Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

IWC vs JLC

  

98 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzasz kupić oba?

Tak.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będę chciał ją ubrać :

 

http://www.philippinewatchclub.org/forum/viewtopic.php?f=17&t=7587&start=40

 

Super się prezentuje, przyznacie ? :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

To ułatwia sprawę :)

Pomimo że patrząc na siebie głosowałem na Portugalczyka to w twojej sytuacji rozsadnie po prostu wybrać Reverso bo:

-konstrukcja jedyna w swoim rodzaju, wiadomo - reverso

-brakuje zegarków z białą tarcza u ciebie

-o ile wiem to drugi zegarek w kolekcji z prostokątną kopertą

-nie miałeś JLC

Kolekcja zyska na różnorodności a i pewnie łatwiej przepchnąć w domu zakup czegoś czego nie masz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będę chciał ją ubrać :

 

http://www.philippinewatchclub.org/forum/viewtopic.php?f=17&t=7587&start=40

 

Super się prezentuje, przyznacie ? :)

 

 

Cholera, no to bierz tą Squadrę :)

Chodzi za tobą już dawno a czasami jak sie czegoś chce to lepiej nie 'przeczekać' - potem juz nie cieszy tak bardzo.

Klasycznie i nowocześnie (na gumie) się sprawdza.

Je pewnie wybrałbym ciemniejszy pasek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Byłem dzisiaj w salonie Kruka i miałem okazję obejrzeć nową Omegę Speedmaster Moonwatch (chronograf, co-axial). Bardzo fajny zegarek i do tego lepiej wykonany niż niejeden JLC. Może to jest Michał też dla Ciebie jakaś opcja zakupowa ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Speedmaster mi się nie podoba. W ogóle Omegi odpadają.

 

Bartek, muszę jeszcze sobie oglądnąć ten zegarek pod lupą - zaniepokoiło mnie to, co pisał wcześniej Filip.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio oglądałem ją ale mnie nie przekonała. Zegar przez wypukłe szkło od strony mechanizmu jest trochę wysoki przez co źle wyglądał na ręce no i cena też niczego sobie. Wolałbym jakąś wcześniejszą limitacje Moonwatcha, tańsza a i charakteru więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A mnie się nowa Omega bardzo podoba i trafia na moją listę zakupową :). Ten zegarek można wyrwać za około 20.000 zł tak więc cena też jest okay. Gdyby JLC lepiej przykładał się do wykonania tarcz i popracował nad lepszym wykończeniem kalibrów w cenie do 20 tysi, to nie byłoby się nad czym zastanawiać, a tak ?. Wolę mieć porządnie wykonaną masówkę niż prestiżowe badziewie z nierówno nałożonymi indeksami :);).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, tak się zastanawiam, czy cała ta dyskusja nie jest jałowa (bez urazy oczywiście).

Przecież i tak kupisz oba zegarki z ankiety :D

 

Cytat z tematu "Plany zegarkowe na 2013":

 

Audemars Piguet Royal Oak 15400

IWC Portuguese 7 days

JLC Reverso Squadra GMT Chronograph

 

15400st_oo_1220st_02-1.jpg

IWC-4c.jpg

Q7018420-4.jpg

 

Tylko jeszcze nie wiem w jakiej kolejności ;)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też na samym początku napisałem :

 

A tak naprawde, to jestem ciekaw co Wy byście wybrali dla siebie. Fajnie jakbyście też uzasadnili swój wybór. Jeżeli któryś z tych zegarków Wam się nie podoba, to też napiszcie dlaczego...

 

:)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Pojawia się jeszcze 15400 w tym całym towarzystwie ?. No to dla mnie wybór jest oczywisty. IWC PA nie, bo ten którego miałem kulał z dokładnością pomiaru czasu i miałem też zastrzeżenia do komfortu użytkowania. JLC nie ze względu na przeciętną jak na tę klasę cenową jakość wykonania. AP RO 15400 (a jeszcze lepiej 15300) zdecydowanie tak, bo jest świetny pod każdym względem - od designu kończąc na mechanizmie. Jakość wykonania poza dyskusją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się nowa Omega bardzo podoba i trafia na moją listę zakupową :). Ten zegarek można wyrwać za około 20.000 zł tak więc cena też jest okay. Gdyby JLC lepiej przykładał się do wykonania tarcz i popracował nad lepszym wykończeniem kalibrów w cenie do 20 tysi, to nie byłoby się nad czym zastanawiać, a tak ?. Wolę mieć porządnie wykonaną masówkę niż prestiżowe badziewie z nierówno nałożonymi indeksami :);).

No prosze przekonal sie kolega do Omegi:) pisalem gdzies wczesniej ze wykonanie nowej PO to jest inna liga w porownaniu do poprzednich modeli, calkowicie uzasadnia wzrost ceny i widac ze Omega w grupie jest wypychana w gore w hierarchii jakosci jak i cen niestety. Nowy Moonwatch jest super wykonany, ja postanowilem czekac jednak na Aqua Terre 150 gmt na niebieskim blacie. Maja sie pojawic w listopadzie.

Sorry offtop Michal, jak bierzesz dwa do rzeczywiscie po temacie:) jlc nie masz, do tego prostokat tylko z taga u Ciebie. A ten iwuc sie i tak nigdy nie zestarzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

No prosze przekonal sie kolega do Omegi:) pisalem gdzies wczesniej ze wykonanie nowej PO to jest inna liga w porownaniu do poprzednich modeli, calkowicie uzasadnia wzrost ceny i widac ze Omega w grupie jest wypychana w gore w hierarchii jakosci jak i cen niestety. Nowy Moonwatch jest super wykonany, ja postanowilem czekac jednak na Aqua Terre 150 gmt na niebieskim blacie. Maja sie pojawic w listopadzie.

 

Specjalnie nie musiałem się przekonywać :). Trochę drażni mnie podejście kierownictwa SG do posiadanych firm. Polityka restrykcyjnej kontroli, wpływania na ofertę, naciągane kalibry in-house, potrafią zniechęcić. Ale muszę przyznać, że jak oglądałem Moonwatch na żywo, to miałem to gdzieś, bo zegarek przypadł mi do gustu. Zdania o SG jednak nie zmieniłem. Zobacz co się obecnie dzieje z Longines. Decyzje kilku ważniaków nie pozwalają firmie rozwinąć skrzydeł, bo Longines nie może bezpośrednio konkurować z Omegą. To są typowe decyzje biznesowe, które zabijają wysokiej klasy zegarmistrzostwo i ograniczają konkurencyjność. No ale to temat na odrębną dyskusję. Nowy Moonwatch jest świetny. Takie mam wrażenie początkowe jednak, aby móc w pełni ocenić ten zegarek, muszę go kupić i trochę ponosić, bo obecna ocena jest niepełna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Speedmaster to rewelacyjny zegarek - poprawiony idealnie w stosunku do pierwowzoru (który sam w sobie jest klasyką). Recenzowałem - więc powtarzać się nie będę.

 

speed1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postęp w jakosci Omegi widac nawet na fotkach a co dopiero na żywo. Szczegolnie widac to po Speedmasterce....to jakby skok o 2 klasy. Nie oszukujmy sie stara Speedmasterka to jakosciowo nic specjalnego. Nie oszałamia jakościa a raczej prostotą i ponadczasowością. Z nową jest inaczej....tutaj urzeka także detalami i naprawde wyczuwalną jakością że mucha nie siada :) . Starej Speedmasterki nigdy nie rozważałem jako zakup...ale gdyby moje fundusze siegały tej nowej to był by to bardzo mocny kandydat do zakupu.

 

Wracajac jeszcze do JLC ....przypomnialem sobie że nie tylko kostki od tego producenta jakosciowo nie powalają ale również inne kolekcje mają z tym problem....odnosze nawet wrażenie ze te najtańsze pozycje ( master Control) z ich kolekcji są lepiej wykonane niż te droższe!. Akism ma Master Compressora ....którego bok koperty jest tak wykonany jak Parnisy....to nawet na zdjeciach widac...ze coś jest nie halo. Jedynie do dekielka nie mozna bylo miec ale...by byl naprawde super.

JLC leżą w Galerii Dominikanskiej we Wrocku obok jest gablota Breitlinga.....Breitlingi o dziwo prezentuja sie znacznie okazalej...breitling podobnie jak Omega poszedl mocno z jakością do góry....szczegolnie fajnie wykonane sa te wszystkie modele reedycje/heritage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, Akis już dawno się pozbył Navy Seals, wymienił go na fajniejszego moim zdaniem Ingenieura.

 

Mariusz, RO 15400 chce sobie sprawić jako prezent na urodziny w przyszłym roku. Najpierw te dwa, choć coraz mocniej zaczynam się zastanawiać, czy w ogóle brać jakikolwiek zegarek od JLC - strach mnie przez Was obleciał :) Od siebie dodam, że większość Memovoxów, które oglądałem, mają krzywy indeks alarmu. Okropnie to wygląda.

 

Bardzo żałuje, że nowy Master Calendar ma tylko 39mm bo jest naprawdę świetny.

 

Skoro nie Jaeger, to może sprzedam 320stke i kupię sobie 233, może kolejnego Rolka, a może w końcu GO...


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znosze reverso...ale nie tylko dlatego wybór padł na portugala. To moim zdaniem jeden z piękniejszych i godnych uwagi IWC :)


"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie znosisz Reverso?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał ponieważ wiele osób zasiało ziarno niepewności co do JLC Reverso i jakości wykonania to może warto głębiej przejrzeć ofertę GP?

228_ImageBig_362x476px_25840_11_111BA6A.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie od dzisiaj podobają mi prostokątne zegarki GP, mam je na uwadze. Przy najbliższej okazji będę chciał je zobaczyć na żywo. Dobra propozycja :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dodam od siebie, że Portugalczyki od dawna są na mojej liście "must have" (zwłaszcza te z jasnymi tarczami), zatem mój głos jednak na IWC B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym namyśle przy porannej kawce, z wielkim żalem i bólem serca, chyba zrezygnuje z Reverso :( A tak mi się ten zegarek podoba :( Nie chce trafić na felerny egzemplarz. Tak więc najprawdopodobniej poproszę św. mikołaja o portugalczyka :) Przemyśle jeszcze jasną wersje tego zegarka.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to dobry wybór, a może jednak GO;)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to dobry wybór, a może jednak GO;)

 

Michał z dziwnym dystansem podchodzi do niemieckich zegarków....myślę ze GO nigdy u niego nie zagości....jest na wiecznej liscie must have ale zawsze przegrywa z czymś popularniejszym. Jesli kiedys bedzie mierzyl w coś niemieckiego to byc morze padnie na L&S

 

Tymczasem ja tak kocham "niemce" :) i jestem pewien ze kiedys GO kupię....ceny podstawowych modeli nie są jakieś astronomiczne. Białe/szare chrono od GO to mój zegarek marzeń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jest na wiecznej liscie must have ale zawsze przegrywa z czymś popularniejszym.

 

Prawda.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.