Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kaeres

Orient Diver Vintage TunaCan

Rekomendowane odpowiedzi

Eeee... to mi zabiło ćwieka.

Gość wysłał do Orientu maila ze zdjęciami i oto co otrzymał w odpowiedzi.

 

"Thank you for your inquiry on the photo item.As far as we have reviewed your photo, it is not our genuine ORIENTwatch at all.

Simply because the numbers on the case back EX04 originally must guide us "Power Reserve dial" model but it is not.

We are not 100% sure but it seems to be a watch having components put together of some different models, but do hope nobody would touch such items without guarantee or operation manual.

Again, as far as the photo tells us, we are 100% sure we have never produced this model at all.

Thank you.

Best Regards,

 

Orient Watch Co.,

Ltd.Tokyo,

JapanCustomer Relations"

 

Jeżeli to prawda to turbodymomen zawstydził Orienta bo wypuścił fake ładniejszego od ich zegarków.

Jednak nie do końca wierzę w wiedzę tego kto to pisał - to tylko podrzędny pracownik.

 

Macie jeszcze jakieś informacje na temat (jak się okazało) bestii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee... to mi zabiło ćwieka.

Gość wysłał do Orientu maila ze zdjęciami i oto co otrzymał w od

 

Jeżeli to prawda to turbodymomen zawstydził Orienta bo wypuścił fake ładniejszego od ich zegarków.

Jednak nie do końca wierzę w wiedzę tego kto to pisał - to tylko podrzędny pracownik.

 

Macie jeszcze jakieś informacje na temat (jak się okazało) bestii ?

Do Orientu to co najwyrzej wyjechać możesz :lol:

 

Pwenie takie info o produkcji w ChRL posiadają tylko podrzędni pracownicy. Cały zrząd wie lepiej że to nieprawda ;) .

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet wystawia ten zegarek co najmniej 3 raz - te same foty i opis. Przynajmniej ja obserwuję tą aukcję 3 raz. Zawsze się kończy tym, że ktoś kupi, po czym znów jest wystawiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio też obserwowałem i poszedł trochę ponad 900zł. Teraz wrócił jak bumerang.


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja dobrze zrozumiałem, że to składak, ktorego Orient nigdy nie wyprodukowal ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo się naraża na negatywy albo wycofuje aukcje minutę przed końcem z zaznaczeniem, że sprzedał poza allegro.

Tak czy siak allegro musiałoby się temu przyjżeć bo to ten sam zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja dobrze zrozumiałem, że to składak, ktorego Orient nigdy nie wyprodukowal ?

Tak właśnie wygląda że to jest mod z Mako. Orient do tego sie nie przyznaje.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet wystawia ten zegarek co najmniej 3 raz - te same foty i opis. Przynajmniej ja obserwuję tą aukcję 3 raz. Zawsze się kończy tym, że ktoś kupi, po czym znów jest wystawiana.

 

To ciekawe, ze obserwujesz ta aukcje 3 raz, bo jest wystawiona 2 raz :)

Za pierwszym razem z przyczyn losowych po stronie kupujacego transakcja nie doszla do skutku. Sprawa powazna wiec nie ma tematu.

Zostal wiec wystawiony ponownie. Zdjecia przedstawiaja sprzedawany zegarek.

 

 

Mialem 2 egzemplarze - poprzedni bez nawet mikroryski - poszedl >1000 w lipcu

 

Kupowalem je na e-bayu po dosc ciezkich licytacjach i polowaniu. Te modele w stanie bdb ciesza sie duzym powodzeniem i schodza niekiedy w chorych cenach.

Kupowalem, bo ten model ma nieziemski klimat po prostu, na skorzanym pachu hand made - zabija, jesli ktos lubi klimaty vintage/\

Jakosc wykonania powala - tarcza, wskazowki i w koncu mechanizm - to 100% oryginal orienta, rewelacyjna koperta, przepieknie szczotkowana po bokach - w latach 80 nie walono jeszcze podrob na taka skale jak teraz - ta koperta wowczas musiala wyjsc z fabryki ktora robila koperty najwyzszej proby - jesli nie z tej robiacej dla orienta.

 

Historia modelu jest niejasna - pracownik orienta jak widac sie wypiera tego modelu, ja czytalem znowu, ze to jakas nieudana kooperacja w tamtych latach i produkcja nie w fabrykach orienta ale na zlecenie orienta - cos nie wyszlo, seria byla b. krotka - oficjalnie nigdzie nie daja wzmianki o tym modelu. Ciezko wyczuc gdzie jest prawda - jednak ktokolwiek go nie skladal to wyszedl zegar ktory zwyczajnie powala. Rowniez jakoscia wykonania.

 

Dodam tylko, ze o tych niejasnosciach dowiedzialem sie od zainteresowanego aukcja ktory napisal do mnie na priv wczoraj /dzisaj kolejny podajac link do tego watku :). Spedzilem kilka godzin w sieci i nie mam pewnosci jaka jest historia zegarka, a aukcja zaraz sie konczy. Nie zmieniam nic w opisie, jednak osoba ktora wylicytuje zegarek dostanie ode mnie opis tego czego sie o modelu dowiedzialem, a dokladnie o niejasnosci pochodzenia tego modelu - tym samym bedzie mogla zdecydowac czy finalizuje czy sie wycofuje. Mysle, ze to uczciwe, choc dla mnie to ten zegarek bije na leb pod wzgledem jakosci wykonania 70% obecnej produkcji Orienta w cenach do 1500 /nie mowie o klimacie, bo jest jedyny w swoim rodzaju :)/ Sprzedaje tylko ze wzgledu na zmiane upodoban zegarkowych.

 

Pozdr

strix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.