Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jacus

Zegarek na całe życie

Zegarek na całe życie  

136 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Aha... Omega i ta historia z Księżycem... Nie czuję tego. W ogóle mnie ten zegarek nie kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasyl,normalny rozmiar co masz na myśli? 38-41mm?

dokładnie. 38-41 góra. Dawniej chłopy nosiły 34-36 mm i to był normalny męski rozmiar. Rolex do dziś robi męskie 36mm i świetnie to wygląda na ręku.

A jaką Omegę Bond będzie nosił w Skyfall? AT midsize 38,5 mm. czyli idzie w moją stronę :)


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. 38-41 góra. Dawniej chłopy nosiły 34-36 mm i to był normalny męski rozmiar. Rolex do dziś robi męskie 36mm i świetnie to wygląda na ręku.

A jaką Omegę Bond będzie nosił w Skyfall? AT midsize 38,5 mm. czyli idzie w moją stronę :)

Ludzie zorientowali sie, że lepiej to wygląda, jak oprócz zegarka widać także rekę. Żarty żartami, ale rozmiary 35 - 42 mm są ok. To jest zawsze taka pokusa - bardziej wyeksponować, ale potem na ręku wygląda to po prostu źle, przytłaczająco.

 

Jesli chodzi o Doriana - Certinę - według mnie bardzo fajny zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wybierać to pomiędzy- JLC lub Zenith.

Rolex? Kurcze wszystko fajne tylko gdyby nie były "tak popularne".

Panerai- ciekawa propozycja ale wydaje mi się że może się znudzić.

 

JLC Master Memovox- styl vintage? Tak średnio, za parę lat może być za mały, koronki za delikatne.

Zenitch El Primero 36 000 VpH - za bardzo przeładowany, przypomina mi Omegę.

 

Moje propozycje:

CompressorGeo07.jpg

Moser+Mayu.jpg

 

zgodnie z hasłem forum- przekroczony budżet:

551417d1320645671-breguet-ap-roo-5817st.12.5v8.jpg

 

16907.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wybierać to pomiędzy- JLC lub Zenith.

Rolex? Kurcze wszystko fajne tylko gdyby nie były "tak popularne".

Panerai- ciekawa propozycja ale wydaje mi się że może się znudzić.

 

JLC Master Memovox- styl vintage? Tak średnio, za parę lat może być za mały, koronki za delikatne.

Zenitch El Primero 36 000 VpH - za bardzo przeładowany, przypomina mi Omegę.

 

Moje propozycje:

CompressorGeo07.jpg

Moser+Mayu.jpg

 

zgodnie z hasłem forum- przekroczony budżet:

551417d1320645671-breguet-ap-roo-5817st.12.5v8.jpg

 

16907.jpg

Nr 2 mnie bierze..... :)

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego?

Cartier Men's Calibre De Cartier Automatic


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na całe życie, z myślą o synu, wnuku... to niestety poza budżetem Patek Nautilus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na całe życie, z myślą o synu, wnuku... to niestety poza budżetem Patek Nautilus

 

Najbrzydszy z pomysłów Geralda Genty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o pomysłach Geralda Genty to oczywiście tylko i wyłącznie AP RO. Model do wyboru i koloru. :D Każdy jest godzien miana zegarka na całe życie. :P


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o pomysłach Geralda Genty to oczywiście tylko i wyłącznie AP RO. Model do wyboru i koloru. :D Każdy jest godzien miana zegarka na całe życie. :P

Czy jednak każdy jest godzien takiego zegarka :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ludzie widzą w Nautilusie, moim zdaniem RO jest dużo ładniejszym zegarkiem.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, bo jeżeli np. ja mogę sobie pozwolić na nowy zegarek AP RO, to już kupno zegarka za prawie 30 tysięcy euro jest dla mnie lekką przesadą. Ja bym tyle nie dał za tego Patka.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ludzie widzą w Nautilusie, moim zdaniem RO jest dużo ładniejszym zegarkiem.

 

Mam podobne wrażenie. Jeśli chodzi o Patka, to mnie w nim ciągnie jedno,że ma "polskie" korzenie,z tego powodu chciałbym mieć ich zegarek (jakiś fajny),ale ceny z kosmosu.Ten,który mi się podoba to już kosztuje krocie.

 

Poza tym myślę,że zegarek na całe życie (nawet z myślą o przekazywaniu go z pokolenia na pokolenie nie musi być Patkiem)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Z całym szacunkiem, bo jeżeli np. ja mogę sobie pozwolić na nowy zegarek AP RO, to już kupno zegarka za prawie 30 tysięcy euro jest dla mnie lekką przesadą. Ja bym tyle nie dał za tego Patka.

 

Zwłaszcza, że za taką kasę można mieć RO z wiecznym kalendarzem. Powyższy PP ma roczny kalendarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Na całe życie" wybór jest prosty, jest jeden słuszny i jest dość oczywisty (sorry za sarkazm, ale tak myślę)

 

Z wielu obiektywnych względów ROLEX Submariner Date

 

rolex-submariner-profile.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Na całe życie" wybór jest prosty, jest jeden słuszny i jest dość oczywisty (sorry za sarkazm, ale tak myślę)

 

Z wielu obiektywnych względów ROLEX Submariner Date

 

rolex-submariner-profile.jpg

 

Łukasz,z jednej strony się zgadzam z Tobą. Z drugiej strony wspominałeś, aby szukać czegoś "innego,nie nudnego,mało oklepanego". Więc może jakaś inna propozycja niż Rolex?


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Łukasz,z jednej strony się zgadzam z Tobą. Z drugiej strony wspominałeś, aby szukać czegoś "innego,nie nudnego,mało oklepanego". Więc może jakaś inna propozycja niż Rolex?

 

A w innym wątku Łukasz napisał...

 

Bardzo podobało mi się to, co ostatnio na swoim FB napisał Bernard Choeng (znany kolekcjoner luksusowych zegarków od "niezależnych", posiadacz także SEIKO MM):

"Nareszcie ludzie zaczynają kupować zegarki, nie marki"

 

I weź to człowieku zrozum :). Poza tym, trudno do końca przewidzieć jak w przyszłości zmieni się rynek i jak będą odbierane poszczególne firmy i ich zegarki. To, co dziś nie jest oklepane, za jakiś czas może stać się synonimem nudy. Dlatego dobieranie jakiegokolwiek zegarka w taki sposób, to droga donikąd. Najlepiej kup to, co Ci się podoba i mieści w zakresie możliwości finansowych, bo jak zaczniesz kombinować, to w końcu przedobrzysz. Tak uważam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie tytuł Tematu - jeden na całe życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie tytuł Tematu - jeden na całe życie.

No właśnie w temacie nie ma słowa "jeden". Dlatego też dziwi mnie Twój typ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdanie Kolegi SphinXa jest jasne, klarowne i znane nie od dzisiaj i za ten obiektywizm (pomimo pewnej niechęci do rolka) należy się szacunek. Przynajmniej dla mnie jest to jasne tzn. jak masz już pewną wiedzę oraz kasę i budujesz kolekcję to idź w stronę niezależnych, a jak jeden to sub.

Parafrazując: Rolex to najgorszy zegarek, ale jak dotąd nikt nie wymyślił lepszego (na całe życie) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

No dobra, to ja zapytam wprost. Dlaczego jak jeden zegarek na całe życie, to tylko Sub ?. Czym szczególnym wyróżnia się akurat Rolex Submariner, że nie warto szukać czasomierzy w ofercie pozostałych producentów ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to ja zapytam wprost. Dlaczego jak jeden zegarek na całe życie, to tylko Sub ?. Czym szczególnym wyróżnia się akurat Rolex Submariner, że nie warto szukać czasomierzy w ofercie pozostałych producentów ?.

 

Pewnie doleję oliwy do ognia,ale dobre pytanie.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Na całe życie" wybór jest prosty, jest jeden słuszny i jest dość oczywisty (sorry za sarkazm, ale tak myślę)

 

Z wielu obiektywnych względów ROLEX Submariner Date

 

rolex-submariner-profile.jpg

Zgadzam sie tym wyborem. Zegarek ponadczasowy, mało tracacy na wartości. Do tego dobrze coś takiego dostać w spadku od dziadka. Potem jak znalazł zegarek do tematu na forum: zegarek po dziadku , proszę o opinie czy oryginał i ile jest wart :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.