Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

IWC vs JLC

  

98 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Monard BD to już wydatek rzędu 80 tys. zł. a to już znacznie przekracza założony budżet.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanów się Michał , czy nie lepiej zacząć bardzo przemyslaną kolekcję , starannie wybierając modele na zasadzie mniej , ale lepsze

Już przeszedlem etap fascynacji setkami modeli i po kupnie/sprzedaży ( niestety często ze stratą ) dużej ilości zacząłem przygodę na zasadzie staranny dobór uzupełniających się modeli , przemyslanych nie tylko designersko ale i mechanicznie i historycznie

chciałbym teraz coś "od strony dekla " czyli mechanizm ..i tu na pewno Moser i GO są mocnymi faworytami

chyba że Koledzy coś doradzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby pozostać "in topic" to myślę Darku, że JLC Duometre powinien być mocnym kandydatem, jeśli nie, to przy podobnym do wspomnianych zegarków budżecie można zacząć już myśleć o F.P. Journe, a to już nie wymaga komentarza...

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Darku to robię, sprzedaje wszystkie ETY i chce zbudować kolekcję od nowa. Napewno zostawie sobie Zenitha Strikinga, któregoś Rolka (bo lubię), AP divera, dojdzie pewnie jeszcze kolejny AP i napewno któryś z wyższych Pamów, najprawdopodobniej 275. A co później, to się jeszcze zobaczy, pewnie będę chciał też jakiegoś GO, JLC... No i teraz chodzi za mną strasznie ten Moser.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał,daj znać co i za ile wysprzedajesz :)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał,daj znać co i za ile wysprzedajesz :)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część jest już na bazarku.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziełeś na żywo wersję w różowym złocie, żółtym złocie, białym złocie? Ciekawe który Mayu mają w sklepie.

http://zegarki.info.pl/zegarki/h_moser_cie/mayu-ro-zowe-zloto/

 

Tu na sweterku:

market_image.2736103.jpg

 

 

W różowym złocie to on do jeansów raczej nie pasuje.

Im jaśniej tym lepiej.

 

Ale IWC 7days też nie bardzo z jeansami gra.

Nie będę cię wysyłał na forum.bespoke.pl żeby jeansy na chinusy lub inne spodnie wraz z butami zamienili ;-)

 

 

Odnosząc się do wielkości to jego uszy optycznie "rozciągają go" na wysokość.

Na pewno wygląda dobrze nawet na dużym nadgarstku.

 

 

Ogólnie trudny temat bo przy takiej cenie to konkurencja jest duża (np. Zenith, JLC, IWC) a sama marka Moser średnio się broni. Oczywiście desing, mechanizm, dekiel są rewelacyjne, ale...

 

Sam byłem bliski kupna Mayu, ale zostawiłem sobie jeszcze czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziełeś na żywo wersję w różowym złocie, żółtym złocie, białym złocie? Ciekawe który Mayu mają w sklepie.

http://zegarki.info.pl/zegarki/h_moser_cie/mayu-ro-zowe-zloto/

 

Tu na sweterku:

market_image.2736103.jpg

 

 

W różowym złocie to on do jeansów raczej nie pasuje.

Im jaśniej tym lepiej.

 

Ale IWC 7days też nie bardzo z jeansami gra.

Nie będę cię wysyłał na forum.bespoke.pl żeby jeansy na chinusy lub inne spodnie wraz z butami zamienili ;-)

 

 

Odnosząc się do wielkości to jego uszy optycznie "rozciągają go" na wysokość.

Na pewno wygląda dobrze nawet na dużym nadgarstku.

 

 

Ogólnie trudny temat bo przy takiej cenie to konkurencja jest duża (np. Zenith, JLC, IWC) a sama marka Moser średnio się broni. Oczywiście desing, mechanizm, dekiel są rewelacyjne, ale...

 

Sam byłem bliski kupna Mayu, ale zostawiłem sobie jeszcze czas.

To ale co do Mosera to jest fakt że firma została odbudowana po wielu latach ?


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Mosery za szybą, nie mierzyłem. Zdjęcie ze sweterkiem również widziałem :) Dlaczego Moser się średnio broni? Rozwiń jeżeli możesz to "ale" ...

 

Jak z ewentualną odsprzedażą takiego zegarka?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziełeś na żywo wersję w różowym złocie, żółtym złocie, białym złocie? Ciekawe który Mayu mają w sklepie.

http://zegarki.info.pl/zegarki/h_moser_cie/mayu-ro-zowe-zloto/

 

 

Mayu mamy w żółtym złocie, białym złocie oraz w palladzie.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mayu mamy w żółtym złocie, białym złocie oraz w palladzie.

Ten który mnie interesuje jest wykonany z różowego złota. Przynajmniej tak podaje strona producenta.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Mosery za szybą, nie mierzyłem. Zdjęcie ze sweterkiem również widziałem :) Dlaczego Moser się średnio broni? Rozwiń jeżeli możesz to "ale" ...

 

Jak z ewentualną odsprzedażą takiego zegarka?

 

To test nadgarstkowy obowiązkowo...

 

Marka Moser średnio wypada w porównaniu do marek: Zanith, IWC, JLC- prestiż.

 

Odsprzedaż?

Myślę że ze zbytem nie ma dużego problemu.

Na chrono24.com nie ma nawet jednego.

Pozostaje sprawdzić spadek cen.

 

Moim zdaniem zegarek super !

Kwestia tylko koloru złota...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A może jednak coś z oferty Patek Philippe ? :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jednak coś z oferty Patek Philippe ? :).

 

Wolałbym od Mosera :)

Moser choć faktycznie ładny i estetycznie zaprojektowany to nie budzi wie mnie żadnych emocji.

 

 

 

Już kiedyś proponowałem i dalej uważam, że warto przypomnieć ten zegar, zwłaszcza że kierujesz się w strone elegantszego zegarka.

 

img5011n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to do jeansów Monard Date. Jego duża data nadaje trochę nieformalnego charakteru. Mayu do sweterka? Bleee :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak PP to najbardziej casualowy wygląd ma ten:

f2884_5153.jpg

Cena nie jest już casualowa...

No ale to PP.

 

Ostatnio spodabał mi się ten model:

qesuty5y.jpg

PP Nautilus wygląda jak by ktoś go na torze zostawił i zabrał po przejechaniu przez pociąg.

 

VC 1921 jest piękny ale to znów 100% garnitur.

Za taką cenę to jest wieczny kalendarz od Mosera.

 

Moim zdaniem do jeansów najlepiej pasuje Panerai, JLC Master Compressor, Reverso. AP RO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, z rodziny PP tylko Aquanaut mi się podoba, ale po teście nadgarstkowym raczej nie.

 

Bartek, na mnie Moser robi wrażenie, jest to jeden z piękniejszych klasycznych zegarków jakie kiedykolwiek widziałem. Tylko jest jedno małe ale - wciąż nie wiem, czy ten zegarek pasuje do mojej osoby. Pokazany przez Ciebie VC jest równie piękny, też o nim myślałem.

 

 

Moim zdaniem do jeansów najlepiej pasuje Panerai, JLC Master Compressor, Reverso. AP RO.

Jestem podobnego zdania.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bartek, na mnie Moser robi wrażenie, jest to jeden z piękniejszych klasycznych zegarków jakie kiedykolwiek widziałem. Tylko jest jedno małe ale - wciąż nie wiem, czy ten zegarek pasuje do mojej osoby. Pokazany przez Ciebie VC jest równie piękny, też o nim myślałem.

 

Też nie wiem czy Moser pasuje do Ciebie i poniekąd dlatego proponuję Vacherona bo moim zdaniem ten zegarek odnajdzie się w większej ilości sytuacji niż Moser. VC też przy zachowaniu wszystkiego co dobre w eleganckim zegarku ma niespotykany 'fun factor' ze względu na wspaniały design a jego rozmiar myślę, że będzie ok na osobę o dużym nadgarstku. Taki zegar napewno będzie można z przyjemnością ubrać do bardziej eleganckich casualowych zastosowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubrałbyś tego VC do dżinsów?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubrałbyś tego VC do dżinsów?

 

Wszystko zależy jakie jeansy, buty, polo/koszula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, tak, jak jest sporo zegarków, których bym raczej nie założył do stroju wieczorowego, tak już tych, które normalnie bym nosił, ale nie do jeansów, jest raczej niewiele. Nie ma co popadać w paranoję, bo zaraz dojdziemy do przekonania, że każdy zegarek na skórzanym pasku, który nie jest PAMem, nadaje się tylko do garnituru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, tak, jak jest sporo zegarków, których bym raczej nie założył do stroju wieczorowego, tak już tych, które normalnie bym nosił, ale nie do jeansów, jest raczej niewiele. Nie ma co popadać w paranoję, bo zaraz dojdziemy do przekonania, że każdy zegarek na skórzanym pasku, który nie jest PAMem, nadaje się tylko do garnituru :)

Mnie się tutaj rozchodzi tylko o kolorowe złoto, nie o klasyczny wygląd, który uwielbiam :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał to chyba ważne jak Ty to odbierasz. Ja chyba do jeansów koszuli swetra, raczej złotego bym nie ubrał,natomiast do spodni od garniaka, koszuli (bez krawata) ewentualnie marynarki już tak (taki troszku styl"na luzaka").

 

W tej focie ze swetrem nie tyle przeszkadza mi złoto co, sam ubiór. Sweter jest "gruby masywny" a zegarek bardzo delikatny, i chyba to mi więcej przeszkadza niż złoto(to troszku mniej). Do tego swetra już "lepszy" byłby ten VC.

 

Mam nadzieję,że napisałem w miarę "czyelnie"


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.