Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

IWC vs JLC

  

98 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Mariusz, innych zegarków na dzień dzisiejszy nie biorę pod uwagę, z wyjątkiem RO 15400, na którego będę polował w przyszłym roku.

 

No szkoda. W ogóle często na różnych forach ludzie piszą o AP w kontekście Royal Oak. Tak jakby poza RO nic innego w ofercie nie było. Z klasycznych zegarków genialny dla mnie jest Tradition ET, ale niestety w AP pracują sadyści ;) i zrobili ten czasomierz tylko w platynie. Dzięki temu większość z nas może co najwyżej obejrzeć rzeczony zegarek przez szybę w salonie.

 

LINK

 

Wart rozważenia jest bardziej dostępny Jules Audemars ET również na werku JLC lub jak kto woli AP 2120.

 

LINK

 

Moim zdaniem, rewelacja.

 

A z bardziej uniwersalnych zegarków może coś z oferty VC Overseas ?.

 

LINK

 

To taki odpowiednik nowego chrono AP Leo Messi. Zresztą obydwa zegarki bazują na tym samym kalibrze (Frederic Piguet 1185) z tym, że bardziej podoba mi się umiejscowienie datownika w zegarku VC niż AP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na Portugalczyka. Tarcza tego zegarka jest bliska ideałowi. Gdy mierzyłem, wydawał mi się trochę za gruby. Mechanizm IWC wizualnie mi się nie podoba. Ala ta tarcza...Piękna symetria.

Reverso nie są w moim guście i wydają mi się mało męskie. Jest jednak w tej linii jeden model, który uważam za świetny, a mianowicie Reverso Tribute to 1931 :

 

grandereversoultrathint.jpg


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na IWC - jest moim zdaniem przepiękny :rolleyes: .

 

Jeśli JLC to raczej taki:

 

jlcu.jpg

 

Jeśli ten byłby w ankiecie to zdecydowanie na tego bym oddał głos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli nie czarny, to polecam srebrną tarczę ze złotymi wstawkami - dla mnie równorzędny kandydat z czarnym.

 

 

O taaaak Biały ze złotymi wskazówkami prezentuje się zdecydowanie najlepiej....rolleyes.gif ...w ogóle ostatnio mam słabość do złotych indeksów i wskazówek. Zauroczył mnie także ten i trochę żałuję że kupiłem srebrnego Noramisa zamiast właśnie grafitowo złotego:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carlito - z tych dwóch tylko IWC, bezdyskusyjnie.

 

BTW - Bardzo lubię JLC, ale miałem ostatnio w ręku squadrę hometime, sporo czasu się jej przyglądałem i no powiem, że wykonanie.. jest coś na rzeczy w narzekaniach na jakość wykończenia JLC w ostatnich czasach.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW - Bardzo lubię JLC, ale miałem ostatnio w ręku squadrę hometime, sporo czasu się jej przyglądałem i no powiem, że wykonanie.. jest coś na rzeczy w narzekaniach na jakość wykończenia JLC w ostatnich czasach.

No bardzo jestem ciekaw czego takiego się dopatrzyłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bardzo jestem ciekaw czego takiego się dopatrzyłeś ?

Mocno średnia jakość nadruków na tarczy oraz mechanizm jlc 977, który nie powala wykończeniem.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno średnia jakość nadruków na tarczy oraz mechanizm jlc 977, który nie powala wykończeniem.

Recenzowałem ten zegarek, i nie rzuciła mi się w oczy kiepska jakość nadruków na tarczy.

I zdajesz sobie oczywiście sprawę (odnośnie wykończenia mechanizmu) ile Squadra Hometime kosztuje :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzowałem ten zegarek, i nie rzuciła mi się w oczy kiepska jakość nadruków na tarczy.

I zdajesz sobie oczywiście sprawę (odnośnie wykończenia mechanizmu) ile Squadra Hometime kosztuje :) ?

Wiem, często muszę Ci zwracać uwagę na szczegóły wykończenia w zegarkach, bo czasami marketing i serce biorą górę ;)

 

Squadra kosztuje na tyle dużo, żeby mieć trochę lepiej wykończony mechanizm.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, często muszę Ci zwracać uwagę na szczegóły wykończenia w zegarkach, bo czasami marketing i serce biorą górę ;)

 

słucham ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW - Bardzo lubię JLC, ale miałem ostatnio w ręku squadrę hometime, sporo czasu się jej przyglądałem i no powiem, że wykonanie.. jest coś na rzeczy w narzekaniach na jakość wykończenia JLC w ostatnich czasach.

 

No wreszcie ktoś zauwazył to co ja :) pisałem Michałowi juz dawno. Tu nie chodzi o to, że zegarek jest źle wykonany ale odczucie jest takie, że na tym poziomie mozna lepiej...tak wlasnie jak piszesz rozczarowuje zdobienie mechanizmu ( jest na poziomie Taga a to przecież nie ta półka!!! ) i sama tarcza/indeksy także wydaje się że można lepiej. Polerowanie kopert także można lepiej nawet w Unionie !! za ułamek ceny połysk jest lepszy. Odczucia mialem takie wobec wszystkich prostokątnych JLC...w innych kolekcjach jest lepiej :)

 

IWC jakościowo jest lepsze ale designersko dla mnie już zbyt nudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC designersko nudne a ten Union nie ?? serio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownujemy Iwc do Jlc Reverso w tym temacie a nie do Uniona za ułamek ceny. Przyklad uniona posluzyl mi tylko jako odnosnik jakosci wykonania. zawsze porownuje do tego co mam lub miałem bo tego jestem pewien na 100% . Nie porownuje do Patka czy VC bo na żywca nawet nie widziałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Portugalczyk, biały z niebieskimi wskazówkami . Mi podoba sie najbardziej :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy piszecie o Reverso, wiele razy oglądałem te zegarki i nie zauważyłem niczego niepokojącego związanego z nadrukiem. Specjalnie się przejade raz jeszcze na przymiarkę, z tym, że tym razem z lupą.

 

Mariusz, Audemars Piguet jak dla mnie, to tylko linia Royal Oak. Reszta jest moim zdaniem jakaś taka nijaka.

 

Krzysiek, brałem wcześniej to Reverso pod uwagę, ale ostatecznie odstrasza mnie tworzywo z jakiego jest wykonana koperta w tym zegarku.

 

Na koniec dodam, że nie pojmuje dlaczego uważacie zegarki Reverso za mało męskie. Bo są prostokątne? :) Wytłumaczcie proszę.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model Reverso który jest w ankiecie ciężko nazwać mało męskim bo to kawał zegara jest. Można go lubić albo nie ale na pewno nie jest to zegarek nijaki. IWC też świetny i moim zdaniem dobrą myślą jest mieć je docelowo oba. JLC jest jednak bardziej uniwersalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carlito, na stronie IWC Portugiese znalazłem taki wpis :

 

"Just purchased this watch, trading in a gold Submariner. It's so much more of a watch. A true masterpiece."

 

I piękne (Prze- piękne) tłumaczenie Translatorem :rolleyes: :

 

"Wystarczy zakupić ten zegarek, handlu w Submariner złota. Jest o wiele bardziej zegarka.Prawdziwe arcydzieło."

 

Tłumaczenie w zasadzie nie po polsku, ale to jest argument do wątku Rolek kontra reszta świata - IWC "Jest o wiele bardziej zegarka".

 

Natomiast w tym rozdaniu - wybór jest trudny, gdyż te zegarki bardzo się różnią. Ja wybrałbym innego Reverso. Ale - nie jestem Tobą. Zarzuty,że jakość wykonania reverso - nie przekonały mnie z prostego powodu. Koń - jaki jest - każdy widzi. Jest z pewnością wiele zegarków lepiej wykonanych, w tej półce cenowej też, lecz reverso - jest jedno. Nikt takiego zegarka nie robi (Ktoś robi coś podobnego, ale nie pamiętam) i dlatego - cena obejmuje premię za oryginał. Dlatego uważam, że powinienieś kupić JLC Reverso. Powiedziałbym, nawet, że PA wydaje mi się lepszym zegarkiem, ale jako kolejny zegarek w kolekcji słabo się nadaje. To jest zegarek do noszenia, jako zegarek w miarę podstawowy. Natomiast reverso - jako oryginał - będzie swietnym uzupełnieniem Twojej kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiete slowa Heniek. Iwc jest doskonale na podstawowy zegarek ale jaku uzupelnienie duzej kolekcji juz nie bedzie tak ciekawy. Natomiast Reverso jest tylko jedno to sztandar JLC i bardzo nietuzinkowy zegarek. Mysle Michal ze IWC bys po pewnym czasie sprzedal tak jak. wystawiles niedawno Aqutimera na sprzedaz. Niby super zegarek ale dosc szybko potrafi sie opatrzec i podobnych zegarkow tez troszke na rynku jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno się z Wami nie zgodzić, mam owszem podobne obawy, ale co zrobić jak ten zegarek mi się poprostu bardzo podoba? :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Trzeba przyznać, że kolekcja Reverso jest dość charakterystyczna. Obecnie jednoznacznie kojarzy się z JLC choć kiedyś także Patek Philippe i Vacheron Constantin mieli w swojej ofercie Reverso. Tylko w odniesieniu do powyższych wypowiedzi, co to za radocha posiadać uzupełnienie kolekcji w postaci zegarka, który ma słabo wykończoną tarczę i mechanizm ?. Niestety, jakość w JLC pod pewnymi względami leży. Podzielam zdanie Filipa. Widziałem zegarki JLC tak wykonane, że aż zęby ze złości bolały. Dlatego od dość dawna mam opory by wreszcie kupić Memovoksa. W każdym egzemplarzu, który widziałem na żywo, zawsze coś mi nie pasowało. I choć zegarek bardzo mi się podoba i chciałbym go mieć, to zrezygnowałem z zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim razie GP Vintage 1945 XXL Small Second byłby lepszym wyborem od Reverso?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosowałem na JLC. Podoba mi się w nim "inność",jednak jak dla mnie chyba brałbym z czarną tarczą.(przeraża mnie tylko wielkość) Co do jakości nie mogę się wypowiadać ponieważ nie porównywałem. Jednak przy takich kwotach,moim zdaniem jakość to podstawa jeśli jest na korzyść IWC nie ma się nad czym zastanawiać.

Padła tu również propozycja VC,jak dla mnie - tak!

 

ps.GP również ciekawe :)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Squadra wbrew pozorom nie jest aż tak wielkim zegarkiem, wszystko zależy od nadgarstka i postury człowieka. Ja do małych raczej nie należę :) Warto też zaznaczyć, że lug to lug ma większe od np. "małego" Submarinera o zaledwie 2,5 mm.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosowałem na Portugalczyka bo to w moim odczuciu jeden z idealnych zegarków codziennych. Da rade i oficjalnie i nieoficjalnie. Reverso uwielbiam ale jak juz kiedyś pisałem, modelu z ankiety bym nie kupił tylko mniejsze, skromniejsze, bez chrono... w moim odczuciu bardziej męskie bo wyważone i świadome a powyższe zawsze wydawało mi się napompowane ;)

Jeśli chodzi o portugalczyka to wybrałbym model z jasną tarczą i prawdopodobnie niebieskimi indeksami, w moim odczuciu znacznie ciekawsza propozycja, niebieski dodaje smaczku a kontrast wzmacnia jasna tarcza. Dużo lekkości i świeżości jest w tym zestawieniu natomiast czarny jest dla mnie ciężki i zbyt jednolity :)

Jeśli koniecznie takie zestawienie jak powyżej to dla mnie zdecydowanie Portugalczyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezapelacyjnie Portugalczyk, ale z jasną tarczą, czarna nie odaje w pełni piękna tego zegarka. Jeżeli kiedyś będzie mnie na niego stać to tylko jasna tarcza i niebieskie indeksy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.