Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

IWC vs JLC

  

98 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Będę musiał się gdzieś pofatygować na przymiarkę. Tutaj gdzie mieszkam są GO, ale akurat nie mają Pano :(


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mogą sprowadzić na przymiarkę, niektóre salony to praktykują. Ciekawy jestem Twojej opini po 'wizji lokalnej' :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą, jak im zapłacę 10% wartości :) Wkrótce lecę do Niemiec, to zdam relacje z wrażeń.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIalem kiedys tego Glashutte , tarcza faktycznie nie jest biala tylka taka troche perlowo/ srebrna > fajnie to wyglada . Nie moge znalezc wiecej zdjec ale sa gdzies na forum

 

 

post-16365-0-91002000-1331227816_zps9ba16cdb.jpg


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na mechanizmach, więc wybiorę ładniejszy wg mnie - czarny IWC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, odpada. To piękny zegarek jest, ale dedykowany dla starszego pokolenia.

 

 

No, Michał, jak Senator Sixties jest dedykowany dla starszego pokolenia to mamy inne pojęcia nt. starości i młodości :) Przy GO SS Panorama Date to Portugalczyk wygląda jak dziadek. Sorki, ale nosząc na zmianę oba te zegarki mam wrażenie, ze GO mimo klasycznej koperty wygląda naprawdę bardzo nowocześnie.

 

Ojej, sorry, napisałeś to o Seventies, a ja myślałem, że o Sixties. Sorki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pisałem o Seventies :)

 

A co sądzicie o Navigatorze w chrono ?

 

i_893_senator_nav_chrono_zps4ae44fca.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dopadła mnie starość :(

podoba mi sie Seventies...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał,ja już zabrałem głos. Kurcze na podstawie tego zdjęcia jest taki sobie...

Na plus ma cyfry,co lubię w zegarkach.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Navigatorze w chrono ?

 

Zegar sam w sobie fajny, ale GO to dla mnie bardzo eleganckie i szykowne zegarki a ten jest taki zwykły. Fajny ale pasuje mi do np Longinesa a nie GO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może w tą stronę?

 

untitled_zpsb6277d2b.jpg

 

Nawet mi się podoba, w budżecie też się zmieszcze. Ciekawe jak sie przentuje na żywo... Mam tylko obawy, że szybko by mi się znudził :unsure:

 

Co o nim sądzicie?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może w tą stronę?

 

Nawet mi się podoba, w budżecie też się zmieszcze. Ciekawe jak sie przentuje na żywo... Mam tylko obawy, że szybko by mi się znudził :unsure:

 

Co o nim sądzicie?

 

Też wzbudził kiedys moją uwagę, ale Ja chyba zostałbym przy szarym lub białym, obawiam się czy ta stylistyka będzie ponadczasowa (ja lubie myslec o zegarkach w kategoriach 'na zawsze')

Chociaż te zegarki sa tak ładnie skomponowane że chyba niepotrzebnie się martwię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam się czy ta stylistyka będzie ponadczasowa (ja lubie myslec o zegarkach w kategoriach 'na zawsze')

No właśnie, mam podobne obawy.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając dzisiaj zagraniczne fora zegarkowe, natknąłem się na fajne zdjęcie Memovoxa :

 

7753263676_afd4ac44b9_c_zps78dc14c7.jpg

 

Na żywo też mi się podoba, tylko weź tu zaryzykuj i kup ten zegarek z prostym indeksem alarmu <_<


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memovox ładniutki ...ale moim zdaniem za delikatny dla Ciebie Michał. GO są przez te wielkie daty lub grube cyferki.. dla Ciebie odpowiedniejsze. Moim zdaniem oczywiscie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memovox ładniutki ...ale moim zdaniem za delikatny dla Ciebie Michał. GO są przez te wielkie daty lub grube cyferki.. dla Ciebie odpowiedniejsze. Moim zdaniem oczywiscie :)

 

Myślę podobnie.Pokazany przez Ciebie ostatni model,moim zdaniem "szybko" się znudzi,poza tym widać "troszku kamieni,troszku mechanizmu".Jak dla mnie zbyt różny wizerunek.

Jeśli GO trzymałbym się PanoMatic Lunar,wybór koloru należy do Ciebie...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i_893_senator_nav_chrono_zps068bfe39.jpg

 

Carlito, dla mnie ten zegarek to cudo

Nie ma podobnego rozwiązania chrono w innej firmie, nie wiem jak ktoś może gadać że on jest nijaki.....

Kiedyś go sobie kupie.

 

GO było kiedyś chyba właśnie w Kruku w Złotych Tarasach, i to naprawde mieli sporo modeli....aż szokująco, jak na taki salon i obecność tylko popularnych marek obok GO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie talko ja mam wrażenie, że Memovox do mnie nie pasuje :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i_893_senator_nav_chrono_zps068bfe39.jpg

 

Carlito, dla mnie ten zegarek to cudo

Nie ma podobnego rozwiązania chrono w innej firmie, nie wiem jak ktoś może gadać że on jest nijaki.....

Kiedyś go sobie kupie.

 

GO było kiedyś chyba właśnie w Kruku w Złotych Tarasach, i to naprawde mieli sporo modeli....aż szokująco, jak na taki salon i obecność tylko popularnych marek obok GO.

Co to za model Boogie? Rewelacja ten GO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navigator Chrono, zobacz na poprzedniej stronie ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie talko ja mam wrażenie, że Memovox do mnie nie pasuje :D

 

Nie tylko Ty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC- nie podoba mi się.

Zarówno wersja z białą jak i czarną tarczą.

Za dużo pustego miejsca do tego bardzo duże szkiełko, bez wyraźnego zakończenia, potęgujące ten efekt.

 

IWC Big Pilot, za to bardzo mi się podoba.

 

Moim ideałem jest Moser Mayu:

Moser+Mayu.jpg

 

Reverso Squadre ma za bardzo przeładowaną tarczę.

 

Prosta, ciekawsza tarcza (zdobiona jak Audemars Piguet royal oak):

4884097102_8f25b19e2f_b.jpg

 

Jak już to bym się zastanowił nad Reverso z dwoma tarczami:

JLC-reverso-duo-11.jpg

 

 

 

Co do JLC Reverso czytałem na tym forum opinie że łatwo się rysyje.

 

 

 

Widzę że oprócz IWC i JLC Reverso inne opcje są brane pod uwagę.

Zatem alternatywa:

Jaeger-LeCoultre-Master-Compressor-Memovox-309_1.jpg

CompressorGeo07.jpg

 

 

 

 

A jak szukać udziwnień to mój główny faworyt:

vacheron_image.964191.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moser i VC to piękne zegarki, ale nie dla mnie :) Jestem dość aktywnym człowiekiem, bardzo rzadko ubieram garnitur. Potrzebuje zegarka do dżinsów + koszula, lub koszulki polo. Proponowane Jaegery również odpadają :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HMM ten Jaeger pierwszy(nie Reverso) całkiem całkiem,jakby tak na bransolecie... W jakiech on jest cenach?


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.