Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

IWC vs JLC

  

98 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ponudze Was trochę :) Powolutku muszę się zabrać za pisanie listu do św. mikołaja, i w związku z tym mam do Was prośbe o pomoc w wyborze - nie mogę sie zdecydować :) A tak naprawde, to jestem ciekaw co Wy byście wybrali dla siebie. Fajnie jakbyście też uzasadnili swój wybór. Jeżeli któryś z tych zegarków Wam się nie podoba, to też napiszcie dlaczego...

 

Pozdrawiam, Michał.

 

IW500109-2.jpg

 

Q7018420-5.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wybierał zegarek dla siebie to pewnie zdecydowałbym się na IWC, po prostu bardziej mi się podoba ale jeżeli chodzi o Ciebie to szukałeś ostatnio zegarka z białą tarczą, a jak sam pisałeś JLC bardzo Ci przypadł do gustu. Zatem mój głos pada na Reverso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie reverso . Oryginalniejszy, okazalej się prezentuje na nadgarstku...bardziej przykuwa wzrok ( biała tarcza) Ty masz ciemną karnację więc dodatkowo fajniej będzie Ci pasował zegarek z jasną tarcza. Ja nie wahał bym się ani minuty. Portugalczyk oczywiście brzydki nie jest ale jest oklepany a z czarną tarczą nie robi wielkiego wrażenia.

 

I moim skromnym zdaniem Reverso jest bardziej uniwersalnym zegarkiem....nadaje się zarówno do eleganckiego ubrania ( garnituru) jak i koszulki Polo :) ...z resztą sama idea Reverso podpowiada, że to jest zegarek codzienny z funkcją ochronną :)

 

Portugalczyk i koszulka Polo jakoś mi nie grają...

 

Uwaga na fanbojów IWC poniżej hehe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Portugalczyk......bo ładniejszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC bez dwóch zdań. Jest boski! JLC mi nie pochodzi w tej kolorystyce tarczy oraz z chronografem.


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie IWC, jak dla mnie o wiele ladniejszy i bardziej uniwersalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Portugalczyk B)

Klasyka, bezkompromisowosc, wspanialy werk, baaa - przepiekny werk, idealna wielkosc, przemyslana i ponadczasowa tarcza z tak wazna i uzyteczna rezerwa chodu oraz data a do tego ciekawa i piekna historia... :rolleyes:

Czego chciec wiecej? To dla mnie jeden z tych, co gdyby nie brak bransolety, to powinien juz dawno lezec ze mna w lozku :P ale ta bransoleta, to tylko moj defekt bo przeciez z paskiem mu najpiekniej w kazdej wersji... ech..

 

ps

chyba o niczym nie zapomnialem? :)

 

A jednak - jedyne, co mogliby zmienic, to... manualny naciag i wtedy to bylby dla mnie IDEAL B):):rolleyes:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Portugalczyk - za wielki piękny mechanizm!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch IWC.

 

Reverso wcale mi nie leży a już tym bardziej dla porządnego chłopa :) Jakieś te zegary takie delikatne i słodko pierdzące dla mnie. Aha IWC tylko czarny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś Bartek ten egzemplarz na żywo? Moja wybranka stwierdziła, że wygląda na moim przegubie bardzo męsko :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproś Mikołaja o oba, a jeśli mu kasy zabraknie to niech będzie chociaż IWC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś Bartek ten egzemplarz na żywo? Moja wybranka stwierdziła, że wygląda na moim przegubie bardzo męsko :)

 

Twoja wybranka nie pierwszy raz ma dobry gust ;) słuchaj się jej :P ...to może i wydatki łatwiej będzie przepchnąć :D

 

Uważam niezmiennie, że bardzo będą Ci pasować zegarki z jasną tarcza a ta kostka naprawdę jest bardzo bardzo...z resztą wklejałeś już sporą galerię zdjęć ze znanymi osobami noszącymi ten zegarek....ten cholernik nawet do dresu pasuje!! ...bardzo udane połączenie retro koperty ze sportową funkcją chrono .

Nazwanie tego zegarka pierdzącym :D Bartku pozostawię bez komentarza to raczej Portugalczyk pierdzi brakiem odwagi designera.

 

Na pocieszenie powiem fanbojom IWC, że IWC jest nieco lepiej wykonane ( wrażenie moje własne subiektywne)....chodź cena tego nie sugeruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproś Mikołaja o oba, a jeśli mu kasy zabraknie to niech będzie chociaż IWC.

Szczerze powiedziawszy, to mam zamiar mieć obydwa te zegarki, tylko drugi w późniejszym terminie :)

 

Twoja wybranka nie pierwszy raz ma dobry gust ;) słuchaj się jej :P ...to może i wydatki łatwiej będzie przepchnąć :D

Staram się delikatnie podchodzić do młodej, oznajmiając jej, że chce sobie kupić nowy zegarek :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Miałem IWC Portuguese Automatic i w mojej opinii ten zegarek pozostawia trochę do życzenia. Niby klasyczny, ale na nadgarstku w codziennym użytkowaniu nie jest tak komfortowy jak np. Vacheron Patrimony Contemporaine. Za duża grubość koperty trochę przeszkadza, a jak masz koszulę z długim rękawem to wręcz zaczyna irytować. Mechanizm faktycznie jest duży i niemalże po brzegi wypełnia całą średnicę koperty. Pytanie - no i co z tego ?. 3120 AP kładzie 5000 na łopatki. Jest znacznie lepiej wykonany i utrzymuje wyższą dokładność pomiaru czasu. Natomiast praktyczny w PA jest wskaźnik rezerwy chodu. No i warto zwrócić uwagę na idealny rozkład wskazań na tarczy, ale czy to wystarczy ?. Wszyscy moi znajomi, którzy mieli PA, pozbyli się tych zegarków, bo się szybko nudziły. Ja też już nie mam IWC PA. Z powyższych Twoich typów nie wybrałbym żadnego zegarka. Z oferty JLC wolałbym Memovoksa, a z IWC któryś z modeli Da Vinci. A w ogóle to klasycznego zegarka poszukałbym albo w ofercie AP albo VC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także oddałem głos na IWC bo to Reverso jako jedno z nielicznych kompletnie do mnie nie trafia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem potrzebujesz zegarek z jasną tarczą, ale ten Reverso niekoniecznie. W związku z tym:

 

29413938523951969557.jpg

 

Albo

 

iwc-portuguese-automatic-7-days-chronograph-power-reserve-iw500114-watch.jpg


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - porównywanie PA to VC Patrimony jest kompletnie irracjonalne. Porównujesz zegarek stricte garniturowy (VC) i z założenia gabarytami dostosowany do swojego przeznaczeni z czasomierzem casualowym - który ma być komfortowy i wygodny, ale nie elegancki jak muszka od fraka. TO VC i to IWC to dwa totalnie różne zegarki.

 

Portugalczyk to zegarek niemal doskonały. Świetny mechanizm z mega-rezerwą, stylowym designem, uniwersalnością.

Jeśli nie czarny, to polecam srebrną tarczę ze złotymi wstawkami - dla mnie równorzędny kandydat z czarnym. Wygrywa zdecydowanie niebieski Laureus, ale to mój gust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, innych zegarków na dzień dzisiejszy nie biorę pod uwagę, z wyjątkiem RO 15400, na którego będę polował w przyszłym roku. No może jeszcze gdzieś tam po głowie chodzi mi Panerai 441, bądź 233, ale wtedy sprzedawałbym 320stke.

 

Co do Reverso, to chodzi za mną ten zegarek od dłuższego czasu, chyba najczęściej przeze mnie przymierzany zegarek - leży super, pasuje do dżinsów i koszulki polo jak żaden inny. Marcin ma racje, że będzie mi pasował. Portugalczyk podoba mi się równie bardzo, choć rzeczywiście tak jak Mariusz wspomniał mógłbym mieć problemy z noszeniem tego zegarka pod mankietem koszuli... Napewno zamawialbym do niego ciemnobrązowy pasek od IWC, podobnie w przypadku Reverso, też zamawialbym pasek w kolorze brązowym od JLC. Natomiast co ciekawe Portugalczyk o jasnej tarczy, czy to z niebieskimi indeksami, czy ze zlotymi, juz nie wyglada tak fajnie, jak wersja z czarną tarczą. Ma ktoś z Was podobne odczucia?

 

Mirku, z jasną tarczą celem będzie AP RO.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz - porównywanie PA to VC Patrimony jest kompletnie irracjonalne. Porównujesz zegarek stricte garniturowy (VC) i z założenia gabarytami dostosowany do swojego przeznaczeni z czasomierzem casualowym - który ma być komfortowy i wygodny, ale nie elegancki jak muszka od fraka.

 

I właśnie moim zdaniem PA komfortowy nie jest. Oczywiście mam na myśli wyłącznie to jak zegarek układa się na ręku. Czytelność wskazań i ich praktyczność jest poza dyskusją. Długa rezerwa chodu, to z jednej strony wygodne rozwiązanie, a z drugiej częste problemy z dokładnością pomiaru czasu. W kalibrach 5000 było to szczególnie widoczne. PA odmierzał czas jak popadło - 10 sekund odchyłki, 15 sekund odchyłki dobowej to w jedną, to w drugą stronę. Czasami jak miał "lepszy dzień" potrafił zrobić odchyłkę na 0 lub +1 sekundę. Dla mnie to był nieodgadniony zegarek :). Aha i zdecydowanie na plus zapięcie folding clasp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy mam na ręku PA czasem mam wrażenie, że noszę garnek. Taka jest jego koperta - wysoka i prostolinijna. Ale taka ma być, bo to nie jest garniturowiec. Do garnituru mam co innego (choć Portugalosa też czasem noszę do gajerka). Osobiście lubię gdy zegarek jest wysoki, bo czuję go na ręku i jednocześnie podświadomie chronię przez obiciami o coś. Tego Portugalczyka mam prawie 2 lata a stan niemalże jak dopiero co kupiony. Naprawdę polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długa rezerwa chodu, to z jednej strony wygodne rozwiązanie, a z drugiej częste problemy z dokładnością pomiaru czasu. W kalibrach 5000 było to szczególnie widoczne. PA odmierzał czas jak popadło - 10 sekund odchyłki, 15 sekund odchyłki dobowej to w jedną, to w drugą stronę. Czasami jak miał "lepszy dzień" potrafił zrobić odchyłkę na 0 lub +1 sekundę.

A to ciekawe co piszesz - czy ktoś miał, bądź ma podobne przygody z tymi kalibrami ?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch IWC.

 

Reverso wcale mi nie leży a już tym bardziej dla porządnego chłopa :) Jakieś te zegary takie delikatne i słodko pierdzące dla mnie. Aha IWC tylko czarny!

 

Widziałem i myślałem na początku, że Reverso to linia dla kobiet ;):lol:

 

To tylko moje zdanie i mój gust.

 

Łukasz wspomniał o niebieskim IWC - to jest TO !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście IWC jest piękny, ale głos oddałem na JLC bo to nietypowy zegarek. Trochę "dziwny", ale przez to ciekawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.