Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

IWC vs JLC

  

98 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie myślałem, może warto sie wstrzymać i dozbierać do wersji w białym złocie :

 

dsc0167oe.jpg

 

dsc00543j.jpg

 

iw5001.jpg

 

Co sądzicie?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto

 

piotrek

 

Zgadzam się z taką opinią.


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie warto... różnica cenowa jest ogromna, a wersja czarna i białą ze złotem w stali mi się bardziej podoba (widziałem wszystkie na żywo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Zgadzam się z taką opinią.

 

Ja się nie zgadzam. Cena PA w białym złocie, to już prawie 60 tysi !. Za taką kasę można mieć stalowego JLC na 8-dniowym werku z fazami księżyca i wiecznym kalendarzem !. Dla mnie wybór jest oczywisty.

 

z39137.jpg

 

Powyższy Jaeger zamiata IWC na starcie. Oczywiście to moja opinia i rozumiem, że zdania mogą być podzielone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgadzam. ... Powyższy Jaeger zamiata IWC na starcie. Oczywiście to moja opinia i rozumiem, że zdania mogą być podzielone.

 

... ale mnie się i tak nie podoba. W przeciwieństwie do wspomnianego IWC.

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega McIntosh dobrze prawi. Ten JLC zjada złotego IWC na śniadanie.

Ale wiadomo co kto lubi...

Tylko znowu pojawia się pytanie jak z tym wykonaniem w JLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, można, fakt, ale PA WG mi się dużo bardziej podoba, jest bliski ideału. Pozatym nie potrzebuje wiecznego kalendarza.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę Michał, że ten IWC fajnie by wyglądał na Twoim nadgarstku. Natomiast właściciel zegarka, ze zdjęcia które zostało wstawione lubi chyba patelnie, bo zegarek jest sporo za duży na jego nadgarstek i wygląda "lekko" wieśniacko ;)

Ps. Czy warto dopłacać? Moim zdaniem w tym budżecie jest wiele ciekawszych zegarków, ale ja akurat do IWC nic nie czuję. Mimo, że to świetna firma to mnie nie ciągnie do ich zegarków. Fajny jest np. Twój diverek i jego ewentualnie bym przytulił.

Mariusz zaproponował garniturowca, świetnego garniturowca, ale i tak chyba kupiłbym w tej cenie Mosera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę Michał, że ten IWC fajnie by wyglądał na Twoim nadgarstku. Natomiast właściciel zegarka, ze zdjęcia które zostało wstawione lubi chyba patelnie, bo zegarek jest sporo za duży na jego nadgarstek i wygląda "lekko" wieśniacko ;)

Prawda. Ja na całe szczęście mam troszkę większy nadgarstek :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można na to patrzeć w dwojaki sposób.

Moim zdaniem nie warto dopłacać do białego złota bo dla mnie portugalczyk to fajny zegarek codzienny (praktycznie idealny) a nie wiem czy potrzeba codziennie białego złota na nadgarstku zwłaszcza, że mnie dalej bardziej podobają się wersje stalowe z biała tarczą.

Z innej strony portugalczyk jak juz padło jest zegarkiem kompletnym i idealnie nadawałby się jako jeden z zegarków na całe życie a w takim wypadku dlaczego nie zainwestować w złotą wersję?

 

A realnie patrząc dopłata jest już tak duża, ze za cenę złotego wybrałbym coś zupełnie innego kierując sie podobnym tokiem rozumowania co McIntosh (może akurat nie ten JLC w moim przypadku).

Po prostu za te pieniądze wolałbym coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopłata jest tak duża, bo dostjje się za nią nie tylko kopertę z białego złota, ale i antracytową, piękną tarczę. :D;)

 

 

piotrek

 

No mamy portugalczyka + skup kruszcu :)

 

Michał,przypominam sobie twoje wątpliwości co do szarego Panomatica. Nie obawiasz się efektu 'spłowiałej' tarczy w złotym portugalczyku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Michał,przypominam sobie twoje wątpliwości co do szarego Panomatica. Nie obawiasz się efektu 'spłowiałej' tarczy w złotym portugalczyku?

Antracyt daje fajniejszy efekt, mimo to też się obawiam. Musiałbym zobaczyć ten zegar na żywo.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz, można, fakt, ale PA WG mi się dużo bardziej podoba, jest bliski ideału. Pozatym nie potrzebuje wiecznego kalendarza.

 

Rozumiem. Moim zdaniem w zegarku JLC jest więcej zegarmistrzostwa, a wieczny kalendarz to świetna komplikacja zarówno z praktycznego punktu widzenia jak i możliwości podziwiania czegoś wyjątkowego. No ale to Twój gust, Twoja kasa i to Tobie ma się zegarek podobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzałem się do zamiany mojego stalowego na PA w białym złocie - antracytowa tarcza piękna. Ale... mi najbardziej w PA podoba się mechanizm, więc skoro zarówno w wersji stalowej jak i złotej jest to samo, to mi szaleństwo przeszło.

 

A JLC Master Perpetual... faktycznie wymiata!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten JLC jest zwyczajnie nudny...

 

Dużo ciekawiej wybrać Perpetuala od IWC w białym złocie:

post-4252-0-47282400-1349022319_thumb.jpg


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo ciekawiej wybrać Perpetuala od IWC w białym złocie:

Ulala, nie szalejmy może aż tak bardzo - nie ten budżet :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulala, nie szalejmy może aż tak bardzo - nie ten budżet :)

 

Za fajny i ciekawy zegarek warto czasami poświęcić coś z kolekcji... :)


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałbym IW503203 :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wybór, tylko moim zdaniem kolor niebieskiej tarczy powinni konsekwentnie trzymać dla fundacji Laureus, a nie wkładać do dobrze sprzedającego się zegarka z wielką komplikacją...


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka drobna uwaga, bo miałem okazję przymierzać zarówno IWC jak i JLC: IWC 44.2 mm vs. JLC 40 mm. Przy swoich kształtach kopert - IWC na ręce wygląda jak odstający "garnek" a JLC pięknie leży. Powiedzmy sobie szczerze koperta PA nie grzeszy zgrabnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle ze "zwykłych" PA to mi się ten podoba:

 

IWC_5001_SE_DragonYear_2012.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC Perpetual ma też drugą kopertę wielkości 42,3mm...


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle ze "zwykłych" PA to mi się ten podoba:

 

IWC_5001_SE_DragonYear_2012.jpg

 

Piękny!


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.