny zegarek, tym razem koniecznie z jasną tarczą, najlepiej białą. Chciałbym żeby był to zegarek wszechstronny, czyli do wszystkiego. Nie potrzebuje zegarka do garnituru, chce żeby był elegancki, ale również żeby miał w sobie nutkę zegarka sportowego, abym nie miał obiekcji zakładając go do np. krótkich spodenek i koszulki polo. Wymagania jakie MUSI spełniać, to :

- srebrna, a najlepiej biała tarcza

- mieć sekundnik. Czy będzie to centralny, czy mały - obojętne.

- rozmiar minimum 40mm, maksimum 43mm.

- własny manufakturowy mechanizm

- cena nie przekraczająca wartości AP RO 15400

Reszta w zasadzie jest mi obojętna. Jestem otwarty na różnego rodzaju komplikacje, niemniej nie chciałbym zegarka nieczytelnego, przeładowanego. Ma być przejrzysty i mieć ład i porządek na tarczy. Bardzo chętnie widziałbym bransolete, fazę księżyca, wskaźnik rezerwy chodu, przeszklony dekiel, nakładane indeksy, bądź chronograf. Przy czym zaznaczam, że nie jest to regułą! Nie chce też koperty wykonanej z innego materiału jak stal. Oczywiście dodatki z np. białego złota zawsze mile widziane ;) Moim faworytem jest Audemars Piguet Royal Oak 15400. Zapewne nikt tutaj nie zaproponuje zegarka, którego już sobie nie analizowałem, ale chciałbym (teraz uwaga!) żebyście napisali, co Wy byście kupili mając na uwadze wymagania, o których pisałem powyżej zaczynając od pauzy. Prosiłbym również o krótkie uzasadnienie Waszego wyboru. Czy AP RO ma konkurencje ?

 

Dziękuję i pozdrawam, Michał.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na pierwszy rzut pamięci:

- IWC Inżynier

- któryś VA Overseas

- dozbierać do Patka Nautilusa

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój odnośnik

 

Wtedy brakowało Ci 2mm, teraz chyba nieco zliberalizowałeś swoje preferencje odnośnie rozmiaru koperty.

Prosty, dyskretny, świetnie wykonany i oczywiście dużo tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Breguet Marine Automatic Big Date

5817st.12.5v8_main.jpg

5817st.12.sv0_main.jpg

Harry Winston Ocean Sport Collection

gall_HarryWinston112_1-6cecc.jpg

JLC Master Geographic

694089d1335671074-you-have-$100k-spend-new-watch-collection-jaeger-lecoultre-master-geographic-q1428421_8550.jpg

Girard Perregaux 1966 Chrongraph

GP_Girard-Perregaux_1966_Chronograph_49539-53-151-BK6A_WG.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Patki odpadają, nie kręcą mnie. GSy w porównaniu z AP raczej blado wypadają. HW fajny, ale duży, to samo Inge, w przeciwieństwie do Breguetów i JLC (tylko 39mm). GP osbiście mi się nie podoba.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byście wybrali, AP Royal Oak 15400, IWC Portuguese 5001, JLC Reverso GMT chrono, czy Speake Marin Serpent Calendar wersje 42mm. ?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałeś się może nad IWC Portugieser Yacht Club Chronograph ?:)

EDIT: Dopiero teraz sprawdziłem, że ma 45mm. Te 2mm chyba nie zrobiłyby aż tak wielkiej różnicy ?:)

post-49157-0-20735300-1345157184_thumb.jpg


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Bartek, oczywiście, że się nad nim zastanawiałem, i gdyby nie właśnie te dwa mm. to byłby naprawde poważnym kandydatem. Szkoda, że te zegarki są takie wielkie :(


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odrobinkę dołożył i kupił to:

 

1196449332_2841-1542-53B-SOLDAT.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś go Filipie na żywo? Dlaczego byś kupił właśnie tego Blancpaina?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Bartek, oczywiście, że się nad nim zastanawiałem, i gdyby nie właśnie te dwa mm. to byłby naprawde poważnym kandydatem. Szkoda, że te zegarki są takie wielkie :(

Dzisiaj wieczorem wytężę szare komórki i postaram się zaproponować coś fajnego :) .


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś go Filipie na żywo? Dlaczego byś kupił właśnie tego Blancpaina?

Fajne i przydatne komplikacje - alarm, gmt, rezerwa.

 

WR - 100m

 

Nie za duży i nie za wysoki. Tego modelu nie miałem w ręku.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie fajnie byłoby mieć funkcje alarmu w zegarku. Ostatnio znów mierzyłem sobie Memovoxa od JLC i to naprawdę bardzo ładny zegarek jest...


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym Winstonie? Widział go ktoś z Was może na żywo?

 

HARRY_1-1.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym Winstonie? Widział go ktoś z Was może na żywo?

Miałem okazję mierzyć, świetny zegarek... na jakieś 2-3 tygodnie ;)

 

Zestawianie go z AP RO, Nautilusem czy nawet Overseasem to czysta profanacja :rolleyes:

 

Pomijając fakt, że moją opinię pewnie znasz, to z pewnością pomyślałbym również o propozycji Filipa- ten Blancpain jest świetny, pod każdym względem!

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin za info.

 

Zastanawiałem się nad tym Blancpainem, ostatecznie nie jestem nim zainteresowany. Rozumiem, że z wszystkich tu zaproponowanych zegarków, wg. Ciebie AP jest najrozsądniejszym wyborem? Pomijając wspomnianego Blancpaina i PP (nie są w moim typie).


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szedlbym w Petera Speake Marin

Mógłbyś Darku uzasadnić dlaczego? Bardzo mi się te zegarki podobają, niestety nie widziałem ich na żywo.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może właśnie dlatego ze widziałem na żywo :)

Poza tym historia opowiadana przez Petera jak wykonuje te zegarki co stoi za takim a nie innym kształtem wahnika etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żałuje bardzo, że nie mogłem uczestiniczyć w tym spotkaniu :(


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, co powiesz na IWC Portofino ?

post-49157-0-94136700-1345315577_thumb.jpg


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ładny zegarek jest, ale nie tego szukam. Jak Portofino, to tylko 8 dniowe ręcznie nakręcane - niestety 45mm. Niemniej jednak dzięki za propozycje :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś fanem Rolexa to może nie trzeba daleko szukać i kup Daytone albo Milgauss??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daytona to fajny zegarek, ale jak na chrono, to jest mimo wszystko ciut za mała. Czegoś mi w tym zegarku brakuje, na zdjęciach mi się podoba, a na nadgarstku już mi coś nie pasuje. Nie wiem, nie potrafię tego określić. Podejrzewam, że gdyby Daytona była w rozmiarze nowego Explorera, to pewnie byłbym już mocno zainteresowany. Mlgauss tylko z zielonym szafirkiem mi odpowiada.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.