Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

enzo

Dylemat: cena vs. prestiż

Rekomendowane odpowiedzi

Którego Pama kupisz za cenę tego CW C900 ? Ciężko będzie. Inna rzecz, że Pamy mają taką stylistykę jaka Ci się podoba (masz 3 podobne zegarki), to dlaczego nie dozbierasz sobie właśnie do Pama?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że ciekawy przykład do rozważania w kategorii cena vs. prestiż

 

photo-70.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszmarna ta żabka :D ...ale na pewno nie można obok czegoś takiego na nadgarstku przejść obojętnie :) Ja bym nie kupił nawet za 100zl bo mi zwyczajnie takie ustrojstwo się nie podoba....to już mocno odbiega od ogólnie przyjętego wzorca zegarka jako takiego :D

nawet nie można powiedziec o nim że to przerost formy nad treścią....bo tutaj jest przerost wszystkiego zarówno formy jak i treści :D

 

Ale jeśli sie komuś podoba...i ma nieograniczone możliwości finansowe to czemu nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@carlito - co do Pama - może jeszcze kiedyś zagości w mojej skromnej kolekcji ;) Nie mówię nie :) Póki co są inne plany - ale fakt, że gdzieś powoli chodzi mi po głowie. Nie zmienia to faktu, że jeszcze chyba nie dorosłem do wydania "takiej" kwoty na jeden zegarek. Wszystko jednak przychodzi z czasem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Ja kiedyś też tak miałem, że kupowałem dużo zegarków, a teraz doszedłem do wnisku, że lepiej mieć kilka, ale za to konkretnych. Który Pam Ci się podoba?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na dyskusję troszkę z boku. Niestety, w swojej kolekcji nie posiadam zegarków ani drogich ani w waszym mniemaniu prestiżowych. Kupuję zegarki ze względu na to czy mi się podobają i czy mają zadowalający stosunek ceny do jakości. Poza tym, zegarki na "moim etapie zbieractwa" przede wszystkim mają mi sprawiać radość. Sam ostatnio mocno jestem zachwycony christopherem wardem c900 - w tej cenie mógłbym pokusić się już o zakup Taga, Omegi czy Pama - jednak wygląd w połączeniu z piękną, własną modyfikacją mechanizmu wydaje mi się wart więcej niż "pozycja" marki w rankingach. Ot, takie moje dwa grosze ;)

Kolego masz bardzo fajną kolekcję , może nie wszystkie zegarki mi sie podobają (chociaz to właściwie jeden : Alpha ) , ale najważniejsze aby pasowały Tobie . Dodatkowo piszesz bardzo ciekawe recenzje opatrzone dobrymi zdjęciami.

Chyba jednak przyjdzie czas kupić coś bardziej prestiżowego :) Też mnie to czeka . Z drugiej strony jak będziesz kupował mniej zegarków to będzie mniej ciekawych recenzji.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@carlito1 - wiesz, patrząc realnie zaczynam patrzeć na klasykę, czyli 111. Marzenie? Pewnie będąc przy okazji we Włoszech pokuszę się o przymiarkę 317 tki ;)

 

@pawelb29 - dzięki wielkie za miłe słowa. Aktualnie pewnie jeszcze trochę czasu będę potrzebował aby przełamać się i kupić coś za kilka tysięcy $ (wiązało by się to też z dużo dłuższym oszczędzaniem), także pewnie będą się pojawiały bardziej dostępnych zegarków. Chwilowo pułap cenowo zakupowy ustanowił Hamilton. Jednak nigdy nie mówię nigdy. Najlepszym przykładem jest właśnie PAM, który to na początku w ogóle mi się nie podobał, a teraz... B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czekamy na recenzję Pama :)

Hamilton tez piekny - mam nadzieję zę będzie niebieski .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chidzi o Pamy to ja średnio,może dlatego,że nie mają minutowych podziałek,jeden z nielicznych,który ma to ten Panerai Luminor GMT Pam 88,jednak średnica 44mm...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że ciekawy przykład do rozważania w kategorii cena vs. prestiż

 

photo-70.jpg

 

 

Fenomenalnie dobrana biżuteria męska do garderoby. Pełna awangarda gustownie zestawiona!

 

 

________

 

 

Apropo's rozważań nad prestiżem; ciekaw jestem naszych wyborów po kompletnym wymazaniu z naszej głowy świadomości marek zegarkowych. Taki swoisty ślepy test.

Czy ktoś z nas kupiłby wtedy zegarek który obecnie nosi, nie wiedząc kompletnie co znaczy AP, Omega, Rolex, PP, Seiko, Tissot, itp. itd. ?!?


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Apropo's rozważań nad prestiżem; ciekaw jestem naszych wyborów po kompletnym wymazaniu z naszej głowy świadomości marek zegarkowych. Taki swoisty ślepy test.

Czy ktoś z nas kupiłby wtedy zegarek który obecnie nosi, nie wiedząc kompletnie co znaczy AP, Omega, Rolex, PP, Seiko, Tissot, itp. itd. ?!?

 

To właściwie nie jest pytanie do wszystkich, to pytanie przede wszystkim do snobów ;)

Milośnik zegarków jako takich nie będzie raczej miał z tym problemu.

No i pytanie zupełnie też nie pasuje do tematu "prestiżu" bo jeśli komuś podoba się kształt i wygląd Paneraja i kupuje Parnisa to co z nim? :P


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@carlito1 - wiesz, patrząc realnie zaczynam patrzeć na klasykę, czyli 111. Marzenie? Pewnie będąc przy okazji we Włoszech pokuszę się o przymiarkę 317 tki ;)

 

111 to bardzo słuszny wybór, trzymam kciuki i cierpliwe czekam na Twoją recenzje jakiegoś Pama :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezencja Hamiego niebieskiego już jest ;)

Zaległości nadrobiona , recenzja przeczytana , jak zwykle trzyma poziom.

Musiałes go niedawno kupic . Widziałem wcześniej ze byl w planach .

Jak widać udało Ci nabyć niebieskiego czyli wg. mnie najladniejsza wersje .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum KMZ powinno dość tytuł absolutnego mistrza zmieniania tematyki wątku...

 

wątek o zupie, wszyscy o d*pie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taki zegarek co ma wszystko po trochu to jaki ?.ja bym postawił na standartowego niebieskiego bonda.nie mówię że jest najelpszy ale w przyzwoitej cenie ma trochę tego i trochę tego. dobrze mówię ?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taki zegarek co ma wszystko po trochu to jaki ?.ja bym postawił na standartowego niebieskiego bonda.nie mówię że jest najelpszy ale w przyzwoitej cenie ma trochę tego i trochę tego. dobrze mówię ?;)

 

Dobrze mówisz :)

Wszystkiego ma po trochu. Trochę drogi, a trochę tani. Trochę ładny i troche brzydki. Trochę do pływania i trochę do marynarki. Trochę prestiżowy i trochę nieprestiżowy. No, taki trochę...

Tak to już jakoś jest, że po obejrzeniu 100 samochodów kupuje się golfa, a po przymiarce 100 zegarków - omegę Bonda.

Bo są takie trochę...

Chociaż mnie uczono, że jak coś jest do wszystkiego, to przeważnie jest do niczego


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo,,, to jest tak jak z rowerami kolarką po górach nie za bardzo,tylko górskim,, ale można mieć treking taki po trochu do wszystkiego.jeżeli chce się mieć coś do profesjonalnego użytku to trzeba coś profesjonalnego kupić.a mnie bym am bond zadowolił:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo,,, to jest tak jak z rowerami kolarką po górach nie za bardzo,tylko górskim,, ale można mieć treking taki po trochu do wszystkiego.jeżeli chce się mieć coś do profesjonalnego użytku to trzeba coś profesjonalnego kupić.a mnie bym am bond zadowolił:D

 

No tak - jest w człowieku jakaś naturalna ciągota do rzeczy uniwersalnych. Uniwersalny zegarek, rower, samochód, buty, klej... Wszyscy wiemy, ze uniwersalnych nie ma, a jednak szukamy. No, ale nie o tym jest ten wątek i zaraz sam będę musiał powycinać swoje posty ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość surovy77

No tak - jest w człowieku jakaś naturalna ciągota do rzeczy uniwersalnych. Uniwersalny zegarek, rower, samochód, buty, klej... Wszyscy wiemy, ze uniwersalnych nie ma, a jednak szukamy. No, ale nie o tym jest ten wątek i zaraz sam będę musiał powycinać swoje posty ;)

Wydaje mi się, że uniwersalność w przypadku zegarka to jego ponadczasowość. Są samochody o bryłach ponadczasowych, podobnie pewnie jest z zegarkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.