Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
po-prostu-agatka

CŁO przy sprowadzeniu zegarków z USA

Rekomendowane odpowiedzi

Można go też wetknąć w tyłek, łącznie z metką, optymalnie w oryginalnej folii. A nuż na bramce jakoś przejdzie.

Obciach zamieszczać taki temat.

Przedsiębiorcy mają swoje sposoby jak uciekać od VATu. Szary człowiek swoje. Tylu obciachowych ludzi wokół Ciebie, jak żyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek zakladasz na reke. Pudelko wysylasz poczta.

dzięki

Przedsiębiorcy mają swoje sposoby jak uciekać od VATu. Szary człowiek swoje. Tylu obciachowych ludzi wokół Ciebie, jak żyć ;)

świetne i w sedno 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile w Polsce jest ludzi, którzy wsadziliby kolegów z forum do kryminału za zakup za uciułane pieniądze, wymarzonego zegarka bez cła i vatu. W ostatnich latach coraz więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile w Polsce jest ludzi, którzy wsadziliby kolegów z forum do kryminału za zakup za uciułane pieniądze, wymarzonego zegarka bez cła i vatu. W ostatnich latach coraz więcej. 

Zasługa PISu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Szybkie pytanie, przymierzam się do zakupu zegarka Dan Henry z USA. Na stronie producenta jest informacja, że klient z kraju należącego do UE nie będzie opłacał żadnych dodatkowych podatków i ceł. Czy to prawda ? Czy ktoś już zamawiał Dan Henryki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest specjalny wątek DH, tam zapytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, RagnarPL napisał(-a):

Cześć,

 

Szybkie pytanie, przymierzam się do zakupu zegarka Dan Henry z USA. Na stronie producenta jest informacja, że klient z kraju należącego do UE nie będzie opłacał żadnych dodatkowych podatków i ceł. Czy to prawda ? Czy ktoś już zamawiał Dan Henryki ?

taki mam komunikat od nich 

NewImage.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Dzięki.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Mam następujące pytanie: kupiłem zegarek SWC Bunker w USA. Faktura opiewa na 195 $. 

Z tego co sie  orientuję, cło na zegarki z USA wynosi 4,5%. Natomiast UPS naliczył następujące "Opłaty rządowe":

Opłaty importowe

Opłaty rządowe:
262,00
VAT:
15,64
Opłaty celne:
68,00
Opłaty za fracht:
0,00
Suma należności w PLN:
345,64

 

 

Oczywiście dzwoniłem do Agencju Celnej UPS, ale dzisiaj już nie pracują. Będę starał się wyjaśnić sprawę jutro, ale może ktoś z forumowiczów miał podobny problem i podpowie o co chodzi. 

 

 

NewImage.png

Edytowane przez Dari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Dari napisał(-a):

Dzień dobry,

Mam następujące pytanie: kupiłem zegarek SWC Bunker w USA. Faktura opiewa na 195 $. 

Z tego co sie  orientuję, cło na zegarki z USA wynosi 4,5%. Natomiast UPS naliczył następujące "Opłaty rządowe":

Opłaty importowe

Opłaty rządowe:
262,00
VAT:
15,64
Opłaty celne:
68,00
Opłaty za fracht:
0,00
Suma należności w PLN:
345,64

 

 

Oczywiście dzwoniłem do Agencju Celnej UPS, ale dzisiaj już nie pracują. Będę starał się wyjaśnić sprawę jutro, ale może ktoś z forumowiczów miał podobny problem i podpowie o co chodzi. 

 

 

NewImage.png

 

I prawidlowo... musisz zaplacic clo i podatek vat.

Nie wiem po co wrzuciles zdjecie Dan Henrego 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naliczają 23% VAT od łącznej ceny towaru z przesyłką.  Cło to jakieś drobiazgi.  Dochodzą koszty odprawy celnej.  Były przypadki że mimo darmowej przesyłki UC naliczał opłaty za transport wg swojego cennika. Dotyczyło to głównie przesyłek ze sklepu Ashford.  (Zazwyczaj na święta mają taką promocję- free shipping)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w takim wypadu prosze obsluge w Ashford o dodanie 1$ do rachunku za transport. W innym wypadku potrafia uznac ze transport jest warty nawet 80$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Trojin napisał(-a):

Ja w takim wypadu prosze obsluge w Ashford o dodanie 1$ do rachunku za transport. W innym wypadku potrafia uznac ze transport jest warty nawet 80$

Wpisują 1 $ ?? I od tego UC naliczy opłaty?

Edytowane przez Rikimaru75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

I prawidlowo... musisz zaplacic clo i podatek vat.

Nie wiem po co wrzuciles zdjecie Dan Henrego 🤔


Ani przez chwilę nie miałem wątpliwości, że muszę zapłacić cło i VAT. Być może źle liczę, ale cały czas kwota 262 zł mi się nie zgadza. No nic, jutro zadzwonię do agencji celnej UPS i poproszę o szczegółowe wyliczenie.

 

Przepraszam za zdjęcie Henrego, zrobiłem jakis błąd, potem próbowałem edytować i usunąć, ale mi sie nie udało.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rikimaru75 napisał(-a):

Wpisują 1 $ ?? I od tego UC naliczy opłaty?

dokladnie tak   - 1$ za transport + cena zegarka. Obojetnie jak wychodzila mi oszczednosc okolo 30 euro w porownaniu "free postage"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Trojin napisał(-a):

dokladnie tak   - 1$ za transport + cena zegarka. Obojetnie jak wychodzila mi oszczednosc okolo 30 euro w porownaniu "free postage"

Wypróbuję na black friday  :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Dari napisał(-a):


Ani przez chwilę nie miałem wątpliwości, że muszę zapłacić cło i VAT. Być może źle liczę, ale cały czas kwota 262 zł mi się nie zgadza. No nic, jutro zadzwonię do agencji celnej UPS i poproszę o szczegółowe wyliczenie.

 

Przepraszam za zdjęcie Henrego, zrobiłem jakis błąd, potem próbowałem edytować i usunąć, ale mi sie nie udało.

 

 

Mozliwe, ze Ci doliczyli koszty przesylki. Jak Ci juz kolega @Rikimaru75 napisal, vat oblicza sie od sumy kosztu zegarka, cla i kosztu przesylki.

Mozliwe tez, ze nie UC nie uwierzyl w jakis koszt (przesylki czy zegarka) i sami sobie cos dorzucili. Jak zadzwonisz to powinni Cie poinformowac o co biega.

 

Nie masz za co przepraszac ;) pytalem, bo podejrzewalem, ze chcialbys aby SWC dzialalo jak DH :)

 

 

Edytowane przez SzefSzefow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.09.2012 o 09:34, po-prostu-agatka napisał(-a):

Witam,

 

jestem tu nowa, zarejestrowałam się, bo nigdzie w internecie nie mogę znaleźć informacji mi potrzebnych - albo inaczej, pewnie są, ale ani trochę ich nie rozumiem.

 

Proszę o wyrozumiałość - szukałam przez wyszukiwarkę i nie znalazłam podobnego tematu.

 

Otóż chciałabym sprowadzić z USA zegarki, młodzieżowe, silikonowe. Nigdzie nie mogę się doszukać ile mnie to będzie kosztować z ewentualnym cłem lub Vat-em. Na stronie MF i w różnych kalkulatorach trzeba podawać jakieś dziwne rzeczy do wyliczenia, a ja kompletnie nie wiem o co chodzi.

 

Ale przechodząc do rzeczy:

 

Chcę sprowadzić zegarki za około 2 000 $. Szacuję, że koszt najtańszej paczki będzie około 150 $. Zegarków byłoby wtedy około 100 szt. I co dalej? Jak mnie skasują na granicy?

 

Proszę o pomoc.

 

Z góry dziękuję i obiecuję, że nie będę spamować i zakładać więcej podobnych tematów.

 

Agata

 

 

a napiszesz przynajmniej cóż to za zegarki sprowadzasz…? Jakiego producenta i wogole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Pau’l napisał(-a):

 

 

a napiszesz przynajmniej cóż to za zegarki sprowadzasz…? Jakiego producenta i wogole?

 

Edytowane przez Trojin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Pau’l napisał(-a):

 

 

a napiszesz przynajmniej cóż to za zegarki sprowadzasz…? Jakiego producenta i wogole?

 

Odpisujesz na posta z 2012 roku 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że opłaty UC wyciąga z kapelusza  🙂 ostatnio miałem  "przygodę" z przesyłką z UK. Sprzedawca pobrał VAT od mojego zakupu  (od 1 lipca zmieniły się przepisy). Poczta Polska pobrała VAT i opłaty po raz drugi. Nie wiem jak to obliczyli.  Deklaracja na przesyłce 12.50 £ przesyłka 3.05 £ pobrali mi 27.50 PLN 

 

Zacytuj pewnego "trubadura" 🙂

 

"Jak tu się nie wkur... mam kiedy widzę to wkoło "

20210719_142938.jpg

Edytowane przez Rikimaru75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Odpisujesz na posta z 2012 roku 😅


a faktycznie, Dzięki 😁 niepotrzebnie odpowiedziałem na posta z 2012 rozciągniętego przez kilka lat, który wogole w tym wątku nie powinien się tu znaleźć😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry,
Mam następujące pytanie: kupiłem zegarek SWC Bunker w USA. Faktura opiewa na 195 $. 
Z tego co sie  orientuję, cło na zegarki z USA wynosi 4,5%. Natomiast UPS naliczył następujące "Opłaty rządowe":

Opłaty importowe

Opłaty rządowe:
262,00
VAT:
15,64
Opłaty celne:
68,00
Opłaty za fracht:
0,00
Suma należności w PLN:
345,64
 
 
Oczywiście dzwoniłem do Agencju Celnej UPS, ale dzisiaj już nie pracują. Będę starał się wyjaśnić sprawę jutro, ale może ktoś z forumowiczów miał podobny problem i podpowie o co chodzi. 
 
 
NewImage.png.70692a6c1e64c4a73caab4bf57872150.png

Kwota 68 PLN to opłata za usługę odprawy celnej a 15,64 PLN to VAT od tej usługi.
Natomiast 262 PLN to VAT importowy. I ten wydaje się być źle naliczony. W UPS jeżeli na fakturze nie ma informacji o kosztach wysyłki, to z automatu przyjmują, że to jakieś 90 USD i od tego doliczają VAT. U Ciebie (195 USD + 90 USD) * 0,23 * 3,90 PLN/USD = 255 PLN
Miałem „przyjemność” już przez to z UPS’em przechodzić. Nic przyjemnego.
Musisz złożyć formalną reklamację na ich specjalny e-mail. Jak sprawy będą szły kiepsko (albo wcale nie będą szły) to napisz do mnie PW, to coś więcej podpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Ashford nie wprowadza w elektronicznych dokumentach celnych kosztu przesyłki w odpowiednim miejscu niestety i dlatego do każdej przesyłki od nich UPS dolicza 100$ do kwoty zakupu jako standardowy koszt przesyłki z USA. Od czasu do czasu kontaktuje się ktoś z ich agencji celnej celem przesłania potwierdzenia zakupu z ceną i kosztami wysyłki. Wtedy naliczają poprawnie. Już kilka razy przed zakupem pisałem do Ashford aby poprawnie zadeklarowali koszt przesyłki i niestety nie przyniosło to żadnego efektu, dałem spokój.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.