Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bahuone

3 Delbany - kilka pytan

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiscie korzystalem z szukajki, jednak nie bardzo mi ona pomogla.

Dostalem o ojce nie lada prezent, 3 piekne choc nadgryzione zebem czasu Delbany. Chcialbym choc jedna odnowic i z duma nosic, mimo ze jestem czlowiekiem mlodej daty to "starocie" ciesza mnie jak najbardziej. Gdzie mozna oddac zegarek do renowacji tarcza + koperta, oraz jaki moze byc przyblizony koszt, nie chodzi mi o oddanie do Pana Mietka, ktory sobie chromuje koperty hobbistycznie. Mam na mysli raczej konkretny zaklad, majacy pojecie o tym co robi. Prosze o ewentualne jakies namiary. I ktory najlepiej wybrac wedlug was, ja sklaniam sie do murzynka. Wszystkie 3 sa na chodzi wiec musze cos wybrac. Czy wskazowki w wszysktich sa oryginalne?

Za pomoc bede wdzieczny.

 

dsc3777.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz chromowałem w Warszawie u zegarmistrza z górczewskiej i zdecydowanie polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza z lewej ma nieoryginalna tarczę (tzw. warszawską) , wskazówki i koronkę.

Dwie pozostałe wyglądają poprawnie, oprócz koronek.

Przydałyby sie fotki werków i dekielków.

Co do renowacji to za wiele Ci nie pomogę - raczej nie oddaje swoich do renowacji. Niezłą opinię ma na forum Chronostar z Łodzi jesli idzie o chromowanie kopert. Odnawiaja też całe zegarki za ok 350zł. Tarcze od nich widziałem i efekt był rózny.

Oczywiscie też Głowaccy w Warszawie i Chronos w Poznaniu


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taką delbankę:

delbana1.JPG

 

chciałabym ja odnowić, najlepiej w Krakowie - możecie polecić jakiś zakład który zrobiłby to kompleksowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem do firmy Chronos. Wycena renowacji "murzynka" to 250zl za tarcze i 80zl za wskazowki. Olusiu podejrzewam ze w Twoim przypadku bedzie podobnie, bo tarcza jest mocno znisczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info - pytanie czy się opłaca, czy to jest jakiś ciekawy model? wydaje mi się że jest złocony

 

zdjęcie od tyłu, w środku nie ośmieliłam się grzebać:

delbana2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info - pytanie czy się opłaca, czy to jest jakiś ciekawy model? wydaje mi się że jest złocony

 

zdjęcie od tyłu, w środku nie ośmieliłam się grzebać:

delbana2.JPG

ZAwsze sie oplaca :),zalezy od zasobnosci portfela.Natomiast jesli nie ma dla Ciebie wartosci sentymentalnej-koszt renowacji przewyzszy wartosc zegarka ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma wartosci sentymentalnej, ale na iwc czy pateka mnie nie stac, a lubie porzadne rzeczy ;) dlatego pomyslalam ze jak juz go mam to sobie go odpicuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych cenach renowacji odnawianie zegarków typu delbana mija sie trochę z celem. Za cenę renowacji można bez problemów kupić delbanę w świetnym, oryginalnym stanie.

Jest to przykre, bo sporo zegarków zostanie skazanych na niebyt, ale takie są realia :(

Cena 250zł za renowację tarczy do delbany to kosmos


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawde szkoda, ale moze nadejda dla nich lepsze czasy...

sama hobbistycznie zajmuje sie starociami i widze jak "moda" sie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych cenach renowacji odnawianie zegarków typu delbana mija sie trochę z celem. Za cenę renowacji można bez problemów kupić delbanę w świetnym, oryginalnym stanie.

Jest to przykre, bo sporo zegarków zostanie skazanych na niebyt, ale takie są realia :(

Cena 250zł za renowację tarczy do delbany to kosmos

Pełna zgoda Arturze. Ale co do ceny, to można taniej w Chronostarze w Łodzi. Olusia zrobi za ok.110 zł (taka cena była na All.), co do murzynka będzie drożej (czarny środek kosztuje), Bahuone napisz priv. coś zaradzimy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.