Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

CO Z TYMI CENAMI ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam.

Posucha dzisiaj w klubie, ale domyślam się, że jest to spowodowane spotkaniem w stolicy. No cóż, żałuję, że nie mogłem się wybrać no, ale do rzeczy. Chciałem poruszyć temat cen. Może warto o tym podyskutować i ewentualnie rezultaty naszej wymiany poglądów przedstawić dystrybutorom. Odnoszę wrażenie, że ktoś robi nam przysłowiową wodę z mózgu. Mówi się, że ceny zegarków ustalane są w oparciu o wartości określone przez samego producenta. Powinny one obowiązywać wszystkich jednakowo, a więc teoretycznie za czasomierz firmy "X" powinniśmy zapłacić wszędzie tyle samo. Na przykład: ustalona cena to 1000 Euro i tyle samo płacimy w Polsce, w Niemczech, we Francji, w Szwajcarii, w Kanadzie (tutaj oczywiście w ich walucie) itd.. Tymczasem przeglądam sobie ceny obowiązujące w różnych sklepach spoza Europy (konkretnie w USA) i co widzę :?: IWC Portofino (w najnowszej wersji) 2034 US, a więc 6508,80 zł. Jedziemy dalej, Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin 3302 US, czyli 10566,40 zł (w Polsce podobno kosztuje około 17000 zł), Zenith Port-Royal Elite Rectangle 2762 US, co daje wartość 8838,40 zł (w Polsce 14760 zł). Ceny, które tutaj przytoczyłem są ostateczne i uwzględniają zniżkę jaką można uzyskać w salonie, a jest to wartość rzędu 20-30 %. Jak to jest, że Amerykanów obowiązują inne zasady niż Europę. Nie wiem czy w tej sytuacji kolejnego czasomierza nie sprowadzę sobie z USA. Sytuacja ta jest jednak dość niecodzienna w kontekście odgórnie ustalanych cen, a może w Polsce dystrybutorzy chcą na nas zarobić więcej niż powinni :?:. Na koniec weźmy jeszcze przykład marki Zenith. Wspomniany Royal bez żadnej zniżki w przeliczeniu na złotówki kosztuje 11856 zł co i tak już na starcie daje nam wartość niższą o 2904 zł :!:. Zaznaczam, że mówię o zegarku nowym, na gwarancji, prosto z salonu jubilerskiego. No i co Wy na to :?:. Zapraszam Was do dyskusji.

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mariusz_W.

I ja ubolewam że nie mogłem stawić się na spotkanie KLUBU... ale chętnie zacznę czytać posty poimprezowe :-)

 

Co do cen.

Nie wiem jak jest z cenami w innych krajach EU ale wydaje mi się że ZAWSZE są niższe.

Jeśli by tak było to znów powiem to co zawsze mówię! TU ZAWSZE KTOŚ MUSI ZAROBIĆ SZYBKO I DUŻO! To od dawna w naszym kraju zwyczaj dorobku w 'chwilę'.

Oczywiście, salony nie istnieją chwilę i na chwilę ale POLACY mają to do siebie że muszą przeginać i stosować posunięcia niewytłumaczalnie głupie. Ja nie wiem czemu tak mamy ale to jest TAKI KRAJ, TACY LUDZIE I NIGDY SIĘ TO NIE ZMIENI! Albo akceptujemy i jesteśmy albo emigrujemy. OCZYWIŚCIE NIE WSZYSCY TACY SĄ! Ale te wyjątki są w OPOZYCJI i nic nie znaczą przy reszcie.

Ja nie BIADOLĘ! Akceptuję więc JESTEM! :-)

 

Pozdrawiam Serdecznie


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RACINE
Jeśli by tak było to znów powiem to co zawsze mówię! TU ZAWSZE KTOŚ MUSI ZAROBIĆ SZYBKO I DUŻO! To od dawna w naszym kraju zwyczaj dorobku w 'chwilę'.

Ja bym jednak na to tak spojrzał: ekonomicznie patrząc to muszą walić większa marżę bo jest wciąż MAŁO "średniej" klasy, więc doją z "najwyższej". w Niemczech jest natomiast efekt skali od średniej klasy. HEY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Misiek

Breitling ma te same ceny w Polsce, co w całej Unii. Nie wiem tylko, po jakim kursie są one liczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.