Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kebayoran

Zegarki MAGRETTE z Antypodów

Rekomendowane odpowiedzi

Podsyłam link do zegarków z prawdziwych Antypodów - z Nowej Zelandii. Trudno ich nazwać producentem niezależnym, bo "silniki", to głównie szwajcarskie ETA lub japońskie Miyota, ale grawerunek nawiązujący do tradycyjnego tatuażu maoryskiego, czyni je wyróżniającymi się. Nazwy poszczególnych modeli brzmią bardzo egzotycznie, np: Moko, Kia Kaha, Kaitiaki, Maui czy Tane i odzwierciedlają maoryskie nazwy bóst i opiekunów lasów, mórz. Grawerunek jest dostosowany do nazwy.

Ceny bardzo różne: od ok 500 USD do ponad 5000 USD.

 

Ot taka ciekawostka:

 

http://www.magrette.com/the-timepieces.php

 

A zdjęcia z ich strony:

post-47751-0-61216900-1348726970_thumb.jpg

post-47751-0-07530000-1348727000_thumb.jpg

post-47751-0-63706500-1348727013_thumb.jpg

post-47751-0-44614900-1348727032_thumb.jpg

Edytowane przez Kebayoran

"Do or do not. There is no try" - Master Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sam desing jest mocno odtwórczy - wczesnej Anonimo - późny Panerai :)

moim zdaniem na niezależnych to nie zasługują - to zegarki z egzotycznych krajów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sam desing jest mocno odtwórczy - wczesnej Anonimo - późny Panerai :)

moim zdaniem na niezależnych to nie zasługują - to zegarki z egzotycznych krajów

 

Zgadzam się opinią, co zaznaczyłem na początku, tylko nie wiedziałem gdzie wrzucić link :unsure:

Dzięki za podanie skrótu do recenzji - nie znalazłem jej wcześniej. Przepraszam.

Zwróciłem natomiast uwagę na intrygujące grawerowanie maoryskie w modelach limitowanych do dwucyfrowych liczb.

Artur

Edytowane przez Kebayoran

"Do or do not. There is no try" - Master Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak klasyfikować australijski Bausele (Beyond AUStralian ELEments)?

 

http://www.bausele.com.au/

post-47751-0-88517100-1348749895_thumb.jpeg

post-47751-0-41692600-1348749913_thumb.jpeg

Edytowane przez Kebayoran

"Do or do not. There is no try" - Master Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się opinią, co zaznaczyłem na początku, tylko nie wiedziałem gdzie wrzucić link :unsure:

Dzięki za podanie skrótu do recenzji - nie znalazłem jej wcześniej. Przepraszam.

Zwróciłem natomiast uwagę na intrygujące grawerowanie maoryskie w modelach limitowanych do dwucyfrowych liczb.

Artur

Z recenzji wynika ze zegarek bardzo dobrze wykonany. Generalnie warto poczytać recenzje Kolegi Jslanina.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z Magrett'ami jest taki, ze podobaja mi się, pomimo nodtwórczego designu, bardzo, ale... jeśli miałbym kupić, to tylko ten najdroższy model, bo jest kapitalny IMO, a oczywiście mnie nie stać. Także, cóż... niestety :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, te "haftowane" są drogie, ale ... ładne :D


"Do or do not. There is no try" - Master Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż... za zrobienie pięknej koperty niestety trzeba zapłacić, choć przeważnie jednak nie aż tyle :). Zresztą, jak już pisałem, mnie "bierze" tylko ten najdroższy z ozdobioną całą kopertą - reszta to juz nie to :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te rzeźbione są cudne. Ciekawe, jak wyglądają po kilku latach codziennego noszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... one nie sa do codziennego noszenia - to jasne :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwyczjnie jestem ciekaw po jakim czasie wzory się zetrą. Kupienie zegarka, aby leżał to dość duży luksus :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupienie zegarka za $5000 to dość duży luksus. Myślę, ze nawet jak kogoś stać, to i tak trochę szkoda do ciorania na co dzień ;) Porannej kawy też chyba z reguły nie pijesz w najlepszej, "odświętnej" filiżance ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw po jakim czasie wzory się zetrą

 

zależy czym trzesz


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupienie zegarka za $5000 to dość duży luksus. Myślę, ze nawet jak kogoś stać, to i tak trochę szkoda do ciorania na co dzień ;) Porannej kawy też chyba z reguły nie pijesz w najlepszej, "odświętnej" filiżance ;)

5000 $ dla jednego dużo dla drugiego mało jednak nie określilbym tego mimo wszystko jako luksus.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jak tak??? zegarek jest w cenie marek powszechnie uznanych za luksusowe. Zdecydowanie - samochód za 15kzł to nie luksus, ale zegarek za 15kzł - i owszem :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jak tak??? zegarek jest w cenie marek powszechnie uznanych za luksusowe. Zdecydowanie - samochód za 15kzł to nie luksus, ale zegarek za 15kzł - i owszem :)

Dla jednego z moich znajomych samochód za 15 000 pln to tez kosmiczna kasa :) Jak widzę dla Ciebie to nie jest dużo :)

Zgoda 15 000 pln to nie jest mało ale tez nie jest to tez jakoś kosmiczne dużo. Dla większości już 1000 pln za zegarek to już zabytek

przecież jest zegarek w komórce . :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - dużo nie dużo. Samochód przestał być sam z siebie towarem luksusowym, podobnie jak niegdys telewizor. Osobiście uważam, ze jak ktoś wyda 15kzł na auto, to nie można powiedzieć że kupił drogi samochód, ale jeśli wyda 15kz na zegarek, to jest troche co innego. Per analogiam - czy zegarek za 100zł można uznać za luksusowy? Hmm.. cóż, a puszkę herbaty za 100zł? To jest sprawa względna, nie tylko suche liczby :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tutaj pełna zgoda wszystko jest względne , dla jednego jest to dużo i jest to już luksus dla innego nie. Tylko to jest tak jak widzę wielki tytuł w Fakcie

ze jakiś polityk kupił luksusowy samochód za 100 000 pln widzę np. toyota avensis :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale fakt jest, powiedzmy, umiarkowanie miarodajny. Jakby wyczaili że polityk kupi Magrette'a - to by się działo :lol: A żeby już całkiem nie off-topować tu - ten model Magrette wyposażony jest w mechanizm stosowany w zegarkach dużo, dużo tańszych. Nie płacisz tu tylko za dobry zegarek, bo tak dobry zegarek kupisz najpewniej za 2-3 kzł. Płacisz 15kzł za kawałek ręcznie robionej biżuterii z limitowanej, bardzo krótkiej serii. I to IMO jest luksus :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale fakt jest, powiedzmy, umiarkowanie miarodajny. Jakby wyczaili że polityk kupi Magrette'a - to by się działo :lol: A żeby już całkiem nie off-topować tu - ten model Magrette wyposażony jest w mechanizm stosowany w zegarkach dużo, dużo tańszych. Nie płacisz tu tylko za dobry zegarek, bo tak dobry zegarek kupisz najpewniej za 2-3 kzł. Płacisz 15kzł za kawałek ręcznie robionej biżuterii z limitowanej, bardzo krótkiej serii. I to IMO jest luksus :)

Powiem szczerze podobają mi sie zegarki Magrette ale żeby dać 15 000 to bym sie nie zdecydował :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż... jak by mnie było stać, zeby kupić ten najdroższy model i tego boleśnie nie odczuć, to bym sobie kupił, bo piękny jest po prostu :) Ale to takie tam - gadanie bez sensu. Nie mój 'level' i tyle :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups... to już za 2 miesiące sobie odłożę... na należności celne :lol:


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.