Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzyzol

Policzmy MONSTER'y

Rekomendowane odpowiedzi

190 BM

Witam wszystkich serdecznie. Pomyślałem, że to będzie dobre miejsce na pierwszy post.

Idealne miejsce na pierwszy post :) , w końcu masz Seiko, a to duma i chwała gdy na deklu jest fala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wintam serdecznie,

 

Przepraszam za OT.

Czy znajdzie się ktokolwiek mieszkający w mieście Olsztyn, kto mógłby udostępnić swojego Monstera do testu nadgarstkowego?

 

Pozdrawiam

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przywitam się także i ja - Witam, no i dorzucę ze swojej strony Seiko Black Monster na bransolecie, nowy, zapewne przepłacony ale radość z pierwszego automata, który rzeczywiście cyka, jest wielka :) już od dwóch tygodni nie schodzi z nadgarstka, mam nadzieje, że posiadany G-Shock GW6900 się nie obrazi, że mam drugiego pancerniaka :lol:

191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

192 - BM na bransolecie, rozważam OM na gumie, jakby co, dopiszę do rachunku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, przyznam się , mam od dwóch lat OM-a i używam albo pod wodą , albo na kajaku

( OM to ten mniejszy... )

16b0be8d8f9d1b54med.jpghttp://

 

więc 193 - ci :)

Edytowane przez Wahnik

pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/

Edytowane przez Taktic

Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

195 Orange monsterozo, mam juz długo ale temat zauważyłem dopiero teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

196

 

Czarny potwór na bransolecie przyleciał dzisiaj do mnie :lol:

 

gallery_46702_729_677851.jpg

Edytowane przez dr.w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

197

OM - na pasku od Pattiniego. Przez skubańca Manta, Stowa, G-Shock, Tissot, Zeppelin strasznie zaniedbywane :lol:


Pozdrawiam,

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według obliczeń kolegi Dr.W. - aktualny stan Monsterów wygląda następująco:

 

113 - OM

84 - BM

3 - Blue Monster

1 - Snow Monster

 

1 - Yellow frankenmonster

1 - Orange frankenmonster

1 - Black frankenmonster

2 - Modyfikowany

 

Razem 206 potworow a jesli odrzucic mody i frankenmonster'y to 201

 

Nie wiem jak dać linka do pliku excela z obliczeniami, jakby ktoś wiedział, mogę podesłać na maila.


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarnego frankenmonstera mam i ja ale to temat o Monsterach a nie ich braciach czy córkach ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, 202 chyba ...

 

p1050711n.jpg

 

p1050640e.jpg

Edytowane przez teston

Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

203 (przed-mechaniczy monster, z kwarcem HEQ, gumowatymi wstawkami i lupką :) )

 

IMGP8877d.jpg

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

204 . Od pół roku Black Monster na bransolecie .

DSCF0035.jpg

Edytowane przez Kindybal

Ball, Eterna, JeanRichard 1681, CyS, Eberhard, Glycine, Damasko, ChWard, Rolmops,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sergserg tu liczymy Monstery, a nie wszystko co do Monstera podobne ;) Moim zdaniem aktualny wynik to 203

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie do mojego Czarnucha dołącza Pomarańcza o numerze 204. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sergserg tu liczymy Monstery, a nie wszystko co do Monstera podobne ;) Moim zdaniem aktualny wynik to 203

 

Kolego szanowny ;), SLR001 funkcjonuje pod nazwą "Quartz Monster" albo "Perpetual Quartz Monster". Stąd jak najbardziej się liczy, pomijając nawet sprawę który Monster na którym był wzorowany :)

 

Licznik Monsterów to 206.

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to Twój się może liczyć nawet za dwa, ale myślałem że tu podliczamy Seiko SKX781 i SKX779, bo jak przyjmiemy że Twój się liczy, to na przykład Frankenmonster też powinien...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skieruję Cię do pierwszego posta, liczymy Monstery czarne i pomarańczowe. SLR001 to czarny Monster (był jeszcze SLR003 - biały Monster).

 

207693d1250002146-seiko-monster-questions-steelplasticquartz.jpg

 

Frankenmonster z 5-tek to już zupełnie inny zegarek (bezel, tarcza, zupełnie inne wskazówki).

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mi tu sędziować, niech będzie po Twojemu, ale moje zdanie się nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mi tu sędziować, niech będzie po Twojemu, ale moje zdanie się nie zmienia.

To nie jest "po mojemu" :)

Pokazywany przeze mnie zegarek to Monster wg nomenklatury używanej na WUS, SCWF czy TZ-UK. Czy też gdziekolwiek indziej.

Rzecz jasna możesz to widzieć jak chcesz, podobnie jak każda inna osoba, bo "Monster" to nazwa nieoficjalna, umowna.

Owszem, nazwa "Monster" pojawiła się przy okazji automatów, ale niejako z definicji została od razu przyporządkowana także do kwarcowego pierwowzoru, który jest bardziej podobny, niż różny (bo w końcu pierwowzór).


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OM

Szczerze mówiąc nie wiem który :D

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale myślałem że tu podliczamy Seiko SKX781 i SKX779, bo jak przyjmiemy że Twój się liczy, to na przykład Frankenmonster też powinien...

Frankenmonsterów, Babymonsterów itp to nie doliczamy, ale kwarcowego brzydala to zróbmy wyjątek ;) Jest tak wyjątkowy i rzadki, że następne i tak się nie pojawią :lol:

A tak poważnie, całe to liczenie to tylko zabawa, i nie ma się co za bardzo naprężać B)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.