Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

IWC vs JLC

  

98 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Co do wersji w białym złocie i tarczy antracyt IWC, to mam znajomego który ma BPilota w białym złocie, i w porównaniu do wersji stalowej, to jednak muszę przyznać że ta wersja wygląda bardzo eksluzywnie, fajnie opalizuje tarcza, a z dobrym paskiem całość wygląda "grubo".

Także różnica jest, inna sprawa czy warto dać 2 razy tyle za ten efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj porównałem sobie na żywo wszystkie stalowe Portugalczyki, to jest czarna tarcza, biła + niebieskie indeksy, biała + złote indeksy.

Czarna jest dla mnie niesamowicie nudna i właściwie patrzyłem na nią na siłę bo chciałem się dopatrzeć dlaczego tak często jest ona polecana.

Złote indeksy nie pozwalają oderwać od siebie wzroku i cały czas mnie kuszą, ale po chwili refleksji utwierdziłem siebie w przekonaniu, że jeśli kupowałbym portugalczyka to jednak biały + niebieskie indeksy.

Nie widziałem wersji w białym złocie, ale na zdjęciach wydaje mi się mocno 'nieświeża' stylistycznie (jak większość ciemnych tarcz i brązowych pasków) podobnie jak wersja perpetual calendar w tych samych barwach a biorąc pod uwagę, że portugalczyk jest mocno codziennym zegarkiem nie widzę sensu dopłacać do białego złota ale tak jak piszę, nie widziałem na żywo.

 

Jedna sprawa mnie trochę zasmuciła a na którą zwracano uwagę w tym wątku - faktycznie jak się przyjrzeć krytycznym okiem to Portugalczyk ma dosyć niezgrabną kopertę patrząc nieco z boku.

Nie zwróciłem na to wcześniej uwagi a tym razem mnie to trochę drażniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie ktoś to dostrzegł - jestem użytkownikiem PA na co dzień i jego koperta nie jest zbyt urodziwa ani wygodna :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się ta koperta podoba, doskonale widać ją na tym filmiku :

 

 

Przez Was mam już kocioł w głowie i tak jak byłem zdecydowany, tak od początku zaczynam mysleć co by tu pozmieniać <_<

 

Przez głowe przewija mi się nawet taki pomysł :

 

jaeger-lecoultre-master-memovox-1.jpg

 

Lub coś bardziej przyziemnego :

 

RTEmagicC_11_0919_JL_Master-Moon-Ultra-Thin-ac_01_jpg-1.jpg

 

Jaeger-LeCoultre-Master-Geographic.jpg

 

Szkoda tylko, że nie są te Jaegery większe o te choćby 2 mm.

 

Ogólnie dylemacik przyjemny, ale już mnie od tego głowa zaczyna boleć :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTEmagicC_11_0919_JL_Master-Moon-Ultra-Thin-ac_01_jpg-1.jpg

 

Też dzisiaj oglądałem i bardzo mi sie spodobał. Mógłby mieć koronkę troszkę większą, ale zegarek z klasą idealnie nadawałby się jako elegancki casual albo drugi garniturowiec. W moim guście :)

 

 

Co do portugalczyka to na filmiku widać dobrze kopertę z boku, kurcze dla mnie to robi wrażenie troche jak pasówki... :( no za grubo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

No wreszcie ktoś to dostrzegł - jestem użytkownikiem PA na co dzień i jego koperta nie jest zbyt urodziwa ani wygodna :angry:

 

Jakie tam wreszcie ?. Pisałem o niewygodnej kopercie dużo wcześniej, bo kiedyś śmigałem przez jakiś czas z PA na łapie.

 

Michał... wreszcie zaczynasz pisać z sensem ;). Od początku Ci tu nawijam, że warto JLC dać szansę :D. Jeżeli myślałeś o zakupie PA w białym złocie, to warto rozważyć JLC w stali z wiecznym kalendarzem. Przynajmniej będziesz miał zegarek z wielką komplikacją, a to już coś !.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że nie są te Jaegery większe o te choćby 2 mm.

 

Michał, ja mam wrażenie, że klamoty już niedługo ustąpią miejsca i powrócą koperty 38 - 40. Dzisiaj oglądając zegarki utwierdziłem się w przekonaniu, że za duże zegarki są po prostu karykaturalne. Sam codziennie nosiłem zegarek wielkości 42 mm i dzisiaj juz uważam ze to maksymalna wielkość a 40mm byłoby idealne, 38mm też ok.

Mam spory nadgarstek, spore dłonie i ponad 190 wzrostu i uważam dalej ze 42 to max i to przy sportowym zegarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie tam wreszcie ?. Pisałem o niewygodnej kopercie dużo wcześniej, bo kiedyś śmigałem przez jakiś czas z PA na łapie.

 

Michał... wreszcie zaczynasz pisać z sensem ;). Od początku Ci tu nawijam, że warto JLC dać szansę :D. Jeżeli myślałeś o zakupie PA w białym złocie, to warto rozważyć JLC w stali z wiecznym kalendarzem. Przynajmniej będziesz miał zegarek z wielką komplikacją, a to już coś !.

Nie potrzebuje Mariusz wielkiej komplikacji, zegarek przedewszystkim ma mi sie podobać, a ten Jaeger z wiecznym kalendarzem mi absolutnie nie podchodzi. Tutaj zdecydowanie wolałbym IWC z wiecznym kalendarzem.

 

Michał, ja mam wrażenie, że klamoty już niedługo ustąpią miejsca i powrócą koperty 38 - 40. Dzisiaj oglądając zegarki utwierdziłem się w przekonaniu, że za duże zegarki są po prostu karykaturalne. Sam codziennie nosiłem zegarek wielkości 42 mm i dzisiaj juz uważam ze to maksymalna wielkość a 40mm byłoby idealne, 38mm też ok.

Mam spory nadgarstek, spore dłonie i ponad 190 wzrostu i uważam dalej ze 42 to max i to przy sportowym zegarku.

Swięte słowa! Również mam wrażenie, ba, jestem tego pewien, że wkrótce producenci zaczną zmniejszać stopniowo koperty swoich zegarków. Też mam niemały nadgarstek, facet jestem słusznych rozmiarów, ale nie wyobrażam sobie, żebym kiedykolwiek jeszcze kupił coś większego jak np. 44mm. Przejadły mi się wielkie zegarki, ale z drugiej zaś strony 38mm. na mojej łapie też nie wygląda za dobrze :) Dla mnie idealny rozmiar zegarka, to 41-43mm. przy zegarkach sportowych (casual), 40-41 przy tych bardziej eleganckich. Wyjątkiem jest Panerai, gdzie 44mm. jest dla tego zegarka rozmiarem wręcz perfekcyjnym, oraz piloty, gdzie również 44mm. wydaje się być idealnym rozmiarem.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moda ma to do siebie że przemija. A ponieważ Homo Sapiens tak naprawde aż tak bardzo się nie rózna od siebie to nadgarstki są od wieków, były i będą o wymiarach od 15-20cm . A na takich nadgarstkach komfortowo leżeć mogą tylko przedmioty o średnicach nie większych niż 44mm. Przyjdzie czas że producenci wrócą do klasycznych rozmiarów na parę lat a potem znowu przyjdzie czas na gigantomanię i potem znowu wróci klasyka...i tak dalej i tak dalej :)

Zegarki podlegają pod te same prawidła co Sztuka, Architektura ( elementy pewnych epok co pare lat wracają, klasycyzm, neoklasycyzm, barok- neobarok itp itd), Ubrania ( spodnie dzwony co parę lat na 2 sezony wracają jak bumerang )....

 

Michał złoty..lub pozłacany zegarek nie byl by glupim pomyslem :) czegos takiego brakuje troche w twojej kolekcji.

Zgadzam sie ze koperta Portugalczyka nie jest za bardzo finezyjna i ''tak sobie'' leży na mniejszych nadgarstkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co byście mi zaproponowali w kolorowym złocie do 10-13 tysięcy euro? Klasyka, ale nie typowy garnitur, rozmiar 40-42, własny mechanizm, sekunda (obojętne, czy będzie to mała, czy centralna). Mile widziana faza księżyca, bądź wskażnik rezerwy chodu - najlepiej dwa w jednym :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Moja opinia jest następująca - wizualnie średnica średnicy nierówna. Możemy mieć dwa zegarki o identycznej średnicy, ale optycznie jeden z nich będzie wydawał się większy. Dużo zależy od kształtu koperty, proporcji pomiędzy średnicą tarczy, a szerokością pierścienia. Uszy też mają znaczenie. Miałem kiedyś IWC Marka XVI, który miał średnicę 39 mm i w moim odczuciu bardziej pasował na rękę kobiety. AP 15300 ma szerokość 39 mm, a odbiór diametralnie różny. Swoją drogą 15300 nadal jest prezentowany na stronie AP co może prowadzić do wniosku, że czasomierz nadal jest produkowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia jest następująca - wizualnie średnica średnicy nierówna. Możemy mieć dwa zegarki o identycznej średnicy, ale optycznie jeden z nich będzie wydawał się większy. Dużo zależy od kształtu koperty, proporcji pomiędzy średnicą tarczy, a szerokością pierścienia. Uszy też mają znaczenie. Miałem kiedyś IWC Marka XVI, który miał średnicę 39 mm i w moim odczuciu bardziej pasował na rękę kobiety. AP 15300 ma szerokość 39 mm, a odbiór diametralnie różny. Swoją drogą 15300 nadal jest prezentowany na stronie AP co może prowadzić do wniosku, że czasomierz nadal jest produkowany.

Zgadzam się, idealnym tego przykładem jest właśnie AP, oraz bardziej budżetowe zegarki, typu Doxa Sub (45,5), czy Oris diverek (47). Zegarki te absolutnie nie wyglądają na swój rozmiar.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co byście mi zaproponowali w kolorowym złocie do 10-13 tysięcy euro? Klasyka, ale nie typowy garnitur, rozmiar 40-42, własny mechanizm, sekunda (obojętne, czy będzie to mała, czy centralna). Mile widziana faza księżyca, bądź wskażnik rezerwy chodu - najlepiej dwa w jednym :)

Girard Perregaux 1966 Full Calendar w różowym złocie :)

 

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał,nie wiem do końca jak tu jest z mechanizmami,i czy to nie będą zbyt oficjalne zegarki,ale... Oto propozycje :

 

- Glashütte Original 20th Century Vintage Sixties Panorama Date,

- Breguet Classique Manual Wind - Mens,

- Vacheron Constantin Patrimony Grand Taille,

- Breguet Classique Automatic - Mens,

- Blancpain Leman Grande Date Automatic - 40mm,

- Glashütte Original PANOMATICLUNAR XL,

- Chronoswiss BALANCE CHRONOGRAPH - 100 % NEW

- Jaeger-LeCoultre Master Calendar,

- Glashütte Original Quintessentials Senator Meissen.

 

Za błędy i powtórzenia , przepraszam.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, ja mam wrażenie, że klamoty już niedługo ustąpią miejsca i powrócą koperty 38 - 40. Dzisiaj oglądając zegarki utwierdziłem się w przekonaniu, że za duże zegarki są po prostu karykaturalne. Sam codziennie nosiłem zegarek wielkości 42 mm i dzisiaj juz uważam ze to maksymalna wielkość a 40mm byłoby idealne, 38mm też ok.

Mam spory nadgarstek, spore dłonie i ponad 190 wzrostu i uważam dalej ze 42 to max i to przy sportowym zegarku.

 

 

I coś chyba w tym jest. Sam jestem "dryblasem", bo ponad 195 cm, ale dużo zależy od budowy ciała danej osoby. Ja należę raczej do szczuplejszych chyba, mój nadgarstek to naciągane 17,5cm i Speedmaster 42mm jest idealny, natomiast Panerai wygląda jakbym założył na rękę piekarnik. Ale cholernie dużo zależy od modelu konkretnego zegarka. Bo np. Zenith o średnicy 40mm wygląda na mojej ręce na duży zegarek (na tyle duży, ze 42mm byłby już za duży). Przymierzałem kilka razy model El Primero 42mm i jest po prostu za duży, a szkoda bo to w pewnym sensie dyskwalifikuje w moim przypadku model Striking Second. Omega PO 42mm wyglądała jak mały zegarek, a model 45,5mm wyglądał wręcz idealnie. Nie mogę się doczekać założenia na rękę El Primero 38mm lub modelu New Vintage 1969 o średnicy 40mm (ślinię się na któregoś z nich tylko muszę przymierzyć, bo to jest istna loteria). Reasumując - nie można jednoznacznie orzec, że ten zegarek jest duży, a tamten mały (pomijam ekstremalne i oczywiste przypadki), dużo zależy od wyprofilowania uszu, bezela, charakteru tarczy, wysokości koperty itp. No i wielkości nadgarstka (a nie wzrostu osoby :)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny jest ten Chronoswiss :

 


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy,jednak zastanawiam się na ile on jest czytelny.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie nie podoba, mysl spokojnie, do swiat jeszcze troche czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak się maja jakościowo Chronoswissy?

Czasem zdarza mi się na nie spojrzeć kątem oka na wystawie i wyglądają całkiem nieźle - do tego ceny wydają się przystępne. Warto poświęcić tym zegarkom uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie miałem okazje macać te zegarki i są wykonane nadzwyczaj dobrze.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pokazany przeze mnie na filmiku też Ci się nie podoba?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pokazany przeze mnie na filmiku też Ci się nie podoba?

 

Wiesz co, chodzi mi ogólnie o stylistykę Chronoswisa - taka pompatyczna, dekoracyjna, ja po prostu nie gustuje w takich rzeczach :)

Obiektywnie ten zegarek który zaprezentowałeś wizualnie robi wrażenie, widać, że zaprojektowany z wyczuciem i utrzymany konsekwentnie w swojej stylistyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że pojawiają się coraz częściej zegarki w złocie, przeglądając internet zaciekawiły mnie te modele więc podrzucę ;)

 

generatestamp1.png

 

generatestamp2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corumy odpdają.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.