Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Młody92

Trymer do zarostu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Odkurzę trochę temat, bo borykam się mniej więcej z tym samym problem. Rozważam zakup Remington MB4110, PHILIPS QG3270, REMINGTON HC5356 lub Philips QG 3250. Najbardziej przychylam się do dwóch pierwszych ale już sam niewiem... Zależy mi podobnie jak wam na 2-3 dniowym zaroście ale również na tym by dokładniej stylizować zarost. Może ktoś z was może mi coś doradzić? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś potrzebowałem na szybko trymera i kupiłem w Saturnie najtańszego remingtona z myślą że kupie sobie lepszy ale tak sie złożyło że ten już ma 5 lat i działa świetnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ kierowałem się opiniami z tego forum kupując trymer podzielę się spostrzeżeniami z pierwszego użycia - a więc tak wybór padł na Remington MB 4550:

 

Kupiłem na allegro u autoryzowanego przedstawiciela zwracając uwagę by była polska gwarancja i polska wtyczka - koszt z przesyłka 177 zł

 

Pierwsza rzecz ładowanie - należy za pierwszym razem ładować trymer od 14 do 16 godzin

Z przygotowań przed pierwszym użyciem to wszystko - oczywiście przeczytałem instrukcję w której na 1 stronie jest wyjaśnienie funkcji przycisków .

 

Przeczytałem gdzieś że bez włączonej blokady od razu przestawia się nastawa długości - musiał to pisać jakiś ograniczony człowiek - z uwagi na dotykową regulację włączenie blokady jest niezbędne ale jest to po prostu przesunięcie guzika w pozycje ON i wszystko - nie sprawia to żadnego problemu .

Problem jest gdzie indziej jeśli ktoś używał maszynek zwykłych a teraz zaczyna korzystać z trymera problemem jest trzymanie trymera i pierwsze golenie brody to naprawdę gimnastyka - szczerze mówiąc może ma ktoś jakiś patent na golenie trymerem tzn jak najlepiej go trzymać by golenie było jak najszybsze i najbardziej efektywne , czy naciągacie skórę twarzy itp , czekam na wasze podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

jestem niemalże zdecydowany na trymera Remington MB4550 ale chciałbym go uzywać również do cięcia włosów na głowie na wys 3-4 mm.

Czy jest to w ogóle mozliwe czy raczej szukać maszynki do włosów, która przytnie brodę ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie da radę, wszystko zależy od wielkości łepetyny i ilości włosów

jedyna różnica to taka, że grzebień jest węższy i będziesz musiał więcej razy przejechać po głowie

w warunkach domowych to nie problem, w zakładach fryzjerskich byłby marnowaniem czasu i ilości wykonanych ruchów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też kupiłem

 

wady, a raczej bajery których mogłoby nie być:

-po co w cenie 180zł (z dostarczeniem) jakieś dotykowe sterowanie z kosmosu - tylko marketingowy lep na muchy

ciężko się wstrzelić w każdy mm, jak już się uda - ustawiona wartość wymaga blokowania przycisków bo od wibracji będzie się zmieniać

ciężko ocenić żywotność tego bajeranckiego rozwiązania

 

Czas ocenił to rozwiązanie

właśnie będę żądał wymiany na nową maszynkę lub zwrot pieniędzy

po pół roku sterowanie przestało działać, po odblokowaniu przycisku regulacji długości, maszynka wariuje = wyłącza się, sama składa się do pozycji 0,4mm, przeskakują samoistnie obroty, wyładowuje się całkowicie akumulator

sprzedawca internetowy chciał mnie zbyć gwarancją, ale się na to nie zgodziłem-pójdzie na niezgodność, słowo Remington wywołało wywrócenie się gałek ocznych i kwaśną minę - sądzę, że ilość zwrotów jest równa sprzedaży, zwłaszcza, że leżała jeszcze jedna uszkodzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ma już drugi rok i działa bez problemu-tylko ja za swoja dałem 250+ przesyłka

przypuszczam ,że te tańsze to mogą być jakieś buble z taśmy , z wadą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się poradzić bardziej doświadczonych kolegów ;) chciałbym utrzymywać zarost na poziomie 10mm - jaki trymer polecacie? Czytałem, że Remington MB4550 - ale widziałem, że są nowsze wersje czyli 4555 i 4560 - ceny na allegro są niższe niż na stronie Remingtona czy to oznacza, że są jakąś porażką? Może ktoś kupował z alledrogo i poleca jakiegoś sprzedającego??

A może coś takiego?

http://allegro.pl/maszynka-trymer-wlosow-brody-zestaw-philips-qg3352-i4786838596.htmlwidziałem taki zestaw za ok. 150zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... Mój zaczął szwankować więc pobieżnie rozejrzałem się czy pojawiło się coś nowego i niestety nie... Widziałem, że są już nowsze wersje ale z tego co pamiętam nie różnią się niczym szczególnym od mb4550 którego mam, nie eliminują wady, która zaczynała mi doskwierać po dłuższym czasie użytkowania. Otóż przy ustawieniu na większą długość golenie staje się dość upierdliwe - każde miejsce trzeba przejechać po kilkanaście razy, aby później nie okazało się że miejscami nie złapało i zarost jest dłuższy. Szyja to już całkiem porażka... Mówię tu o długości 8,8mm bo na taką się ostatnio golę, im większa tym gorzej, dlatego też zadawałam się tą i czekam aż odrośnie. Wada o której mowie wynika z samej konstrukcji tego typu trymerów - "grzebień" niczym ze strzyżarki do włosów nie ma możliwości sprawnie strzyc jakby nie patrzeć rzadszy, wijący się zarost i wg. mnie wada ta nie została wyeliminowana przez nowsze modele.

 

A odnośnie samej MB4550 po 2 latach użytkowania nawalił jakiś programator, czy coś w tym stylu. Podczas manipulowania przy długości momentalnie łapie zwiechę i nie można nic zrobić aż trymer się nie rozładuje i samoistnie nie wyłączy. Tak więc jak najszybciej ustawiłem długość jaka mi odpowiada i już wg nie ruszam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla potomnych: trzymajcie się z dala od maszynek z dotykowym wyświetlaczem. Kupiłem remingtona mb4555 i już od samego początku były problemy. Na początku przyciski działały na odwrót: ten od wysuwania wracał grzebień a ten od wracania wysuwał. Przy czym za każdym razem zmieniała mi się moc strzyżenia. W instrukcji było napisane że można resetować maszynke więc to zrobiłem. Pomogło na ten problem i przyciski działały jak należy ale pojawił się nowy problem. Czasami grzebień sam się wysuwa stopniowo mimo iż ręce mam daleko od panelu dotykowego. Raz jak włączę maszynke działa jak należy a kolejnym razem świruje i nie da się ustawić długości bo grzebień sam się wysuwa. 

Oddaje ta maszynke bo strach pomyśleć co będzie robiła za jakiś czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mój trymer chyba ostatecznie skończył swoją agonię i nie wiem co kupić...

Bardzo podobają mi się produkty Babylissa ze względu na swoje ruchome głowice http://babyliss.pl/produkty/babyliss-for-men/trymery/

(Remington jednak nie łapał wszystkich włosów i trzeba było wielokrotnie poprawiać przy większych długościach) jednak ich zakres długości kończy się na 3 bądź 5mm a ja potrzebuję minimum 8 - 9mm lub więcej.

Może kupił ktoś ostatnio coś sprawdzonego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.