Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

enzo

Dylemat: cena vs. prestiż

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dylemat, czy wywalić ponad 50 tysięcy zł. na Paneraia, przecież w tej cenie mogę mieć już np. Audemarsa... Ale tak strasznie mi się podoba, że chyba nie będę miał wyjścia :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dylemat, czy wywalić ponad 50 tysięcy zł. na Paneraia, przecież w tej cenie mogę mieć już np. Audemarsa... Ale tak strasznie mi się podoba, że chyba nie będę miał wyjścia :)

To sie nazywa dylemat przez duże D. :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no żebyś wiedział :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dylemat, czy wywalić ponad 50 tysięcy zł. na Paneraia, przecież w tej cenie mogę mieć już np. Audemarsa... Ale tak strasznie mi się podoba, że chyba nie będę miał wyjścia :)

Michał, przecież wszyscy wiemy, że Twój dylemat de facto nie ma postaci: "co kupić", tylko "co kupić najpierw" :D A ten nie jest już taki trudny do rozstrzygnięcia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw mimo wszystko będzie portugalec :D - bardziej rozsądny i przemyślany zakup :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw mimo wszystko będzie portugalec :D - bardziej rozsądny i przemyślany zakup :)

Przy Twoim ostatnim wyborze obstawialem portugalczyka , niestety wygrał AP. Jednak jak widać i on zagości u Ciebie. Z drugiej strony AP to tez świetny wybór.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ja mam dylemat, czy wywalić ponad 50 tysięcy zł. na Paneraia, przecież w tej cenie mogę mieć już np. Audemarsa... Ale tak strasznie mi się podoba, że chyba nie będę miał wyjścia :)

 

Miły dylemat :). Ja pewnie kupiłbym AP, ale wynika to z faktu, że pasjonuję się tą firmą. Przeczytałem trochę książek o AP, zacząłem już nawet pisać historię tego producenta na swoją stronę www tylko ciągle brakuje mi czasu żeby to dokończyć. Dla mnie Audemars Piguet jest uosobieniem wszystkiego, co w zegarmistrzostwie cenię najbardziej. Dodatkowo odbiór ten wzmacniają bardzo dobre relacje jakie mam z firmą. Obok AP dużą sympatią darzę też Vacheron Constantin no i oczywiście F.P.Journe, którego uważam za Bregueta naszych czasów. Ale jeżeli Tobie Michał podoba się Panerai, to nie ma co kombinować na siłę. Kup Panerai, a ja już teraz gratuluję wyboru, bo wiem o który zegarek chodzi :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał z czystej ciekawości o którym Pamie myślałeś?

Mariusz mi również podoba się Vacheron Constantin,jednak słyszałem,że stosunek mechanizm/cena nie idą tam w parze? Czy faktycznie tak jest?


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz mi również podoba się Vacheron Constantin,jednak słyszałem,że stosunek mechanizm/cena nie idą tam w parze? Czy faktycznie tak jest?

 

A konkretnie który mechanizm masz na myśli ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mariusz, oglądałem go na żywo i jest totalna miazga!

 

Robert, 275 :

 

00015799.jpg

 

00015802.jpg

 

5184220316_09ec6461d3_b.jpg

 

5184220744_030d61a01c_b.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, "podstawową" wersię to chyba jakaś Eta calibre 1126

 

Michał,muszę przyznać,że to jeden z nielicznych Pamów,które mi się podobają (ma datę i podziałki minutowe),tylko ten rozmiar 44 :)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz, "podstawową" wersię to chyba jakaś Eta calibre 1126

 

Nie bardzo :). 1126 jest na starym werku JLC, a mianowicie na 889. W kontekście relacji jakości do ceny, to w tym przypadku masz rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewno pomyliłem z 1120? :unsure: lub motam dalej.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Michał,muszę przyznać,że to jeden z nielicznych Pamów,które mi się podobają (ma datę i podziałki minutowe),tylko ten rozmiar 44 :)

Gdzie Ty tam Robert datę widzisz? :) To na dole, takie poziome, gdzie pisze 8 days, to jest wskaźnik rezerwy chodu.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- temat werków FC wałkowany był już dosyć dużo razy, ale widzę, że pewne kwestie nadal do niektórych nie docierają. Nie pisz głupot, że ten mechanizm jest tylko uszlachetniony, bo tak nie jest. To zupełnie nowa konstrukcja, zaprojektowana od początku. Zawiera jednak kilka patentów (jak dobrze pamiętam 3) zaczerpnięte z ETY. Dlaczego? Wspominana, prosta 2824-2 ma kilka elementów, które wyprodukowane z setkach milionów egzemplarzy nigdy się nie psuły. Nie było więc potrzeby projektowania czegoś od nowa, skoro coś dobrego było na rynku i tego koncepcja posłużyła FC za bazę. Gdyby FC w całości zmodyfikowało Etę zgodziłbym się z Tobą, że werk jest uszlachetniony. tak jednak nie jest.

 

 

Z ETA 2824 pochodzą naciąg, bęben, wychwyt, koła, stop dla sekund i ustawienie wskazówek. Nowy jest mostek, płyta, wahnik i półmostek balansu.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Pewno pomyliłem z 1120? :unsure: lub motam dalej.

 

:) 1120 to świetny kaliber, którego konstrukcję zaprojektował JLC (920) w latach 60'tych ubiegłego wieku. Obecnie dla Vacherona mechanizm w pewnym stopniu wykonuje Audemars Piguet. W ofercie AP werk ten znany jest jako 2121 i możesz go na przykład znaleźć w AP 15202. A w ofercie VC rzeczony mechanizm ma oznaczenie właśnie 1120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ETA 2824 pochodzą naciąg, bęben, wychwyt, koła, stop dla sekund i ustawienie wskazówek. Nowy jest mostek, płyta, wahnik i półmostek balansu.

I jak w takim wypadku mozna twierdzic że mechanizm jest własny ?


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat - daje do myślenia :)

Do mnie osobiście zegarki FC kompletnie nie przemawiają a i jako całość jest mi raczej obojętny.

Ale jeśli zegarek by mi się podobał to fakt że marka jest nowa na rynku ma dla mnie drugorzędne znaczenie - wybrałbym ciekawy zegarek nieznanego producenta - chociaż ostatni zegarek jaki kupiłem to Omega 300m czyli dla wielu nuda ale ja się zakochałem po prostu :)

Osobiście nie myślę o ewentualnej utracie wartości w momencie kupna bo jestem naiwny i zawsze mam nadzieję że każdy kolejny zakup zostanie ze mnią bardzo długo :lol:

 

 

PS.

Michał masz w kolekcji fajniejszego Pama niż ten 8-dniowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dwie wtopy. Przepraszam,nie wiem gdzie ja widziałem tą datę (starość idzie),wiem Michał,że to wskażnik rezerwy chodu.

Mariusz teraz to mam już sam nie wiem,kto tu ma rację...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Michał masz w kolekcji fajniejszego Pama niż ten 8-dniowy :)

 

Eeee tam, zobacz tu :

 

00015802-1.jpg

 

5184222018_73aeec9bce_b.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda na tym pasku ale jakoś za dużo na tarczy się dzieje moim zdaniem. Nadal uważam że masz już ładniejszego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz teraz to mam już sam nie wiem,kto tu ma rację...

 

No ale z czym rację ? :). Robert, jest dokładnie tak, jak Ci napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz czytałeś pw?

r.

Chyba nie ma się co tu rozpisywać na ten temat.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee kompletnie mnie ten pam nie rusza :)

Pamowi nie służy przepych. Proste modele wydają mi się znacznie lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.