Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
po-prostu-agatka

CŁO przy sprowadzeniu zegarków z USA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem tu nowa, zarejestrowałam się, bo nigdzie w internecie nie mogę znaleźć informacji mi potrzebnych - albo inaczej, pewnie są, ale ani trochę ich nie rozumiem.

 

Proszę o wyrozumiałość - szukałam przez wyszukiwarkę i nie znalazłam podobnego tematu.

 

Otóż chciałabym sprowadzić z USA zegarki, młodzieżowe, silikonowe. Nigdzie nie mogę się doszukać ile mnie to będzie kosztować z ewentualnym cłem lub Vat-em. Na stronie MF i w różnych kalkulatorach trzeba podawać jakieś dziwne rzeczy do wyliczenia, a ja kompletnie nie wiem o co chodzi.

 

Ale przechodząc do rzeczy:

 

Chcę sprowadzić zegarki za około 2 000 $. Szacuję, że koszt najtańszej paczki będzie około 150 $. Zegarków byłoby wtedy około 100 szt. I co dalej? Jak mnie skasują na granicy?

 

Proszę o pomoc.

 

Z góry dziękuję i obiecuję, że nie będę spamować i zakładać więcej podobnych tematów.

 

Agata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i zdarza się jeszcze rewizja czyli plus koszt rewizji. Choć to rzadkość aczkolwiek mnie się zdarzyło.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Było już na forum. Cło to raczej drobna opłata. Większy wydatek to VAT - 23%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też wspomnieć o podpisaniu deklaracji o tym, że towar nie będzie wykorzystany w działalności gospodarczej...

 

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też wspomnieć o podpisaniu deklaracji o tym, że towar nie będzie wykorzystany w działalności gospodarczej...

 

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

 

 

o co chodzi z tą deklaracją? Chciałabym to sprzedać, a to że nie będzie wykorzystywany w działalności to chodzi o to, że nie mogę go sprzedać?

 

A VAT jest od sztuki czy od całości + wysyłka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda hurtowo niczego nie sprowadzałem z hameryki ale koszty dodatkowe wyglądają tak jak napisał Jash:

-23% VAT

- jakieś groszowe cło

w/w liczone są od CAŁOŚCI kosztu przesyłki a więc wartość + koszt przesyłki.

UWAGA na wpisanie kosztu przesyłki za 0 USD. W takim wypadku US weźmie najwyższą stawkę za przesyłkę, jaka jest u kuriera za daną paczkę i z tego policzy VAT.

 

Przy detalu najlepiej dogadać się ze sprzedawcą i zadeklarować paczkę niskiej wartości (poniżej € 50 o ile dobrze pamiętam) z wliczonymi kosztami przesyłki czyli np. 30 wartość paczki i 19 przesyłka :) (przypominam tylko, że jak by nie patrzył to jest to oszustwo podatkowe a za to jest stosowny paragraf) :)

Edytowane przez rafal.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z tą deklaracją? Chciałabym to sprzedać, a to że nie będzie wykorzystywany w działalności to chodzi o to, że nie mogę go sprzedać?

 

Cytuję z kwitu Fedexa:

"4) Towar nie jest przeznaczony do prowadzenia działalności gospodarczej"

 

Zrobią rewizję paczki. Policzą i wyjdzie im 100 sztuk. Sama pomyśl...

 

Ale o czym my tu w ogóle... Sprowadzając towar spoza Unii Bankierów z siedzibą w Brukseli należy się przygotować na uiszczenie wszelkich należności celno-podatkowych. A jak nie doliczą, to tylko się cieszyć.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytuję z kwitu Fedexa:

"4) Towar nie jest przeznaczony do prowadzenia działalności gospodarczej"

 

Zrobią rewizję paczki. Policzą i wyjdzie im 100 sztuk. Sama pomyśl...

 

Ale o czym my tu w ogóle... Sprowadzając towar spoza Unii Bankierów z siedzibą w Brukseli należy się przygotować na uiszczenie wszelkich należności celno-podatkowych. A jak nie doliczą, to tylko się cieszyć.

 

 

Nadal nie rozumiem, czy jeśli bym ich nie oszukała, a jak najbardziej chcę wykorzystać towar do sprzedaży to co innego mogę zrobić? Uwaga! Wiem, że takich informacji powinnam już szukać gdzieś indziej, ale dzięki Wam już i tak się wielu rzeczy dowiedziałam.

 

Jasne, że chciałabym jak najmniej za to zapłacić, przynajmniej przy pierwszej wysyłce, wiadomo, bez towaru nie jestem nawet w stanie sprawdzić czy to będzie opłacalne. Ale z drugiej strony może po prostu zrobię minimalne zamówienie, które nie podlega ocleniu a później się będę martwić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiem, czy jeśli bym ich nie oszukała, a jak najbardziej chcę wykorzystać towar do sprzedaży to co innego mogę zrobić?

 

Możesz zacząć od http://www.podatki.biz/artykuly/13_33.htm - to na początek - aby potem nie było zdziwienia, gdy Vincent zapuka o świcie ;)

Skończyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto zacząć od ustalenia czy importujący jest osobą fizyczna czy prawną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odkopie trochę stary temat dotyczący opłat przy kupnie w USA,

 

Doradźcie mi Panowie i Panie, jak to wygląda w przypadku, gdy znajomy ( osoba prywatna, obywatel USA ) chce przesłać do Polski zegarek swojemu znajomemu ( osoba prywatna, obywatel USA ). 

 

Czy macie jakieś doświadczenia, jaką firma najlepiej go przesłać?

Oraz jak wygląda w tym konkretnym przypadku sprawa Vatu. Zakładając, ze wyśle jakąś firmą kurierską i zatrzymają go na cle, to na jakiej podstawie nalicza vat - przecież nie ma żadnej faktury, ponieważ to osoba prywatna i jest podarunkiem. Nie ma tez dowodu zakupu, bo osoba w Polsce go nie kupiła a wysyłająca mogła go kupić jakiś czas temu i tez nie ma rachunku.

 

Czy wiecie jak w takim przypadku wyglądają opłaty i formalności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie bywa, ale mogą wartość oszacować, a to najczęściej nie jest najlepsza opcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na jakiej podstawie nalicza vat - przecież nie ma żadnej faktury, ponieważ to osoba prywatna i jest podarunkiem. Nie ma tez dowodu zakupu, bo osoba w Polsce go nie kupiła a wysyłająca mogła go kupić jakiś czas temu i tez nie ma rachunku.

 

Czy wiecie jak w takim przypadku wyglądają opłaty i formalności?

 

 

na podstawie wartości. lepiej podać jakąś szacunkową i uzasadnić, że np. podobny model na aukcji tyle kosztował czy coś w tym stylu, niż liczyć na ich wycenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyśle jako gift i może przejdzie bez niczego.

Najlepiej zwykłą pocztą (nie kurierem) a jeszcze lepiej przez znajomego :)

 

Jak już zrewidują i zażądają to napiszesz ze wartośc celna NA POTRZEBY CELNE wynosi tyle i tyle. Bo to prezent i takie tam. Myslę że możesz zadeklarowac (gdyby co) tak 50% wartości rzeczywistej.

 

Bo nie było transakcji i zegarek używany itd., wymaga renowacji itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za informację i Wasze rady. Mam teraz ogląd jak tą oerację przygotować logistycznie. W najgorszym wypadku i tak nie przekrocze wartości zegarka na polskim rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez powrócę do wątku

 

w najbliższym czasie przyjeżdża do mnie wujek z USA(obywatel)

 myślę nad tym by mi przywiózł zegarek - na moim miejscu zadeklarowalibyście do oclenia i wtedy pewnie VAT tez trzeba zapłacić - czy może wystarczyło by aby np. założył ten zegarek na rękę a pudełko miał w torbie - czy dowód zakupu przewozić czy lepiej jakby nie miał go z sobą ?

 

poradźcie proszę bo nie wiem jak to rozegrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to jest prowokacja?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi pachnie kryminałem...

Zgadzam się. Cło i VAT to rozbój w biały dzień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka sobie robicie :-)

post-6402-0-10867000-1483033546_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez powrócę do wątku

 

w najbliższym czasie przyjeżdża do mnie wujek z USA(obywatel)

 myślę nad tym by mi przywiózł zegarek - na moim miejscu zadeklarowalibyście do oclenia i wtedy pewnie VAT tez trzeba zapłacić - czy może wystarczyło by aby np. założył ten zegarek na rękę a pudełko miał w torbie - czy dowód zakupu przewozić czy lepiej jakby nie miał go z sobą ?

 

poradźcie proszę bo nie wiem jak to rozegrać ?

zegarek zakladasz na reke. Pudelko wysylasz poczta.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można go też wetknąć w tyłek, łącznie z metką, optymalnie w oryginalnej folii. A nuż na bramce jakoś przejdzie.

Obciach zamieszczać taki temat.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.