Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

IWC vs JLC

  

98 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe tylko jak z utratą wartości takiego zegarka?

Sam chciałbym wiedzieć, bo mocno się zainteresowałem Counterem.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Michał, skoro zastanawiasz się nad GO, to może od razu przywalić z grubej rury i sięgnąć po Lange ?. Wielokrotnie widziałem sporą część kolekcji tego producenta i jeżeli chodzi o jakość wykonania, klasę, to nie można Lange nic zarzucić. Są świetni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam chciałbym wiedzieć, bo mocno się zainteresowałem Counterem.

Ciesze sie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, również oglądałem (przymierzałem) większą część kolekcji Lange. Zegarki niesamowite, zrobiły na mnie kolosalne wrażenie i napewno kiedyś jakiegoś będę miał, ale jeszcze nie teraz.

 

Co sądzisz o Counterze?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się Counter - za dużo ma naćkane na tarczy. Za to Panomaticreserve XL to jest to! - pełna równowaga i czytelność - piękny! Szkoda, że nie ma wersji w stali, bo do zegarka o tak sportowym charakterze nie pasuje mi złoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz, również oglądałem (przymierzałem) większą część kolekcji Lange. Zegarki niesamowite, zrobiły na mnie kolosalne wrażenie i napewno kiedyś jakiegoś będę miał, ale jeszcze nie teraz.

 

Co sądzisz o Counterze?

 

Zegarek ogólnie przypadł mi do gustu choć myślę, że szybko by mi się znudził. Poza tym, odkąd pamiętam, to nigdy nie podobał mi się wygląd wahników w GO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś Mariusz już 15400 na żywo?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszło mi na myśl coś innego a mianowicie Portugalczyk :D

...ale ten:

portugueseautomaticfron.jpg

 

portugueseautomaticback.jpg

 

Nie wiem jak z dostępnością ale chyba ten jest u mnie nr jeden z portugalczyków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o Laureusie, ale mimo wszystko chciałbym kupić nowy zegarek, nie używany. A te tylko z drugiej ręki.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe to one raczej nie są, zleżane gdzieś po sklepach.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to tak, już wcześniej sobie sprawdzałem gdzie jeszcze leżą.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to tak, już wcześniej sobie sprawdzałem gdzie jeszcze leżą.

 

Uzywanego tez bym nie chciał, ale gdyby udało sie kupic sklepówke to czemu nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często chodzę po sklepach z zegarkami, i wiem jak zazwyczaj wyglądają te, które leżakują już dłuższy czas - niejednokrotnie gorzej niż te używane. Oczywiście, regułą to nie jest, ale strach kupować taki zegarek przez internet, Bóg jeden wie ile paluchów go macało i jak był traktowany.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Bartek, dopiero teraz dostrzegłem ruch w temacie.

 

Na 90 % teraz siedmidniowy Portugalczyk, później Panerai (233 albo 275), a jeszcze później AP RO 15400. Taki jest plan :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Bartek, dopiero teraz dostrzegłem ruch w temacie.

 

Na 90 % teraz siedmidniowy Portugalczyk, później Panerai (233 albo 275), a jeszcze później AP RO 15400. Taki jest plan :)

 

Zacny plan :)

Wiesz już który portugalczyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz już który portugalczyk?

No i tutaj jest pies pogrzebany :D Byłem zdecydowany na czarnego, ale tyle mam tych zegarków z czarną tarczą, że przydałby mi się z jasną. Napewno jasna tarcza byłaby rozsądniejszym wyborem. Ostatnio oglądałem wersje ze złotymi indeksami - coś w sobie ma.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj jest pies pogrzebany :D Byłem zdecydowany na czarnego, ale tyle mam tych zegarków z czarną tarczą, że przydałby mi się z jasną. Napewno jasna tarcza byłaby rozsądniejszym wyborem. Ostatnio oglądałem wersje ze złotymi indeksami - coś w sobie ma.

 

To prawda :) Ja mam wrażenie, że rozumem jestem przy niebieskich indeksach ale serce rwie do złotych :)

O ile pamiętam z portugalczyków dawniej długo byłem zauroczony złotymi.

No nie masz łatwego wyboru :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Michał,

 

a może rozważyłbyś zakup nowego Patrimony Traditionnelle...

 

43075000r97371.jpg

 

43075000r97372.jpg

 

Czasomierz dopiero wchodzi o oferty. Jest oparty na kalibrze 1120 (czyli to samo co w AP 15202), ale ma już słuszną średnicę koperty. Ta wynosi 41 mm. Może przypadłby Ci do gustu taki klasyk ? :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny! A i rozmiar idealny. Tylko czy będzie mi on pasował do dżinsów i koszuli/polówki/sweterka? Raczej taki zegarek, to tylko do garnituru...

 

Wiela za niego? :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał,

 

a może rozważyłbyś zakup nowego Patrimony Traditionnelle...

 

43075000r97371.jpg

 

43075000r97372.jpg

 

Czasomierz dopiero wchodzi o oferty. Jest oparty na kalibrze 1120 (czyli to samo co w AP 15202), ale ma już słuszną średnicę koperty. Ta wynosi 41 mm. Może przypadłby Ci do gustu taki klasyk ? :).

Nosiłbym, piękny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VC przekozak! Ale jakoś nie widzę tego zegarka do sportowego stroju...Gdyby był jeszcze w stali to jeszcze, jeszcze, ale różowe złoto to już definitywnie w tym zegarku sprawia, że to zegarek do gajera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

VC przekozak! Ale jakoś nie widzę tego zegarka do sportowego stroju...Gdyby był jeszcze w stali to jeszcze, jeszcze, ale różowe złoto to już definitywnie w tym zegarku sprawia, że to zegarek do gajera.

 

U Vacherona stal jest tylko w kolekcji Overseas. Reszta to przede wszystkim złoto i platyna. Czasami lubią też pokombinować z tytanem i palladem. Skoro już o tym mowa, to właśnie czasomierze z kolekcji Quai de L'Ile są dość uniwersalne w sensie designu. Niby klasyczne, ale i do sportowego stroju też się nadadzą. Na przykład Ref. 85050 lub Ref. 86060. Fajne jest też to, że można sobie spersonalizować zegarek dobierając materiał koperty, pierścień, flanki, koronkę, typ tarczy, pasek, zapięcie i grawer na deklu. Później wysyłamy specyfikację do VC, wpłacamy kaskę na konto... i mamy nietuzinkowy zegarek :). Lubię w VC właśnie takie indywidualne podejście do klienta. Jeszcze więcej robią w ramach AC. Pisałem o tym tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.