Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzyzol

Policzmy MONSTER'y

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Noodles

Ej spoko sa te nowe monstery. Lupka na plus, mniej "zebowy" ksztalt indeksow tez. No i combo czarny bezel+stalowa koperta robi robote. Fajowy zegarek, niech sie dobrze nosi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej spoko sa te nowe monstery. Lupka na plus, mniej "zebowy" ksztalt indeksow tez. No i combo czarny bezel+stalowa koperta robi robote. Fajowy zegarek, niech sie dobrze nosi :)

A taki był kiedyś fajny zegarek :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

łomatkobosko  :o

 

żeby Noodles nie napisał, że to "monster" to bym autentycznie nie zgadł, a juz na pewno na pierwszy rzut oka bym nie powiedział. Dopiero jak sie mocno przyjrzałem to dostrzegłem "potworną" osłone bezela no i moze jeszcze jego kształt ... i chyba nic poza tym podobnego. A sorry - jeszcze koronka podobna do gen. I

 

Troche "wypadłem z obiegu" w kwestii seiko'owych nowości, więc prosze oświećcie mnie czy to jest jakaś wersja na rynki japońskie itd., czy tez to ma byc kolejna regularna generacja monstera ???

Edytowane przez _Kwiatek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monstery rozmnażają się i nie widać końca :)

W necie znalazłem listę uaktualnioną 3 tygodnie temu, nie jest to pełna lista, ale pokazuje ile zegarków zwą Monsterami:

 

"Classic" line

SKX781 (orange dial aka “Orange Monster” 1st Generation)
SKX779 (black dial, aka “Black Monster” 1st Generation)

SKZ203 (yellow dial, aka “Yellow Monster” - Thai market limited edition - 300 units, production during 2003 year)
SKZ213 (blue dial, aka “Blue Monster - Thai market limited edition - 1800 units, two year run, production during 2005-2006 years)
SKZ243 (red dial, aka “Red Monster” - Thai market limited edition - 1313 units, production during 2007 year)
SKZ277 (green dial, aka “Green Monster” - Thai market limited edition - 1881 units, production during 2010 year)
SKZ331 (white dial, aka “Snow Monster” - Thai market limited edition - 2555 units, production during 2011 year)

SRP307 (black dial with double sharp teeth at noon and single - at every hour, aka “Black Monster” 2nd Generation)
SRP309 (orange dial with double sharp teeth at noon and single - at every hour, aka “Orange Monster” 2nd Generation)
SRP311 (orange star burst dial/ black chapter ring/black bezel/ black knurled crown/sharp teeth, aka “Fang Monster”)
SRP313K1 /SRP313K2 (black dial with red sharp teeth, aka “Dracula”, K1 - on rubber bracelet, K2 - on on steel bracelet)
SRP315 (orange/ black chapter ring/black bezel/ black knurled crown/ sharp teeth)
SRP319 ("Zamba Monster", Thai market limited edition - 2112 units, production during 2012 year)

SRP453K1 (aka "Blue Baby Tuna", Limited edition, made in 2013 year)
SRP455K1 (aka "Power Blue Monster" on rubber bracelet, Limited edition, production during 2013 year)
SRP461K1 (aka "Power Blue Monster" on steel bracelet, Thai market limited edition - 500 units, production during 2013 year)
SRP457K1 (“Moon Monster”, 2313 units were made, production during 2013 year)
SRP459K1 (“Sun Monster”, 2313 units were made, production during 2013 year)
SRP657 (aka "Royal Blue Monster", 1750 units were made)

SRP581K1 (blue bezel and and blue accents on markers and hands, aka "Air Diver Monster", rubber bracelet, released at 2014 year)
SRP583K1 (black bezel and gold accents on the crown, markers and hands, aka "Air Diver Monster", stainless bracelet, released at 2014 year)


SZSC003 (navy blue dial with double sharp teeth at noon, aka “Blue Monster” 3rd Generation, production during 2017 year)
SZSC005 (green dial with double sharp teeth at noon, aka “Jade Monster” 3rd Generation, production during 2017 year)
SBDC023 (orange dial with double sharp teeth at noon, aka “Orange Monster” 3rd Generation)
SBDC025 (black dial with double sharp teeth at noon, aka “Black Monster” 3rd Generation)
SBDC073 (light blue/white dial with double sharp teeth at noon, aka “Frost/Ice Monster” 3rd Generation)
SBDC075 (orange dial with double sharp teeth at noon, aka “Sunburst orange Monster” 3rd Generation)
SRPD25K1 (blue dial with double sharp teeth at noon, 4th Generation production during 2019)
SRPD27K1 (black dial with double sharp teeth at noon, 4th Generation production during 2019)

"Nighty" line

SZEN001 (orange dial, Japan domestic market model)
SZEN002 (black dial, Japan domestic market model)
SZEN006 (white dial, Japan domestic market model)
SZEN007 (red dial, Japan domestic market model)
SZEN009 (orange dial, Japan domestic market model)
SZEN010 (purple dial, Japan domestic market model)

"Land" line

SNM035 (produced during 2007 year)
SNM037 (produced during 2007 year)
SNM039 (aka "Prince Monster", 1666 units were made in 2008 year)

"Trek" line

SARB047
SARB048
SARB049
SARB053
SARB055
SARB057
SARB075
SARB077
SARB078


series, made under the SEIKO "5" sub-brand


"Frankenmonsters" line
was produced from august of 2007 year until december of 2009 year

SKZ245 (blue dial, silver bezel)
SKZ247 (black dial, silver bezel)
SKZ249 (orange dial, silver bezel)
SKZ251 (yellow dial, silver bezel)
SKZ253 (black dial, black bezel)
SKZ255 (black dial, black bezel, black bracelet)

"Mini" line, 1st wave

SNZF45 (white dial, silver bezel)
SNZF47 (black dial, silver bezel)
SNZF49 (orange dial, silver bezel)
SNZF51 (black dial, black bezel)
SNZF53 (black dial, black bezel, black bracelet)
SNZH47K1 (blue dial, black bezel, aka “Blue mini Monster” - Thai market limited edition - 999 units, production during 2010 year)
SNZH49K1 (red dial, black bezel, aka “Burgandy mini Monster” - Thai market limited edition - 1881 units, production during 2010 year)

"Mini" line, 2nd wave

SRP379K1 (navy blue dial, aka “Navy Blue Limited Edition” - Thai market limited edition - 499 units, production during 2012 year)
SRP481K1 (white dial, silver bezel)
SRP483K1 (orange dial, silver bezel)
SRP485K1 (black dial, silver bezel)
SRP487K1 (black dial, black bezel)
SRP488K1 (deep red=brown dial, gold bezel)
SRP489K1 (black dial, black bezel, black bracelet)
SRP490K1
SRP717K1 (green dial, aka “Green mini Monster” - Thai market limited edition - 1500 units, production during 2015 year)

"Mini Trek" line

SRPB75k (purple dial, Thai market limited edition - 1700 units, production during 2017 year)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupa (70!) modeli, ale liczą się tylko dwa:

czarna jedynka i pomarańczowa dwójka (dopuszczalna jest też jedynka)

Reszta to popcorn :P

 

Nie liczę Snow Monstera, bo jest praktycznie nieosiągalny.

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Słoneczkiem, tylko 1 i 2 wersja (czarna też Rafał), reszta to wydmuszki a miałem 6 wersji.

No jeszcze pvd w pomarańczy był fajny  :)

Rozdziewiczony na dobre  :D

1.jpg

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monstery rozmnażają się i nie widać końca :)

W necie znalazłem listę uaktualnioną 3 tygodnie temu, nie jest to pełna lista, ale pokazuje ile zegarków zwą Monsterami:

 

"Classic" line

SKX781 (orange dial aka “Orange Monster” 1st Generation)

SKX779 (black dial, aka “Black Monster” 1st Generation)

SKZ203 (yellow dial, aka “Yellow Monster” - Thai market limited edition - 300 units, production during 2003 year)

SKZ213 (blue dial, aka “Blue Monster - Thai market limited edition - 1800 units, two year run, production during 2005-2006 years)

SKZ243 (red dial, aka “Red Monster” - Thai market limited edition - 1313 units, production during 2007 year)

SKZ277 (green dial, aka “Green Monster” - Thai market limited edition - 1881 units, production during 2010 year)

SKZ331 (white dial, aka “Snow Monster” - Thai market limited edition - 2555 units, production during 2011 year)

SRP307 (black dial with double sharp teeth at noon and single - at every hour, aka “Black Monster” 2nd Generation)

SRP309 (orange dial with double sharp teeth at noon and single - at every hour, aka “Orange Monster” 2nd Generation)

SRP311 (orange star burst dial/ black chapter ring/black bezel/ black knurled crown/sharp teeth, aka “Fang Monster”)

SRP313K1 /SRP313K2 (black dial with red sharp teeth, aka “Dracula”, K1 - on rubber bracelet, K2 - on on steel bracelet)

SRP315 (orange/ black chapter ring/black bezel/ black knurled crown/ sharp teeth)

SRP319 ("Zamba Monster", Thai market limited edition - 2112 units, production during 2012 year)

SRP453K1 (aka "Blue Baby Tuna", Limited edition, made in 2013 year)

SRP455K1 (aka "Power Blue Monster" on rubber bracelet, Limited edition, production during 2013 year)

SRP461K1 (aka "Power Blue Monster" on steel bracelet, Thai market limited edition - 500 units, production during 2013 year)

SRP457K1 (“Moon Monster”, 2313 units were made, production during 2013 year)

SRP459K1 (“Sun Monster”, 2313 units were made, production during 2013 year)

SRP657 (aka "Royal Blue Monster", 1750 units were made)

SRP581K1 (blue bezel and and blue accents on markers and hands, aka "Air Diver Monster", rubber bracelet, released at 2014 year)

SRP583K1 (black bezel and gold accents on the crown, markers and hands, aka "Air Diver Monster", stainless bracelet, released at 2014 year)

SZSC003 (navy blue dial with double sharp teeth at noon, aka “Blue Monster” 3rd Generation, production during 2017 year)

SZSC005 (green dial with double sharp teeth at noon, aka “Jade Monster” 3rd Generation, production during 2017 year)

SBDC023 (orange dial with double sharp teeth at noon, aka “Orange Monster” 3rd Generation)

SBDC025 (black dial with double sharp teeth at noon, aka “Black Monster” 3rd Generation)

SBDC073 (light blue/white dial with double sharp teeth at noon, aka “Frost/Ice Monster” 3rd Generation)

SBDC075 (orange dial with double sharp teeth at noon, aka “Sunburst orange Monster” 3rd Generation)

SRPD25K1 (blue dial with double sharp teeth at noon, 4th Generation production during 2019)

SRPD27K1 (black dial with double sharp teeth at noon, 4th Generation production during 2019)"Nighty" line

SZEN001 (orange dial, Japan domestic market model)

SZEN002 (black dial, Japan domestic market model)

SZEN006 (white dial, Japan domestic market model)

SZEN007 (red dial, Japan domestic market model)

SZEN009 (orange dial, Japan domestic market model)

SZEN010 (purple dial, Japan domestic market model)"Land" line

SNM035 (produced during 2007 year)

SNM037 (produced during 2007 year)

SNM039 (aka "Prince Monster", 1666 units were made in 2008 year)"Trek" line

SARB047

SARB048

SARB049

SARB053

SARB055

SARB057

SARB075

SARB077

SARB078

series, made under the SEIKO "5" sub-brand"Frankenmonsters" line

was produced from august of 2007 year until december of 2009 year

SKZ245 (blue dial, silver bezel)

SKZ247 (black dial, silver bezel)

SKZ249 (orange dial, silver bezel)

SKZ251 (yellow dial, silver bezel)

SKZ253 (black dial, black bezel)

SKZ255 (black dial, black bezel, black bracelet)"Mini" line, 1st wave

SNZF45 (white dial, silver bezel)

SNZF47 (black dial, silver bezel)

SNZF49 (orange dial, silver bezel)

SNZF51 (black dial, black bezel)

SNZF53 (black dial, black bezel, black bracelet)

SNZH47K1 (blue dial, black bezel, aka “Blue mini Monster” - Thai market limited edition - 999 units, production during 2010 year)

SNZH49K1 (red dial, black bezel, aka “Burgandy mini Monster” - Thai market limited edition - 1881 units, production during 2010 year)"Mini" line, 2nd wave

SRP379K1 (navy blue dial, aka “Navy Blue Limited Edition” - Thai market limited edition - 499 units, production during 2012 year)

SRP481K1 (white dial, silver bezel)

SRP483K1 (orange dial, silver bezel)

SRP485K1 (black dial, silver bezel)

SRP487K1 (black dial, black bezel)

SRP488K1 (deep red=brown dial, gold bezel)

SRP489K1 (black dial, black bezel, black bracelet)

SRP490K1

SRP717K1 (green dial, aka “Green mini Monster” - Thai market limited edition - 1500 units, production during 2015 year)"Mini Trek" line

SRPB75k (purple dial, Thai market limited edition - 1700 units, production during 2017 year)

I po co to komu ?

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 bezczelny-emotikon-ruchomy-obrazek-0039.

 

Może nie tak od razu , ale po co tyle wersji :)

Ps. Oczywiście oprócz kasy .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po co to komu ?

 

po co tyle wersji :)

 

Słuszna uwaga Szanowanego Kolegi; jedna żona, jedna partia, jeden zegarek :rolleyes:

"Po co to komu"; producenci niezależni, hm.

Ustalmy właściwą linię i tego trzymajmy się  nastrojowy-emotikon-ruchomy-obrazek-0380

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Słuszna uwaga Szanowanego Kolegi; jedna żona, jedna partia, jeden zegarek :rolleyes:

"Po co to komu"; producenci niezależni, hm.

Ustalmy właściwą linię i tego trzymajmy się  nastrojowy-emotikon-ruchomy-obrazek-0380

 

 

 

 

 

Co do żon to się nie wypowiadam , co kto lubi , ja miałem i mam jedną :)

Producenci niezależni , raczej nie zauważyłem aby produkowali kolejne wersje monstera .

Ustalać linii nikomu nie zamierzam , wyraziłem swoje zdanie co do setek wersji monstera.

Edytowane przez pawelb29

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Ustalać linii nikomu nie zamierzam , wyraziłem swoje zdanie co do setek wersji monstera.

Chyba źle Cię zrozumiałem :(

"I po co to komu", to odnosiło się chyba do firmy Seiko, a nie do mnie że to przedstawiłem :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle Cię zrozumiałem :(

"I po co to komu", to odnosiło się chyba do firmy Seiko, a nie do mnie że to przedstawiłem :unsure:

Luz Piotr :)

Oczywiście uwaga nie była do Ciebie tylko do firmy Seiko .

Nieporozumienie wynikło zapewne przez wczorajszą imieninowa imprezę :)

Wszak wczoraj były imieniny Piotra i Pawła , to wszystkiego najlepszego :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luz Piotr :)

Oczywiście uwaga nie była do Ciebie tylko do firmy Seiko .

Nieporozumienie wynikło zapewne przez wczorajszą imieninowa imprezę :)

Wszak wczoraj były imieniny Piotra i Pawła , to wszystkiego najlepszego :)

Poimprezowe życzenia również dla Ciebie nastrojowy-emotikon-ruchomy-obrazek-0001

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poimprezowe życzenia również dla Ciebie nastrojowy-emotikon-ruchomy-obrazek-0001

 

 

 

 

 

Dzięki wielkie :)

Pogoda dopisała , goście również , było jak najbardziej ok .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biłem sie ostatnio z myślami, czy nie rozstac się z moim czarnym monsterem I gen., a pieniądze za niego miałyby posłuzyć jako częśc wkładu do omegi 300 smpc, ale wobec tego co się ostanio dzieje z monsterami i tych "cudów"  którymi raczy nas seiko to chyba jednak potwór zostanie, a zredukuje sie z innych japońskich diver'ów ...

 

Boję sie scenariusza, który tak wielu Kolegów już tu przerobiło - sprzedaży swego egzemplarza, a potem dłuuuuuugich poszukiwań kolejnego wartego zakupu i oczywiście za wyższa cene niz sie sprzedało swój  :)

Edytowane przez brakus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzedawaj .

 A jak już musisz to mnie :D

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biłem sie ostatnio z myślami, czy nie rozstac się z moim czarnym monsterem I gen., a pieniądze za niego miałyby posłuzyć jako częśc wkładu do omegi 300 smpc, ale wobec tego co się ostanio dzieje z monsterami i tych "cudów"  którymi raczy nas seiko to chyba jednak potwór zostanie, a zredukuje sie z innych japońskich diver'ów ...

 

Boję sie scenariusza, który tak wielu Kolegów już tu przerobiło - sprzedaży swego egzemplarza, a potem dłuuuuuugich poszukiwań kolejnego wartego zakupu i oczywiście za wyższa cene niz sie sprzedało swój  :)

Nie sprzedawaj. Ja też miałem podobny dylemat, ale Monster ma u mnie dożywocie. Noszę go jako EDC od 2013-14 roku. Po tylu latach wciąż mi się nie znudził, on po prostu ma w sobie to coś. Poza tym jest pancerny. Przeszedł ze mną wszystko i nigdy nie był w serwisie.

 

Najlepsze jest to, że wcale nie brałem go pod uwagę, gdy dokonywałem zakupu. Miałem kupić SNZH55K1 i w ostatniej chwili padło na Monstera. Do dziś nie wiem dlaczego:) Ktoś mógłby napisać, że jaram się Seiko za kilka stów (no dziś już kilkanaście;)), ale Monster jest naprawdę jedyny i niepowtarzalny. Kiedyś na jakiej zagranicznej stronie trafiłem na świetną recenzję. Autor w punktach pisał co jest w nim świetnego. Wymieniał m.in. bransoletę z możliwością poszerzenia na piankę, szkiełko poniżej bezela (co ma je chronić), świetną lumę, to że nie jest to kolejna kopia Submarinera tylko ma swój własny styl, a nawet to że o 12:00 wskazówki wyglądają jak rakieta;)

 

Nie sprzedawaj. Zwłaszcza, że tak jak napisałeś, to co dziś Seiko wypuszcza na rynek to jest... sam nie wiem co.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.