Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

IWC vs JLC

  

98 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie też corumy nie pasują, aczkolwiek w stanach mają wielu "wyznawców" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może złota daytona z czarną tarczą? ;)

Jak mi Rolex obojętny tak taka daytona nawet mnie kreci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złota Daytona wygląda fajnie na zdjęciach, na żywo natomiast czegoś jej brakuje, nie ma w tym zegarku przysłowiowej kropki nad i. Pozatym mam już dwa Rolki, narazie wystarczy.

 

Natomiast znów wróciłem myślami do Mosera. Ciekaw jestem rozmiaru Mayo, jakby się prezentował na moim nadgarstku...


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od bidy do dżinsów i koszuli też będzie pasował :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moser Mayu? Poezja nawet od strony dekla.

 

Moim zdaniem w chwili obecnej ani Zenith ani JLC nie mają tak spójnego i pięknego zegarka.

 

Z drugiej strony wybór np. Moser Mayu vs Breguet Marine byłby ciężki dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moser Mayu o rozmiarze 38,8 będzie wyglądał średnio na nadgarstku ponad 19cm? Nie jestem przyzwyczajony do aż tak małego rozmiaru... Mielibyście obiekcje zakładając ten zegarek do dzinsów i koszuli ?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał ja mam łapę w okolicach 18,5 - 19 cm i miałem zegarki 36mm i było bardzo spoko, mam 38mm jest idealnie. Więc nie przekreślał bym tego rozmiaru definitywnie bo naprawdę kwestia przyzwyczajenia.

A sam Moser? Poezja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie chodzi mi o ten model :

 

h-moser_mayu_321503-007_chronometryx_png__420x550_q95_crop-1.png

 

Boję sie, że będzie za mały :(


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał ja mam łapę w okolicach 18,5 - 19 cm i miałem zegarki 36mm i było bardzo spoko, mam 38mm jest idealnie. Więc nie przekreślał bym tego rozmiaru definitywnie bo naprawdę kwestia przyzwyczajenia.

A sam Moser? Poezja.

Mógłbyś wkleić pare zdjęć zegarka o rozmiarze 38mm. na Twoim nadgarstku? Byłbym wdzięczny.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś wkleić pare zdjęć zegarka o rozmiarze 38mm. na Twoim nadgarstku? Byłbym wdzięczny.

 

Jutro pstryknę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moser Mayu o rozmiarze 38,8 będzie wyglądał średnio na nadgarstku ponad 19cm? Nie jestem przyzwyczajony do aż tak małego rozmiaru... Mielibyście obiekcje zakładając ten zegarek do dzinsów i koszuli ?

Rozmiar nawet bys zniosl Michal, fajna kopera i dosc dlugie uszy. Do jeansow on mi jednak nie pasuje, to garniturowiec dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie będziesz musiał czekać do jutra ;)

 

Seiko SARB017 - 38mm bez koronki

p7021217.th.jpg

p7021218.th.jpg

 

Omega Dynamic - 41mm bez koronki

p9221453.th.jpg

p5260825.th.jpg

 

Breitling chrono-matic - 38mm bez koronki

p7121236.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zdjęcia, to chyba jednak trochę przekłamują :)

 

Do jeansow on mi jednak nie pasuje, to garniturowiec dla mnie

Ktoś ma podobne zdanie?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak, jakoś "złote" złoto mi średnio pasuje do "luźnego" stroju.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć, że do dzinsów byście go nie założyli?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jeansów nie koniecznie ale mam pomysł jak taki zegar załozyc do codziennego stroju. Myslę ze nie tylko do gajera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Michał ja mam łapę w okolicach 18,5 - 19 cm i miałem zegarki 36mm i było bardzo spoko, mam 38mm jest idealnie. Więc nie przekreślał bym tego rozmiaru definitywnie bo naprawdę kwestia przyzwyczajenia.

 

Ano widzisz. Ja też mam w nadgarstku 18,5 cm i np. IWC Mark XVI wydawał mi się zbyt małym zegarkiem. Miałem Portugiesera na werku JLC, ale szybko się go pozbyłem, bo moim zdaniem bardziej pasował na rękę kobiety. Ja się źle czułem z tym czasomierzem na ręku. IWC Portofino o średnicy 38 mm to też nie było to. Ale już AP RO jest idealny. Świetnie też układał się na mojej łapie PAM 233. Dużo zależy od designu koperty. Innymi słowy choć w teorii matma się zgadza, to w praktyce 39 mm to nie to samo co... 39 mm :). Trzeba przymierzyć.

 

Michał...

 

jak myślisz o zakupie czegoś z kolekcji Mosera, to może Monard ? :). A jeszcze lepiej z datownikiem. Przy okazji, nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale Moser odświeżył wygląd strony internetowej.

 

[edit]

 

Spojrzałem na ceny. Za Monarda bez datownika trzeba zapłacić prawie 16000 Euro, a z datownikiem ponad 20000 Euro. Cholera, trzeba było kupować Mosera jak ceny były bardziej atrakcyjne. Żałuję, że nie poczekałem, bo miałbym Mayu :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tanie nie są :( I tutaj przy okazji nasuwa się kolejne pytanie - czy warto jest tyle wydawać na taki zegarek, jeżeli założy się go tylko 2-3 razy w roku? (tak często zakładam garnitur)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

No tanie nie są :( I tutaj przy okazji nasuwa się kolejne pytanie - czy warto jest tyle wydawać na taki zegarek, jeżeli założy się go tylko 2-3 razy w roku? (tak często zakładam garnitur)

 

Nie rozumiem takiego podejścia do tematu. Ja wybierając zegarek NIGDY nie zastanawiam się nad tym czy będzie pasował do ubrań, które noszę. W zegarku kupuję zegarmistrzostwo, historię, osiągnięcia, design. Jak będziesz chciał, to możesz Mosera założyć nawet do dresu z trzema gustownymi paskami ;) i nikomu nic do tego. Przecież zegarki to nasza pasja. Jak interesują Cię kwestie stylu, to może na jakimś forum zajmującym się modą trzeba by zapytać do czego pasuje taki, a taki czasomierz ?. No ale co zrobić... to na naszym forum dowiaduję się ile prawdziwy mężczyzna wydaje na zegarek, dowiaduję się, że jak chcę coś zanotować w notesie, to ten notes może być tylko od Moleskine, i że czarne buty można zakładać tylko wieczorem, bo jak będę chodził w takich w dzień, to wyjdę na debila... itp. kwiatki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce żebyś mnie Mariusz źle odebrał, ale bardzo lubię mieć zawsze wszystko dobrze do siebie dobrane. Stąd moje obawy.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monard z jego wielką datą pasuje nie tylko do garnituru. Do tego ten mechanizm z dwoma wielkimi rubinami w złotych szatonach i dyskretny wskaźnik rezerwy chodu - coś pięknego! Ja jestem tym zegarem oczarowany - żaden PP, VC czy AP nie zrobił na mnie takiego wrażenia na żywo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.