Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jacus

Zegarek na całe życie

Zegarek na całe życie  

136 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co piszesz, rzadko ubierasz gajer ;)

Średnio może ze dwa razy do roku :)

 

Datejusta miałem nie tak dawno temu założonego do garnituru i wyglądał rewelacyjnie. Nie sądziłem, że zegarek na bransolecie może tak fajnie wyglądać do takiego stroju...


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem go, dokładnie w takiej samej wersji jak Twój. Rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem go, dokładnie w takiej samej wersji jak Twój. Rewelacja.

Nie skłamie, jeżeli napisze, że jest to mój ulubiony zegarek :) Jest przepiękny w każdym calu i zakładam go częściej niż resztę moich zegarków. Ale nie o tym temat..


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wytłumacz mi proszę co to znaczy "nie pasuje". Bo ktoś kiedyś ustalił taki kanon i Ty go uznajesz? De gustibus....

Trampek bym do garnituru też bym nie założył, ale nie dlatego, że nie pasuje, tylko nie podoba mi się. Moim zdaniem SUB jak i AP 15300 są na tyle "delikatnymi" zegarkami, że dobrze wyglądają pod mankietem.

 

 

Twoje zdjęcia mówią same za siebie. Patek wygląda wspaniale a sub krzyczy i bije w oczy a elegancja jest dyskretna i nie potrzebuje szokować jak trampki do gajera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Twoje zdjęcia mówią same za siebie. Patek wygląda wspaniale a sub krzyczy i bije w oczy a elegancja jest dyskretna i nie potrzebuje szokować jak trampki do gajera.

Moim zdaniem oba wyglądają OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle dlaczego Rolexa reprezentuje tu Sub, a nie np. jakiś Datejust czy Milgauss, które są dużo bardziej uniwersalnymi zegarkami od Submarinera? Ja tak czy inaczej wybrałbym AT, ale jak już porównywać, to zegarki podobne, a nie tak zupełnie różne.

 

Dokładnie...Niektórzy chyba zapominają, że prócz Suba Rolex posiada także inne zegarki w ofercie. w dodatku bardziej nadające się do roli uniwersalnego zegarka :) . Moim zdaniem nawet taka skrajność jak Daytona lepiej pasuje do garnituru niż Sub bo nie ma obrotowego bezelka. Ale za najbardziej uniwersalny zegarek uważam Rolexa Explorera I .

 

carlosslimap.jpg

 

rolexexp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszybowaliśmy trochę...

Ja jednak skłaniam się ku - Zenitch El Primero 36 000 VpH - pewnie nawet 38mm a co mi tam cenię sobie komfort użytkowania, być może, że nie ta wersja kolorystyczna ale jednak chrono - może nie "na całe życie" ale na dłużej :D

Padło wiele ciekawych propozycji niestety przekraczających budżet ale jedyny Rolex jaki jest brany pod uwagę to GMT II


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za najbardziej uniwersalny zegarek uważam Rolexa Explorera I .

 

Zgadzam się, gdyby do "najbardziej uniwersalny" dodać "wśród Rolexów" :D Jest zdecydowanie bardziej uniwersalny niż Sub.

 

Jeszcze taka drobna uwaga, co do noszenia żelastwa do garnituru. Trochę mam wrażenie, że wielu z tych bardzo mocno krytykujących takie rozwiązanie raczej na codzień w garniturze nie chodzi, zakłada go z reguły na jakieś specjalne okazje. I oczywiście zgadzam się, że w takich sytuacjach (bardzo oficjalnych) bransoleta może trochę średnio pasować, a założenie divera to już przegięcie. Ale dla niektórych garnitur to taki EDC i przy 35 stopniach w cieniu na prawdę niefajnie nosi się pasek...

 

Koledze jacusiowi gratuluję, że zbliża się mimo wszystko do podjęcia decyzji - zupełnie wbrew dyskusji i ankiecie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacus, jeżeli tak bardzo sobie cenisz wygodę użytkowania, to GMT Master II będzie idealnym wyborem. Czasami nosząc ten zegarek, całkowicie zapominam, że w ogóle mam go na nadgarstku :D Jest to zdecydowanie najwygodniejszy zegarek jaki w życiu miałem. A do tego naprawdę świetnie wykonany (bransoleta w tym zegarku to prawdziwy majstersztyk), mający przydatną funkcje GMT, no i te zielone akcenty dodające uroku, mnie osobiście zachwycają. Należy dodać, że jest to moim zdaniem dużo ciekawszy i bardziej funkcjonalny zegarek od Submarinera, no i ma mniej napisów na tarczy :) 

 

Z ciekawostek dodam (mam nadzieje, że się Marcin nie obrazisz), że pamiętam jak rozmawiałem z Marcinem (MasterFan), kiedy to szukał nie tak dawno temu dla siebie zegarka. Proponowałem mu niejednokrotnie Rolexa, ten dość długo się bronił, po czym uległ i kupił GMT Mastera :) Weź no sobie z nim porozmawiaj jak bardzo była to trafna decyzja. Nawet gdzieś ostatnio pisał, że jadąc na wakacje miał dylemat co wybrać na nadgarstek, czy AP RO, czy GMT Mastera... Wziął Rolka. 


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdzieś ostatnio pisał, że jadąc na wakacje miał dylemat co wybrać na nadgarstek, czy AP RO, czy GMT Mastera... Wziął Rolka. 

No ba, dziwisz się? Zawsze mniejsza strata, jak utonie gdzieś w morzu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ba, dziwisz się? Zawsze mniejsza strata, jak utonie gdzieś w morzu :D

Oby tylko w życiu miec takie dylematy :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Przejrzałem jeszcze raz ofertę Roleksa i za najbardziej uniwersalny zegarek (w ofercie Roleksa) uważam 116334 (Date Just II z białą tarczą). I do tego fajną ma cenę, bo za 22000 zł można go już kupić. Hmm, będę musiał przejść się do salonu żeby zobaczyć zegar na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niebieską ładniejszy :)

 

IMG_5054-3.jpg

 

IMG_5033-2.jpg

 

IMG_9164-5.jpg

 

IMG_9211--4.jpg

 

IMG_9298-4.jpg

 

IMG_9825-2-2.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. :D Bardziej żywy. Z białą tarcza taki "mdły". :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Na razie nie oceniam. Zobaczę na żywo, przymierzę i podejmę decyzję. Nie zaszkodzi mieć jednego Rolka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladny solidny zegar, nie podoba mi sie jednak to szkielko powiekszajace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

ladny solidny zegar, nie podoba mi sie jednak to szkielko powiekszajace

 

Ja lubię szkła powiększające. Daje to świetne efekty zwłaszcza w zegarkach UN i AP, ale akurat ci producenci potrafili zachować umiar. W Roleksie jakoś ujdzie. Nie podoba mi się natomiast wąska bransoleta i wykończenie mechanizmu. Ale jest dekiel bez przeszklenia więc nie będę musiał dziada oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do jakiego sportu się nadaje waszym zdaniem ten uniwersalny Datejust? Chyba, że bierki, szachy albo karty liczycie jako sport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A do jakiego sportu się nadaje waszym zdaniem ten uniwersalny Datejust? Chyba, że bierki, szachy albo karty liczycie jako sport.

 

Do łucznictwa. Do curlingu też się nada pod warunkiem, że nie szczotkujesz :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdze, że Datejust jest uniwersalnym zegarkiem, bo do krótkich spodenek bym go nie założył, tutaj zdecydowanie bardziej uniwersalny będzie GMT Master.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do jakiego sportu się nadaje waszym zdaniem ten uniwersalny Datejust? Chyba, że bierki, szachy albo karty liczycie jako sport.

 

...ale dlaczego upieracie się że zegarek długoterminowy ma się nadawać do sportu? :)

Ja o sportowe zastosowanie w ogóle bym się nie martwił tylko kupił sobie sportowy zegarek z pulsometrem i tyle :)

Na ogół do poważnego uprawiania sportu to żadna propozycja z tego tematu się nie nadaje.

 

 

Nawet gdzieś ostatnio pisał, że jadąc na wakacje miał dylemat co wybrać na nadgarstek, czy AP RO, czy GMT Mastera... Wziął Rolka. 

 

Na jego miejscu też bym tak zrobił ale nie dlatego że Rolek fajniejszy tylko że oszczędzałbym RO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do jakiego sportu się nadaje waszym zdaniem ten uniwersalny Datejust? Chyba, że bierki, szachy albo karty liczycie jako sport.

A Sub do jakiego się nadaje? Bez złośliwości, lubię Suba (w tym sensie, że mi się nawet podoba), ale do sportu... Jak już, to jakiś elektroniczny kwarc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś pochodzi z Bermudów?

 

 

 

 

to tylko taki :P

 

 

2110232-zegar-sloneczny-na-morzu-piasku.jpg

 

 


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.