Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jacus

Zegarek na całe życie

Zegarek na całe życie  

136 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł brzmi dumnie ;)

W związku z pewną datą która nastąpi w maju przyszłego roku postanowiłem nabyć zegarek ponadczasowy, który pozostanie ze mną i będzie mi przypominał jak „stary” już jestem, gdyż w głowie dalej „srubździu”.

 

Na początek parę słów o kryteriach:

1.Ponadczasowy design

2.Uniwersalność gdybym został jednozegarkowcem ;) (możliwość założenia do każdego stroju)

3.Manufakturowy mechanizm

4.Rozmiar max 42mm (chociaż Zenith pewnie 38mm)

 

A o to kandydaci:

 

1.JLC Master Memovox

jaegerlecoultremasterme.jpg

 

2.Zenitch El Primero 36 000 VpH

zenithimage2295683.jpg

 

3.Panerai PAM 392

paneraiimage2920343.jpg

 

4.Panerai Radiomir PAM 337 lub 338 (mam pewne obawy co do zakręcanej koronki przy manualnym naciągu)

radiomir.jpg

 

5.Omega moonwatch z szafirem ref. 3573.50.00

moonwatcha.jpg

 

 

Zdjęcia zaczerpnąłem do celów poglądowych z zasobów sieci i nie są mojego autorstwa.

 

Po oddaniu głosu proszę o parę słów uzasadnienia w temacie.

Inne propozycje mile widziane budżet + - 20k zł.

Powiem szczerze, że wyboru już teoretycznie dokonałem ale jestem ciekawy na ile jest on zbieżny z gustami kolegów.

 

Proszę o powstrzymanie się od komentarzy, że Panerai w rozmiarze mniejszym od koła rowerowego jest przeznaczony na damski nadgarstek.


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddalem na JLC ale mialem jeszcze na mysli Speediego. Z mojego punktu widzenia Speedi jest "lepszy" ze wzgledu na bransolete (paski niestety nie sa dla mnie przeznaczone... :() ale nawet jak teraz mialbym wybierac, to JLC i tak go bije o glowe ponadczasowoscia i jakoscia wykonania nie mowiac o sercu/mechaniznie B)

 

Tylko jedna niezgodnosc - Omega i manufakturowy mechanizm w Speedim, to chyba lekki zart, co? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da się kupić zegarek na całe zycie? :)

Z podanych na całe życie najbardziej podchodzi JLC. ( świetna firma, ponadczasowa klasyka).

Zenith kolorystycznie niekoniecznie. Pamy znów stylistycznie nie są na całe życie.

Omega zbyt odstaje od pozostałych swoją powszechnością.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na Speedy'ego. Paneraie to nie są zegarki na całe życie, w Zenicie za dużo się dzieje, a z JLC uznaje Reverso i potem długo, długo nic - ale to moje subiektywne odczucie, dlatego tak a nie inaczej zagłosowałem.

 

Omega chyba najbardziej uniwersalny design ma, który jest charakterystyczny, ale moim zdaniem nieoklepany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedna niezgodnosc - Omega i manufakturowy mechanizm w Speedim, to chyba lekki zart, co? ;)

Oj tam Oj tam - żart.

Fakt Omegę dodałem później niż napisałem o werku manufakturowym, gdyż ciągle do niej wracam myślami a Lemania kojarzy mi się właśnie z tym zegarkiem.

 

A da się kupić zegarek na całe zycie? :)

Omega zbyt odstaje od pozostałych swoją powszechnością.

Zegarek na całe życie - brzmi pompatycznie - pewnie nie jest to możliwe ale chciałbym aby pozostał na dłużej.

 

Omega chyba najbardziej uniwersalny design ma, który jest charakterystyczny, ale moim zdaniem nieoklepany.

Powszechność Omegi zupełnie mi nie przeszkadza zwłaszcza tej (kupuję tę bajkę o księżycu)


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz żyć dłużej : JLC, (i tak oddałem mój głos) , gdybyś z jakiś względów planował zejść wcześniej to Speedy. (Moim zdaniem 100-letnim dziadkom już nie pasuje.) ;)

 

piotrek

 

 

P.S. Przepraszam wszystkich 100-latków nadal noszących speediego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz żyć dłużej : JLC, (i tak oddałem mój głos) , gdybyś z jakiś względów planował zejść wcześniej to Speedy. (Moim zdaniem 100-letnim dziadkom już nie pasuje.) ;)

 

piotrek

 

 

P.S. Przepraszam wszystkich 100-latków nadal noszących speediego.

 

:lol:

100 - lat nie grozi mi (nie to pokolenie)


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako wielbiciel Pamów mówię bierz Memovoxa :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Zagłosowałem na JLC ponieważ stylistycznie najbardziej mi podchodzi.

Zenith fajny, ale przeładowany lekko (a na starość wzroku coraz lepszego mieć nie będziesz :lol: ).

Pam moim zdaniem to nie jest zegarek na całe życie, czy tam do jego końca.

Omega....nieeeeeeeeeeeeeee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) JLC - z tych co wskazałeś to naj (ładniejszy, wszechstronniejszy). Szkoda, że nie na bransolecie. W tedy był by ideałem.

2) Zenith - lubię tą markę. Ale akurat ten mniej mi się podoba od JLC. Gdyby inny model Zenitha to pewnie zajął by pierwsze miejsce. IMO.

3) Omega - tylko dla tego, że Cie ciągnie do niej :P

4) Pam 392 - lepszy od Radka.

5) Radek - nie podoba mi się. Brak daty !!!!!!!!! Na starość pamięć szwankuje. Dobrze wiedzieć za ile dni wizyta u lekarza. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych powyżej - JLC ( zakładając ,że nie jest to JEDYNY zegarek , a jeden z ..dwóch, trzech na całe życie )

Dlaczego ?

relacja jakość/mechanizm/cena

data , automat co ułatwi sprawę , klasyk etc

Jeśli Omega , to speedy z fazami księżyca na Lemanii

pomyśl o TH Carrera 1887 w wersji ze złotymi wskazówkami

Vulcain Herbie Hancock

 

 

Pomysłałbym jeszcze nad czym niszowym a bardziej personalizowanym - np Dornbluth lub starszy Union NOS

albo jakiś Rolex :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że wybór włąściwie dokonany . Rozpatrzyłbym jeszcze http://www.rolex.com/en#/rolex-watches/gmt-masterii/gmt-master-ii-40mm-steel-m116710ln-0001

Z Twoich propozycji to albo Omega albo JLC z wskazaniem na JLC -świetny klasyk dużo mniej popularny niż Omega. Pam mimo wszystko mi nie pasuje do okreslenia :zegarek na całe życie. Zenith - to na pewno nie ten model.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako wielbiciel Pamów mówię bierz Memovoxa :)

I tu się zawiodłem liczyłem, że powiesz bierz Rolka

Omega....nieeeeeeeeeeeeeee.

Jacku skąd to uprzedzenie do Speedy'ego?

Radek - nie podoba mi się. Brak daty !!!!!!!!! Na starość pamięć szwankuje. Dobrze wiedzieć za ile dni wizyta u lekarza. ;)

Ot ważny argument ;)

Jeśli Omega , to speedy z fazami księżyca na Lemanii

pomyśl o TH Carrera 1887 w wersji ze złotymi wskazówkami

Vulcain Herbie Hancock

Pomysłałbym jeszcze nad czym niszowym a bardziej personalizowanym - np Dornbluth lub starszy Union NOS

albo jakiś Rolex :)

Dornbluth brałem pod uwagę, pozostałe propozycje rozważę, oprócz Rolexa (nie moja bajka)

Szkoda że wybór włąściwie dokonany . Rozpatrzyłbym jeszcze http://www.rolex.com/en#/rolex-watches/gmt-masterii/gmt-master-ii-40mm-steel-m116710ln-0001

Dopóki piłka w grze...wszystko może się zdarzyć - ale nie Rolex


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się zawiodłem liczyłem, że powiesz bierz Rolka

Jeżeli brałbyś pod uwagę Rolka, to mój głos bez chwili zastanowienia powędrowałby właśnie na niego :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na Omegę - najbardziej by pasował na zegarek na lata moim zdaniem.

Jacek ale czy ty już nie miałeś kiedyś Speedy'ego ??

Później w kolejności Pam 392 i Zenith. JLC niestety kompletnie nie moja bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek ale czy ty już nie miałeś kiedyś Speedy'ego ??

Później w kolejności Pam 392 i Zenith. JLC niestety kompletnie nie moja bajka.

Miałem i dlatego tak mnie do niego ciągnie.

JLC wiele zyskuje na żywo.


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JLC - bo marka, bo historia, bo werk, bo ponadczasowy design. Speedy świetny, ale "na całe życie"? Raczej nie. Zenith na całe życie - możliwe, ale nie ten.

Jak coś od siebie - to może AT na 8500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiegoś Reverso nie bierzesz pod uwagę? A może siedmidniowy portugalczyk, albo AP RO ? Moim zdaniem te zegarki idealnie pasują jako zegarki na całe życie, które upamiętniają jakąś tam ważną datę...

 

 

 

JLC wiele zyskuje na żywo.

To prawda.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki wybór, wszytskie zegarki piękne a Zenith w tym zestawieniu wizualnie wymiata. Jednak gdybym miał wybierać to jednak Omega, rozpoznawalna marka i fajny uniwersalny czasomierz. Jedynie co mi w niej nie pasuje to WR, al ewidać Tobie to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na całe życie to kierowałbym się pragmatyzmem :lol: ; czyli..... czytelny automat; czyli 392

jlc jest świetny


Kupię Omega Geneve Automatic 166.0197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Z powyższych JLC lub Zenith. A najlepiej kup AP Royal Oak, bo to ideał zegarka na całe życie :).

 

PS. Zagłosowałem na Zenith.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem i dlatego tak mnie do niego ciągnie.

 

Mi on się kiedyś kompletnie nie podobał a teraz strasznie za mną chodzi :)

 

JLC wiele zyskuje na żywo.

 

Na żywo jest piękny tylko po prostu nie mój styl :)

 

Ty już miałeś (masz jeszcze) zegarek moim zdaniem idealny :rolleyes: ten z avatarka twojego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się używać jednego zegarka przez całe życie. Gusta się zmieniają, zasobność portfela się zmienia, a w życiu jeszcze pojawi się wiele pokus.

 

Oczywiście można zachować ten jeden, wyjątkowy zegarek na resztę życia, jednak warto od czasu do czasu sprawić sobie radość z nowego czasomierza.

 

 

 

 

Głos oddaję na Omegę, jako zegarek do codziennego, bezpretensjonalnego użytkowania.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie JLC!

Panowie powiedzcie gdzie można kupić AP RO za 20k pln?B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powyższych JLC lub Zenith. A najlepiej kup AP Royal Oak, bo to ideał zegarka na całe życie :).

a chcesz sprzedać za 20k? :D

 

Wracając do wątku to speedmaster, ale nie 3570, a 3573 lub 3576, czyli ten, o którym pisał Darek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.