Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jacus

Zegarek na całe życie

Zegarek na całe życie  

136 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś to już dzisiaj pisałem - pomagamy zwiększyć budżet ;)

 

Jacek, a dlaczego nie Rolex?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

a chcesz sprzedać za 20k? :D

 

Nie :). To pomysł w myśl zasady KMZiZ - pomagamy przekroczyć budżet ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to byłoby rekordowe przekroczenie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to byłoby rekordowe przekroczenie :P

Rekordy są po to aby je pokonywać. ;):lol: :lol: :lol:


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oddałem głos na Speedmastera. Trzeci raz powróciłem do tego zegarka i coś w nim jest (stąd rozumiem Cię gdy bierzesz go pod uwagę). Może daty nie ma, ale nie jest to konieczność dla mnie. Manualny naciąg uważam za zaletę. Ok, po modyfikacjach oryginalnej Lemanii być może nie jest to ten sam kaliber (bodajże #2310), niemniej jednak ma on dość pokaźny bagaż historyczny. Z pozostałych jeszcze Zenith EP, ale nie w tym kolorze tarczy (czy on nie jest pozycjonowany przez producenta jako damski?), lecz w klasycznym, trójkolorowym wydaniu. A nie myślałeś przy okacji o modelu Zenith EP New Vintage 1969? Wydaje mi się kapitalny, sam chcę go bardzo przymierzyć.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego zestawienia wybrałbym JLC, z tym zegarkiem można się po prostu zestarzeć z klasą ;) Tylko Memovoxa mogę sobie wyobrazić za paredziesiąt lat, wciąż będzie piękny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega ,jeśli ma być na całe życie. Masz 90 lat,leżysz w łóżku,podłączony cewnik,kroplówka,ręką nie ruszysz.Po co ci automat?Kto ci będzie ręką machał? Nie jest to w zakresie obowiązków pielęgniarki;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może czas zrozumieć, że zegarek to bardziej ulotna rzecz niż życie i zejść na ziemię

po co później zbierać trybiki z łezką w oku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Memovox albo Radiomir :) Chrono juz nie bedzie takie uniwersalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie jeszcze mała uwaga, zwróć na to uwagę. Mianowicie za nim kupisz Memovoxa, to weź go sobie dobrze oblukaj, ja też swego czasu byłem nim zainteresowany, w sensie zakupu, niestety połowe z nich, które oglądałem miały niedopracowany, krzywy indeks do alarmu, co skutecznie mnie zniechęciło. Szkoda, bo zegarek na żywo wygląda naprawdę świetnie.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dylemat pomiędzy Omega a JLC, jednak zagłosowałem na Omegę. Pama nie wyobrażam sobie jako zegarka na stałe.

 

 

 

A to mój faworyt zegarka na zawsze ... :)

 

moser2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku,powiem tak,mam podobny dylemat,za jakiś czas na urodziny chcę sobie kupić zegarek na "resztę życia". Koledzy już pewno o tym wiedzą,ponieważ wciąż o coś ich pytam....

Dodam,że zakładany budżet będzie podobny.(oby)

Wracając do zegarków,głosowałem na JLC,jednak nie jestem do niego w 100% przekonany.

Zenith,jak dla mnie troszku "przeładowany", Pam(i tu się narażę paru osobom)na pierwszy rzut oka fajny,jednak w moim odczuciu po jakimś czasie może się nudzić,poza tym do niego raczej trzeba mieć sporą łapkę.

Omega,nie leży mi ten model po prostu.

Jeśli wolno coś zaproponować, to moje typy:Rolex(wiem,że go odrzuciłeś),GO,D.Dornblueth & Sohn...

 

Pozdrawiam

Robert


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powyższej listy - chyba najlepszy "na wieki wieków" JLC Master, choc Zenith też jest świetny..

Może to tylko moje zdanie, ale wydaje mi sie, że fajny klasyczny zegarek, o stonowanym, nie barokowym wyglądzie - jest najbardziej uniwersalnym czasomierzem.

Drugi aspekt - jeśli wybierasz zegarek na długo - to nie tylko Ty będziesz go nosił przez lata, ale i sam zegarek musi Ciebie znosić przez lata - powinien być zrobiony w sposób uwzględniający długą eksploatację.

Mam 4 typy:

1. Eterna Vaughan.

Własny werk, pięknie profilowane szkło.

7630.41.61.1233_0.png

 

 

2. Zenith, ale zwykły Kapitan z centralną sekundą.

1882557gross.jpg

 

3. GSeiko GMT, SMBG023. Oczywiście, nie jest to HiBeat, ale ma lepszą rezerwę chodu i chyba ciekawszy

 

sbgm023_a.jpg

 

4. Propozycja, która trąci banałem, ale moim zdaniem to naprawdę piękny i użyteczny zegarek, a gładki czarny jest całkiem elegancki. Spróbuj popatrzeć nie przez pryzmat Bonda. A wtedy można dostrzec, jak ładny to jest zegarek.

 

Seamaster 300m

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=Tj4ThmE7zJo&feature=player_embedded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Eterna pokazana przez kolegę powyżej jest jednym z piękniejszych klasycznych zegarków, jakie miałem przyjemność przymierzać. Warto ją sobie zobaczyć.

 

Co do Captaina z centralną sekundą, to też świetna propozycja. Niedrogi, El Primero, ponadczasowy, piękny, ale najpiękniejszy jest ten z brązową tarczą, poprostu rewelacja.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podanych przez Henieksa to dla mnie nr.1 jest Omega,na żywo bardzo ciekawa,moim zdaniem to mocny konkurent nawet dla PO. Zenith również bardzo fajny.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym Zenitha El Primero 36 000 VpH, ale nie tego, który podał autor wątku, tylko takiego:

zenithelprimeroespadast.jpg

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym Zenitha El Primero 36 000 VpH, ale nie tego, który podał autor wątku, tylko takiego:

 

 

Pozdrawiam

Tomek

 

Myślałem też o nim. Fajny HiBeat, technicznie super, ale sam zegarek nie podoba mi się.Może musi "się przegryźć"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podanych przez Ciebie propozycji wybrałem Speediego.

 

Skoro sam o nim myślisz, to warto zawrócić w głowie i zaproponować:

 

Moonwatch "First Omega in Space" 311.32.40.30.01.001

 

808335d1346476257-first-omega-space-speedmaster-now-up-omega-website-31132403001001-50.jpg

 

31132403001001-40.jpg

 

IMO pasek do zmiany, może na żywo wygląda lepiej. Ale alternatywa ciekawa, edycja numerowana, Caliber 1861, szafir, ładny dekiel. http://www.omegawatches.com/gents/speedmaster/moonwatch-first-omega-in-space/31132403001001

 

 

I jeszcze jeden. Do przemyślenia, no chyba, że totalnie Ci się nie podoba rozkład bi-compax.

 

31133445101001-20.png

 

31133445101001-50.jpg

 

31130445101002-20.png


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli musiałbym wybierać pomiędzy tymi zegarkami które są w ankiecie, to chyba jednak zdecydowałbym się na Zenitha.

Jeżeli bierzemy pod uwagę także inne zegarki, to moim wyborem jest Omega Hour Vision (bardzo mi odpowiada design, zegarek jest doskonale wykonany, mechanizm 8500 jest technologicznie ciekawy i niezwykle precyzyjny) :

ssblack.jpg


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na JLC. Klasyczna stylistyka, dobre własności użytkowe (choćby WR50), elegancki acz nie typowo garniturowy, więc nada się na większość okazji, dobra marka i cena jeszcze nie z kosmosu jak np. za AP RO.

Wahałem się jeszcze nad Speediem - moim zdaniem ten zegarek to absolutnie "skończony" projekt, nie ma słabych stron a jego, dla niektórych "wady" są jedynie "cechami". No i oczywiście 3570 - hesalit musi być, taki urok tego zegarka :-)

Ale, mimo wszystko JLC - jak ma być na specjalną okazję to imho własnie coś takiego.

 

>>Rip

 

Reedycja tego Speediego była by fajna gdyby nie:

- brak heselitu

- pomieszane wskazówki na subtarczach

- brak bransolety (a w uszach 19mm!)

 

Lepiej chyba poszukać oryginalnego CK

 

A nowego Speedmastera na 9300 pominę milczeniem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na JLC. Klasyczna stylistyka, dobre własności użytkowe (choćby WR50), elegancki acz nie typowo garniturowy, więc nada się na większość okazji, dobra marka i cena jeszcze nie z kosmosu jak np. za AP RO.

Wahałem się jeszcze nad Speediem - moim zdaniem ten zegarek to absolutnie "skończony" projekt, nie ma słabych stron a jego, dla niektórych "wady" są jedynie "cechami". No i oczywiście 3570 - hesalit musi być, taki urok tego zegarka :-)

Ale, mimo wszystko JLC - jak ma być na specjalną okazję to imho własnie coś takiego.

 

>>Rip

 

Reedycja tego Speediego była by fajna gdyby nie:

- brak heselitu

- pomieszane wskazówki na subtarczach

- brak bransolety (a w uszach 19mm!)

 

Lepiej chyba poszukać oryginalnego CK

 

A nowego Speedmastera na 9300 pominę milczeniem ;-)

 

No i jest jak w TPSA.

Serce mówi ustami ENZO,:P

A Rozum mówi, że wieczory poświęcisz na polerowanie szkiełka z hesalitu.:unsure:

No i Rozum mówi, że o ile Speedy na 9300 tylko nawiązuje do Moonwatcha, to to jednak fajny zegarek jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie JLC. Wszystkie zegarki się nudzą i mam wrażenie im bardziej udziwniony tym szybciej. JLC ma klimat, jest prosty i czytelny. Myślę, że z zaproponowanych u mnie miałby szansę zagościć najdłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupisz zegarek na całe życie, w międzyczasie kupisz i sprzedasz kilka innych. Nawet się nie zorientujesz kiedy sprzedałeś właśnie "ten" :)

Pozdro! (głosuje na zenith'a :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za Wasze typy i propozycje. Uśmiech wywołują propozycje nawiązujące do motto Klubu: AP RO, Moser, Portugalczyk 7-dniowy - fajnie by było...

Reedycja Speediego - nie podchodzą mi wskazówki

Speedmaster na 9300 - jest świetny ale obawiam się rozmiaru

Hour Vision - biorę pod uwagę,

Zenitha El Primero 36 000 - ale tylko chrono,

Eterna Vaughan - jakoś nie podchodzi,

Seamaster 300m - nowego nie widziałem a poprzednie mnie nie powaliły, gdyby była na 8500 to kto wie,

Grand Seiko GMT - czemu nie ale nie to,

 

Zegarka z avatara już nie mam i nie ciągnie mnie do niego.

Rolexa mógłbym chyba przygarnąć GMT z ceramicznym bezelem - hmm


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.