Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jacus

Zegarek na całe życie

Zegarek na całe życie  

136 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Rolexa mógłbym chyba przygarnąć GMT z ceramicznym bezelem - hmm

Świetny wybór.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dylemat pomiędzy Omega a JLC, jednak zagłosowałem na JLC, choć ja mam inne typy.

 

Lubię jak "coś się dzieje" na tarczy... dlatego stawiam na:

 

ZENITH GRANDE CLASS OPEN EL PRIMERO

3270291224e2f8fd4176f025a0b3e298.jpg

*niestety ma 44 mm

 

no i moje osobiste marzenie:

IWC PILOT'S SPITFIRE

bb7acc1bbd8239af25ae3a74f26f9b57.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

El Primero chrono - podoba mi sie też. Jeśli chodzi o Hour vision - nie podobają mi sie wskazówki. Są jakies takie zbyt proste. Cały zegarek ma piękne, wyrafinowane kształty, a wskazówki - nie. Może to pasuje do całości koncepcji, ale mnie "Nie bierze" po prostu.

Rolek GMT - w sumie fajny, bardziej mi pasuje niż Explorer II, który chyba jest jego odpowiednikiem dla kadry młodzieżowej. Bezel jest świetny. No i zielona "czwarta ręka" - rewelacja. Bardziej lubię bezel z minutami, ale ten poza drugą strefą, można też używać do odliczania minut. Wydaje mi się, ze zbyt skomplikowane (Na tarczy) zegarki nie pasują "na całe życie". Ale akurat ten Zenith wydaje mi sie tu jakimś wyjątkiem. (Zresztą - jest dla mnie parę takich "wyjątków" - ciekawie wyglądających chronografów. Speedmaster, zwłaszcza na 9300, Daytona, Seiko Chrono Spring Drive, Stowa chrono 1938, dla przykładu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Wydaje mi się, ze zbyt skomplikowane (Na tarczy) zegarki nie pasują "na całe życie". Ale akurat ten Zenith wydaje mi sie tu jakimś wyjątkiem. (Zresztą - jest dla mnie parę takich "wyjątków" - ciekawie wyglądających chronografów. Speedmaster, zwłaszcza na 9300, Daytona, Seiko Chrono Spring Drive, Stowa chrono 1938, dla przykładu).

Zenith faktycznie jak to określiłeś jest "skomplikowany" na tarczy. Ale Stowa chrono 1938 już IMO nie. To chrono jest trochę jak Max Bill. Minimalizm do granic. Fajny.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym jeszcze JLC Master Chronograph. Gdyby ten zegarek miał przeszklony dekielek, albo bardziej ciekawy pełny, to byłby już dawno u mnie, a tak to jest tylko wciąż na mojej liście, jako jeden z wielu fajnych zegarków. Trzeba natomiast mu oddać, że na żywo prezentuje się naprawde bardzo dobrze, warto o nim pomyśleć. Ma też sporą rezerwę chodu, jeżeli ma to jakieś znaczenie...

 

A może nowy Master Calendar ? Tylko tutaj znów jest 39mm.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamy to super zegarki, kapitalny design, ale moim zdaniem nie jako jedyne i do końca życia. Tutaj Jaeger LeCoultre, bądź Rolex, moim zdaniem lepiej się spiszą.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ,nie oddam głosu,co innego gdyby tytuł ankiety brzmiał np; który ci się podoba najbardziej lub który zegarek byś wybrał Niestety moim ideałem na całe życie byłby mechaniczny G shock ale jak na razie cisza w tym temacie .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wybrałbym Roleksa jako jedynego na całe życie. Po prostu przeszkadzałoby mi że mam zegarek najbardziej oczywisty jaki mozna wybrać. Szukalbym coś bardziej wyrafinowanego niż Rolex i nie wykluczałbym niezależnych producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prezentowanych obstawiam w następującej kolejności: jlc, pam, rolex.

Mój osobisty typ natomiast to portugalczyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to z IWC tylko Portugalczyk siedmiodniowy mnie pociąga. Roleksa szczerze powiedziawszy nie macałem więc moje uprzedzenia są pewnie mocno wydumane. Jednak te zegarki nie mieszczą się w budżecie :(


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartosz86,może jakieś propozycje, przemyślenia? Sam jestem zainteresowany, oczywiście budżet ograniczony powiedzmy do 20kpln


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ,nie oddam głosu,co innego gdyby tytuł ankiety brzmiał np; który ci się podoba najbardziej lub który zegarek byś wybrał Niestety moim ideałem na całe życie byłby mechaniczny G shock ale jak na razie cisza w tym temacie .......

Takie coś już mniej więcej istnieje i nazywa się Seiko Monster.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanówmy się, wydaje mi się to dość ważne, jakie cechy musiałby mieć zegarek "Na całe życie".

Bo tak - trochę sie obijamy i gramy w : Może...?? No...tak, ale ...jednak, Nie!

Według mnie, powinien posiadać dość prosty ale użyteczny zakres funkcji : G:M:S, Data.

Ewentualnie GMT

Ewentualnie Obrotowy bezel.

Ewentualnie Chrono.

Ewentualnie świecące wskazówki.

Koniecznie: Sprawdzony werk COSC, szafirowe szkiełko,

WR: minimum 5 Atm

Typ: Wg mnie - mix garnitur+sport, lub nawet typowy garnitur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem uniwerslany to jest właśnie ZENITH CLASS TRAVELLER OPEN EL PRIMERO MULTICITY 03.0520.4037/22.C660.

Zdjęcie tutaj: http://luxtime.pl/pl/p/Zegarek-ZENITH-CLASS-TRAVELLER-OPEN-EL-PRIMERO-MULTICITY-03.0520.403722.C660/1016

Jest chronografem, jeden z najdokładniejszych na świecie mechanizmów EL PRIMERO. Posiada wszystkie niezbędne funkcje takie jak data oraz GMT, które mi osobiście często się przydaje podczas podróży czy rozmów przez telefon z kimś kto jest w innej strefie czasowej. Nie posiada COSC bo nie musi. Zenith już dano nie musi nikomu nic udowadniać. Kto się zna na zegrakach itak wie że są dokłądne. Poza tym uniwerslaność to oczywiście tarcza w tym przypadku czarna, dość agresywna ale zarazem uniwerslana bo ma kolor czarny i pasuje do garnitura oraz ciekawy nie do końca określony styl sprawia że nikt nie powie że nie pasuje do stylu bardziej sportowego czy koszulki i dzinsów.

Ten zegarek to mój ideał jeśli chodzi o uniwerslaność oraz ciekawy dizajn. Cena niestety też jest odpowiednia do tej marki.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem uniwerslany to jest właśnie ZENITH CLASS TRAVELLER OPEN EL PRIMERO MULTICITY 03.0520.4037/22.C660.

 

 

To ciekawe, bo od czasów powstania tego modelu firma Zenith trochę zmieniła stylistykę, (i szefa) i ja osobiście powiem "Chwała Panu", bo ten klasyczny styl bardziej mi odpowiada.. Ten zegarek jest dla mnie pięknym przykładem nowoczesnego baroku. Jednak pewna nieokreśloność i mnogość pomysłów powodują, że zegarek nie ma silnego, określonego charakteru, co ja cenię w zegarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Zmienił sie całkowicie i diametralnie styl zegarków ZENITH razem z szefem który sie też zmienił. Styl jest teraz wydaje mi się taki bardzo podobny do innych producentów i coraz bardziej klasyczny. Wiadomo zależy komu i co się podoba. Ja osobiście cieszę się że zdążyłem kupić stary model bo miał swój niepowtarzalny styl i dizajn a oprócz tego -30% rabatu ;-) co też jest istotne. Teraz za te same pieniądze kupiłbym w mojej ocenie bardzo stonowany i smutny egzemplarz tej firmy bez "smigieł"-wskazówek które owszem nie były praktyczne ale napewno były niepowtarzalne i właśnie dlatego rozpoznawalne były te zegarki. Nowa linia to raczej dla koneserów klasyki i spokojnego wyglądu itd. Ale ja chyba do nich nie należę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałby być "na całe życie" to na pierwszym miejscu postawiłbym odoprność koperty (szkło oczywiście szafir) na zarysowania- po kilku latach każdy zegarek nawet noszony rzadko i "ostrożnie" zaliczył drobne otarcia a głębsze rysy trudno polerować. Może coś z utwardzanego tytanu, jakaś ceramika? tu nie mam dłuższego doświadczenia. U mnie niestety co jakiś czas gust się zmienia i taki zegarek pewnie po jakimś czasie byłby wymieniony.


pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ta propozycja nie spełnia Twoich oczekiwań, ale jak by się przyjrzeć to jest "prawie" ideał. ;)

 

Certina Ds First Day Date.

Wr 200m.

Czytelna tarcza.

Day date.

Szafirowe szkło.

Luma na wskazówkach.

Na upartego pasuje do wszystkiego (gajerek :lol: i dresik :lol: )

Można go nosić na kajdanie lub na na pasku.

Tylko nie ma in housowego mechanizmu. Ale nie którym to nie przeszkadza lub nie stać ich na takowy mechanizm.

No i oczywiście nie każdemu może się podobać :P (ja np do nich należę)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro inne zegarki wchodzą w grę ; to jest tylko jeden zegarek pasujący do każdego stroju

 

post-10615-0-08897400-1347543340_thumb.jpg

 

post-10615-0-40014400-1347543379_thumb.jpg

 

i do każdej sytuacji :D

 

post-10615-0-55869100-1347543427_thumb.jpg

 

i pewnie jego następca za 30 lat niewiele się zmieni


Kupię Omega Geneve Automatic 166.0197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speedy, choć w wersji z szafirem drażni mnie popielate przebarwienie krawędzi szafiru. W hesalicie tego nie ma.

Odnoszę wrażenie, że Speedmaster był zegarkiem jeśli nie "na całe życie" to "do końca życia" niejednego faceta.

Design praktycznie nie zmieniony od ponad 50 lat. I broni się do dziś. Dla mnie to jest moc.

Jeśli Zenith EP Chrono, to celowałbym w 38mm. Coś czuję, że moda na "normalnej wielkości" koperty wróci na dobre już za kilka lat.

JLC... wolę starsze memovoxy. ten bardzo chętnie, ale nie mógłby być jedyny.

 

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasyl,normalny rozmiar co masz na myśli? 38-41mm?


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spośród podanych bezapelacyjnie Memovox. To obowiązkowa pozycja! Przedstawiciel PAM-ów też obowiązkowy. 7-dniowy Portugalczyk też... I tak się robi kilka zegarków na całe życie... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.