Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

IWC vs JLC

  

98 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając dzisiaj zagraniczne fora zegarkowe, natknąłem się na fajne zdjęcie Memovoxa :

 

 

Na żywo też mi się podoba, tylko weź tu zaryzykuj i kup ten zegarek z prostym indeksem alarmu <_<

Memovoxy są świetne. Nie wydaje mi się, żeby to był zegarek, który szybko się nudzi. Ale fakt faktem - przez te drobny indeksy i cyferki jest delikatny (choć z drugiej strony dość grupy).

GO fajne, ale te stonowane. Te z przeładowaną tarczą mi się nie widzą.

Mayu to piękny zegar... dla statecznego 40(+)-latka

Zegarki ze schabami widocznymi od frontu mi się nie widzę (łącznie z dziurbilonami - może kiedyś dojrzeję... ale wtedy też nie będzie mnie stać :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może w tą stronę?

 

untitled_zpsb6277d2b.jpg

 

Nawet mi się podoba, w budżecie też się zmieszcze. Ciekawe jak sie przentuje na żywo... Mam tylko obawy, że szybko by mi się znudził :unsure:

 

Co o nim sądzicie?

 

Bijące serce wygląda pięknie. Ale zegarek nie ma daty, a to właśnie Panorama Date jest jedną z kluczowych komplikacji GO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mayo to piękny zegar... dla statecznego 40(+)-latka

Dokładnie.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to Monard z dużą datą wygląda mi na zegarek również dla młodszych osobników :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monard Date też jest trochę jak dla mnie za poważny :) Natomiast do garnituru super.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, ta duża data ujmuje mu powagi, a dodaje "młodości" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już bardziej młodości dodaje czerwona wskazówka w nowym Meridian Dual Time :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Zwłaszcza w Moserze :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział może ktoś z Was na żywo ?

 

thumb_zpse9ee851b.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobra strone Michal idziesz:) a PanoMatic Counter XL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a PanoMatic Counter XL?

Budżet nie ten :) PanoMaticReserve WG mogę mieć w naprawde dobrej cenie.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór najlepszy z możliwych, ale to białe złoto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, że to białe złoto.

 

Apropo jeszcze GO Counter xl, to tak sobie przeglądam ceny tego zegarka i nie jest on tak wcale kosmicznie drogi :

 

http://www.chrono24.com/en/glashuetteoriginal/panomaticcounter-xl-black-dial-automatic-mens-watch-96-01-02-02-04--id1924618.htm

 

Myślałem, że ten zegarek kosztuje w granicach 20 tysięcy euro.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jak mechanizm da radę, to może IWC BP albo Big Ingenieur ?. Te zegary by do Ciebie pasowały skoro Memovox jest dla Ciebie zbyt delikatny. Z JLC ewentualnie może Navy SEALs pod warunkiem, że niczego nie sknocą w wykonaniu. Przy JLC to niestety duże ryzyko. A może GP Sea Hawk lub Laureato ?. Konkretne zegary. Z tych trochę bardziej stonowanych nie głupim wyborem byłby WW.TC. Tutaj szczególnie dobrze prezentuje się Ref. 49865-11-252-BA6A. A może coś od Dornbluetha ?. Jest wiele możliwych kombinacji, ale skoro podoba Ci się 15400 to ja nie wiem na co tu czekać ? :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GO fajne. Tylko nie te, co pokazujesz :lol:

Ale Michał, Tobie trochę też podoba się GS H-B 36000 - weź w końcu nabądź, to jak będziesz w kraju, to się umówimy na jakiegoś whiskacza, to sobie oblukam :lol:

 

tak, prze księdza, piłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, BP i BI są super, ale za duże. JLC NS odpada - nudny. GP SH też odpada, nie podoba mi się. Reszta zaproponowanych GP rownież mi nie leży. Co do Dornblutha, to poczekam, może coś się w przyszłości urodzi klubowego...

 

Ale PanoMatic Counter XL mnie zaskoczył cenowo :) Pamiętam, że kiedyś mi się bardzo spodobał ten zegarek. Może warto teraz nic nie kupować i dozbierać właśnie na niego...


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GO fajne. Tylko nie te, co pokazujesz :lol:

Ale Michał, Tobie trochę też podoba się GS H-B 36000 - weź w końcu nabądź, to jak będziesz w kraju, to się umówimy na jakiegoś whiskacza, to sobie oblukam :lol:

 

tak, prze księdza, piłem :P

Na zdrowie ;)

 

GS Hi Beat 36000 rzeczywiście mi się podoba, ale nie na tyle, żeby go sobie kupić.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, BP i BI są super, ale za duże. JLC NS odpada - nudny. GP SH też odpada, nie podoba mi się. Reszta zaproponowanych GP rownież mi nie leży. Co do Dornblutha, to poczekam, może coś się w przyszłości urodzi klubowego...

 

Ale PanoMatic Counter XL mnie zaskoczył cenowo :) Pamiętam, że kiedyś mi się bardzo spodobał ten zegarek. Może warto teraz nic nie kupować i dozbierać właśnie na niego...

 

Kurczę chciałbym mieć taki dylemat :)

 

Michał jeśli wolno, odczekaj nie badź kąpany w gorącej wodzie. Dozbieraj i kup to o czym marzysz co Ci się podoba.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, BP i BI są super, ale za duże. JLC NS odpada - nudny. GP SH też odpada, nie podoba mi się. Reszta zaproponowanych GP rownież mi nie leży. Co do Dornblutha, to poczekam, może coś się w przyszłości urodzi klubowego...

 

Ale PanoMatic Counter XL mnie zaskoczył cenowo :) Pamiętam, że kiedyś mi się bardzo spodobał ten zegarek. Może warto teraz nic nie kupować i dozbierać właśnie na niego...

No wlasnie... Jak proponowalem wyzej. Nie wiem jaka masz cene ta niego ale ja moge dostac za 16k chf. Co tu duzo mowic.. Albo sie nie podoba albo zbija z nog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Michał,

 

a może PP Calatrava 5123R ?. Średnica koperty co prawda 38 mm, ale to piękny, klasyczny zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał,

 

a może PP Calatrava 5123R ?. Średnica koperty co prawda 38 mm, ale to piękny, klasyczny zegar.

 

Piękna i zacna propozycja!

 

...ale mam wrażenie, że nie przejdzie

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calatrava odpada, w ogóle mi się nie podoba. Jest cała masa dużo ładniejszych zegarków klasycznych. Niemniej dzięki za propozycje :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać, że GO daje mocno radę styl klimacie L&S co jest tylko na plus. Ciekawe tylko jak z utratą wartości takiego zegarka?

Bo o ile Rolex i AP to trzymają cenne tak tu już może nie być tak dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.