Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

IWC vs JLC

  

98 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dzisiaj trochę czasu poświęciłem zegarkom VC, wyszukiwałem sobie różne review... To jedna z nich :

 

http://vacheron.watchprosite.com/?show=nblog.post&ti=482801

 

Ładny zegarek, ale czy fajniejszy od np. Mosera?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to uważam że to są masakryczne dylematy

Żebyś wiedział. Mimo, że to przyjemne, to trochę męczące :) Chciałbym wybrać jak najlepiej, żeby zegarek został ze mną na lata... Ciężki orzech do zgryzienia. Mam dylemat, czy iść w bezpieczną stronę, wybrać coś znanego, czy zaryzykować i kupić coś niezależnego, niszowego.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę :) Zresztą chyba wszyscy tak, lub podobnie mamy. BTW Graala i tak chyba nie ma, a jak znajdziesz to co, umierać?

 

Nie śledziłem wątku od jakiegoś czasu (i ogólnie forum KMZiZ ), ale widzę że gdzieś obracasz się wokół poniższego tematu stylistycznego i jak mi się wydaje szkoda, że odpuściłeś TO:

 

vacheron_image.1857296.jpg]

 

Dla mnie genialny, w sumie jakbym miał zakładać kiedyś poważną kolekcję, to nie wyobrażam sobie go ruszyć z pudełka w inne miejsce niż na rękę swoją lub spadkobiercy :)


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ładny zegarek, ale czy fajniejszy od np. Mosera?

 

Jeżeli chodzi o wygląd zegarka, to wybrałbym Mosera. Natomiast jeżeli chodzi o mechanizm, to jednak VC. Poza tym warto pamiętać, że modele z czerwoną 12 były limitowane. Nie jestem na Twoim miejscu, ale gdybym to ja miał w tym momencie dokonywać wyboru, kupiłbym nowego AP 15202ST.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A moim największym zegarkowym marzeniem i ulubionym czasomierzem jest Vacheron Toledo 1952 w białym złocie (pomimo, że na bazie JLC, o której mam dość krytyczne zdanie). Niestety cena wynosi prawie 32000 $. Na razie mogę sobie tylko pomarzyć :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się od casualowych modeli IWC i JlC, i nabrało takich wysokich lotów :) I to wszystko do jeansów! Mam mieszane uczucia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, odkąd pamiętam to Ci się marzy Toledo, mnie się ten zegarek w ogóle nie podoba - kwestia gustu rzecz jasna. Co do Jumbo, to również odpada, musi mieć sekundnik. Dlatego jeżeli AP, to na dzień dzisiejszy tylko 15400 biorę pod uwagę.

 

Piotrek, Amierican 1921 to przepiękny czasomierz, ale cena bliska 20 tysięcy euro.

 

Wolałbym koledzy żebyśmy nie przekraczali 14 maksymalnie 15 tysięcy euro. A najlepiej jakbym się zmieścił w dziesięciu :)

 

Zaczęło się od casualowych modeli IWC i JlC, i nabrało takich wysokich lotów :) I to wszystko do jeansów! Mam mieszane uczucia...

 

Nie koniecznie do dżinsów, może to być również zegarek okazjonalny, aczkolwiek rzeczywiście wolałbym żebym spokojnie mógł go również ubrać do dżinsów, koszuli + ewentualnie marynarki.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żebyś wiedział. Mimo, że to przyjemne, to trochę męczące :) Chciałbym wybrać jak najlepiej, żeby zegarek został ze mną na lata... Ciężki orzech do zgryzienia. Mam dylemat, czy iść w bezpieczną stronę, wybrać coś znanego, czy zaryzykować i kupić coś niezależnego, niszowego.

 

Michał, nie jestem w Twojej sytuacji,więc ciężko coś sugerować (sam mam pewien dylemat o którym wie Mariusz ;) ).

Jednak ja skłaniałbym się albo do "dobrego klasyka",albo (i tu bardziej),do czegoś niezależnego i niszowego.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Roger Dubuis La Monegasque z małą sekundą ? Model w stali.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz, odkąd pamiętam to Ci się marzy Toledo, mnie się ten zegarek w ogóle nie podoba - kwestia gustu rzecz jasna. Co do Jumbo, to również odpada, musi mieć sekundnik. Dlatego jeżeli AP, to na dzień dzisiejszy tylko 15400 biorę pod uwagę.

 

Rozumiem jednak AP to nie tylko kolekcja RO. Weźmy za przykład Jules Audemars. Znajdziesz tam świetny Dual Time na porządnie wykonanym i zmodyfikowanym werku JLC. A jak chcesz własny mechanizm AP, to w ofercie jest pięknie wykonany chronograf Ref. 26100. Jest w czym wybierać, a wszyscy tylko Royal Oak i Royal Oak :).

 

A co sądzicie o Roger Dubuis La Monegasque z małą sekundą ? Model w stali.

 

Widziałem na żywo wersję z chrono i bez. Piękne zegary i na pewno warte rozważenia w kontekście zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem jednak AP to nie tylko kolekcja RO. Weźmy za przykład Jules Audemars. Znajdziesz tam świetny Dual Time na porządnie wykonanym i zmodyfikowanym werku JLC. A jak chcesz własny mechanizm AP, to w ofercie jest pięknie wykonany chronograf Ref. 26100. Jest w czym wybierać, a wszyscy tylko Royal Oak i Royal Oak :).

 

 

 

Widziałem na żywo wersję z chrono i bez. Piękne zegary i na pewno warte rozważenia w kontekście zakupu.

Lubię IWC oraz JLC, tych pierwszych mam kilka, zaś JLC lubię purystyczny design Ultra Thin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Roger Dubuis La Monegasque z małą sekundą ? Model w stali.

 

Nie widziałem na żywo,jednak zegarek bardzo mi się podoba. Jednak ja bym go nie kupił,z jednego względu, dla mnie zegarek za "taką kasę" bez daty to nieporozumienie.

 

R.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeś się Robert uczepił tej daty ;)

 

Rozumiem jednak AP to nie tylko kolekcja RO. Weźmy za przykład Jules Audemars. Znajdziesz tam świetny Dual Time na porządnie wykonanym i zmodyfikowanym werku JLC. A jak chcesz własny mechanizm AP, to w ofercie jest pięknie wykonany chronograf Ref. 26100. Jest w czym wybierać, a wszyscy tylko Royal Oak i Royal Oak :).

 

Słysząc Audemars Piguet, odrazu myśle Royal Oak, tak mi się przedweszystkim te zegarki kojarzą :) Ta linia ma w sobie to coś, reszta jakoś nie wywiera na mnie większych emocji.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda już milczę ;)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, jesteś chociażby o krok bliżej dokonania wyboru niż byłeś na początku tego tematu?

Bo ja się pogubiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bliżej? Ja mam wrażenie, że coraz bardziej się oddalam :D Tak jak na początku tego tematu wiedziałem między czym a czym będę wybierał, tak teraz jestem w czarnej ... zupie i nie wiem nic :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bliżej? Ja mam wrażenie, że coraz bardziej się oddalam :D Tak jak na początku tego tematu wiedziałem między czym a czym będę wybierał, tak teraz jestem w czarnej ... zupie i nie wiem nic :)

 

Ten wątek przestaje mi się podobać.

Był w miarę sprecyzowany wybór z "lekkimi odchyłkami".

Ale teraz na każdej stronie pojawiają się nowe propozycje.

Taki temat można ciągnąć jak w przypadku wyboru JLC Master compressor dla jednego z forumowiczów.

Bodaj 30 stron.

 

Proponuję abyś zrobił, ankietę bardziej konkretną:

IWC,

Moser Mayu,

JLC,

VC 1921

i co tam jeszcze było...

 

My wybierzemy, ty kupisz np. jednego z dwóch o największej liczbie głosów.

Proste !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki temat można ciągnąć jak w przypadku wyboru JLC Master compressor dla jednego z forumowiczów.

Bodaj 30 stron.

Nie no, przecież ten wątek to historia tego Forum- naprawdę tak źle go wspominasz? ;)

Poza tym, było grubo ponad 30 stron :lol:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam tamten temat, bardzo przyjemny zresztą :) Kiedyś sobie go prześledziłem.

 

Co do tego, to rzeczywiście już trochę się za bardzo to ciągnie. Z mojej strony to wszystko w tym temacie, wielkie, serdeczne dzięki za pomoc. Postaram się coś wybrać :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, przecież ten wątek to historia tego Forum- naprawdę tak źle go wspominasz? ;)

Poza tym, było grubo ponad 30 stron :lol:

 

 

Marcin

 

Historyczny wątek był ekstra, ale założenia były inne.

 

Podana kwota i dowolność.

 

 

Ten wątek też był ciekawy ale wybór robił się coraz szerszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz IWC, automat to jest naprawde idealne rozwiązanie na początku roku miałem podobny dylemat, bo szukałem eleganckiego zegarka.

Ponizej kilka fotek mojego, jak widac nadaje się na każdą okazje :)

 

 

iwch.th.jpg

iwc.th.jpg

sam0285g.th.jpg

zdjciec.th.jpg

58456536.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Portugalczyk jest w planach, ale najpierw kolejny AP. Nie masz problemów z wkładaniem go pod mankiet ? :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.